Παρακολουθήστε από το control room του sportfm.gr την εξέλιξη των αναμετρήσεων για την φάση των «32» του Europa League.

19:33
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των αναμετρήσεων για την φάση των «32» του Europa League.
19:35
Τα παιχνίδια έχουν ξεκινήσει από νωρίς. Στις 18:00 είχαμε σέντρα στο Καζακστάν με την Αστάνα να υποδέχεται την Σπόρτινγκ Λισαβόνας.
19:36
Στο 78ο λεπτό η Σπόρτινγκ προηγείται με 3-1 παρότι είχε βρεθεί πίσω στο σκορ από το πρώτο μέρος.
19:40
Φυσικά, το μενού σήμερα περιλαμβάνει και το ματς της ΑΕΚ με την Ντιναμό Κιέβου στο ΟΑΚΑ, το οποίο θα ξεκινήσει στις 22:05
19:40
Πάμε να δούμε τις αναμετρήσεις που ξεκινάνε στις 20:00.
19:41
Ντόρτμουντ-Αταλάντα, Νις-Λοκομοτίβ Μόσχας, Σπαρτάκ Μόσχας-Μπιλμπάο, Σοσιεδάδ-Σάλτσμπουργκ, Λουντογκόρετς-Μίλαν, Έστερσουντ-Άρσεναλ, Μαρσέιγ-Μπράγκα.
19:53
19:55
Ολοκληρώθηκε το ματς της Αστάνα με την Σπόρτινγκ Λισαβόνας, με τους Πορτογάλους να επικρατούν με 3-1 και να βρισκονται ήδη στην επόμενη φάση.
19:56
20:00
Για πάμε σιγά σιγά. Σε πολύ λίγο θα έχουμε σέντρα στις αναμετρήσεις, ελπίζουμε να δούμε σκορ και θέαμα τόσο στα επτά παιχνίδια που ξεκινάνε στις 20:00 όσο και στα υπόλοιπα που διεξάγονται στις 22:00.
20:03
Πολύ δυνατά μπαίνει στο ματς η Σοσιεδάδ που χάνει στα πρώτα δευτερόλεπτα μια καλή ευκαιρία με τον Μορένο.
20:06
4' Νις-Λοκομοτίβ Μόσχας 1-0: Ο Μπαλοτέλι δίνει το προβάδισμα στους γηπεδούχους.
20:07
4' Μαρσέιγ-Μπράγκα 1-0: Ο Ζερμέν ανοίγει το σκορ για τους Μασσαλούς.
20:12
Τέσσερα γκολ στα τελευταία πέντε ματς με την Μαρσέιγ έχει σκοράρει ο Ζερμέν που βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση.
20:14
13' Έστερσουντ-Άρσεναλ 0-1: Μετά από τραγικό λάθος του τερματοφύλακα των Σουηδών, ο Μονρεάλ πήρε το ριμπάουντ και σκόραρε από κοντά.
20:24
22' Σπαρτάκ Μόσχας-Μπιλμπάο 0-1: Πολύ ωραίο γκολ από τον Αντούριθ, προβάδισμα για τους Βάσκους μέσα στην Ρωσία.
20:27
24' Έστερσουντ-Άρσεναλ 0-2: Σέντρα-σουτ του Μκιταριάν, η μπάλα βγήκε στον Παπαγιαννόπουλο που πήγε να διώξει και κατέληξε στα δίχτυα.
20:28
27' Σοσιεδάδ-Σάλτσμπουργκ 0-1: Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Ογιαρθάμπαλ έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.
20:29
27' Πέναλτι για τη Νις. Έχει κάνει χέρι ο Πετσίνοβιτς, ωστόσο η μπάλα έχει βρει πρώτα στο στήθος του.
20:30
28' Νις-Λοκομοτίβ 2-0: Ο Μπαλοτέλι σκοράρει από την άσπρη βούλα και δίνει προβάδισμα δύο τερμάτων στους Γάλλους.
20:32
30' Ντόρτμουντ-Αταλάντα 1-0: Ο Πίστσεκ έκανε ωραία μπαλιά-τρύπα στον Σίρλε, ο οποίος κοντρόλαρε και με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!
20:41
39' Σπαρτάκ Μόσχας-Μπιλμπάο 0-2: Ο Αντούριθ επωφελείται από την αδράνεια της αντίπαλης άμυνας και με κοντινό πλασέ σκοράρει ξανά για την Αθλέτικ!
20:46
44' Πέναλτι για την Λοκομοτίβ σε άτσαλο μαρκάρισμα του Σαρ.
20:47
44' Νις-Λοκομοτίβ Μόσχας 2-1: Ο Φερναντές σκοράρει από την άσπρη βούλα και μειώνει το σκορ για τους Ρώσους.
20:48
45' Λουντογκόρετς-Μίλαν 0-1: Ο Κουτρόνε στο τέλος του πρώτου μέρους, βάζει μπροστά στο σκορ τους Μιλανέζους.
20:48
45'+1' Σπαρτάκ Μόσχας-Μπιλμπάο 0-3: Φαίνεται πως καθαρίζει την πρόκριση η Μπιλμπάο που σκοράρει για τρίτη φορά, με τον Ρίκο μετά από φάση διαρκείας.
20:50
Τελείωσαν τα πρώτα ημίχρονα των αναμετρήσεων! Πάμε να δούμε τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα.
20:51
Ντόρτμουντ-Αταλάντα 1-0, Νις-Λοκομοτίβ Μόσχας 2-1, Σπαρτάκ Μόσχας-Μπιλμπάο 0-3, Σοσιεδάδ-Σάλτσμπουργκ 0-1, Λουντογκόρετς-Μίλαν 0-1, Έστερσουντ-Άρσεναλ 0-2, Μαρσέιγ-Μπράγκα 1-0.
21:05
Ξεκινάνε σιγά σιγά τα δεύτερα ημίχρονα των αναμετρήσεων.
21:10
51' Ντόρτμουντ-Αταλάντα 1-1: Οι Ιταλοί φέρνουν το ματς στα ίσα με ωραίο πλασέ το Ίλισιτς.
21:14
57' Σοσιεδάδ-Σάλτσμπουργκ 1-1: Τρομερή προσπάθεια και άψογο τελείωμα του Οντριοθόλα, στα ίσα φέρνει το ματς η Σοσιεδάδ.
21:15
56' Ντόρτμουντ-Αταλάντα 1-2: Μετά από επέμβαση του Μπούρκι, ο Ίλισιτς πήρε το ριμπάουντ και έφερε... τούμπα τη Μπορούσια.
21:16
58' Έστερσουντ-Άρσεναλ 0-3: Κάνει πλάκα η Άρσεναλ που σκοράρει και τρίτη φορά με τον Εζίλ!
21:20
61' Σπαρτάκ-Μπιλμπάο 1-3: Μειώνουν οι γηπεδούχοι με τον Λουίζ Αντριάνο.
21:21
63' Λουντογκόρετς-Μίλαν 0-2: Ο Ροντρίγκες με πέναλτι δίνει αέρα δύο τερμάτων στην Μίλαν κόντρα στη ροή του ματς, με τους Βούλγαρους να πιέζουν φουλ και να έχουν και δοκάρι!
21:25
65' Ντόρτμουντ-Αταλάντα 2-2: Ο Μπατσουαγί με ξερό σουτ από το όρια της περιοχής ισοφαρίζει για την Ντόρτμουντ,
21:27
67' Με δέκα παίκτες μένει η Νις, αποβολή για τον Κολί.
21:27
70' Μαρσέιγ-Μπράγκα 2-0: Ο Ζερμέν σκοράρει για δεύτερη φορά
21:29
69' Νις-Λοκομοτίβ 2-2: Ο Φερνάντες με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ ισοφαρίζει για τους Ρώσους.
21:32
75' Μαρσέιγ-Μπράγκα 3-0: Ο Τοβέν σκοράρει και κλειδώνει τη νίκη για τους Γάλλους.
21:38
80' Σοσιεδάδ-Σάλτσμπουργκ 2-1: Ο Γιανουζάι σκοράρει με φάουλ και φέρνει τούμπα το ματς.
21:39
78' Νις-Λοκομοτίβ 2-3: Τι κάνουν οι Ρώσοι, τι κάνει ο Φερνάντες! Σκοράρει για τρίτη φορά σήμερα και η ομάδα του κάνει απίθανη ανατροπή!
21:51
90' Ντόρτμουντ-Αταλάντα 3-2: Ο Μπατσουαγί σκοράρει ξανά!
21:51
93' Λουντογκόρετς-Μίλαν 0-3: Ο Μπορίνι το τρίτο τέρμα.
21:52
92' Σοσιεδάδ-Σάλτσμπουργκ 2-2: Ο Μιναμίνο μοίρασε... εγκεφαλικά στους Ισπανούς.
21:54
22:01
Σε λιγότερο από πέντε λεπτά η σέντρα στο δεύτερο μενού
22:03
Κοπεγχάγη - Ατλέτικο, ΑΕΚ - Ντινάμο Κιέβου, Σέλτικ - Ζενίτ, Νάπολι - Λειψία, Λιόν - Βιγιαρεάλ, Παρτίζαν - Βικτόρια Πλζεν, Στεάουα - Λάτσιο
22:05
Σέντρα στα ματς των 22:05
22:14
Φτάνουμε στη συμπλήρωση 10 λεπτών στις αναμετρήσεις και ακόμα δεν έχουμε κάποιο τέρμα
22:22
16' Κοπεγχάγη-Ατλέτικο Μαδρίτης 1-0! Σκόρερ ο Φίσερ με τακουνάκι!
22:24
19' ΑΕΚ-Ντιναμό Κιέβου 0-1! Σκόρερ ο Τσιγκάνκοφ
22:28
21' Κοπεγχάγη-Ατλέτικο Μαδρίτης 1-1! Σκόρερ ο Σαούλ με κεφαλιά από σέντρα του Γκριζμάν
22:35
22:37
29' Στεάουα Βουκουρεστίου-Λάτσιο 1-0! Σκόρερ για τους γηπεδούχους ο Γκνοχέρε!
22:43
37' Κοπεγχάγη-Ατλέτικο Μαδρίτης 1-2! Σκόρερ ο Γκαμεϊρό, που ολοκληρώνει την ανατροπή της Ατλέτικο πριν από το ημίχρονο!
22:53
Λήξη των πρώτων ημιχρόνων
22:54
Κοπεγχάγη - Ατλέτικο 1-2, ΑΕΚ - Ντινάμο Κιέβου 0-1, Σέλτικ - Ζενίτ 0-0, Νάπολι - Λειψία 0-0, Λιόν - Βιγιαρεάλ 0-0, Παρτίζαν - Βικτόρια Πλζεν 0-0, Στεάουα - Λάτσιο 1-0
23:08
46' Λιόν-Βιγιαρεάλ 1-0! Σκόρερ ο Εντομπέλε με κεφαλιά
23:11
49' Λιόν-Βιγιαρεάλ 2-0! Πολύ γρήγορα οι Γάλλοι παίρνουν προβάδισμα δύο τερμάτων. Το γκολ ο Φεκίρ
23:16
52' Νάπολι-Λειψία 1-0! Το γκολ ο Ουνάς κόντρα στη ροή του αγώνα
23:20
58' Παρτίζαν-Βικτόρια Πλζεν 1-0! Το σκορ ανοίγει ο Ταουάμπα!
23:25
61' Νάπολι-Λειψία 1-1! Το γκολ της ισοφάρισης ο Τίμο Βέρνερ
23:26
63' Λιόν-Βιγιαρεάλ 2-1! Μειώνουν οι Ισπανοί με γκολ του Φορνάλ
23:33
71' Κοπεγχάγη-Ατλέτικο Μαδρίτης 1-3! Καθαρίζουν οι Ισπανοί με το γκολ του Γκριζμάν
23:37
74' Νάπολι-Λειψία 1-2! Ανατροπή οι Γερμανοί με γκολ του Μπρούμα
23:39
77' Κοπεγχάγη-Ατλέτικο Μαδρίτης 1-4! Σαρώνουν οι Ισπανοί με γκολ του Βιτόλο
23:41
78' Σέλτικ-Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 1-0! Ανοίγουν το σκορ οι Σκωτσέζοι με γκολ του ΜακΓκρέγκορ
23:44
80' ΑΕΚ-Ντιναμό Κιέβου 1-1! Με ένα απίστευτα τυχερό γκολ και από τραγικό λάθος του Μπόικο ο Αϊντάρεβιτς ισοφαρίζει
23:45
81' Παρτίζαν-Βικτόρια Πλζεν 1-1! Σκόρερ για τους φιλοξενούμενους ο Ρέζνικ
23:46
82' Λιόν-Βιγιαρεάλ 3-1! Το γκολ ο Μέμφις Ντεπάι!
23:57
93' Νάπολι-Λειψία 1-3! Σκόρερ ο Βέρνερ με το δεύτερο προσωπικό του γκολ