Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του δεύτερου προημιτελικού ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον ΠΑΟΚ!
19:01
Σήμερα στο Περιστέρι, θα γίνει γνωστό ποια θα είναι η τέταρτη ομάδα που θα περάσει στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.
19:02
Φυσικά, ο ΠΑΟΚ έχει πάρει μεγάλο προβάδισμα πρόκρισης στην επόμενη φάση με τη νίκη του με 2-0 στο πρώτο ματς, ωστόσο ο Ατρόμητος θα προσπαθήσει σήμερα να κυνηγήσει τις πιθανότητες που του αναλογούν για να αντιστρέψει το εις βάρος του σκορ.
19:04
Οι άλλες τρεις ομάδες που έχουν εξασφαλίσει την παρουσία τους στα ημιτελικά του Κυπέλλου είναι η ΑΕΚ, η ΑΕΛ και ο Πανιώνιος που... πέταξαν εκτός διοργάνωσης τους Ολυμπιακό, ΠΑΣ Γιάννινα και Λαμία, αντίστοιχα.
19:05
Πάμε σιγά σιγά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων περίπου ένα 25λεπτο πριν τη σέντρα της αναμέτρησης.
19:05
Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Μίρκοβιτς, Σάκιτς, Καρασαλίδης, Ρισβάνης, Κιβρακίδης, Νάτσος, Μπουσούλατζιτς, Ούμπιδες, Μπρούνο, Ντιγκινί, Ντάουντα.
19:05
Εκτός οι δανεικοί του ΠΑΟΚ για τον Ατρόμητο, ενώ στον πάγκο έμειναν οι Μάντσον, Βασιλακάκης.
19:05
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι Κίναλης, Στρούγγης, Λαζαρίδης, Κυριακίδης, Βασιλακάκης, Μάντσον, Κωτσόπουλος.
19:06
ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Μαλεζάς, Αζεβέδο, Κάνιας, Σάκχοφ, Λημνιός, Πέλκας, Μακ, Κουλούρης.
19:06
Βασικός ο Αζεβέδο για τον ΠΑΟΚ, με τους Βιεϊρίνια, Μαουρίτσιο και Μουλέν να μένουν στον πάγκο.
19:06
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους οι Σιαμπάνης, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Μαουρίτσιο, Μουλέν, Κάμπος, Μπίσεσβαρ.
19:08
Διαιτητής του αγώνα είναι ο Δημήτρης Στυλιαράς (Αιτ/ν;iας), με βοηθούς τους Πολυχρόνη Κωσταρά (Αιτ/νιας) και Μιχαήλ Καρσιώτη (Κορινθίας), ενώ τέταρτος είναι ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας).
19:19
Ένα δεκάλεπτο για να ξεκινήσει ο αγώνας στο Περιστέρι, με τις δύο ομάδες να έχουν αποσυρθεί στα αποδυτήρια.
19:30
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
19:34
5' Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Μάτος. Σωστή απόφαση του βοηθού.
19:35
Τίποτα το ιδιαίτερο στο ξεκίνημα του ματς, αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.
19:42
Δεν δείχνει διάθεση να ανοιχτεί ιδιαίτερα ο Ατρόμητος και να ρισκάρει καθώς ξέρει πως αν δεχτεί ένα τέρμα, τότε οι ελπίδες του θα εξανεμιστούν. Συντηρητικά πάει το ματς και ο ΠΑΟΚ.
19:43
12' Ο Κουλούρης πήγε επικίνδυνα (με τις τάπες) στον Μπουσουλάτζιτς, με τον διαιτητή να του χαρίζει την κίτρινη κάρτα.
19:45
Επικό: Οι φίλοι του Ατρόμητου έχουν φτιάξει μια τεράστια σημαία σαν αυτές που έχουν οι βοηθοί διαιτητές και την έχουν στην κερκίδα. Προφανώς και θέλουν να... τρολάρουν τους αντιπάλους τους για το γκολ-οφσάιντ του Πέλκα στο πρώτο ματς.
19:46
19:47
16' Εκτέλεση φάουλ του Ούμπιδες, οι αμυντικοί του ΠΑΟΚ δεν κατάφεραν να διώξουν την μπάλα αλλά δεν κατάφεραν να το εκμεταλλευτούν οι παίκτες του Ατρόμητου.
19:50
21' Μακρινό σουτ του Πέλκα, παντελώς άστοχο.
19:52
22' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Μετά από γύρισμα του Ντιγκινί, ο Μαλεζάς προσπάθησε να διώξει αλλά έστρωσε άθελά του στον επερχόμενο Μπουσούλατζιτς, το πλασέ του οποίου από τα όρια της περιοχής ήταν κακό και πέρασε πάνω από τα δοκάρια.
19:54
24' Κίτρινη κάρτα στον Μπουσούλατζιτς που έβαλε τρικλοποδιά στον Λημνιό, ο οποίος προσπάθησε να φύγει στην κόντρα.
19:56
26' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Μπρούνο έκλεψε την μπάλα από τον Αζεβέδο και τροφοδότησε τον Ντιγκινί, ο οποίος έκανε ωραίο πλασέ από τα όρια της περιοχής αλλά έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
19:59
30' ΓΚΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ!
20:00
Ο Σάκχοφ τροφοδότησε τον Κουλούρη μέσα στην περιοχή, αυτός του την... πάτησε και ο Ουκρανός με άψογο πλασέ μέσα από την περιοχή, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.
20:05
35' O Πέλκας μπήκε από τα πλάγια στην περιοχή, έκανε το γύρισμα αλλά ο Μίρκοβιτς έδιωξε σε κόρνερ.
20:07
Πλέον με αυτό το γκολ ο ΠΑΟΚ έχει σαφέστατο προβάδισμα πρόκρισης καθώς ο Ατρόμητος ψάχνει τέσσερα γκολ.
20:07
37' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Ντάουντα.
20:11
Πέντε λεπτά για το τέλος του ημιχρόνου, παραμένει το 1-0 υπέρ του ΠΑΟΚ κόντρα στον Ατρόμητο.
20:11
42' Εκτέλεση φάουλ του Πέλκα, κεφαλιά του Κουλούρη η μπάλα περνάει όμως ψηλά άουτ.
20:13
44' Ο Αζεβέδο έπεσε στο έδαφος κρατώντας το πρόσωπό του, με τον Σάκιτς να φαίνεται να τον βρίσκει άθελά του πάντως.
20:14
45' Εκτέλεση φάουλ του Ούμπιδες, ο Πασχαλάκης έκανε την έξοδο με την μπάλα να φεύγει από τα χέρια του αλλά στη συνέχεια με δεύτερη προσπάθεια να την μπλοκάρει.
20:16
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Ο ΠΑΟΚ δείχνει να έχει καθαρίσει την πρόκριση καθώς προηγείται με 1-0 του Ατρόμητου στο Περιστέρι και αν συνυπολογίσει κανείς και την νίκη του στο πρώτο ματς με 2-0, πρέπει να δεχτεί τέσσερα γκολ στο δεύτερο μέρος για να μείνει εκτός.
20:31
46' Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο. Κωτσόπουλος και Βασιλακάκης αντί των Ντάουντα και Ντιγκινί.
20:31
Ντεμπούτο με τον Ατρόμητο κάνει ο Κωτσόπουλος.
20:32
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές συνεχίζει ο ΠΑΟΚ.
20:35
49' Eυκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Ούμπιδες εκτέλεσε το φάουλ, με τον Κωτσόπουλο να παίρνει την κεφαλιά από καλή θέση αλλά να μην βρίσκει στόχο!
20:36
20:40
54' ΓΚΟΟΟΛ για τον Ατρόμητο!
20:41
Ο Πασχαλάκης... έβγαλε το πλασέ του Μπουσούλατζιτς, με τον Κωτσόπουλου να παίρνει το ριμπάουντ και να γεμίζει, με τον Βασιλακάκη να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά. 1-1 το ματς, για να δούμε...
20:42
57' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μέσα ο Κρέσπο, έξω ο Μάτος.
20:43
Αυτό ήταν και το πρώτο γκολ που πετυχαίνει ο Βασιλακάκης στην καριέρα του κόντρα στον ΠΑΟΚ σε 19 ματς.
20:44
Πιέζει αρκετά ο Ατρόμητος και ψάχνει και δεύτερο γκολ κόντρα στον ΠΑΟΚ.
20:46
Συμπληρώθηκε μια ώρα στο παιχνίδι, στο 1-1 Ατρόμητος και ΠΑΟΚ.
20:46
60' Κίτρινη κάρτα στον Σάκιτς, που πήγε με τις τάπες στον Μαλεζά.
20:46
61' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μπίσεσβαρ αντί Πέλκα.
20:48
61' Σουτ του Σάκχοφ στην κίνηση, η μπάλα χτύπησε στον Καρασαλίδη και έφυγε πλάγια.
20:53
66' Απίθανη φάση διαρκείας για τον Ατρόμητο! Ο Βασιλακάκης προσπάθησε αρχικά να κάνει το σουτ, η μπάλα κόντραρε και στρώθηκε στον Κωτσόπουλου που προσπάθησε τρεις φορές να σκοράρει αλλά δεν τα κατάφερε! Την τελευταία φορά, μάλιστα, ο Μαλεζάς έδιωξε την μπάλα πάνω στη γραμμή!
20:53
67' ΓΚΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ!
20:54
Ο Μπίσεσβαρ έδωσε στον Κάνιας, ο οποίος έπιασε φοβερό σουτ, «εκτελώντας» τον Μίρκοβιτς για το 2-1 υπέρ του ΠΑΟΚ!
20:59
73' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Κυριακίδης αντί Νάτσου.
21:01
75' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μουλέν αντί Σάκχοφ.
21:03
76' Κεφαλιά του Κωτσόπουλου, έπεσε και μπλόκαρε ο Κωτσόπουλος.
21:05
79' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ, 1-3!
21:06
Ωραία κάθετη του Μπίσεσβαρ για τον Κουλούρη (δεν ήταν οφσάιντ), ο οποίος βγήκε απέναντι από τον Μίρκοβιτς και τον πλάσαρε εντυπωσιακά για το 1-3. Δεν είχε ισορροπία η άμυνα του Ατρόμητου.
21:09
82' Ωραία ντρίμπλα και σέντρα του Κωτσόπουλου με το εξωτερικό, ο Μπρούνο έπιασε την κεφαλιά αλλά δεν κατάφερε να βρει εστία.
21:13
86' Κεφαλιά του Κωτσόπουλου, ο Πασχαλάκης έδιωξε εντυπωσιακά.
21:17
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.
21:19
92' Σουτ του Ούμπιδες, η μπάλα ψηλά άουτ.
21:20
Τέλος στην αναμέτρηση! Ο ΠΑΟΚ επικράτησε 3-1 του Ατρομήτου και με συνολικό σκορ 5-1 προκρίθηκαν στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.