Παναθηναϊκός-Λαμία

Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την προσπάθεια του Παναθηναϊκού στη Λεωφόρο για να ανατρέψει το 4-1 του πρώτου ματς απέναντι στη Λαμία. Περιγραφή ΣΠΟΡ FM 94.6.

18:43
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού απέναντι στη Λαμία.
18:47
Δεύτερο ματς των δύο ομάδων για τη φάση των "16" του Κυπέλλου Ελλάδας στη Λεωφόρο. Στο πρώτο παιχνίδι, η ομάδα της Φθιώτιδας είχε επικρατήσει 4-1 κόντρα στους πράσινους.
18:51
Οι δύο ομάδες βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο για ζέσταμα.
18:51
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
18:51
Παναθηναϊκός (Μαρίνος Ουζουνίδης): Βλαχοδήμος, Ινσούα, Αυλωνίτης, Κουρμπέλης, Κουλιμπαλί, Τζανδάρης, Χίλιεμαρκ, Βιγιαφάνιες, Μουνιέ, Άλτμαν, Μόλινς
18:52
Λαμία (Μπάμπης Τεννές): Παπαδόπουλος, Βασιλαντωνόπουλος, Όμο, Παντελιάδης, Βάντερσον, Ακόστα, Ριβέρα, Αναστασιάδης, Αναστασόπουλος, Μπλάζιτς, Ασίγκμπα, Πίτι
18:53
Εξελίξεις στην υπόθεση Μολέδο. Πριν από λίγα λεπτά η Ιντερνασιονάλ ανακοίνωσε την απόκτηση του Βραζιλιάνου στόπερ για τον ερχόμενο Ιούλιο. Δείτε λεπτομέρειες πατώντας ΕΔΩ.
19:09
Με θρίλερ πέρασε η Λάρισα στην επόμενη φάση, καθώς ηττήθηκε 2-0 από την Ξάνθη.
19:09
Άνετα ο ΠΑΣ, που ανέτρεψε την ήττα 1-0 στο πρώτο ματς, φτάνοντας στο 4-0 επί του Λεβαδειακού στους Ζωσιμάδες.
19:23
Εδώ και λίγα λεπτά οι παίκτες των δύο ομάδων έχουν αποσυρθεί στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες.
19:31
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. Όλα έτοιμα για την σέντρα
19:33
1' Σέντρα στο ματς.
19:37
4' ΄Έχει μπει δυνατά και θέλει να πιέσει ο Παναθηναϊκός.
19:39
6' Συνεργασία του Μολίνς με τον Μουνιέ, όμως ο δεύτερος δεν μπόρεσε να τελειώσει σωστά την φάση.
19:41
8' Σωστή υπόδειξη του βοηθού για οφσάιντ στον Μολίνς.
19:44
11' Παράλληλο γύρισμα του Βασιλαντωνόπουλου, έπεσε και μάζεψε ο Βλαχοδήμος.
19:47
14' Φωνές των πράσινων για ένα τράβηγμα του Ασίγκμπα στον Μολίνς. Άφησε το ματς να συνεχιστεί ο Κομίνης.
19:49
16' Σέντρα του Κουλιμπαλί, η μπάλα άλλαξε πορεία και ο Παπαδόπουλος έδιωξε σε κόρνερ.
19:50
17' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Έπειτα από κόντρες η μπάλα έφτασε στον Μουνιέ μέσα στην περιοχή, αλλά το τελείωμά του δεν ήταν καλό.
19:53
20' Έξυπνο τακουνάκι του Μολίνς, όμως ο Αναστασιάδης μπήκε στη φάση κι έδιωξε.
19:57
24' Φάση για τον Παναθηναϊκό. Ύστερα από σέντρα του Μουνιέ, ο Άλτμαν έστειλε την μπάλα άουτ με γυριστό από δύσκολη γωνία.
19:58
25' Κίτρινη κάρτα στον Όμο για φάουλ στον Βιγιαφάνιες. Σωστή.
20:02
28' Ευκαιρία για τη Λαμία. Η μπάλα έφτασε στον Ακόστα έπειτα από προσπάθεια του Πίτι κι αυτός σούταρε λίγο άουτ.
20:03
30' Κίτρινη κάρτα στον Κουρμπέλη για φάουλ στον Όμο. Σωστή, προσπάθησε να μαζέψει το πόδι του, όμως έπεσε με φόρα πάνω στον αντίπαλό του.
20:05
32' Ο Χίλιεμαρκ βρήκε χώρο έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε ψηλά άουτ.
20:13
36' Κίτρινη κάρτα στον Βιγιαφάνιες για τράβηγμα στον Πίτι. Επίσης, σωστή.
20:14
40' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Έπειτα από πονηρή εκτέλεση φάουλ του Χίλιεμαρκ, η μπάλα έμεινε στην περιοχή, όμως τελικά οι παίκτες της Λαμίας απομάκρυναν.
20:15
42' Νέα τελική για τον Παναθηναϊκό. Ο Μουνιέ έστειλε την μπάλα άουτ από δύσκολη γωνία μέσα από την περιοχή. Θα μπορούσε να είχε σπάσει την μπάλα.
20:17
44΄ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Μολίνς έβαλε πλάτη τον Ασίγκμπα, βγήκε τετ-α-τετ αλλά το πλασέ του ήταν πάνω στον Παπαδόπουλο, που μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια.
20:18
45' Σωστή υπόδειξη του βοηθού για οφσάιντ στον Μουνιέ. Σωστή.
20:19
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος
20:20
45+1 Φάουλ του Κουρμπέλη στον Πίτι, ο Κομίνης θα μπορούσε να του δείξει δεύτερη κίτρινη κάρτα, αλλά τελικά δεν το έκανε. Έξαλλοι οι άνθρωποι της Λαμίας.
20:20
Τέλος πρώτου ημιχρόνου
20:20
Παραμένει το 0-0 στο ματς του Παναθηναϊκού με τη Λαμία.
20:21
Υπενθυμίζεται πως στο πρώτο ματς η ομάδα του Τεννέ είχε επικρατήσει με σκορ 4-1.
20:37
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
20:44
52' Σταθερά στην επίθεση οι πράσινοι.
20:45
52' Εκτέλεση κόρνερ του Χίλιεμαρκ, ο Κουλιμπαλί έκανε τακουνάκι στο πρώτο δοκάρι και η μπάλα έφυγε άουτ.
20:48
56' Πολλά παράπονα από τον Ουζουνίδη σχετικά με τον τρόπο που επιτίθεται ο Παναθηναϊκός στο δεύτερο μέρος. Η Λαμία βρίσκεται σε θέση άμυνας, όμως δεν απειλείται ιδιαίτερα.
20:49
57' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Δώνης στη θέση του Τζανδάρη.
20:50
58' Διπλή η αλλαγή για τους πράσινους. Και ο Χατζηγιοβάνης αντί του Άλτμαν.
20:51
60' Αλλαγή για την Λαμία. Ο Κουτρομάνος αντί του Αναστασόπουλου.
20:52
61' Κίτρινη κάρτα στον Μολίνς για διαμαρτυρία.
20:54
62' Κίτρινη κάρτα στον Αυλωνίτη για μαρκάρισμα στον Βάντερσον. Σωστή.
20:56
64' Ατομική ενέργεια και σουτ του Πίτι, η μπάλα πέρασε άουτ.
20:56
65' Έχει παγώσει τον ρυθμό η Λαμία.
20:57
65' Μακρινό σουτ του Χίλιεμαρκ έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε αρκετά άουτ.
20:59
67' Φάση για τη Λαμία. Έπειτα από προσπάθεια του Πίτι, η μπάλα έφτασε στον Ακόστα, που σούταρε από πλάγια θέση αλλά ο Βλαχοδήμος έδιωξε με γροθιές.
20:59
67' Κίτρινη κάρτα στον Πίτι, που καθυστέρησε να εκτελέσει ένα κόρνερ.
21:02
70' Κίτρινη κάρτα στον Κουτρομάνο για σκληρό μαρκάρισμα στον Χατζηγιοβάνη.
21:03
71' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Έπειτα από φάουλ του Χίλιεμαρκ, η μπάλα έφτασε στον Μολίνς που έκανε το σουτ, στη συνέχεια ο Κουλιμπαλί μπερδεύτηκε και οι παίκτες της Λαμίας έδιωξαν.
21:05
72' Σωστή υπόδειξη του Πίτι σε θέση οφσάιντ. Παρά το σφύριγμα ο Ισπανός συνέχισε την προσπάθειά του, όμως ο Κομίνης δεν του έβγαλε δεύτερη κίτρινη.
21:06
74' ΓΚΟΟΛ 1-0 Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
21:06
Εκτέλεση κόρνερ του Χίλιεμαρκ, ο Κουλιμπαλί πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Μουνιέ με κοντινό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
21:07
75' Κίτρινη κάρτα στον Δώνη.
21:09
77' Σωστή υπόδειξη για οφσάιντ στον Μουνιέ.
21:09
77' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Πίσπας αντί του Αυλωνίτη.
21:10
78' Σουτ του Βιγιαφάνιες έξω από την περιοχή, έπεσε και μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος.
21:10
79' Αλλαγή για τη Λαμία. Στη θέση του Ακόστα πέρασε ο Τσούκαλος.
21:11
80' Πιέζει ο Παναθηναϊκός
21:12
80' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ωραία μπαλιά του Μουνιέ στην πλάτη της άμυνας, ο Δώνης έπιασε την κεφαλιά αλλά έστειλε την μπάλα άουτ.
21:15
82' Κακή σέντρα του Χίλιεμαρκ. Η μπάλα καταλήγει πλάγιο άουτ
21:16
83' Φάουλ του Χατζηγιοβάνη στον Κουτρουμάνο ο οποίος μένει στο έδαφος μετά από χτύπημα στο κεφάλι.
21:18
85' Ζητούν πέναλτι του Παντελιάδη στον Δώνη οι άνθρωποι του Παναθηναϊκού. Δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι
21:18
86' Αλλαγή για την Λαμία. Στη θέση του Πίτι περνά ο Βουό
21:20
87' Συρτό σουτ του Χίλιεμαρκ, ασταθή επέμβαση του Παπαδόπουλου ο οποίος μαζεύει σε δεύτερο χρόνο
21:20
88' Κεφαλιά του Μολίνς η μπάλα περνά πλάγιο άουτ
21:21
89' Βρήκε αέρα ο Μουνιέ στο γύρισμα του Μολίνς
21:22
90' Κίτρινη στον Ινσούα για διαμαρτυρία
21:22
Τέσσερα τα λεπτά του επιπλέον χρόνου
21:23
90' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό
21:23
Χάνει τη φάση ο Παπαδόπουλος, ωστόσο η άμυνα της Λαμίας απομακρύνει!
21:24
91' Κερδισμένο φάουλ για τον Βουό και πολύτιμες ανάσες για τους φιλοξενούμενους
21:25
93' Κερδισμένο φάουλ για την Λαμία στο χώρο του κέντρου
21:26
Έχουμε μπει στο τελευταίο λεπτό του ματς
21:26
94' Φάουλ του Κουρμπέλη στο Βουό
21:26
Λήξη της αναμέτρησης!
21:27
Η Λαμία πανηγυρίζει μία ιστορική πρόκριση στους «8» του Κυπέλλου Ελλάδος εις βάρος του Παναθηναϊκού!
21:28
«Πικρή γεύση μας αφήνει το σημερινό ματς. Πληρώσαμε τα χαζά γκολ στο πρώτο παιχνίδι» το πρώτο σχόλιο του Μαρίνου Ουζουνίδη