Ξάνθη-Λεβαδειακός

16:54
Καλησπέρα. Θα σας μεταφέρουμε την εξέλιξη του αγώνα της Ξάνθης με τον Λεβαδειακό.
16:54
Οι 11άδες των δύο ομάδων έχουν γίνει γνωστές. Ας περάσουμε σε αυτές...
16:55
Ξάνθη (Μίλαν Ράσταβατς): Ζίβκοβιτς, Ντε Λούκας, Τριάδης, Γέντρισεκ, Μελιόπουλος, Λισγάρας, Κίκε, Μεχία, Μπαξεβανίδης, Ντουρίτσκοβιτς, Σιλά.
16:55
Λεβαδειακός (Ζοσέ Ανιγκό): Επασί, Τσαμπούρης, Λεονάρντο, Μπελγκαζουανί, Σουμπίνιο, Ντιόγκο, Νιάσε, Γιουσούφ, Γιακουμάκης, Μητρόπουλος, Τριποτσέρης
16:56
Στον πάγκο της Ξάνθης βρίσκονται οι: Γκαραβέλης, Σβαρνάς, Μπρίτο, Φλίσκας, Καμαρά, Φασίδης, Κάστρο.
16:57
Στον πάγκο του Λεβαδειακού: Σωτηρίου, Φαβάρο, Νουάνκο, Ζαραδούκας, Καθάριος, Καλτσάς, Σαβατόνγκο
17:02
Θυμίζουμε ότι η Ξάνθη προέρχεται από την ήττα 3-0 από τον Ολυμπιακό στο Καραϊσκάκη.
17:05
Ήττα στην προηγούμενη αγωνιστική και για τον Λεβαδειακό. Οι Βοιωτοί είχαν παίξει με τον Πλατανιά στην Κρήτη και είχαν γνωρίσει την ήττα 1-0.
17:07
Οι διαιτητές της αναμέτρησης είναι οι: Αλέξανδρος Τσαμούρης, Τιμολέων Γεωργακόπουλος, Γεώργιος Χατζηνάκος. 4ος Διαιτητής: Στέφανος Κουμπαράκης
17:15
Όλα είναι έτοιμα για να αρχίσει το παιχνιδι.
17:16
1' Σέντρα στον αγώνα...
17:19
Πιο επιθετική η Ξάνθη μέχρι τώρα.
17:20
2' Καλή στιγμή για την Ξάνθη.
17:22
Μετά από εκτέλεση κόρνερ. Ο Μελιόπουλος κινήθηκε στο πρώτο δοκάρι αλλά βρήκε την μπάλα με το σώμα. Αποτέλεσμα αυτού ήταν να περάσει η μπάλα εκτός αγωνιστικού χώρου.
17:23
4' Πρώτο σουτ για την Ξάνθη. Ο Γέντρισεκ δοκίμασε... το πόδι του από μακριά. Δεν ανησύχησε ο τερματοφύλακας του Λεβαδειακού.
17:28
Τίποτα σπουδαίο στα τελευταία λεπτά του αγώνα. Μονομαχίες στη μεσαία γραμμή από τους παίκτες των δύο ομάδων.
17:29
Η Ξάνθη έχει την μπάλα περισσότερη ώρα στην κατοχή της αλλά δεν έχει καταφέρει να βγάλει κάποια επίθεση.
17:38
22' Πολύ καλή στιγμή για την Ξάνθη. Ο Κίκε έκανε τη σέντρα για τον Γέντρισεκ που έκανε σκαστή κεφαλιά και η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Εμπασί
17:44
29' Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Ντουρίτσκοβιτς εκμεταλλεύτηκε το λάθος στο δεξί άκρο της άμυνας του Λεβαδειακού και έστρωσε στον Γέντρισεκ που έστειλε την μπάλα ψηλά πάνω από την εστία του Επασί
17:46

30' ΓΚΟΛ ο Λεβαδειακός, 0-1!

Κάθετη μπαλιά από τον Σουμπίνιο, μεγάλο κενό στην αντίπαλη άμυνα και ο Γιουσούφ, που βρέθηκε σε θέση βολής, νίκησε τον Ζίβκοβιτς. Κόντρα στη ροή του ματς το γκολ, δεν είχαν απειλήσει καθόλου οι φιλοξενούμενοι
17:48
32' Κι άλλη τελική από Γέντρισεκ. Ύστερα από σέντρα του Τριάδη από τα δεξιά ο Σλοβάκος έκανε ωραία κίνηση στον χώρο, αλλά δεν τελείωσε καλά τη φάση.
17:54
38' Κίτρινη κάρτα για την Ξάνθη, στον εκνευρισμένο Ντουρίτσκοβιτς

18:26
54' Απειλεί και πάλι ο Γέντρισεκ. Κεφαλιά του Σλοβάκου μετά από κόρνερ, η μπάλα εκτός εστίας. Τέταρτη τελική για τον επιθετικό των γηπεδούχων
18:27
54' Χαμένο τετ-α-τετ για τον Γέντρισεκ, που πλάσαρε τον Εμπασί, αλλά νικήθηκε
18:29
55' Σουτ του Ντουρίτσκοβιτς, η μπάλα εκτός.
18:29

57' ΓΚΟΛ η Ξάνθη, 1-1!

Ύστερα από γύρισμα του Κίκε από τα αριστερά η μπάλα έφθασε -μετά από περιπέτεια- στον Ντε Λούκας που ήταν κοντά στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής και ο Ισπανός μέσος την κάρφωσε στα δίχτυα του Εμπασί.
18:36

64' ΓΚΟΛ η Ξάνθη, 2-1!

Ο Ντουρίτσκοβιτς έκανε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Φασίδης, ο οποίος βρέθηκε στην καρδιά της αντίπαλης περιοχής, "τρύπησε" τον Εμπασί που δεν μπόρεσε να προστατέψει την κλειστή του γωνία
18:42
69' Αλλαγή για την Ξάνθη. Καμαρά αντί Ντε Λούκας στο ματς
18:44
71' Κίτρινη ο Τριποτσέρης για τάκλιν στον Γέντρισεκ. Πολύ σκληρό το μαρκάρισμά του.
18:51
80' Αλλαγή για την Ξάνθη. Μπρίτο αντί Κίκε στο ματς.
18:57
85' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Καλτσάς αντί Μητρόπουλου.
18:58
86' Κίτρινη στον Μεχία
18:59
87' Κεφαλιά του Νιασέ, μπλόκαρε ο Ζίβκοβιτς
19:02
90' Κίτρινη για την Ξάνθη, την είδε στον Γέντρισεκ