Αστέρας Τρίπολης-Παναιτωλικός

16:57
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Αστέρα Τρίπολης με τον Παναιτωλικό.
16:57
Οι Αρκάδες είναι… on fire το τελευταίο διάστημα, μετρώντας πέντε συνεχόμενες νίκες στο πρωτάθλημα. Εξ ου και έχουν σκαρφαλώσει στην έκτη θέση και… προχωρούν.
16:57
Από την άλλη, ο Παναιτωλικός βρίσκεται μόλις στο +3 από τον υποβιβασμό μετά την μέτρια μέχρι στιγμής εικόνα του.
16:57
Αστέρας Τρίπολης: Αθανασιάδης, Ιγκόρ, Γιαννούλης, Τριανταφυλλόπουλος, Πασαλίδης, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Καλτσάς, Τόνσο, Ινσάλντο, Μανιάς
16:57
Παναιτωλικός: Κυριακίδης, Ροντρίγκες, Μιχάι, Μύγας, Ρόσα, Μοράρ, Μπεχαράνο, Μάρκος Πάουλο, Μάζουρεκ, Μαρκόφσκι, Ρότσα
16:57
Στον πάγκο του Αστέρα: Τσίφτσης, Σελίν, Τσουκαλάς, Δουβίκας, Μαντίντα, Τσιλιανίδης, Μπέρτος
16:57
Στον πάγκο του Παναιτωλικού: Τσέναμο, Βασιλούδης, Βακράκος, Κλέσιο, Μαρινάκης, Μόρας, Τσοκάνης
17:08
Διαιτητής του αγώνα ο Μπλάνας με βοηθούς τους Αλεξέα και Κωνστάντιο.
17:08
Ο Βαγγέλης Μόρας βρίσκεται στον πάγκο του Παναιτωλικού, μία αγωνιστική μετά την πολύ κακή εμφάνισή του απέναντι στον Ολυμπιακό.
17:11
Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες και πάμε για σέντρα..
17:17
Ξεκίνησε η αναμέτρηση στην Τρίπολη
17:22
Τίποτα το ιδιαίτερο ως τώρα, σχεδόν μόνιμα η μπάλα στα πόδια των παικτών του Αστέρα.
17:23
7' Φάουλ μεταξύ περιοχής του Αστέρα και κέντρου κερδίζει ο Μάζουρεκ. Ευκαιρία για τους Αγρινιώτες να απειλήσουν με στημένη φάση.
17:24
Εκτελεί δυνατά ο Μοράρ, η μπάλα χτυπάει σε σώματα παικτών του Αστέρα και καταλήγει κόρνερ.
17:25
8' Βολίδα από μακριά του Μάρκος Πάουλο, φεύγει άουτ η μπάλα. Ωραίο, ευθύβολο σουτ.
17:25
9' Δύσκολη κεφαλιά του Μανιά, δεν απειλείται ιδιαίτερα ο Κυριακίδης που μπλοκάρει.
17:30
Έχει ισορροπήσει στα τελευταία λεπτά ο Παναιτωλικός
17:31
14' Επικίνδυνο γύρισμα του Ινσάλδο στην περιοχή του Παναιτωλικού, διώχνει ο Ρότσα προ του Καλτσά.
17:31
15' Εκτέλεση κόρνερ για τον Αστέρα, ο Πασαλίδης πιάνει την κεφαλιά, αλλά δεν μπορεί να βρει στόχο.
17:39
22' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα, σώζει πάνω στη γραμμή ο Μπεχαράνο!
17:40
Μετά από εκτέλεση κόρνερ η μπάλα έφτασε στον Καλτσά, ο οποίος πιάνει από κοντά το διαγώνιο σουτ, αλλά ο Μπεχαράνο σώζει τον Παναιτωλικό και απομακρύνει πάνω στη γραμμή κι ενώ ο Κυριακίδης ήταν "απενεργοποιημένος".
17:52
35' Κίτρινη κάρτα στον Μαρκόφσκι
17:56
38' Κόβεται για οφσάιντ ο Τόνσο που έβγαινε απέναντι από την Κυριακίδη. Πολύ δύσκολη φάση, οριακή...
17:59
43' Πολύ μακρινό σουτ του Μπεχαράνο, φεύγει άουτ η μπάλα
18:03
Λήξη του πρώτου μέρους. Αστέρας Τρίπολης και Παναιτωλικός μένουν στο 0-0 σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι που παρά τον ικανοποιητικό ρυθμό, δεν έχει φάσεις. Ανώτεροι οι Αρκάδες, αλλά «φλύαροι» με λάθη και κακές επιλογές στην τελική προσπάθεια. Η μοναδική μεγάλη ευκαιρία ήρθε στο 22’ όταν ο Μπεχαράνο έσωσε στους φιλοξενούμενους πάνω στη γραμμή, μετά από σουτ του Καλτσά.
18:19
Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Κλέσιο παίρνει τη θέση του Μαρκόφσκι
18:19
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος
18:20
47' Κίτρινη κάρτα στον Μύγα, φάουλ κερδίζει ο Αστέρας από πλάγια θέση και λίγο έξω από την περιοχή του Παναιτωλικού.
18:21
Εκτελείται το φάουλ, διώχνει η άμυνα των φιλοξενούμενων.
18:26
52' Κίτρινη κάρτα στον Ρότσα που σταμάτησε αντικανονικά την επίθεση των γηπεδούχων.
18:27
53' Πολύ άστοχη η απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τόνσο από τα 25 μέτρα
18:29
55' Δύσκολη και υπό πίεση κεφαλιά του Καλτσά στο δεύτερο δοκάρι, μετά από εκτέλεση κόρνερ, δεν βρίσκει στόχο.
18:30
56' Καλοχτυπημένη εκτέλεση φάουλ για τον Παναιτωλικό τώρα, ο Ροντρίγκες θέλει να κάνει την προβολή στο δεύτερο δοκάρι και βγαίνοντας στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, αλλά δεν βρίσκει όπως θα ήθελε τη μπάλα.
18:31
57' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Αστέρα και μεγάλη επέμβαση Κυριακίδη!
18:32
Οι Αρκάδες ξεδιπλώθηκαν υποδειγματικά στην αντεπίθεση, ο Καλτσάς γύρισε παράλληλα για τον Τόνσο, ο οποίος βρέθηκε απέναντι από τον Κυριακίδη. Ο Αργεντινός, όμως, καθυστέρησε ελαφρώς στο κοντρόλ, έδωσε την ευκαιρία στον πορτιέρε του Παναιτωλικού να του κλείσει το δρόμο και τελικώς να βγάλει το τετ-α-τετ.
18:36
Συμπληρώσαμε μία ώρα αγώνα στην Τρίπολη, στο 0-0 οι δύο ομάδες.
18:37
63' Φάουλ κερδίζει τώρα ο Παναιτωλικός από τα αριστερά, σαν κοντινό κόρνερ.
18:37
63' Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ρότσα (έχει και κίτρινη) αφήνει τη θέση του στον Τσοκάνη.
18:38
Εκτελείται δυνατά και απευθείας το φάουλ από τον Μάρκος Πάουλο, ο Αθανασιάδης ήταν σε ετοιμότητα, δεν αιφνιδιάστηκε και έδιωξε με τις γροθιές!
18:41
66' Κίτρινη κάρτα στον Ιγκλέσιας που διαμαρτυρήθηκε έντονα για πτώση του στην περιοχή του Παναιτωλικού. Υπήρξαν σπρωξίματα του Αργεντινού με τον Μύγα, αλλά μάλλον σωστά ο Μπλάνας είπε να συνεχιστεί το παιχνίδι.
18:41
67' Κίτρινη κάρτα στον Μπεχαράνο τώρα. Σωστή απόφαση διότι ο αμυντικός του Παναιτωλικού επιχείρησε να σταματήσει αντικανονικά την αντεπίθεση των γηπεδούχων.
18:43
69' Αλλαγή για τον Αστέρα. Έξω ο Ινσάλδο (που ήταν ιδιαίτερα κινητικός στο πρώτο μέρος), μέσα ο Μαντίντα
18:50
76' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο νεαρός Δουβίκας παίρνει τη θέση του Καλτσά.
18:52
Χωρίς φάσεις και ρυθμό εδώ και ώρα στο παιχνίδι...
18:56
Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα, δεν έχουμε ακόμα κάποιο γκολ...
18:57
84' Αποβολή για τον Μπεχαράνο του Παναιτωλικού!
18:58
Ο αμυντικός των Αγρινιωτών δέχεται δεύτερη κίτρινη κάρτα και αφήνει τον Παναιτωλικό με δέκα παίκτες.
18:59
85' Μέσα ο Μαρινάκης, έξω ο Μάζουρεκορ για να θωρακίσει τα μετόπισθεν ο Χάβος.
19:00
86' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Αστέρα!
19:01
Ο Δουβίκας βρίσκεται σε θέση βολής σχεδόν από το ύψος της μικρής περιοχής, αλλά καθυστερήσει και ο Τσοκάνης με σωτήριο τάκλιν σώζει τον Παναιτωλικό από... βέβαιη παραβίαση.
19:02
88' Η μπάλα στρώθηκε στον Ιγκλέσιας έξω από την περιοχή του Παναιτωλικού, αλλά το σουτ του ήταν απελπιστικά άστοχο.
19:03
Λίγο νωρίτερα ο Παναιτωλικός θέλησε να εκμεταλλευτεί το γεγονός πως ο Αστέρας παίζει πολύ ψηλά, έβγαλε αντεπίθεση, αλλά ο Αθανασιάδης τη τελευταία στιγμή βγήκε από την εστία του και έδιωξε, μην επιτρέποντας στον Ρόσα να τον εκτελέσει.
19:05
Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.
19:07
93' Τεχνικό σουτ του Τόνσο έξω από την περιοχή του Παναιτωλικού, καταλήγει κόρνερ η μπάλα.
19:10
95' Κίτρινη κάρτα και στον Ρόσα
19:10
Λήξη του αγώνα στην Τρίπολη. Αστέρας και Παναιτωλικός έμειναν στο 0-0 και παράλληλα μπήκε τέλος στο σερί πέντε νικών των Αρκάδων. Μέτριο το ματς, με την ομάδα της Τρίπολης να έχει την υπεροχή και 2-3 πολύ μεγάλες ευκαιρίες, τις οποίες δεν τις εκμεταλλεύτηκε...