Champions League

Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη των αποψινών αναμετρήσεων του Champions League.

21:27
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των αγώνων του Champions League.
21:28
Παιχνίδια σημαντικά, αφού κρίνονται προκρίσεις (στους 16 του Champions League και στους 32 του Europa League) και θέσεις κατάταξης ενόψει της επόμενης φάσης...
21:29
Το αποψινό μενού: Λειψία-Μπεσίκτας, Λίβερπουλ-Σπαρτάκ Μόσχας, Μάριμπορ-Σεβίλλη, Πόρτο-Μονακό, Ρεάλ Μαδρίτης-Ντόρτμουντ, Σαχτάρ-Μαν. Σίτι, Τότεναμ-ΑΠΟΕΛ, Φέγενορντ-Νάπολι
21:32
Από τις σημερινές ομάδες έχουν προκριθεί σίγουρα στους «16» του Champions League οι Μάντσεστερ Σίτι, Μπεσίκτας, Τότεναμ και Ρεάλ Μαδρίτης. Οι δύο πρώτες θα τερματίσουν σίγουρα και στην κορυφή των ομίλων τους, ενώ για τους «spurs» και τη «βασίλισσα» θα ξεκαθαρίσει μετά τα σημερινά αποτελέσματα το αν θα είναι στην πρώτη ή δεύτερη θέση.
21:42
Σιγά-σιγά οι ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο και πάμε για σέντρα στα παιχνίδια.
21:45
Ο Σέρχιο Ράμος πραγματοποιεί την 108η εμφάνισή του με τη Ρεάλ στο Champions League και ξεπερνά τον Ρομπέρτο Κάρλος (107). Ο Ισπανός στόπερ είναι τρίτος πλέον στη σχετική λίστα, πίσω από Κασίγιας (150) και Ραούλ (130).
21:45
Έναρξη των αναμετρήσεων
21:47
2' ΓΚΟΛ για τη Νάπολι, 0-1
21:48
Εκτέλεση φάουλ για τους Ναπολιτάνους, η μπάλα δεν απομακρύνεται από την άμυνα της Φέγενορντ και από κοντά ο Ζιελίνσκι εκτελεί τον αντίπαλο τερματοφύλακα για το 0-1 μέσα στην Ολλανδία.
21:48
4' Πέναλτι για τη Λίβερπουλ! Ανατροπή του Σαλάχ μέσα στην περιοχή της Σπαρτάκ Μόσχας.
21:49
4' ΓΚΟΛ για τη Λίβερπουλ! Ο Κουτίνιο (αρχηγός απόψε) στήνει τη μπάλα στην άσπρη βούλα και ανοίγει το σκορ για την ομάδα του.
21:54
8' ΓΚΟΛ για τη Ρεάλ Μαδρίτης, 1-0!
21:55
Ο Ρονάλντο συγκλίνει από αριστερά, πετάει για τον Ίσκο, αυτός παρά το κακό κοντρόλ βρίσκει τον 20χρονο Μπόρχα Μαγιοράλ, ο οποίος ανοίγει το σκορ απέναντι στην Ντόρτμουντ!
21:55
10' ΓΚΟΛ για την Μάριμπορ!
21:56
Με κοντινή καρφωτή κεφαλιά του Ταβάρες, η Μάριμπορ ανοίγει το σκορ (1-0) απέναντι στη Σεβίλλη.
21:56
10' ΓΚΟΛ για τη Μπεσίκτας!
21:56
Με εκτέλεση πέναλτι του Νεγρέδο, οι Τούρκοι... παγώνουν τους φίλους της Λειψίας για το 0-1.
21:56
9' ΓΚΟΛ για την Πόρτο!
21:57
Ο Αμπουμπακάρ γράφει το 1-0 για τους "δράκους" απέναντι στην Μονακό!
21:58
12' ΓΚΟΛ για τη Ρεάλ Μαδρίτης, 2-0!
21:59
Καταπληκτικό σουτ του Κριστιάνο από το ύψος της μεγάλης περιοχής, που σημαδεύει στην απέναντι γωνία και αφήνει... άγαλμα τον τερματοφύλακα της Ντόρτμουντ για το 2-0!
22:00
15' ΓΚΟΛ για τη Λίβερπουλ, 2-0!
22:01
Σανέ-Σαλάχ-Φιρμίνο-Κουτίνιο... κρύβουν τη μπάλα και ο τελευταίος σκοράρει με ωραίο διαγώνιο πλασέ για το 2-0 απέναντι στη Σπαρτάκ Μόσχας.
22:01
22:01
Η γκολάρα του Κριστιάνο Ρονάλντο!
22:03
Ο Κριστιάνο Ρονάλντο έγινε ο ΠΡΩΤΟΣ ποδοσφαιριστής στην ιστορία που σκοράρει ΚΑΙ στα έξι παιχνίδια της φάσης των ομίλων του Champions League.
22:04
19' ΓΚΟΛ για τη Λίβερπουλ και... πάρτι για το 3-0!
22:04
Τραγικός λάθος των Ρώσων στο κέντρο, ο Σανέ κλέβει, μπουκάρει προς την περιοχή της Σπαρτάκ και αφού η μπάλα φτάνει στον Φιρμίνο, αυτός εκτελεί από κοντά για το 3-0.
22:06
20' ΓΚΟΛ για την Τότεναμ απέναντι στον ΑΠΟΕΛ (1-0).
22:06
Ο Οριέ γεμίζει παράλληλα στην περιοχή του ΑΠΟΕΛ, ο Γιορέντε στοπάρει, γυρίζει το σώμα του και σκοράρει από κοντά για το 1-0.
22:12
26' ΓΚΟΛ για τη Σαχτάρ Ντόνετσκ!
22:13
Εντυπωσιακό φαλτσαριστό και ψιλοκρεμαστό σουτ του Μπερνάρντ από διαγώνια θέση μέσα στην περιοχή της Σίτι και... 1-0!
22:14
Στη Σαχτάρ αρκεί και η ισοπαλία για να περάσει στους 16 του Champions League, την ώρα που η Σίτι είναι παντελώς αδιάφορη βαθμολογικά.
22:17
22:17
Το υπέροχο σουτ του Μπερνάρντ με το οποίο η Σαχτάρ προηγείται 1-0 της Σίτι.
22:18
33' ΓΚΟΛ για τη Φέγενορντ, 1-1!
22:19
Πολύ ωραία καρφωτή κεφαλιά του Γιόργενσεν μέσα στην περιοχή της Νάπολι και 1-1 στην Ολλανδία!
22:19
33' ΓΚΟΛ για την Πόρτο, 2-0!
22:20
Ανοργάνωτη η άμυνα της Μονακό, οι παίκτες της Πόρτο φεύγουν στην αντεπίθεση, ο Αμπουμπακάρ προσποιείται στον προσωπικό του αντίπαλο και με δυνατό σουτ από κοντά, διπλασιάζει τα τέρματα των Πορτογάλων!
22:20
33' ΓΚΟΛ για τη Σαχτάρ, 2-0 τη Σίτι!
22:21
Τραγικός λάθος του τερματοφύλακα Έντερσον, το εκμεταλλεύεται ο Ισμαϊλί και σκοράρει σε κενή εστία για το 2-0 των Ουκρανών που είναι με το ενάμιση πόδι στην επόμενη φάση. Αδιάφορη βαθμολογικά η Σίτι και αυτό κάνει... μπαμ στην αποψινή της εμφάνιση.
22:23
37' ΓΚΟΛ για την Τότεναμ, 2-0 τον ΑΠΟΕΛ
22:24
Ο Γιορέντε στρώνει στον Σον, αυτός σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής και με ωραίο τελείωμα -στέλνοντας τη μπάλα στην απέναντι γωνία- κάνει το 2-0 για την Τότεναμ κόντρα στον ΑΠΟΕΛ.
22:24
37' Από μια αποβολή σε Πόρτο και Μονακό!
22:25
Ο Γκεζάλ της Μονακό χτυπάει στο πρόσωπο τον Φελίπε της Πόρτο κι αυτός ανταποδίδει με χαστούκι, σε μία προσωπική αψιμαχία των δύο. Αποβλήθηκαν αμφότεροι και οι ομάδες συνεχίζουν με δέκα παίκτες.
22:27
Έτσι όπως είναι ως τώρα τα αποτελέσματα (Ρεάλ-Ντόρτμουντ 2-0, Τότεναμ-ΑΠΟΕΛ 2-0), ο ΑΠΟΕΛ μένει τέταρτος και εκτός Ευρώπης αφού στην ισοβαθμία με τους Βεστφαλούς (2β.) υστερεί.
22:29
43' ΓΚΟΛ για την Ντόρτμουντ, μειώνει 2-1.
22:29
Ωραίο γύρισμα του Σμέλτσερ από τα αριστερά, στην εκτεθειμένη άμυνα της Ρεάλ Μαδρίτης, ο Ομπαμεγιάνγκ ανενόχλητος και με ωραία κεφαλιά-ψαράκι, μειώνει σε 2-1.
22:30
45' ΓΚΟΛ για την Πόρτο, 3-0!
22:31
Ο Αμπουμπακάρ πετάει στον κενό χώρο για τον Μπραχίμι, αυτός τσιμπάει την μπάλα και εκτελεί για το 3-0 απέναντι στη Μονακό.
22:32
ΗΜΙΧΡΟΝΟ στις αναμετρήσεις: Λειψία-Μπεσίκτας 0-1, Πόρτο-Μονακό 3-0, Σαχτάρ-Σίτι 2-0, Τότεναμ-ΑΠΟΕΛ 2-0, Φέγενορντ-Νάπολι 1-1, Λίβερπουλ-Σπαρτάκ Μόσχας 3-0, Μάριμπορ-Σεβίλλη 1-0, Ρεάλ Μαδρίτης-Ντόρτμουντ 2-1
22:48
Ξεκίνησαν τα δεύτερα ημίχρονα. Για να δούμε...
22:50
48' ΓΚΟΛ για τη Λίβερπουλ, 4-0
22:51
Εναέριο πλασέ του Μανέ μέσα από την περιοχή της Σπαρτάκ και συνεχίζεται το "πάρτι" της Λίβερπουλ.
22:51
48' ΓΚΟΛ για τη Ντόρτμουντ, ισοφαρίζει σε 2-2 τη Ρεάλ Μαδρίτης.
22:52
Τακουνάκι του Σαχίν, βγάζει τον Ομπαμεγιάνγκ απέναντι από τον Νάβας και με ψιλοκρεμαστό πλασέ, πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και γράφει το 2-2 στο "Μπερναμπέου".
22:52
50' ΓΚΟΛ για τη Λίβερπουλ, 5-0!
22:53
Σουτ του Κουτίνιο μέσα από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει σε σώμα αμυνόμενου και καταλήγει στα δίχτυα των Ρώσων για το 5-0.
23:02
23:02
Η προ ολίγου γκολάρα του Μανέ
23:03
61' ΓΚΟΛ για τη Μονακό, μειώνει σε 3-1
23:04
Ο Γκλικ μειώνει σε 3-1 για τη Μονακό στην έδρα της Πόρτο. Υπενθυμίζεται πως και οι δύο ομάδες παίζουν με δέκα παίκτες.
23:07
65' ΓΚΟΛ για την Πόρτο, 4-1!
23:09
Υπέροχο δυνατό σουτ στη γωνία, από μακριά, του Τέλες και η Πόρτο ανεβάζει εκ νέου το δείκτη του σκορ κόντρα στη Μονακό.
23:17
75' ΓΚΟΛ για τη Σεβίλλη, 1-1!
23:18
Σουτ του Γκάνσο λίγο έξω από την περιοχή της Μάριμπορ, ο τερματοφύλακας των Σλοβένων κάνει τραγική εκτίμηση της πορείας της μπάλας και η μπάλα τον... τρυπάει για το 1-1.
23:18
76' ΓΚΟΛ για τη (σ-έξι) Λίβερπουλ, 6-0!
23:19
Κλέψιμο της μπάλας από τους κόκκινους, ο Στάριτζ γυρίζει από κοντά στον Μανέ, ο οποίος βάζει πολύ δύσκολο γκολ, αφού η μπάλα πήγε πίσω από εκεί που την περίμενε και χρειάστηκε ένα... περίεργο "σκαφτό" στον βηματισμό του για να τη στείλει στα δίχτυα.
23:20
78' ΓΚΟΛ για τη Μονακό, 4-2.
23:21
Υπέροχη κεφαλιά του Φαλκάο μέσα από την περιοχή, στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα και επιβεβαιώνει πόσο killer είναι...
23:23
81' ΓΚΟΛ για τη Ρεάλ Μαδρίτης, 3-2 την Ντόρτμουντ
23:24
Φάση διαρκείας στα καρέ των Βεστφαλών, ο Λούκας Βάσκεθ κάνει ωραίο τελείωμα και δίνει προβάδισμα στη βασίλισσα. Νωρίτερα δεν είχε μετρήσει, λανθασμένα, γκολ του Κριστιάνο.
23:24
80' ΓΚΟΛ για την Τότεναμ, 3-0 τον ΑΠΟΕΛ
23:25
Ωραίο σουτ του Ενκουντού, νικά τον Πέρεθ και ανεβάζει το δείκτη του σκορ.
23:26
84' Αποβολή για τον Βιλένα της Φέγενορντ, αφήνει με δέκα παίκτες τους Ολλανδούς για το υπόλοιπο του ματς.
23:28
86' ΓΚΟΛ για τη Λίβερπουλ, 7-0!!
23:29
Υπέροχη προσποίηση του Σαλάχ μέσα στην περιοχή της Σπαρτάκ Μόσχας (κι ενώ είχε προηγηθεί ακόμη ένα λάθος στα μετόπισθεν των Ρώσων) και αψεγάδιαστη εκτέλεση.
23:29
Αν η Λίβερπουλ σκοράρει ξανά, θα ισοφαρίσει τη μεγαλύτερη νίκη στην ιστορία του Champions League. Ένα δικό της ρεκόρ από το 8-0 επί της Μπεσίκτας
23:30
87' ΓΚΟΛ για τη Λειψία, 1-1
23:30
Επιτέλους οι Γερμανοί βρήκαν δίχτυα μετά από σωρεία χαμένων ευκαιριών. Ο Κεϊτά είναι ο σκόρερ που ισοφαρίζει σε 1-1 την Μπεσίκτας.
23:30
88' ΓΚΟΛ για την Πόρτο, 5-2 την Μονακό
23:31
Ωραία σέντρα από τα δεξιά, εξαιρετική κεφαλιά στην καρδιά της άμυνας από τον Σοάρες και ακόμη ένα γκολ απόψε από τους "δράκους".
23:32
90' ΓΚΟΛ για τη Μπεσίκτας!
23:32
Βολέ με τη μία από το ύψος της περιοχής του Ταλίσκα, νικά τον πορτιέρε της Λειψίας και βάζει μπροστά στο σκορ την -αδιάφορη και πρώτη- Μπεσίκτας!
23:33
ΤΕΛΙΚΟ: Λίβερπουλ-Σπαρτάκ Μόσχας 7-0
23:34
92' ΓΚΟΛ για τη Σίτι! Με εκτέλεση πέναλτι του Αγούερο, οι πολίτες μειώνουν σε 2-1 στην έδρα της Σαχτάρ.
23:34
92' ΓΚΟΛ για τη Φέγενορντ. Ο Τζουστ φέρνει... τούμπα τη Νάπολι και όπως φαίνεται χαρίζει μία σπουδαία νίκη στην ομάδα του επί των Ναπολιτάνων.
23:36
Η πρώτη ήττα στη σεζόν για τη Σίτι του Γκουαρντιόλα, σε ένα βέβαια αδιάφορο βαθμολικά ματς.