.

18:39
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και τον Ολυμπιακό για την 19η αγωνιστική της Super League.
18:46
Οι «ερυθρόλευκοι» ψάχνουν το τρίποντο στην πάντα επικίνδυνη Τρίπολη ώστε να επιστρέψουν ξανά στην κορυφή της βαθμολογίας, με τους Αρκάδες να θέλουν από τη μεριά τους τη νίκη για να πιάσουν την 5η θέση.
18:59
Το γήπεδο αναμένεται να είναι κατάμεστο καθώς ο Αστέρας Τρίπολης έχει ανακοινώσει sold out. Φυσικά, θα υπάρχει και πολύς κόσμος στο πλάι του Ολυμπιακού.
19:01
Υπενθυμίζεται πως η ΑΕΚ χθες επικράτησε με 2-0 της Λαμίας, πιάνοντας τον Ολυμπιακό στη βαθμολογία, ενώ ο ΠΑΟΚ τον προσπέρασε με το «διπλό» του στον Παναιτωλικό.
19:03
Πάμε σιγά σιγά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.
19:04
Αστέρα Τρίπολης (Σάββας Παντελίδης): Αθανασιάδης, Κώτσιρας, Σελίν, Τριανταφυλλόπουλος, Γιαννούλης, Ιγκλέσιας, Μουνάφο, Κυριακόπουλος, Τσιλιανίδης, Τόνσο, Μανιάς
19:12
Ολυμπιακός (Όσκαρ Γκαρθία): Προτό, Φιγκέιρας, Ένχελς, Σισέ, Κούτρης, Ρομαό, Ζιλέ, Πάρντο, Μάριν, Μιραλάς, Ανσαριφάρντ.
19:14
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι Τσίφτσης, Ισνάλντο, Καλτσάς, Μαδίντα, Γκοντό, Ντουντού, Χριστόπουλος.
19:15
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους οι Χουτεσιώτης, Μποτία, Ταχτσίδης, Φορτούνης, Οτζίτζα, Τζούρτζεβιτς, Νικολάου.
19:17
19:21
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Πραξιτέλης Ζαχαριάδης (Μακεδονίας), με βοηθούς τους Χρήστο Ακρίβο (Αθήνας), Κωνσταντίνο Νικολαΐδη (Μακεδονίας). Τέταρτος είναι ο Ιωάννης Νεοφυτιάδης (Κορίνθου).
19:22
Κάτι λιγότερο από δέκα λεπτά για την έναρξη του αγώνα που ρίχνει την αυλαία της 19ης αγωνιστικής.
19:28
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες παρέα με το διαιτητικό τρίο.
19:30
Με κίτρινες εμφανίσεις ο Αστέρας, με τις κλασσικές ερυθρόλευκες ο Ολυμπιακός.
19:30
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
19:33
3' Πρώτο κόρνερ στο παιχνίδι, είναι για τον Αστέρα. Περνάει ανεκμετάλλευτο για τους γηπεδούχους.
19:34
4' Σε θέση οφσάιντ ο Ανσαριφάρντ, σωστά υποδεικνύεται.
19:38
8' Κάθετη του Μουνάφο προς τον Μανιά, ήταν πιο δυνατή η μπαλιά του και ο Προτό βγήκε και μπλόκαρε.
19:39
8' Πρώτη ευκαιρία στο ματς, ανήκει στον Αστέρα. Ωραία γύρισμα έξω από την περιοχή από τον Τσιλιανίδη, ο Τόνσο έκανε το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι της εστίας του Προτό.
19:41
10' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Πάρντο επωφελήθηκε από την αδράνεια στην άμυνα του Αστέρα, έκανε το διαγώνιο τελείωμα αλλά ο Αθανασιάδης έδιωξε με υπερένταση σε κόρνερ.
19:41
11' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Ανσαριφάρντ.
19:44
13’ Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Γιαννούλης έκανε ωραία ατομική προσπάθεια και σέντρα, ο Τόνσο έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Προτό με εντυπωσιακή επέμβαση έδιωξε σε κόρνερ.
19:46
19:47
Προσπαθούν να αποκτήσουν ρυθμό οι δύο ομάδες, ωστόσο δυσκολεύονται προς το παρόν καθώς οι παίκτες κάνουν πολλά λάθη.
19:49
19' Ταχύτατη αντεπίθεση του Ολυμπιακού ωστόσο ο Μάριν καθυστερεί υπερβολικά και το σουτ που επέλεξε να κάνει κόντραρε στον Τριανταφυλλόπουλο. Απέναντι, πάντως, είχε δύο αφύλαχτους συμπαίκτες του ο Γερμανός μεσοεπιθετικός.
19:51
21' ΓΚΟΟΟΛ για τον Αστέρα!
19:52
Ο Τσιλιανίδης έκανε φοβερή εκτέλεση φάουλ, με τον Ιγκλέσιας να μπαίνει στην πορεία της μπάλας και να την βρίσκει όσο πρέπει για να την στείλει στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Προτό! Βρήκε λίγο την μπάλα και ο Σισέ, ωστόσο δεν της άλλαξε πορεία!
19:54
23' Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Ρομαό έκανε λάθος πάσα με τον Μανιά να κλέβει και να εξαπολύει την... οβίδα από τα 30 μέτρα αλλά ο Προτό είχε καλή θέση και έδιωξε.
19:56
19:56
Πολύ κακός ο Ολυμπιακός στο ξεκίνημα του αγώνα, του έχει βάλει... δύσκολα ο -εξαιρετικά στημένος στον αγωνιστικό χώρο- Αστέρας.
19:58
27' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Ολυμπιακό, το κερδίζει ο Πάρντο από τον Τριανταφυλλόπουλο που έπεσε άτσαλα πάνω στον αντίπαλό του.
19:59
29' Αγγίζει την ισοφάριση ο Ολυμπιακός! Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Μιραλάς, η μπάλα πέρασε... σύριζα από το δεξί δοκάρι!
20:02
31' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό! Ο Μιραλάς από πολύ πλάγια προσπάθησε να αιφνιδιάσει τον Αθανασιάδη με εκτέλεση φάουλ, με τον πορτιέρε του Αστέρα να βρίσκει ίσα ίσα την μπάλα ώστε να καταλήξει στο οριζόντιο δοκάρι!
20:02
32' Μακρινό σουτ του Ιγκλέσιας, πολύ άστοχο.
20:06
35' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Πάρντο.
20:08
37' Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Μανιάς κάνει ωραία ατομική προσπάθεια και σουτ μέσα από την περιοχή, ωστόσο η παρέμβαση του Ένχελς ήταν έγκαιρη!
20:08
38' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό! Ο Πάρντο έκανε το γύρισμα, ο Ανσαριφάρντ προσπάθησε να κάνει το κοντρόλ μέσα στην περιοχή με τον Τριανταφυλλόπουλου να τον ανατρέπει από πίσω και τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα!
20:09
39' ΓΚΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό!
20:10
Ο Ανσαριφάρντ έστειλε την μπάλα στη δεξιά γωνία και τον Αθανασιάδη στην αντίθετη, ισοφαρίζοντας για τον Ολυμπιακό!
20:15
44' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Μουνάφο έκανε το σουτ από τα όρια της περιοχής, με τον Προτό να πέφτει και να διώχνει με υπερένταση σε κόρνερ!
20:16
45' Από μία κίτρινη κάρτα σε Φιγκέιρας και Κυριακόπουλο. O Πορτογάλος μπακ έβαλε...τρικλοποδιά στον αντίπαλό του και τον έριξε στο έδαφος εκτός φάσης, με τον εξτρέμ του Αστέρα να γίνεται έξαλλος! Χάρισε την κόκκινη κάρτα στον Φιγκέιρας ο Ζαχαριάδης καθώς πήγε σκόπιμα εκτός φάσης στον Κυριακόπουλο.
20:18
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Αστέρας Τρίπολης και Ολυμπιακός πάνε στα αποδυτήρια ισόπαλοι με 1-1. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με κεφαλιά του Ιγκλέσιας, με τον Ανσαριφάρντ να ισοφαρίζει από την άσπρη βούλα.
20:36
46' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Μέσα ο Φορτούνης, έξω ο Μάριν.
20:37
Επιστρέφουν στα αποδυτήρια διαιτητές και παίκτες καθώς έχουν πέσει δακρυγόνα έξω από το γήπεδο από την αστυνομία και η ατμόσφαιρα έχει γίνει αποπνικτική!
20:48
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, κάνουν ένα μίνι ζέσταμα και σε λίγο θα ξεκινήσει ξανά το ματς.
20:50
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! Χωρίς αλλαγές συνεχίζει ο Αστέρας.
20:52
47' Εκτέλεση φάουλ του Κυριακόπουλου, δεν είχε πρόβλημα να μπλοκάρει ο Προτό.
20:54
Πέντε λεπτά στο δεύτερο μέρος, δεν έχει αλλάξει κάτι με τις δύο ομάδες να ψάχνουν τα πατήματά τους.
20:58
53' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης έκανε εντυπωσιακό πάρσιμο με το στήθος και τη σέντρα, ο Αθανασιάδης έδιωξε προσωρινά με την μπάλα να φτάνει στα πόδια του Μιραλάς, ο οποίος έκανε το σουτ αλλά ο πορτιέρε του Αστέρα έπεσε και μπλόκαρε!
21:03
Έχει πάρει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο o Αστέρας και προσπαθεί να δημιουργήσει επικίνδυνες καταστάσεις προς την εστία του Προτό.
21:04
59' Κίτρινη κάρτα στον Κώτσιρα για φάουλ στον Μιραλάς.
21:05
61' Κακή εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη και χαμένη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό να απειλήσει.
21:08
63' Σουτ του Μουνάφο έξω από την περιοχή, μακριά από την εστία η μπάλα.
21:08
64' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ισνάλδο αντί Τσιλιανίδη.
21:11
66' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Mανιά.
21:12
67' Ευκαιρία για τον Αστέρα. Εξαιρετική ανάπτυξη από τους Αρκάδες με τον Μανιά να κάνει την σέντρα προς τον Τόνσο, ο οποίος έπιασε το σουτ στην κίνηση αλλά η μπάλα κόντραρε στον Κούτρη.
21:13
68' Χαρίζει την κίτρινη κάρτα στον Τόνσο ο διαιτητής για τράβηγμα φανέλας στον Μιραλάς.
21:14
70' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Οτζίτζα αντί Πάρντο.
21:16
71' Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό. Ο Ζιλέ έκανε το βολέ από τα όρια της περιοχής, με τον Αθανασιάδη να διώχνει εντυπωσιακά!
21:16
71' Κίτρινη κάρτα στον Σισέ για μαρκάρισμα με το χέρι.
21:18
73' Κίτρινη κάρτα στον Τριανταφυλλόπουλο. Μπορεί να βρήκε μπάλα αλλά πήγε με τα δύο πόδια στον Μιραλάς.
21:18
74' Σουτ του προωθημένου Σισέ στην κίνηση, η μπάλα μακριά από την εστία.
21:19
74' Αλλαγή για τον Αστέρα. Μέσα ο Ντουντού, έξω ο Κυριακόπουλος.
21:24
75' «Φωνές» των γηπεδούχων για πέναλτι στον Μανιά, «παίζετε» λέει ο Ζαχαριάδης. Ο Σισέ φαίνεται να βάζει τα χέρια του στον... αυχένα του Μανιά και να τον πετάει στο έδαφος μέσα στην περιοχή! Δύσκολη φάση, θα μπορούσε να δοθεί η παράβαση από τον διαιτητή!
21:26
81' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Κούτρης έπιασε το βολέ μέσα από την περιοχή, με την μπάλα να περνάει πάνω από τα δοκάρια!
21:29
84' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Καλτσάς αντί του Μανιά.
21:29
85' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Τζούρτζεβιτς στη θέση του Σισέ.
21:31
86' Κακό άνοιγμα του Οτζίτζα στον Φιγκέιρας, η μπάλα πέρασε άουτ.
21:33
89' Κίτρινη κάρτα στον Σελίν για μαρκάρισμα στον Τζούρτζεβιτς.
21:34
89' Αδύναμο σουτ του Τζούρτζεβιτς, μπλόκαρε ο Αθανασιάδης.
21:35
Μια κορδέλα έπεσε από την κερκίδα των οπαδών του Αστέρα και βρήκε στην πλάτη τον Προτό. Το ματς συνεχίζεται.
21:36
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων.
21:39
90+4΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό.
21:39
Ο Οτζίτζα γέμισε την μπάλα στην περιοχή του Αστέρα, ο Αθανασιάδης πρόλαβε τον Φορτούνη, ο Ανσαριφάρντ είδε την προβολή του να κοντράρει και ο κίνδυνος απομακρύνθηκε.
21:40
90+4' Τέλος
21:40
Ο Αστέρας έβαλε μπλόκο στον Ολυμπιακό (1-1)
21:41
Οι Αρκάδες άνοιξαν το σκορ με κεφαλιά του Ιγκλέσιας στο 21', ενώ οι ερυθρόλευκοι απάντησαν στο 39' με πέναλτι του Ανσαριφάρντ.