H Λαμία υποδέχεται τον Παναθηναϊκό στο χιονισμένο ΔΑΚ και το sport-fm σας μεταφέρει όλες τις εξελίξεις.

16:39
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε.... εφόσον διεξαχθεί την αναμέτρηση της Λαμίας απέναντι στον Παναθηναϊκό.
16:39
Πρόκειται για το πρώτο ματς των δύο ομάδων για τη φάση των "16" του Κυπέλλου Ελλάδας.
16:40
Αυτή τη στιγμή μπορούμε να πούμε πως το ματς είναι στον αέρα. Λόγω της χιονόπτωσης που πλήττει την Φθιώτιδα.
16:43
Ο αγωνιστικός χώρος έχει επιβαρυνθεί αρκετά από το χιόνι και αυτή την στιγμή γίνονται προσπάθειες για τον καθαρισμό του γηπέδου.
16:45
Πάντως οι δύο ομάδες έχουν έρθει και σε επαφή με την ΕΠΟ και στο τραπέζι έχει πέσει το ενδεχόμενο αναβολής και η μεταφορά του ματς στις αρχές του νέου έτους.
16:46
Εφόσον οδηγηθούμε σε αναβολή, το ενδεχόμενο το ματς να διεξαχθεί αύριο φαντάζει αρκετά δύσκολο.
16:52
16:53
Ο Παναθηναϊκός στην ενδεκάδα που ανακοίνωσε ο Μαρίνος Ουζουνίδης αναφέρει χαρακτηριστικά πως οι δύο ομάδες περιμένουν την απόφαση του διαιτητή.
16:54
Στον πάγκο: Βλαχοδήμος, Γιόχανσον, Δώνης, Μολίνς, Μουνιέ, Σιλά, Ευαγγέλου
16:57
Στα άλλα δύο ματς που ολοκληρώθηκαν πριν από λίγο η ΑΕΛ πήρε σαφές προβάδισμα φτάνοντας στο 3-0 επί της Ξάνθης και ο Πανιώνιος επικράτησε 2-0 κόντρα στον ΟΦΗ.
16:58
17:03
Όπως μετέφερε ο Σωτήρης Κωσταβάρας στον αέρα του ΣΠΟΡ FM 94.6, αυτή την στιγμή γίνεται προσπάθεια για να καθαριστούν τουλάχιστον οι γραμμές. Ο Αρετόπουλος θα βγει στον αγωνιστικό χώρο και θα ελέγξει την κατάσταση του γηπέδου. Εφόσον η απόφασή του είναι η αναβολή τότε είναι υποχρεωμένες οι δύο ομάδες να βρεθούν και αύριο την ίδια ώρα στο ΔΑΚ για την σέντρα. Στην περίπτωση που ούτε αύριο βελτιωθεί η κατάσταση τότε το... μπαλάκι πάει στην ΕΠΟ η οποία θα ορίσει την αναμέτρηση σε νέα ημερομηνία.
17:05
17:14
Ακόμη και τώρα γίνονται προσπάθειες από τους ανθρώπους του γηπέδου για τον καθαρισμό των γραμμών του γηπέδου. Συνεχίζεται η χιονόπτωση.
17:17
Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. Για να δούμε τώρα τι θα αποφασίσει ο Αρετόπουλος.
17:21
Θα γίνει κανονικά το παιχνίδι. Ο Αρετόπουλος αποφάσισε να ξεκινήσει το ματς αφού έκρινε πως μπορεί να παιχθεί ποδόσφαιρο καθώς η μπάλα κυλάει στον αγωνιστικό χώρο!
17:21
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
17:22
Σας χρωστάμε και την ενδεκάδα της Λαμίας.
17:23
Λαμία (Μπάμπης Τεννές): Μελίσσας, Παντελιάδης, Αναστασόπουλος, Κουκόλης, Ασίγκμπα, Όμο, Καραγιάννης, Πίτι, Βουό, Βασιλαντωνόπουλος, Τσούκαλος.
17:23
Στον πάγκο βρίσκονται οι Πίτκας, Παπαργυρίου, Λινάρδος, Μπουλούλης, Πατσαρούχας, Βάντερσον και Μπλάζιτς.
17:24
Δεν είναι καθόλου εύκολο για τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων να κυκλοφορήσουν την μπάλα καθώς αυτή κολλάει συνεχώς στο χιόνι.
17:26
5' ΓΚΟΛ για την Λαμία!
17:27
Ο Βασιλαντωνόπουλος έκανε τη σέντρα-σουτ από τα αριστερά, ο Πίτι πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας και με εξ επαφής κεφαλιά άνοιξε το σκορ για την Λαμία!
17:30
Προσπαθεί να πάρει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο ο Παναθηναϊκός και να βάλει δύσκολα στους γηπεδούχους που κατάφεραν νωρίς να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα.
17:32
11' Σουτ του Πίσπα, ο Μελίσσας έδιωξε κόρνερ.
17:35
Δείτε το γκολ της Λαμίας:
17:37
16' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Σέντρα του Βιγιαφάνιες, ο προωθημένος Αυλωνίτης πήρε την κεφαλιά αλλά ο Μελίσσας ήταν σε καλή θέση και μπλόκαρε την μπάλα.
17:39
Από την δεξιά του πλευρά παίζει κυρίως ο Παναθηναϊκός με τους Κουλιμπαλί και Βιγιαφάνιες. Από την άλλη μεριά, η Λαμία περιορίζεται σε ορισμένες ατομικές ενέργειες των Πίτι και Βασιλαντωνόπουλου που έχουν αρκετή διάθεση,
17:39
18' Σουτ του Τζανδάρη στην κίνηση, η μπάλα ψηλά άουτ.
17:46
Μικρή διακοπή καθώς έχει μπει ένας άνθρωπος στον αγωνιστικό χώρο ώστε να καθαρίσει τις γραμμές.
17:49
Έχει πέσει ο ρυθμός στο παιχνίδι, δεν υπάρχουν φάσεις στα τελευταία λεπτά κι ενώ πλησιάζουμε στο πρώτο μισάωρο.
17:51
Δυσκολία υπάρχει, πάντως, και για όσους παρακολουθούν το ματς. Το γήπεδο είναι γεμάτο χιόνι και την ίδια ώρα η Λαμία φοράει λευκές εμφανίσεις και υπάρχει ένα μικρό πρόβλημα στην ορατότητα.
17:57
Ένα δεκάλεπτο ακόμη για το τέλος του ημιχρόνου με την Λαμία να προηγείται 1-0 του Παναθηναϊκού.
17:59
38' ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναθηναϊκό! Ο Μελίσσας έδιωξε με τις γροθιές, με την μπάλα να φτάνει στον Λουντ, ο οποίος έκανε το βολέ αλλά στάθηκε άτυχος καθώς η μπάλα σταμάτησε στη συμβολή των δοκών!
18:03
42' ΓΚΟΛ για την Λαμία!
18:04
Ο Παντελιάδης πήρε την κόντρα από τον Κουλιμπαλί, στη συνέχεια έκανε το σουτ από τα όρια της περιοχής, το οποίο κόντραρε στον Αυλωνίτη και κρέμασε τον Διούδη! 2-0 η Λαμία, παίρνει σπουδαίο προβάδισμα!
18:06
2 λεπτά ο έξτρα χρόνος.
18:07
45'+1' ΓΚΟΛ για την Λαμία!
18:09
O Tσούκαλος έκανε την σέντρα, ο Καραγιάννης την κεφαλιά-πάσα προς τον Πίτι, ο οποίος έφυγε από κανονική θέση και με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Διούδη για τρίτη φορά σήμερα!
18:09
45'+2' Κίτρινη κάρτα στον Διούδη για διαμαρτυρία.
18:10
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Η Λαμία προηγείται με 3-0 του Παναθηναϊκού χάρη στα δύο τέρματα του Πίτι και στο ένα του Παντελιάδη!
18:27
46' Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Δώνης και Μολίνς μέσα, Αυλωνίτης και Πίσπας έξω.
18:28
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι γηπεδούχοι.
18:28
46' Ο Μελίσσας βγαίνει ταχύτατα και προλαβαίνει τον Βιγιαφάνιες πριν γίνει απειλητικός.
18:29
47' Σουτ του Τσούκαλου μέσα από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ.
18:36
53' Σουτ του Μολίνς έξω από την περιοχή, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Μελίσσας.
18:37
54' Ο Παναθηναϊκός σκοράρει με κεφαλιά του Κουρμπέλη αλλά ο β' βοηθός (Γιώργος Πασχάλης) σηκώνει το σημαιάκι του για οφσάιντ! Λανθασμένη υπόδειξη, δεν υπήρξε κανένα οφσάιντ στον παίκτη των «πρασίνων» και το γκολ έπρεπε να μετρήσει!
18:39
56' Αλλαγή για την Λαμία. Μπουλούλης αντί Καραγιάννη.
18:42
60' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ωραία κίνηση και σουτ του Άλτμαν μέσα από την περιοχή, το... έβγαλε δύσκολα ο Μελίσσας!
18:44
62' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Πίτι.
18:47
64' Εκτέλεση φάουλ του Πίτι, μπλόκαρε εύκολα ο Διούδης.
18:50
Το γκολ του Παναθηναϊκού που δεν μέτρησε
18:52
69' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Γέμισμα του 'Αλτμαν, ο Δώνης έκανε το κοντρόλ μέσα στην περιοχή αλλά το σουτ που επιχείρησε κόντραρε και κατέληξε στην αγκαλιά του Μελίσσα.
18:52
70' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Μουνιέ αντί Άλτμαν.
18:52
70' Αλλαγή για την Λαμία. Μπλάζιτς αντί Αναστασόπουλου.
18:56
74' Σουτ του Μολίνς μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και στη συνέχεια απομακρύνθηκε.
18:57
74' «Φωνάζει» για πέναλτι ο Παναθηναϊκός σε μονομαχία του Όμο με τον Δώνη. Δεν είναι διαφωτιστικό το ριπλέι, υπάρχει ένα τράβηγμα αλλά δεν είναι ξεκάθαρη η επαναληπτική προβολή.
19:03
80' Έξυπνο σουτ του Πίτι, η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια.
19:04
82' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό!
19:06
Ο Μολίνς έφυγε στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, εκμεταλλευόμενος το λάθος του Παντελιάδη και με φοβερή λόμπα κρέμασε τον Μελίσσα για να μειώσει το σκορ.
19:08
85' Κίτρινη κάρτα στον Τζανδάρη.
19:09
87' Αλλαγή για την Λαμία. Πατσαρούχας αντί Βουό.
19:11
89' Κακό πλασέ του Πατσαρούχα, μπλόκαρε εύκολα ο Διούδης.
19:12
90' ΓΚΟΛ για την Λαμία!
19:13
Ο Βιγιαφάνιες έκανε το λάθος, με τον Μπλάζιτς να κλέβει την μπάλα και να κάνει ωραία ατομική προσπάθεια και εξαιρετικό πλασέ, γράφοντας το 4-1!
19:13
5 λεπτά ο έξτρα χρόνος!
19:14
92' Διπλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Λουντ δεν μπορεί αρχικά να νικήσει στο τετ-α-τετ τον Μελίσσα και στην εξέλιξη της φάσης ο Ινσούα σούταρε ψηλά άουτ μέσα από την περιοχή.
19:16
94' Κεφαλιά του Κουρμπέλη, η μπάλα βρίσκει σε αντίπαλο και περνάει κόρνερ.
19:18
Τέλος στην αναμέτρηση! Ο Παναθηναϊκός γνώρισε πολύ βαριά ήττα με 4-1 από την Λαμία στην Φθιώτιδα και βρίσκεται σε πολύ δύσκολη θέση αναφορικά με την πρόκρισή τους στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας!