Καλησπέρα σας
18:59
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ολυμπιακό και την Ξάνθη στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής
19:00
Ο Ολυμπιακός είναι στους 38 βαθμούς και θέλει τη νίκη για να προσπεράσει τον ΠΑΟΚ, που επικράτησε νωρίτερα του Απόλλωνα με 3-0
19:01
Η Ξάνθη είναι στην 7η θέση με 24 βαθμούς και έχει ως στόχο την 5η θέση
19:01
Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού:
19:04
Ολυμπιακός (4-2-3-1): Προτό - Φιγκέιρας, Σισέ, Ένγκελς, Κούτρης - Ρομαό, Ταχτσίδης - Πάρντο, Φορτούνης, Μιραλάς - Ανσαριφάρντ
19:06
19:13
Στον πάγκο του Ολυμπιακού: Χουτεσιώτης, Μποτία, Τζούρτζεβιτς, Ζιλέ, Χατζισαφί, Ανδρούτσος, Σεμπά.
19:14
Ξάνθη (4-2-3-1): Ζίβκοβιτς - Σβάρνας, Μελιόπουλος, Φλίσκας, Κασάδο - Ντε Λούκας, Καμαρά - Τριάδης, Ντουρίτσκοβιτς, Φασίδης - Γέντρισεκ.
19:14
Στον πάγκο: Γκαραβέλης, Οκάν, Λισγάρας, Κάστρο, Σιλά, Θυμιάνης και Σουλεϊμάν.
19:16
Διαιτητής: Δημήτρης Καραντώνης Α’ βοηθός: Ιορδάνης Δημητριάδης Β’ βοηθός: Ιωάννης Κουράκης 4ος: Κωνσταντίνος Αντωνίου
19:26
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
19:28
1' Έναρξη του ματς
19:29
1' Γύρισμα του Φορτούνη από δεξιά, απομακρύνουν την τελευταία στιγμή οι αμυντικοί της Ξάνθης
19:31
3' Προσπάθησε να κάνει την ατομική προσπάθεια ο Μιραλάς, έδιωξε ο Μελιόπουλος
19:33
5' Φάουλ του Σισέ που γλιτώνει την κίτρινη
19:34
6' Κόρνερ για την Ξάνθη
19:36
Κανένα πρόβλημα για την άμυνα του Ολυμπιακού
19:36
8' Φάουλ του Τριάδη στον Φορτούνη σε καλό σημείο για τους γηπεδούχους
19:37
9' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό
19:38
10' Αδύναμη κεφαλιά του Σισέ που βρίσκει και στον Κασάδο, κακή αντίδραση του Ζίβκοβιτς που μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια
19:40
11' Φιλόδοξη και εγωιστική προσπάθεια του Πάρντο, που τελειώνει τη φάση με σουτ, η μπάλα πάνω από την εστία
19:45
17' Σουτ του Φορτούνη από το ύψος της μεγάλης περιοχής και λίγο πλάγια, η μπάλα ψηλά πάνω από την εστία του Ζίβκοβιτς
19:47
19' ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ για τον Ολυμπιακό! Ο Κασάδο γύρισε την μπάλα στον Ζίβκοβιτς τη στιγμή που έβγαινε και αυτός, ο Ανσαριφάρντ έκανε την προβολή του προ κενής εστίας, στέλνοντας την μπάλα άουτ
19:50
19:53
25' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό! Ο Φασίδης ανατρέπει τον Φορτούνη και ο Καραντώνης υποδεικνύει σωστά την παράβαση
19:54
26' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΜΕ ΣΚΟΡΕΡ ΤΟΝ ΑΝΣΑΡΙΦΑΡΝΤ! Άψογη εκτέλεση του Ιρανού ψηλά στην αριστερή γωνιά του Ζίβκοβιτς
19:56
28' Κίτρινη κάρτα στον Φιγκέιρας, αλλά και στον Τριάδη για μεταξύ τους αψιμαχία
19:58
30' Πρόβλημα στην Ξάνθη με τον Ντουρίτσκοβιτς
20:00
32' Σέντρα του Πάρντο, κοντρόλαρε με το στήθος ο Ανσαριφάρντ, διώχνουν οι αμυντικοί της Ξάνθης
20:04
35' Ορεξάτος από τα δεξιά ο Πάρντο, που παίρνει τις περισσότερες προσπάθειες του Ολυμπιακού μεσοεπιθετικά
20:04
36' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό! Τρομερό σουτ του Ρομαό από τα 25-30 μέτρα, αλλά η μπάλα δεν του κάνει τη χάρη και βρίσκει στο δοκάρι της εστίας του Ζίβκοβιτς
20:05
37' Σουτ του Γέντρισεκ, η μπάλα κόντραρε και άλλαξε πορεία, αλλά πρόλαβε ο Προτό να μπλοκάρει
20:07
20:08
40' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Σέντρα του Πάρντο από τα δεξιά και ο Ανσαριφάρντ που έκανε με τη μία το πλασέ, νικήθηκε από τον Ζίβκοβιτς
20:09
41' Νέα ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Σέντρα του Κούτρη, ο Μιραλάς πήρε την κεφαλιά, στέλνοντας την μπάλα εκτός εστίας
20:11
43' Μεγάλη διπλή χαμένη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Τετ-α-τετ του Μιραλάς που πλασάρει, αλλά νικιέται από τον Ζίβκοβιτς και στην επιστροφή ο τερματοφύλακας νικά και τον Φορτούνη
20:13
44' Νέα ευκαιρία για τον Ολυμπιακό που κάνει ό,τι θέλει στο γήπεδο! Κάθετη του Ταχτσίδη στον Πάρντο, με τον Κολομβιανό αυτή τη φορά να νικιέται από τον Ζίβκοβιτς
20:15
Λήξη του α' ημιχρόνου, με τον Ολυμπιακό να πηγαίνει στα αποδυτήρια μόλις με 1-0, λόγω της εκπληκτικής εμφάνισης του Ζίβκοβιτς
20:32
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
20:33
46' Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη! Μπαλιά στην πλάτη του Κούτρη για τον Τριάδη, έκανε το πλασέ πάνω από τον Προτό με τον Σισέ να προλαβαίνει πριν περάσει η μπάλα τη γραμμή
20:40
54' Τίποτα το αξιόλογο από πλευράς γηπεδούχων στα πρώτα λεπτά του β' ημιχρόνου
20:41
55' Κίτρινη κάρτα στον Πάρντο και τον Κασάδο για νέα αψιμαχία
20:42
56' Αποβλήθηκε από τον πάγκο της Ξάνθης, ο γενικός διευθυντής της ομάδας, Τσαλίκης
20:43
57' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Ο Φιγκέιρας έκανε σέντρα ακριβείας για το κεφάλι του Ανσαριφάρντ, ο Ιρανός ξεχασμένος από Φλίσκα και Μελιόπουλο «σκοτώνει» τον Ζίβκοβιτς για το 2-0
20:46
59' Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Κασάδο σε διάστημα τριών λεπτών και με 10 παίκτες η Ξάνθη. Δικαιολογημένη η δεύτερη κίτρινη, έντονες οι διαμαρτυρίες της Ξάνθης για την πρώτη
20:48
62' Αλλαγή για την Ξάνθη. Εκτός ο Τριάδης, μέσα ο Σιλά
20:50
64' Σουτ του Φασίδη με αριστερό πλασέ, η μπάλα άουτ
20:56
68' Ευκαιρία για την Ξάνθη! Ωραία προσπάθεια του Ντουρίτσκοβιτς που γυρίζει την μπάλα, αλλά πριν ο Γέντρισεκ τη στείλει στα δίχτυα, ο Ένγελς παραχώρησε το κόρνερ
20:56
69' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Λάθος του Μελιόπουλου που ουσιαστικά προσφέρει το γκολ στον Φορτούνη και ο τελευταίος με πλασέ σε κενή εστία κάνει το 3-0
20:57
71' Κίτρινη κάρτα στον Σιλά
20:59
72' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Εκτός ο Ρομαό, μέσα ο Ανδρούτσος
21:01
74' Αλλαγή για την Ξάνθη. Εκτός ο Καμαρά, μέσα ο Λισγάρας
21:06
79' Πολλοί οι διάδρομοι στο χώρο της άμυνας της Ξάνθης
21:07
80' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Εκτός ο Φιγκέιρας, μέσα ο Ζιλέ
21:11
84' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Εκτός ο Μιραλάς, μέσα ο Σεμπά
21:13
87' Αλλαγή για την Ξάνθη. Εκτός ο Φασίδης, μέσα ο Σουλεϊμάν
21:18
Τρία λεπτά καθυστερήσεις
21:20
Λήξη της αναμέτρησης
21:20
Ο Ολυμπιακός επικρατεί 3-0 της Ξάνθης και παραμένει στην κορυφή της Super League