Αστέρας-ΑΕΛ

16:59
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Αστέρας-ΑΕΛ, για την 18η αγωνιστική της Super League.
17:01
Οι γηπεδούχοι είναι στην 7η θέση της Super League και προέρχονται από δύο σερί λευκές ισοπαλίες στο πρωτάθλημα.
17:02
Οι φιλοξενούμενοι που ηττήθηκαν 3-0 από τον Ολυμπιακό την περασμένη αγωνιστική και είναι στην 8η θέση.
17:02
17:03
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
17:04
Αστέρας Τρίπολης (Σάββας Παντελίδης): Αθανασιάδης, Μπέρτος, Κυριακόπουλος, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Ιγκλέσιας, Μουνάφο,Τόνσο, Ισνάλντο, Μαντίντα, Μανιάς
17:04
ΑΕΛ (Ηλίας Φυντάνης): Μπόζοβιτς, Ρέντζας, Ζίζιτς, Γκόλιας, Ουάλας, Λαγός, Μασούρας, Μιλοσάβλιεβιτς, Αγκάνοβιτς, Ναζλίδης, Κριζμάν
17:06
Στον πάγκο για τους Αρκάδες: Τσίφτσης, Ντούντου, Γκοντό, Κώτσιρας, Αντζουλάς, Γλέζος, Χριστόπουλος
17:06
Στον πάγκο για την ομάδα της Λάρισας: Θεοδωρόπουλος, Χούμπτσεβ, Γιοβάνοβιτς, Μλαντένοβιτς, Μπάλλας, Δερμιτζάκης, Λεοζίνιο
17:06
Διαιτητής: Ιωάννης Παπαδόπουλος. Βοηθοί: Ιορδάνης Απτόσογλου, Αντώνιος Σινιοράκης. Τέταρτος Διαιτητής: Νικόλαος Ρατσιάτος
17:14
Ξεκινάει εντός ολίγου η αναμέτρηση, καθώς οι ομάδες βρίσκονται πλέον στον αγωνιστικό χώρο.
17:16

Έναρξη στο ματς!

17:18
2' Απίστευτη ευκαιρία για τον Αστέρα! Γύρισμα του Μαντίντα από τα δεξιά, ο Ισνάλντο βρέθηκε στην πορεία της μπάλας και απλά χρειαζόταν να τη σπρώξει στα δίχτυα, αλλά την έστειλε πάνω στον Μπόζοβιτς που έδιωξε με τα πόδια πάνω στη γραμμή.
17:26
9' Καλή στιγμή για την ΑΕΛ. Ο Αγκάνοβιτς έπιασε δυνατό σουτ εκτός περιοχής και ο Αθανασιάδης έκανε ωραία επέμβαση, διώχνοντας σε κόρνερ.
17:27

11' ΓΚΟΛ ο Αστέρας, 1-0!

Ο Μπέρτος έκανε συρτό γύρισμα από τα δεξιά και ο Μανιάς μέσα από τη μικρή περιοχή εκτέλεσε τον Μπόζοβιτς με το μυτάκι, σημειώνοντας το έκτο του τέρμα σε 15 συμμετοχές στο πρωτάθλημα.
17:34
18' Κεφαλιά του Ζίζιτς έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα έφυγε εκτός χωρίς δύναμη, με αποτέλεσμα να μην ανησυχήσει ο Αθανασιάδης.
17:36
20' Καλή στιγμή για την ΑΕΛ. Ο Κριζμάν έστειλε αρχικά την μπάλα σε σώματα με προσπάθεια από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής και αφού του στρώθηκε δοκίμασε τα αντανακλαστικά του Αθανασιάδη.
17:39
22' Σουτ του Τόνσο από τα αριστερά, έδιωξε ο Μπόζοβιτς.
17:42
25' Σόλο προσπάθεια του Μανιά, εκτέλεσε με το αριστερό δίχως να αγχώσει ιδιαίτερα τον Μπόζοβιτς
17:43
17:44
28' Απειλεί η ΑΕΛ. Ο Κριζμάν βρήκε τον Μασούρα μέσα στην περιοχή, αλλά ο δεύτερος άνοιξε το κοντρόλ και του πήρε την μπάλα ο Κυριακόπουλος.
17:46
17:58
42' Καλό σουτ του Ισνάλντο εκτός περιοχής, η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από την εστία του Μπόζοβιτς
18:01
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος στο πρώτο μέρος
18:02

Ημίχρονο στην Τρίπολη! Αστέρας-ΑΕΛ 1-0

Οι γηπεδούχοι προηγούνται από το 11' με το τέρμα του Μανιά, που πέτυχε το 6ο του τέρμα στο πρωτάθλημα με "εκτέλεση" μέσα από τη μικρή περιοχή. Ανώτερη σε γενικές γραμμές η ομάδα του Σάββα Παντελίδη, αντιστέκονται οι φιλοξενούμενοι
18:18
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, ξεκινάει εντός ολίγου το δεύτερο μέρος
18:18

Έναρξη στο δεύτερο μέρος

18:25
52' Πολύ καλή στιγμή για την ΑΕΛ. Σουτ του Ναζλίδη εκτός περιοχής, έδιωξε με δυσκολία ο Αθανασιάδης.
18:25
Πέναλτι για την ΑΕΛ! Υπόδειξη του Παπαδόπουλου για χέρι του Μπέρτου
18:26

53' ΓΚΟΛ η ΑΕΛ, 1-1!

Ο Ναζλίδης ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε την μπάλα στη δεξιά εστία του Αθανασιάδη που έπεσε καλά, αλλά δεν μπόρεσε να αποτρέψει το γκολ εις βάρος της ομάδας του.
18:35
62΄ Απειλεί ο Αστέρας. Ο Ισνάλντο έκανε σέντρα από τα αριστερά και ο Τόνσο δεν μπόρεσε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.
18:36
64' Κώτσιρας αντί Μαντίντα στο ματς για τον Αστέρα.
18:40
66' Απίθανη ευκαιρία για την ΑΕΛ! Κεφαλιά του Μασούρα μέσα από την καρδιά της αντίπαλης περιοχής, έδιωξε ο Αθανασιάδης.
18:44

71' ΓΚΟΛ ο Αστέρας, 2-1!

Ο Μανιάς έκανε ωραία κίνηση στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής και με συρτό σουτ νίκησε τον Μπόζοβιτς. Δεύτερο τέρμα για τον Έλληνα φορ
18:48
75' Ντουντού αντί Ισνάλντο στο ματς για τον Αστέρα.
18:51
78' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Μλαντένοβιτς αντί Αγκάνοβιτς
18:53
79' Κοντά στο χατ τρικ ο Μανιάς, που με κεφαλιά έπειτα από κόρνερ, λίγο έλειψε να κάνει το 3-1 για τον Αστέρα.
18:55
82' Λεοζίνιο αντί Κριζμάν στο ματς για την ΑΕΛ
18:55
Εκτός ο Μανιάς (των δύο γκολ) για τον Αστέρα, ο Γκοντό εντός
18:57

84' ΓΚΟΛ ο Αστέρας, 3-1!

Απίθανο τέρμα του Κυριακόπουλου, που αρκετά μέτρα εκτός περιοχής δοκίμασε το αριστερό του και νίκησε τον Μπόζοβιτς που έχασε εντελώς τη φάση
19:02
88' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα, που άγγιξε το 4-1.Ο Γκοντό βγήκε στην αντεπίθεση, κέρδισε και τις κόντρες, αλλά όχι τον Μπόζοβιτς που έδιωξε σε τετ-α-τετ
19:04
Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος
19:05
Φάουλ σε καλή θέση για την ΑΕΛ
19:06
90+3' Δοκάρι για την ΑΕΛ με φάουλ του Ναζλίδη