Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Ξάνθη και την Κέρκυρα με την οποία ανοίγει το πρόγραμμα της 21ης αγωνιστικής.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Ξάνθη και την Κέρκυρα για την 21η αγωνιστική της Super League
14:43
Η Ξάνθη είναι σε τροχιά πεντάδας καθώς είναι στους 28 βαθμούς μαζί με Πανιώνιο και Αστέρα Τρίπολης
14:44
Από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι είναι στην προτελευταία θέση, με έναν βαθμό λιγότερο από τον Απόλλωνα, που είναι πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού
14:45
Στο ματς του α' γύρου, η Ξάνθη είχε επικρατήσει 2-0 στην Κέρκυρα με γκολ των Σιλά και Μεχία
14:45
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων:
14:47
Ξάνθη (Μίλαν Ράσταβατς): Ζίβκοβιτς – Μπαξεβανίδης, Λισγάρας, Μελιόπουλος, Κασάδο – Μεχία, Ντε Λούκας – Κίκε, Ντουρίτσκοβιτς, Μπρίτο - Γέντρισεκ
14:51
Κέρκυρα (Γιάννης Μαντζουράκης): Γιαννακόπουλος – Σπίνουλας, Αντέτζο, Γρομητσάρης, Λέκοβιτς – Σιόντης, Μπαλάφας – Γεωργίου, Ρόλε, Επστάιν - Παμλίδης
14:52
Στον πάγκο της Ξάνθης: Γκαραβέλης, Καμαρά, Φασίδης, Κάστρο, Τριάδης, Φλίσκας, Σβάρνας
14:52
Στον πάγκο της Κέρκυρας: Κουτζαβασίλης, Αρτυματάς, Κρητικός, Ζορμπάς, Μυτίδης, Αναστασίου, Γκράσι
14:54
Διαιτητής: Γιώργος Τζοβάρας Α’ βοηθός: Γιώργος Κελαζόγλου Β’ βοηθός: Γιώργος Κουντουρέλης 4ος: Στέφανος Κουμπαράκης
14:57
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
14:58
Αφιερωμένη η 21η αγωνιστική στην εκστρατεία ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης των φιλάθλων και της κοινωνίας και στη στήριξη των παιδιών που νοσούν από καρκίνο.
14:58
Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα του Καρκίνου της Παιδικής Ηλικίας στις 15 Φεβρουαρίου η Super League, σε συνεργασία με τον Σύλλογο Γονιών Παιδιών με Νεοπλασματική Ασθένεια «ΦΛΟΓΑ» και τον Σύλλογο Γονέων Παιδιών Πασχόντων από κακοήθη νοσήματα «ΛΑΜΨΗ», δίνει ένα μήνυμα ανθρωπιάς, αλληλεγγύης και ελπίδας στα παιδιά και τις οικογένειές τους.
14:59
Όρκος νίκης από τους παίκτες της Κέρκυρας
15:00
Έναρξη του ματς
15:03
3' Καλή εκτέλεση φάουλ του Ντουρίτσκοβιτς, η μπάλα λίγο πιο πάνω από την εστία του Γιαννακόπουλου
15:07
7' Ευκαιρία για την Ξάνθη! Ο Γέντρισεκ βγήκε τετ-α-τετ με τον Γιαννακόπουλο, με τον γκολκίπερ των «Φαιάκων» να αποκρούει με τα πόδια
15:13
13' Ισορροπεί το παιχνίδι η Κέρκυρα, που γυρίζει σωστά την μπάλα και γίνεται επικίνδυνη
15:19
18' Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ στον Παμλίδη. Πάντως ήταν κοντά στη μεσαία γραμμή ο παίκτης της Κέρκυρας, δεν υπήρχε κάποια προφανής ευκαιρία για γκολ
15:24
24' Πάρα πολύ αργός ο ρυθμός στο ματς, ακριβώς όπως βολεύει την Κέρκυρα
15:24
25' Κίτρινη κάρτα στον Μελιόπουλο
15:33
32' Πολύ κακό το πρώτο ημίχρονο μέχρι τώρα στο ματς. Σε αυτό φυσικά ευθύνεται η Ξάνθη, που δεν έχει καθόλου νεύρο και ένταση στο παιχνίδι της
15:36
36' Κίτρινη κάρτα στον Μπαξεβανίδη. Φάση που σήκωνε ακόμα και κόκκινη σε μαρκάρισμα πάνω στον Λέκοβιτς
15:38
38' Ευκαιρία για την Ξάνθη! Ο Γέντρισεκ με πλάτη στην εστία τελειώνει τη φάση, με την μπάλα να περνά δίπλα από το δοκάρι της εστίας του Γιαννακόπουλου.
15:39
39' Τρεις τελικές για την Ξάνθη, καμία για την Κέρκυρα
15:41
41' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Παμλίδη
15:46
Λήξη του α' ημιχρόνου
15:46
Ξάνθη-ΑΟΚ 0-0 σε ένα ματς με ελάχιστες συγκινήσεις
16:01
46' Έναρξη β' ημιχρόνου χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες
16:09
54' Αλλαγή για την Ξάνθη. Μέσα ο Φασίδης, έξω ο Μπρίτο
16:10
Φανερά προβληματισμένος ο Ράσταβατς που βλέπει την Ξάνθη να μην δημιουργεί
16:10
55' Κίτρινη κάρτα στον Μπαλάφα
16:11
56' Μακρινή εκτέλεση φάουλ από τον Μεχία, απέκρουσε με τις γροθιές ο Γιαννακόπουλος
16:14
59' Τεράστια ευκαιρία για την Κέρκυρα! Σέντρα του Επστάιν, ωραίο βολ-πλανέ από τον Παμλίδη με τον Ζίβκοβιτς να αποκρούει με υπερένταση σε κόρνερ.
16:19
61' Κίτρινη κάρτα στον Ντουρίτσκοβιτς
16:19
63' Αλλαγή για την Ξάνθη. Μέσα ο Τριάδης, έξω ο Κίκε
16:20
64' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ! Ωραία αντεπίθεση με τον Ρόλε να πασάρει στον -οριακά εκτεθειμένο- Γεωργίου, αυτός έβγαλε τη σέντρα στον Επστάιν που με διπλή προσπάθεια νικάει τον Ζίβκοβιτς για το 0-1
16:22
Στο 63' είχε προηγηθεί πολύ μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους, με τον Αντέτζο να πιάνει την κεφαλιά, αλλά τον Μπαξεβανίδη να τη διώχνει πάνω στη γραμμή
16:25
69' Κίτρινη κάρτα στον Επστάιν
16:26
71' Αλλαγή για την Ξάνθη. Μέσα ο Κάστρο, εκτός ο Ντουρίτσκοβιτς
16:28
73' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Εκτός ο Γεωργίου, μέσα ο Αρτυματάς
16:31
75' Κακό σουτ του Γέντρισεκ, άουτ η μπάλα
16:34
78' Τεράστια ευκαιρία για την Κέρκυρα! Κεφαλιά-ψαράκι του Μπαλάφα από το ύψος της μικρής περιοχής, αλλά απέκρουσε εντυπωσιακά ο Ζίβκοβιτς
16:35
Ευτυχώς που δεν μπήκε το γκολ, βέβαια, αφού ήταν εκτεθειμένος ο Μπαλάφας από τη σέντρα του Παμλίδη
16:40
85' Κίτρινη κάρτα στον Σιόντη
16:41
85' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Εκτος ο Επστάιν, μέσα ο Μυτίδης
16:41
86' Σέντρα του Τριάδη, ψαλιδάκι από τον Κάστρο από το ύψος της μικρής περιοχής, άουτ η μπάλα
16:42
86' Κίτρινη κάρτα στον Αντέτζο
16:44
89' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Εκτός ο Ρόλε, μέσα ο Γκράσι
16:49
93' ΓΚΟΛ Η ΞΑΝΘΗ! Τρομερή κεφαλιά του Κάστρο από σέντρα του Τριάδη που κάνει το 1-1!
16:55
Λήξη της αναμέτρησης με την Ξάνθη να παίρνει τελικά έναν βαθμό από ένα ματς που έμοιαζε χαμένο