Παναιτωλικός-Πλατανιάς 3-0

Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, Παναιτωλικός-Πλατανιάς, για την 21η αγωνιστική της Super League, μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6

16:48
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Παναιτωλικός-Πλατανιάς, για την 21η αγωνιστική της Super League, η οποία είναι προγραμματισμένη για τις 17:15
16:51
Οι γηπεδούχοι έχουν να νικήσει από τις 14 Ιανουαρίου, όταν και επικράτησαν 1-0 του Ατρομήτου στο Περιστέρι στο ντεμπούτο του Δέλλα στον πάγκο τους και είναι στη 12η θέση με 20 βαθμούς. Προέρχονται από το 0-0 με τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο.
16:52
Οι φιλοξενούμενοι είναι στην τελευταία θέση με 10 βαθμούς και "καίγονται" για τη νίκη. Προέρχονται από το 1-1 με τον Απόλλωνα στη Ριζούπολη.
16:55
Δεν υπάρχουν ακόμη επίσημα οι συνθέσεις της αναμέτρησης
16:59
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
16:59
Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Ο Κυριακίδης, Μαρινάκης, Μιχάι, Ροντρίγκες, Τσοκάνης, Μπεχαράνο, Μάρκος Πάουλο, Ρόσα, Κλέσιο, Ντίας, Γουίλιαν.
17:05
Πλατανιάς (Γιάννης Χατζηνικολάου): Κλάγιτς, Πλιάτσικας, Ντικαμονά, Καρυπίδης, Κοροβέσης, Αγγελόπουλος, Μάλσα, Νίλι, Ενσικουλού, Δημούτσος, Ουντότζι.
17:06
Στον πάγκο για την ομάδα του Αγρινίου: Σταματόπουλος, Μάζουρεκ, Μύγας, Βασιλούδης, Χαντάκιας, Γιαννιώτης, Άργκους
17:07
Στον πάγκο για την ομάδα της Κρήτης: Κοκκαλάς, Πατράλης, Στόιτσεφ, Ντουαλά, Πετρόπουλος, Στάμου, Κασάλιτσα
17:07
Διαιτητής: Αλέξανδρος Κατσικογιάννης. Βοηθοί: Δημήτριος Τάτσης, Αντώνιος Πυλαρινός Τέταρτος Διαιτητής: Αριστομένης Κουτσιαύτης
17:12
Τέσσερα ματς χωρίς νίκη στο γήπεδό του έχει συμπληρώσει ο Παναιτωλικός
17:15

Έναρξη στο ματς!

17:17
Υπενθυμίζεται ότι η Super League, σε συνεργασία με τον Σύλλογο Γονιών Παιδιών με Νεοπλασματική Ασθένεια «ΦΛΟΓΑ» και τον Σύλλογο Γονέων Παιδιών Πασχόντων από κακοήθη νοσήματα «ΛΑΜΨΗ» αφιερώνει για όγδοη συνεχή χρονιά την 21η αγωνιστική ημέρα του Πρωταθλήματος στην εκστρατεία ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης των φιλάθλων και της κοινωνίας και στη στήριξη των παιδιών που νοσούν από καρκίνο.
17:19
Στους 10 βαθμούς η θερμοκρασία στο Αγρίνιο
17:22

7' Γκολ ο Παναιτωλικός, 1-0!

Ο Ρόσα - μετά από συνεργασία με τον Ντίας- υποδέχθηκε την μπάλα στην αριστερή γωνία της μεγάλης περιοχής και με άπιαστο-φαλτσαριστό σουτ την έστειλε στο αριστερό παραθυράκι του Κλάγιτς. Πανέμορφο γκολ
17:27
Ρόσα και Μοράρ (που δεν βρίσκεται στο αρχικό σχήμα) είναι οι πρώτοι σκόρερ του Παναιτωλικού στο πρωτάθλημα με πέντε τέρματα
17:31
15' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ύστερα από φάση διαρκείας, ο Ρόσα μέσα από τη μικρή περιοχή έπιασε δυνατό σουτ και η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από την αντίπαλη εστία.
17:34
Φάουλ σε καλή θέση για τον Παναιτωλικό
17:35
20' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Εκτέλεση φάουλ του Ντίας, πολύ κακή αντίδραση του Κλάγιτς που πήγε να διώξει με γροθιές -και ενώ η μπάλα έσκασε μπροστά του-, μπλόκαρε με τη δεύτερη.
17:36
Η κατοχή της μπάλας είναι 63%-37% υπέρ του Παναιτωλικού
17:38
22' Απειλεί ο Παναιτωλικός. Σέντρα του Ντίας από τα δεξιά, διώχνει η άμυνα του Πλατανιά με τον Πλιάτσικα την ύστατη στιγμή
17:44
29' Σόλο προσπάθεια του Κλέσιο, που ολοκλήρωσε τη φάση με αδύναμο σουτ εκτός περιοχής και ενώ είχε επιλογές.
17:44
29' Απίστευτη φάση για τον Πλατανιά για να κάνει το 1-1! Γύρισμα του Ενσικουλού από τα αριστερά, ο Τσοκάνης στέλνει την μπάλα προς την εστία της ομάδας του, ο Νίλι που δεν έχει καλή ισορροπία πιάνει την κεφαλιά και διώχνει ο Κυριακίδης...στη συνέχεια ο Δημούτσος, δεν μπόρεσε να νικήσει τον Έλληνα πορτιέρε από την καρδιά της μικρής περιοχής. Ρέφαρε ο Τσοκάνης και έδιωξε σε κόρνερ. Δεν γίνεται να χάθηκε αυτό το (σχεδόν σίγουρο) γκολ
17:50
31' Τελική για τον Παναιτωλικό. Μακρινό σουτ του Κλέσιο, αρκετά μέτρα άουτ.
17:52
Στο 61%-39% η κατοχή της μπάλας
17:57
Δίχως ευκαιρία το ματς εδώ και ώρα
17:58
Έχει κερδίσει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο ο Πλατανιάς στο δεύτερο μισό του πρώτου μέρους. Λογικό, καίγεται για τους βαθμούς η ομάδα της Κρήτης
17:58
43' Σουτ του Κλέσιο εκτός περιοχής, δεν ανησύχησε ο Κλάγιτς.
18:01
45' Κίτρινη για τον Πλατανιά, την είδε ο Αγγελόπουλος
18:01
Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος
18:02

Ημίχρονο στο ματς. Παναιτωλικός-Πλατανιάς 1-0

Ανώτεροι γηπεδούχοι στο μεγαλύτερο μέρος του α' ημιχρόνου και κυρίως στο πρώτο μισό και άνοιξαν το σκορ στο 7' με το τρομερό γκολ του Ρόσα. Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι έχασαν απίστευτη ευκαιρία (είναι τρομερό το ότι δεν μπήκε) στο 29' για να ισοφαρίσουν. Τα σουτ ήταν 6(3)-2(2) στα πρώτα 45 λεπτά

18:23
51' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Σόλο προσπάθεια του Γουίλιαν που πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του, αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει και Κλέσιο, που πήρε το ριμπάουντ νικήθηκε από τον Κλάγιτς που έδιωξε με τα πόδια.
18:27
56' Κίτρινη στον Μπεχαράνο
18:29

57' Γκολ ο Παναιτωλικός, 2-0!

Σέντρα του Μαρινάκη από τα δεξιά, σκαστή κεφαλιά του Τσοκάνη και η μπάλα στα δίχτυα του Κλάγιτς.
18:31
59' Κίτρινη για τον Πλατανιά, την είδε ο Κοροβέσης.
18:32
59' Μάζουρεκ αντί Κλέσιο στο ματς
18:33
9(5)-2(2) τα σουτ υπέρ του Παναιτωλικού
18:36
64' Τελική για τον Παναιτωλικό. Σουτ του Μάζουρεκ, η μπάλα μακριά από την αντίπαλη εστία.
18:39
67' Σουτ για τον Πλατανιά. Ο Ενσικουλού έπιασε κακό σουτ λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή και δεν κατάφερε να απειλήσει τον Κυριακίδη.
18:40
67' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Κασάλιτσα αντί του Κολροβέση
18:41
69' Κοντά στο 3-0 ο Παναιτωλικός. Πάσα του Μάζουρεκ στον Πάουλο που βρέθηκε μέσα στην περιοχή και έκανε σέντρα σουτ, αλλά δεν γινόταν να προλάβει την μπάλα κάποιος από τους συμπαίκτες του που ήταν στην περιοχή
18:42
71' Χαντάκιας αντί Ροντρίγκες στο ματς για τον Παναιτωλικό
18:45
73' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ωραίο σουτ του Ρόσα, έδιωξε σε κόρνερ ο Κλάγιτς
18:47
60%-40% η κατοχή της μπάλας
18:54
83' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Βασιλούδης αντί του Γουίλιαν
18:56
84' Πτώση του Ενσικουλού εντός της περιοχής, είναι ξεκάθαρο ότι δεν υπάρχει κάτι επιλήψιμο.
18:59

87' Γκολ ο Παναιτωλικός, 3-0!

Ο Ρόσα έστειλε με... τηλεκατευθυνόμενο τρόπο την μπάλα στην εστία του Κλάγιτς. Καλύτερο τέρμα και από το πρώτο του.
19:01
89' Στάμου αντί Ντικαμονά για τον Πλατανιά.