Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Απόλλωνα απέναντι στον Παναθηναϊκό στη Ριζούπολη.
17:01
Ματς για την 19η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
17:04
Μετά τη νίκη της Κέρκυρας κόντρα στον Πλατανιά (2-0), η ομάδα του Γιώργου Παράσχου έπεσε στην 15η θέση με 13 βαθμούς.
17:04
Από την άλλη πλευρά, οι πράσινοι βρίσκονται στην 8η θέση με 22.
17:05
Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν το ζέσταμα και σε λίγο θα επιστρέψουν για τη σέντρα.
17:05
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
17:05
Απόλλων (Γιώργος Παράσχος): Τσόβιτς, Στάθης, Κούρος, Ζησόπουλος, Μπαρτολίνι, Παπάζογλου, Αλμπάνης, Τσουκαλάς, Ελμπάζ, Ντεβέσα, Κονέ
17:05
Παναθηναϊκός (Μαρίνος Ουζουνίδης): Βλαχοδήμος, Γιόχανσον, Ινσούα, Δώνης, Άλτμαν, Λουντ, Οικονόμου, Κουρμπέλης, Τζανδάρης, Κολοβέτσιος, Χατζηγιοβάνης
17:06
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Αριστείδης Βάτσιος
17:14
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. Όλα έτοιμα για την σέντρα.
17:16
1' Έναρξη στο ματς
17:20
4' Προσπάθεια του Χατζηγιοβάνη από τα αριστερά, έκοψε ο Κονέ
17:25
8' Τίποτα το σπουδαίο μέχρι τώρα, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να κυριαρχήσουν
17:25
9' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ! Ωραία εκτέλεση φάουλ του Κούρου, κεφαλιά του Ελμπάζ και ο Βλαχοδήμος αφού τη βρήκε με τα ακροδάχτυλα την έστειλε στο αριστερό δοκάρι της εστίας του
17:27
11' ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ! Κεφαλιά-πάσα του Δώνη στον Άλτμαν που έφυγε στην πλάτη του πολύ αργού Μπαρτολίνι, αλλά το πλασέ του Ισραηλινού υπό την πίεση του υψηλόσωμου κεντρικού αμυντικού απέκρουσε με τα πόδια ο Τσόβιτς
17:30
12' Κίτρινη κάρτα στον Μπαρτολίνι για φάουλ στον Δώνη
17:31
15' Κίτρινη κάρτα στον Οικονόμου. Σωστή γιατί τραβάει τον παίκτη του Απόλλωνα
17:37
21' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ! Σέντρα του Γιόχανσον, με την μπάλα να φτάνει πολύ κοντά στην εστία του Τσόβιτς και τελικά στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του τερματοφύλακα του Απόλλωνα. Είχε χάσει τη φάση ο γκολκίπερ ων γηπεδούχων
17:41
24' Ο Αλμπάνης πρόλαβε -σύμφωνα με τον επόπτη- να γυρίσει την μπάλα πριν βγει. Δύσκολη φάση. Από το κόρνερ ο Κολοβέτσιος έδιωξε την μπάλα και πάλι σε κόρνερ, αλλά ο ρέφερι υπέδειξε άουτ.
17:46
29' Ο Τσουκαλάς δείχνει να ανεβάζει ρυθμούς στο κέντρου του Απόλλωνα και να γίνεται ο έξτρα παίκτης στην περιοχή του Παναθηναϊκού
17:47
31' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Παναθηναϊκό. Το έκανε ο Τσουκαλάς στον Τζανδάρη. Κίτρινη κάρτα στον κεντρικό χαφ του Απόλλωνα
17:48
32' Κακή εκτέλεση του Λουντ, η μπάλα ψηλά άουτ. Μπορούσε από το σημείο που ήταν η μπάλα να κάνει κάτι πολύ καλύτερο
17:50
33' Τραγικό λάθος του Μπαρτολίνι, ο Άλτμαν μπαίνει στην περιοχή και με πάσα στόχευσε τον Δώνη στο δεύτερο δοκάρι, αλλά ο Στάθης διώχνει σωτήρια για τους γηπεδούχους
17:54
37' Πρόβλημα με τον Κούρο στο αριστερό του γόνατο
17:55
38' Θα γίνει αλλαγή, με τον αριστερό οπισθοφύλακα του Απόλλωνα να έχει ξεσπάσει λόγω του τραυματισμού του
17:56
39' Αναγκαστική αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Εκτός ο Κούρος, μέσα ο Χουάρες
18:01
44' Καλή εκτέλεση κόρνερ από τους γηπεδούχους, απομάκρυνε ο Κολοβέτσιος
18:02
Ένα λεπτό καθυστερήσεων
18:03
Λήξη α' ημιχρόνου
18:03
Απόλλων Σμύρνης και Παναθηναϊκός μένουν στο 0-0, αλλά οι «πράσινοι» δείχνουν πιο απειλητικοί στην προσπάθειά τους να φτάσουν στην αντίπαλη περιοχή
18:21
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
18:26
50' Πολλά φάουλ και μονομαχίες στο χώρο της μεσαίας γραμμής
18:29
53' Οφσάιντ υποδείχθηκε ο Δώνης σε πάσα του Λουντ. Σωστή υπόδειξη του α' βοηθού, Πολυχρόνη Κωσταρά
18:32
55' Κακό το παιχνίδι στο β' ημίχρονο. Πολλά λάθη εκατέρωθεν
18:34
59' Κοντρόλ του Άλτμαν με το στήθος, διώχνει με υπερένταση ο Μπαρτολίνι
18:35
59' Κόρνερ έπρεπε να δοθεί υπέρ του Παναθηναϊκού σε στραβοκλωτσιά του Ελμπάζ. Άουτ δίνει ο α' βοηθός
18:38
62' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Εκτός ο Τσουκαλάς, μέσα ο Μενδρινός
18:39
63' Κίτρινη κάρτα στον Άλτμαν για φάουλ στον Μενδρινό με το που μπήκε ο μέσος του Απόλλωνα
18:41
66' Κίτρινη κάρτα στον Χουάρες
18:43
67' Διπλή σωτήρια επέμβαση του οπισθοχωρημένου Αλμπάνη, μία με κεφάλι και μία πεσμένος στο έδαφος
18:48
72' Ούτε μία ευκαιρία σε αυτό το β' ημίχρονο. Πολύ αγχωμένες οι δύο ομάδες, φοβούνται να βγουν μπροστά και να διεκδικήσουν τη νίκη
18:49
73' Ωραία ενέργεια του Λουντ από τα δεξιά, σέντρα στον Άλτμαν, αλλά η μπάλα πήγε πιο ψηλά από εκεί που θα ήθελε ο Ισραηλινός και κατέληξε άουτ
18:50
74' Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Ο Ελμπάζ με ωραία ενέργεια πέρασε τον Κολοβέτσιο, μπήκε στην περιοχή, αλλά το σουτ που έκανε με το αριστερό ήταν άστοχο και η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία του Βλαχοδήμου
18:51
75' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Εκτός ο Άλτμαν, μέσα ο Στάικος
18:51
76' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Εκτός ο Ντεβέσα, μέσα ο Ανιέτε
18:53
77' Κίτρινη κάρτα στον Δώνη
18:56
80' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Εκτός ο Χατζηγιοβάνης, μέσα ο Κουντουριώτης
19:02
86' Τελική ευθεία στο ματς και πολύ δύσκολα θα αλλάξει κάτι, βάσει της εικόνας του ματς ειδικά στο β' μέρος
19:03
87' Ωραία προσπάθεια του Χουάρες από τα δεξιά, φάουλ στα όρια της μεγάλης περιοχής από τον Στάικο
19:03
Κίτρινη κάρτα στον Στάικο
19:05
89' Εκτέλεσε ο Κονέ, απομάκρυναν οι «πράσινοι» με τον Ινσούα
19:05
Έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για πέναλτι σε χέρι του Ινσούα
19:06
Η μπάλα βρίσκει πρώτα στο κεφάλι και μετά στο απλωμένο χέρι του μπακ του Παναθηναϊκού. Πολύ δύσκολη φάση
19:06
90' Εκτός ο Τζανδάρης, μέσα ο Πίσπας
19:06
Τρία λεπτά καθυστερήσεων
19:08
90'+ Δεύτερη κίτρινη στον Στάικο και με 10 ο Παναθηναϊκός
19:09
Λήξη της αναμέτρησης
19:10
Απόλλωνας και Παναθηναϊκός έμειναν στο 0-0 σε ένα ματς που συνολικά υπήρξαν ελάχιστες στιγμές