Πλατανιάς-ΠΑΣ Γιάννινα

Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πλατανιάς-ΠΑΣ Γιάννινα, για την 22η αγωνιστική της Super League μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6

14:42
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πλατανιάς-ΠΑΣ Γιάννινα, για την 22η αγωνιστική της Super League, που είναι προγραμματισμένη για τις 15:00
14:43
Πάμε αρχικά να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
14:45
Πλατανιάς (Γιάννης Χατζηνικολάου): Κλάγιτς, Βάντερσον, Καρυπίδης, Στάμου, Πλιάτσικας, Πατράλης, Μάλσα, Ουντότζι, Νίλι, Ενσικουλού, Πετρόπουλος.
14:46
ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Καρανίκας, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Αποστολόπουλος, Γαρουφαλιάς, Μανθάτης, Βιντάλ, Χαλκιαδάκης, Μπερτά, Κόντε
14:46
Στον πάγκο των Κρητικών: Κοκκαλάς, Στοίστεφ, Κασάλιτσα, Στανισάβλιεβιτς, Ντουαλά, Αγγελόπουτλος και Γκρζέλτσακ.
14:47
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Περιστερίδης, Γιάκος, Νικολιάς, Τσικάρσκι, Μπέριος, Λίλα και Χέλκβιστ.
14:47
Διαιτητής: Σταύρος Μάνταλος. Βοηθοί: Αντώνιος Καρατζίκας, Ιωάννης Κουράκης Τέταρτος Διαιτητής: Γεώργιος Τζοβάρας
14:51
Ο Πλατανιάς, ο οποίος προέρχεται από την ήττα με 3-0 από τον Παναιτωλικό, παραμένει σταθερά στην τελευταία θέση και αυτήν τη στιγμή έχει μόλις 10 βαθμούς σε 21 ματς
14:52
Ο ΠΑΣ έχει ανεβασμένη ψυχολογία μετά το 2-1 επί του Παναθηναϊκού στα Γιάννενα και είναι στην 8η θέση με 25 βαθμούς.
14:59
Καλός σε γενικές γραμμές ο καιρός για ποδόσφαιρο στα Περιβόλια. Στους 15 βαθμούς η θερμοκρασία στα Χανιά
15:00
Ξεκινάει εντός ολίγου η αναμέτρηση, στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
15:01

Έναρξη στο ματς

15:04
3' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Σέντρα του Κόντε από τα δεξιά, κεφαλιά από τον Τζημόπουλο, γύρισμα του Μιχαήλ για τον Χαλκιαδάκη που από πλεονεκτική θέση αστόχησε με δυνατό σουτ
15:06
5' Πρώτη τελική για τον Πλατανιά. Κίνηση του Ενσικουλού από τα αριστερά και σουτ που δεν ενόχλησε ιδιαίτερα τον Περιστερίδη
15:12
8' Κίτρινη στον Στάμου
15:13
10' Εξαιρετική κίνηση του Μανθάτη, που πέρασε τον μισό Πλατανιά, αλλά το παράκανε και τον σταμάτησε ο Πλιάτσικας μέσα στην περιοχή
15:14
13' Δεύτερη κίτρινη στον Πλατανιά, την είδε ο Μαλσά
15:18
17' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Σέντρα του Μπετρά από τα δεξιά και κεφαλιά του Κόντε, που δεν την έπιασε όπως ήθελε, η μπάλα εκτός
15:20
18' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά, που εδώ αγγίζει και δεν κάνει το 1-0. Ο Ενσικουλού τροφοδότησε τον Ουντότζι, με την άμυνα του ΠΑΣ να πιάνεται στον ύπνο, αλλά ο παίκτης των γηπεδούχων νικήθηκε από τον Περιστερίδη
15:26
24΄ Σουτ του Χαλκιαδάκη από μακρινή απόσταση, η μπάλα κάπου κόντραρε και άλλαξε πορεία, αλλά ο Κλάγιτς αντέδρασε σωστά και την μπλόκαρε πριν περάσει εκτός σε κόρνερ
15:34
32' Σουτ του Μπετρά εκτός περιοχής. Πραγματικά πολύ κακό, η μπάλα κατέληξε κοντά στο κόρνερ.
15:34

33' Δοκάρι για τον ΠΑΣ!

Έπειτα από σέντρα που έγινε από τα δεξιά από τον Μανθάτη, ο Μπετρά πήδηξε στο κατάλληλο τάιμινγκ και παρότι έκανε ωραία κεφαλιά δεν μπόρεσε να βρει εστία και η μπάλα κατέληξε στο αριστερό δοκάρι του Κλάγιτς.
15:39
36' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά. Φάση ευκαιρίας στα καρέ του ΠΑΣ, με τους Πετρόπουλο, Πατράλη και Νίλι να μην καταφέρνουν να βρουν εστία και την μπάλα να βρίσκει σε σώματα. Στη συνέχεια κατευθύνθηκε προς την αντίπαλη εστία, όπου δεν μπόρεσε να τη φτάσει και την στείλει στα δίχτυα ο Ενσικουλού.
15:39
36' Σουτ του Νίλι για τον Πλατανιά, η μπάλα εκτός.
15:44
42' Κλασική ευκαιρία για ΠΑΣ. Ο Αποστολόπουλος μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά και έκανε γύρισμα προς τον Κόντε, που κάνει κακή πρώτη επαφή, ενώ στη συνέχεια το σουτ του ήταν τζούφιο και έτσι "κλώτσησε" την ευκαιρία
15:45
44' Σουτ του Κόντε εκτός περιοχής, η μπάλα πέρασε άουτ χωρίς να ανησυχήσει ιδιαίτερα τον Κλάγιτς
15:47

Τέλος στο πρώτο μέρος. Πλατανιάς-ΠΑΣ Γιάννινα 0-0

Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι στο πρώτο εικοσάλεπτο και στη συνέχεια ο Πλατανιάς ανέβηκε. Οι Ηπειρώτες είχαν τρεις μεγάλες ευκαιρίες (μεταξύ αυτών το δοκάρι του Μπετρά στο 33') για το 1-0 στα πρώτα 45 λεπτά και η ομάδα της Κρήτης δύο
16:01

Έναρξη δεύτερου μέρους

16:03

47' Γκολ ο ΠΑΣ, 0-1!

Ο Χαλκιαδάκης έπιασε σουτ από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής και στρώθηκε στον Κόντε η μπάλα, που μετά το σουτ του Ισπανού κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα
16:05
49' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Κασάλιτσα αντί του Ουντότζι στο παιχνίδι.
16:07

51' Γκολ ο ΠΑΣ, 0-2!

Ο Κόντε βρέθηκε μέσα στην περιοχή μετά την πάσα του Χαλκιδάκη και με εξαιρετικό πλασέ νίκησε (και πάλι) τον Κλάγιτς. Δύο στα δύο μέσα σε λιγότερο από πεντάλεπτο για τον Ισπανό φορ
16:09

53' Δοκάρι για τον Μιχαήλ!

Σέντρα του Τζημόπουλου από τα αριστερά, ο αμυντικός των γηπεδούχων δεν ήταν σε αντικανονική θέση επειδή είχε μείνει στο έδαφος παίκτης των γηπεδούχων και με γυριστό σουτ λίγο έλειψε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
16:12
Ύστερα από ένταση ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων, ο Μάνταλος έδειξε κίτρινη στον Χαλκιαδάκη στο 54'
16:14
Ντουαλά αντί Στάμου στο ματς για τον Πλατανιά και Γιάκος αντί Χαλκιαδάκη για τον ΠΑΣ στο 58'
16:16
60' Κίτρινη για τον ΠΑΣ, την είδε ο Αποστολόπουλος
16:17
61' Γύρισμα του Κασάλιτσα, μπλόκαρε πολύ εύκολα ο Βελλίδης για τον ΠΑΣ.
16:21
65' Κίτρινη στον Μιχαήλ
16:27
71' Νικολιάς αντί Μανθάτη στο ματς για τον ΠΑΣ.
16:32
76' Μπέριος αντί Τζημόπουλου στο ματς για τον ΠΑΣ
16:32
77' Στανισάβλιεβιτς αντί Νίλι στο ματς για τον Πλατανιά
16:40
84' Κίτρινη στον Πετρόπουλο
16:42

86' Γκολ ο ΠΑΣ, 0-3!

Κεφαλιά του Μπέριου μετά από κόρνερ του Βιντάλ και η μπάλα και πάλι στα δίχτυα του Κλάγιτς.
16:46
89' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Ενσικουλού βρέθηκε απέναντι από τον Βελλίδη έπειτα από μπαλιά του Πετρόπουλου, αλλά αστόχησε.
16:47
Τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος
16:49
90+3' Ευκαιρία με τον Κόντε για τον ΠΑΣ, η μπάλα βρήκε σε σώματα.