Παναιτωλικός-ΠΑΟΚ

14:35
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Παναιτωλικός-ΠΑΟΚ, για την 19η αγωνιστική της Super League, που είναι προγραμματισμένη για τις 15:00
14:38
Ο «δικέφαλος του Βορρά» μετράει έξι σερί νίκες στο πρωτάθλημα και θέλει τη νίκη για να φθάσει τους 43 και να παραμείνει στο +2 από την ΑΕΚ που τον προσπέρασε προσωρινά (;) με το 2-0 επί της Λαμίας. Αλλά και να πάει πρώτος περιμένοντας το αποτέλεσμα του Ολυμπιακού με τον Αστέρα στην Τρίπολη
14:39
Οι γηπεδούχοι προέρχονται από το εντός έδρας 1-1 με τον Πανιώνιο είναι στην 11η θέση με 19 βαθμούς.
14:40
14:42
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
14:44
Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Κυριακίδης, Τσοκάνης, Μιχάι, Ροντρίγκες, Μαρινάκης, Μάζουρεκ, Ρόσα, Κλέσιο, Ντίας, Πάουλο, Μοράρ
14:45
ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Μαουρίσιο, Κάνιας, Ελ Καντουρί, Λημνιός, Κάμπος, Πρίγιοβιτς
14:46
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Σταματόπουλος, Μύγας, Βακράκος, Νταλακούρας, Βαιλούδης, Χαντάκιας, Γιαννιώτης
14:46
Στον πάγκο του "δικεφάλου": Ρέι, Μαλεζάς, Κουλούρης, Μπίσεσβαρ, Σάχοβ, Μακ και Ασεβέδο
14:47
Διαιτητής: Δημήτριος Θάνος. Βοηθοί: Χρυσούλα Κουρομπύλια, Αντώνιος Καρατζίκας -Τέταρτος Διαιτητής: Νικόλαος Πουλημάς

15:05
3' Πολύ καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Σόλο προσπάθεια του Κάμπος από τα αριστερά, όπου ταλαιπώρησε δύο αντιπάλους και ολοκλήρωσε με σουτ που έφερε κόρνερ για την ομάδα του μετά την επέμβαση του Κυριακίδη
15:09
8' Εκτέλεση φάουλ του Βιεϊρίνια από τα αριστερά για τον ΠΑΟΚ. Έδιωξε ο Κυριακίδης, ενώ θα μπορούσε να μπλοκάρει. Του έκανε δύσκολη τη ζωή ο ήλιος
15:10
8' Πολύ καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Οι γηπεδούχοι βγήκαν στην κόντρα -μετά το φάουλ των φιλοξενούμενων- και ο Βιεϊρίνια δεν μπόρεσε να διώξει καλά με το κεφάλι, με αποτέλεσμα να γίνει κάτοχος της μπάλας ο Κλέσιο, ο οποίος με σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Πασχαλάκη.
15:12
Πολύ καλός ο ρυθμός στο πρώτο δεκάλεπτο
15:13
Σε μεγάλα κέφια ο Κάμπος, ο οποίος έχει προκαλέσει αρκετά ρήγματα από τα αριστερά. Ο ΠΑΟΚ επιλέγει να παίξει πολύ από τη συγκεκριμένη πλευρά στα πρώτα λεπτά
15:15
14' Σέντρα του Λημνιού από τα δεξιά, έκανε την προβολή ο Πρίγιοβιτς -έχοντας παίκτη πάνω του- χωρίς να καταφέρει να στείλει την μπάλα προς την εστία.
15:18
16' Δεύτερη καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Βάζοντας την μπάλα κάτω οι φιλοξενούμενοι, ο Μάζουρεκ βρέθηκε σε θέση βολής , αλλά την έστειλε λίγο άουτ.
15:22
21' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μπίσεσβαρ αντί του τραυματία Ελ Καντουρί
15:35
Ο καιρός ήταν καλός για ποδόσφαιρο, αλλά ο ήλιος κάνει αρκετά δύσκολη τη ζωή των ποδοσφαιριστών. Κυρίως των τερματοφυλάκων
15:41
40' Απειλεί ο ΠΑΟΚ. Ο Λημνιός βγήκε από τα δεξιά με τον Μάτος που μπήκε στην περιοχή και έκανε γύρισμα για τον Πρίγιοβιτς που ολοκλήρωσε άτσαλα τη φάση με σουτ από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής.
15:42
42' Μεγάλη φάση για τον Παναιτωλικό! Ο -εκτεθειμένος- Κλέσιο βγήκε στην κόντρα μετά από μακρινή μπαλιά, καθυστέρησε αρχικά, αλλά στη συνέχεια έπιασε ωραίο συρτό-δυνατό σουτ και έδιωξε ωραία ο Πασχαλάκης.
15:46
45' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μπίσεσβαρ βγήκε πολύ ωραία από τα αριστερά και έκανε εξαιρετικό γύρισμα για τον Κάμπος στο κατάλληλο τάιμινγκ, αλλά ο εξτρέμ του δικεφάλου αστόχησε -έχοντας πιάτο την εστία- με δυνατό σουτ. Η καλύτερη φάση έως τώρα στο ματς
15:47
Δύο λεπτά ο επιπλέον χρόνος
15:48

Ημίχρονο στο Αγρίνιο! Παναιτωλικός-ΠΑΟΚ 0-0

Πολύ καλό το πρώτο μέρος, με υψηλό ρυθμό. Μοιρασμένες οι τελικές (από τρεις), με τη φάση του Μάζουρεκ συν του Κλέσιο για τους γηπεδούχους και του Κάμπος τώρα στο τέλος για τους φιλοξενούμενους να ξεχωρίζουν. Η κατοχή ήταν ξεκάθαρα υπέρ του "δικεφάλου", που μπήκε δυνατά στο ματς. Μετά το 10' ισορρόπησε η ομάδα του Αγρινίου
16:04

Έναρξη στο δεύτερο μέρος!

16:12
53' Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Σουτ του Μοράρ με πολύ καλές προϋποθέσεις με κακή εκτέλεση ωστόσο.
16:16
56' Κίτρινη στον Μπίσεσβαρ
16:16
57' Μακ αντί Λημνιού για τον ΠΑΟΚ στο ματς
16:19
59' Κεφαλιά του Πρίγιοβιτς από την καρδιά της αντίπαλης περιοχής, η μπάλα βρήκε σε σώματα, αλλά ούτως ή άλλως υποδείχθηκε σε αντικανονική θέση (οριακή φάση).
16:23
63' Πολύ καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Ύστερα από επίσκεψη διαρκείας στην περιοχή του Παναιτωλικού, η μπάλα στρώθηκε στον Μπίσεσβαρ που με σκαστό σουτ ανάγκασε τον Κυριακίδη σε εντυπωσιαική επέμβαση.
16:25
Πιέζει στα τελευταία λεπτά ο ΠΑΟΚ
16:26
66' Διπλή μεγάλη ευκαιρία για ΠΑΟΚ! Ο Μάτος πήρε την κεφαλιά και την μπάλα να σκάει, ο Κυριακίδης έδιωξε ασταθώς και ρέφαρε με επέμβαση σε προβολή του Πρίγιοβιτς! Η φάση του αγώνα έως τώρα
16:28
Νωρίτερα, σε γύρισμα του Κάμπος η μπάλα βρήκε στο χέρι του Μιχάι, που το είχε κολλητό και ο διαιτητής θεώρησε προφανώς ότι ήταν ακούσιο
16:30
70' Βασιλούδης αντί Κλέσιο στο ματς για τον Παναιτωλικό.
16:32
72' Τελική για τον ΠΑΟΚ. Πρίγιοβιτς σε θέση βολής, αλλά αρκετά άστοχο το σουτ του
16:32
Απέβαλε τον έξαλλο Μίχελ ο Θάνος
16:33
Πτώση του Ντίας μέσα στην περιοχή. Από το ριπλέι φάνηκε να μην υπάρχει επαφή
16:36
76' Κι άλλη μεγάλη ευκαιρία για ΠΑΟΚ. Φάουλ του Βϊερίνια, κεφαλιά γύρισμα του Μάτος, έδιωξε -προ του Πρίγιοβιτς- άτσαλα ο Ροντρίγκες και έφυγε λίγο δίπλα από το δοκάρι η μπάλα
16:37
77' Απειλεί και πάλι ο ΠΑΟΚ. Ο Μάτος υποδέχθηκε την μπάλα μέσα στην περιοχή και με το αριστερό έστειλε την μπάλα εκτός. Μεγάλη ευκαιρία κι αυτή.
16:37
Ο Σάκχοφ στη θέση του Κάνιας
16:39
80' Κίτρινη στον Ροντρίγκες.
16:39
81' Χαντάκιας αντί Ντίας για τον Παναιτωλικό
16:44

85' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ!

Υπάρχει παρατεταμένο μαρκάρισμα του Μιχάι στον Βαρέλα, αλλά ο παίκτης του ΠΑΟΚ πέφτει αφού τον έχει αφήσει ο αντίπαλός του.
16:45
Κίτρινη για τον Μιχάι
16:46

87' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, 0-1!

Ο Πρίγιοβιτς ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Κυριακίδη που έπεσε καλά.
16:48
90' Κίτρινη στον Μαουρίσιο