Λαμία-Αστέρας Τρίπολης

17:07
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Λαμίας με τον Αστέρα Τρίπολης για την 18η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
17:07
Στους 16 βαθμούς οι γηπεδούχοι, που παλεύουν για την παραμονή τους στα… σαλόνια, στους 26 οι Αρκάδες που διεκδικούν με αξιώσεις την είσοδό τους στην πεντάδα.
17:07
Λαμία: Παπαδόπουλος, Βασιλαντωνόπουλος, Παντελιάδης, Αναστασιάδης, Ασίγκμπα, Όμο, Ορτέγκα, Μπλάζιτς, Πίτι, Βάντερσον, Μπούντνικ
17:07
Αστέρας Τρίπολης: Αθανασιάδης, Μπέρτος, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Κυριακόπουλος, Μουνάφο, Τσιλιανίδης, Τόνσο, Ντούντου, Ισνάλντο, Μανιάς
17:08
Στον πάγκο της Λαμίας: Μελισσάς, Ακόστα, Κουκόλης, Καραγιάννης, Τσούκαλος, Κουτρομάνος, Βουό
17:08
Στον πάγκο του Αστέρα: Τσίφτσης, Κώτσιρας, Γκοντό, Κανελλόπουλος, Χριστόπουλος, Σελίν, Μαντίντα
17:08
Διαιτητής του αγώνα ο Κατσικογιάννης με βοηθούς τους Τάτση και Κελάζογλου
17:11
Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.
17:15
1' Ξεκίνησε η αναμέτρηση
17:18
Οι γηπεδούχοι επιχείρησαν να βγουν στη κόντρα, αλλά καθυστέρησε ο Μπούντνικ και χάθηκε η υποψία ευκαιρίας.
17:21
5' Πρώτη απειλή από πλευράς Αστέρα. Σέντρα του Ινσάλντο από τα αριστερά, ο Τσιλιανίδης πιάνει το σουτ, αλλά η μπάλα κοντράρει στον Παντελιάδη κι εν συνεχεία μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος.
17:26
Ισορροπημένο το πρώτο δεκάλεπτο, δίχως... συγκινήσεις στο ΔΑΚ Λαμίας.
17:32
17' Πολύ άστοχο το μακρινό σουτ του Πίτι
17:35
19' Ο Μανιάς έγινε κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή της Λαμίας, αλλά δεν μπόρεσε να απειλήσει, αφού πιεζόταν ασφυκτικά, με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να απομακρύνουν
17:39
25' Γέμισμα του Κυριακόπουλου του Αστέρα από τα αριστερά, αλλά η σέντρα του είναι πολύ δυνατή και ο Τόνσο δεν προλαβαίνει να την κρατήσει εντός αγωνιστικού χώρου...
17:42
28' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα
17:43
"Φωτοβολίδα" του Κυριακόπουλου από διαγώνια θέση και έξω από την περιοχή της Λαμίας, η μπάλα χτύπησε στο δεξί κάθετο δοκάρι κι έφυγε άουτ!
17:48
Ανεβασμένος μετά το 20' ο Αστέρας, έχει αναλάβει την πρωτοβουλία των κινήσεων.
17:53
38' Ατομική προσπάθεια του Τόνσο που μπήκε στην περιοχή αλλά το δυνατό σουτ του με το αριστερό κατέληξε πολύ άουτ.
17:57
41' Κίτρινη κάρτα στον Μπέρτο της Λαμίας.
18:02
Ημίχρονο στη Λαμία. Οι δύο ομάδες είναι στο 0-0, σε ένα πολύ μέτριο ματς, με τον Αστέρα να έχει τη μοναδική μεγάλη ευκαιρία, με το δοκάρι του Κυριακόπουλου.
18:15
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος στη Λαμία.
18:16
Πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα, Κώτσιρας αντί του Ισνάλντο με το καλημέρα στην επανάληψη.
18:21
50' Κάθετη πάσα προς τον Κώτσιρα, βγαίνει και μαζεύει ο Παπαδόπουλος που "διάβασε" τη φάση.
18:28
58' Αλλαγή για τη Λαμία. Έξω ο Πίτι, μέσα ο Ακόστα. Δεν βοήθησε στο επιθετικό κομμάτι ο πρώτος και ο Τεννές ψάχνει "γιατρικό".
18:31
62' Δοκάρι για τη Λαμία!
18:33
"Γλυκό" γέμισμα του Βάντερσον από τα δεξιά, ωραία κεφαλιά-ψαράκι του Μπούντνικ, αλλά η μπάλα σταματά στο δοκάρι!
18:33
Αυτή ήταν η πρώτη σημαντική ευκαιρία των γηπεδούχων στο ματς. Στο 62'...
18:38
67' Καλή ευκαιρία για τον Αστέρα!
18:39
Ο Τόνσο έπιασε συρτό διαγώνιο σουτ, ο Παπαδόπουλος δεν απέκρουσε σωστά, με τον Κώτσιρα να μπαίνει... σφήνα για το ριμπάουντ, αλλά να μην κάνει καλό τελείωμα και να μην νικά τον αντίπαλο γκολκίπερ.
18:39
Δεύτερη αλλαγή για την Λαμία. Ο Καραγιάννης παίρνει τη θέση του Ορτέγκα.
18:42
72' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ, 1-0
18:43
Μεγάλη γκάφα του Αθανασιάδη και σκόρερ ο Καραγιάννης
18:44
Μετά από βολέ του Παπαδόπουλου(!), η άμυνα του Αστέρα είναι... απούσα, ο Καραγιάννης βγαίνει στην πλάτη των Αρκάδων, τσιμπάει τη μπάλα προ του Αθανασιάδη -που δεν έβαλε σωστά τα χέρια του- και σε κενή εστία έγραψε το 1-0.
18:45
75' Αλλαγή για τον Αστέρα. Μέσα ο Γκοντό, έξω ο Μπέρτος.
18:49
79' Καλή φάση για τον Αστέρα! Ο Γκοντό γυρίζει ωραία το σώμα του μέσα στην περιοχή, πιάνει δυνατό ψιλοκρεμαστό σουτ, αλλά η μπάλα φεύγει λίγο πάνω από τα δοκάρια
18:50
80' Αλλαγή για τη Λαμία. Μέσα ο Κουτρομάνος, έξω ο Βάντερσον
18:51
81' Αλλαγή για τον Αστέρα. Μέσα ο Μαντίντα, έξω ο Ντουντού.
19:04
Λήξη στον αγώνα. Σπουδαία νίκη για τη Λαμία απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης με 1-0. Ο Καραγιάννης ο χρυσός σκόρερ.