Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Μπάγερν Μονάχου και την Μπεσίκτας για τη φάση των «16» του Champions League.

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης για την φάση των «16» του Champions League ανάμεσα στην Μπάγερν Μονάχου και την Μπεσίκτας.
21:27
Σήμερα διεξάγεται και το πολύ μεγάλο παιχνίδι ανάμεσα στην Τσέλσι και την Μπαρτσελόνα, του οποίου την εξέλιξη μπορείτε να παρακολουθήσετε εδώ.
21:28
Ιδιαίτερο ενδιαφέρον είναι φυσικά και το ματς που θα παρακολουθήσουμε εδώ παρέα ανάμεσα στην -ισχυρότατη- Μπάγερν και την -πάντα επικίνδυνη- Μπεσίκτας.
21:37
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.
21:37
Μπάγερν Μονάχου (Γιουπ Χάινκες): Ούλραιχ, Κίμιχ, Μπόατενγκ, Χούμελς, Αλάμπα, Μαρτίνεθ, Βιδάλ, Χάμες Ροντρίγκες, Μίλερ, Κομάν, Λεβαντόφσκι.
21:38
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι Στάρκε, Βάγκνερ, Σούλε, Ριμπερί, Ραφίνια, Τολισό.
21:38
Μπεσίκτας (Σενιόλ Γκιουνές): Φάμπρι, Αντριάνο, Πέπε, Βίντα, Ερκίν, Χάτσινσον, Μεδέλ, Κουαρέσμα, Ταλίσκα, Μπάμπελ, Βάγκνερ Λοβ.
21:38
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους οι Τζενγκίν, Τόσιτς, Νεγρέδο, Οζιακουπ, Λενς, Αρσλάν, Γκιονούλ
21:39
21:40
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Οβίντιου Χατεγκάν (Ρουμανία).
21:42
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες παρέα με την διαιτητική πεντάδα! Σε πολύ λίγα λεπτά θα ξεκινήσει το παιχνίδι.
21:45
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
21:45
Με τις κλασσικές κόκκινες εμφανίσεις οι Βαυαροί, με τις ασπρόμαυρες οι Τούρκοι.
21:51
6' Πρώτη τελική στο ματς. Σέντρα του Αλάμπα, ο Μίλερ έκανε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι.
21:54
9' Φάση διαρκείας για την Μπάγερν. Ο Φάμπρι προλαβαίνει τον Λεβαντόφσκι, με τον Κίμιχ να παίρνει το ριμπάουντ και να σουτάρει αλλά τον πορτιέρε των Τούρκων να διώχνει. Στην εξέλιξη της φάσης ο Κομάν έπιασε φαλτσαριστό σουτ αλλά και πάλι ο Φάμπρι είπε «όχι».
21:55
11' Εκτέλεση φάουλ του Κίμιχ, ο Βιδάλ έπιασε την κεφαλιά αλλά δεν βρήκε στόχο.
21:56
Ανεβάζει την πίεσή της ολοένα και περισσότερο η Μπάγερν. Εξαιρετικός ο ρυθμός στο ματς, κάτι που βοηθάει και το γεγονός πως η Μπεσίκτας δεν δείχνει τη διάθεση να κλειστεί.
21:59
14' Ο Μαρτίνεθ βρήκε ωραία τον Κομάν μέσα στην περιοχή, ο οποίος έκανε την γλυκιά σέντρα αλλά η κεφαλιά του Μίλερ ήταν κακή και πέρασε πάνω από τα δοκάρια.
22:00
16' Αποβολή για την Μπεσίκτας! Ο Χάτσινσον έκανε τραγικό λάθος, με τον Λεβαντόφσκι να κλέβει λίγο έξω από την περιοχή και τον Βίντα να τον ανατρέπει. Είδε σωστά την κόκκινη κάρτα ο Κροάτης αμυντικός των φιλοξενούμενων!
22:03
18' Φοβερή εκτέλεση φάουλ του Χάμες, η μπάλα πέρασε... σύριζα από το αριστερό «Γ» της εστίας! Τρομερή ευκαιρία για την Μπάγερν να ανοίξει το σκορ.
22:03
19' Τεράστια ευκαιρία για την Μπεσίκτας! Ο Βάγκνερ Λοβ «άδειασε» τον Χούμελς με φοβερή ντρίμπλα και βγήκε απέναντι από τον Ούλραϊχ αλλά το τελείωμα με το μυτάκι που προσπάθησε να κάνει πέρασε άουτ!
22:08
22' Ο Κίμιχ βγήκε στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, γύρισε στον Μίλερ αλλά ο Μεδέλ έβαλε την προβολή και δεν του επέτρεψε να εκτελέσει από πλεονεκτική θέση.
22:10
127-44 oι επιτυχημένες πάσες που έχει πραγματοποιήσει κάθε ομάδα στο πρώτο 25λεπτο.
22:12
27' Πλασέ του Μαρτίνεθ, ήταν αδύναμο και ο Φάμπρι μπλόκαρε.
22:15
30' Τρομερό σφυροκόπημα της Μπάγερν! Μετά από φοβερή σέντρα του Χάμες, ο προωθημένος Χούμελς έπιασε την καρφωτή κεφαλιά αλλά ο Φάμπρι με εντυπωσιακή επέμβαση κράτησε το μηδέν!
22:17
33' Κίτρινη κάρτα στον Κουαρέσμα για φάουλ στον Κομάν έξω από την περιοχή.
22:19
Συνεχίζεται το σφυροκόπημα των γηπεδούχων, ασφυκτική η πίεση που ασκούν! Όλοι οι παίκτες της Μπεσίκτας μέσα στην περιοχή, διώχνουν όπως όπως σε κάθε φάση!
22:24
38' Κίτρινη κάρτα στον Λεβαντόφσκι.
22:24
39' Ο Βάγκνερ Λοβ με φοβερή μπαλιά βγάζει τον Κουαρέσμα στην αντεπίθεση, ο οποίος έκανε την προσποίηση και το σουτ στην κλειστή γωνία αλλά ο Ούλραϊχ έδιωξε σε κόρνερ!
22:26
41' Δυνατό σουτ του Πέπε, η μπάλα περνάει πάνω από τα δοκάρια.
22:28
43' ΓΚΟΟΟΛ για την Μπάγερν!
22:29
Ο Κομάν με φοβερές διαδοχικές προσποιήσεις πέρασε τον Αντριάνο και έκανε το γύρισμα, με τον Αλάμπα να μην κάνει καλό κοντρόλ αλλά να... στρώνει στον Μίλερ (που καλυπτόταν), ο οποίος με κοντινό τελείωμα έγραψε το 1-0 για τους Βαυαρούς!
22:29
44' Αλλαγή για την Μπάγερν. Ο Μίλερ στη θέση του Χάμες που τραυματίστηκε.
22:30
2 λεπτά ο έξτρα χρόνος.
22:32
45'+2' Γυριστό σουτ του Βιδάλ, μπλόκαρε ο Φάμπρι.
22:34
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Η Μπάγερν Μονάχου προηγείται 1-0 της Μπεσίκτας χάρη σε τέρμα του Τόμας Μίλερ. Φοβερή εμφάνιση από τους Βαυαρούς που εκμεταλλεύτηκαν τη σωστή αποβολή του Βίντα στο 16ο λεπτό και... σφυροκόπησαν την εστία του Φάμπρι, ο οποίος μόνο στο γκολ δεν μπορούσε να κάνει κάτι!
22:48
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες.
22:49
Στο άλλο ματς της βραδιάς, Τσέλσι και Μπαρτσελόνα βρίσκονται ισόπαλες χωρίς τέρματα (0-0).
22:50
48' Εκτέλεση κόρνερ του Ρόμπεν, ο Χούμελς έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια.
22:51
49' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για την Μπάγερν.
22:53
50' Δοκάρι για την Μπάγερν! Φοβερή εκτέλεση φάουλ του Λεβαντόσφκι, η μπάλα σταματάει στο αριστερό δοκάρι της εστίας του Φάμπρι!
22:55
52' ΓΚΟΟΟΛ για την Μπάγερν!
22:56
Ο Μίλερ έδωσε στον Λεβαντόφσφκι, ο οποίος γύρισε την μπάλα στο ύψος του πέναλτι και ο επερχόμενος Κομάν με άψογο πλασέ έγραψε το 2-0 για τους γηπεδούχους.
23:00
57' Αλλαγή για την Μπεσίκτας. Τόσιτς αντί Βάγκνερ Λοβ.
23:03
Συμπληρώσαμε μια ώρα στο παιχνίδι, η Μπάγερν προηγείται με 2-0 της Μπεσίκτας.
23:05
62' Κίτρινη κάρτα στον Πέπε.
23:08
66' ΓΚΟΟΟΛ για την Μπάγερν!
23:09
Ο Κίμιχ έκανε τη σέντρα στο πρώτο δοκάρι, με τον Μίλερ να πετάγεται και με σουτ να νικάει τον Φάρμπι για το 3-0!
23:11
69' Αλλαγή για την Μπεσίκτας. Γκιονούλ αντί Ερκίν.
23:13
70' Ο Κομάν για ακόμη μία φάση κάνει ότι θέλει τους αντιπάλους του και σεντράρει, με την κεφαλιά του Μίλερ να περνάει λίγο άουτ.
23:14
72' Σουτ του Ρόμπεν, η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι.
23:21
79' ΓΚΟΟΟΛ για την Μπάγερν!
23:22
Ο Χούμελς έκανε το δυνατό σουτ, ο Φάμπρι έδιωξε προσωρινά αλλά ο Λεβαντόφσκι πήρε το ριμπάουντ και έγραψε με κοντινό σουτ το 4-0!
23:22
Δεν σταματάει η Μπάγερν ούτε με... αίτηση! Κλασσικό φαινόμενο των Γερμανών, δεν δείχνουν καμία λύπηση στους αντιπάλους τους!
23:23
81' Αλλαγή για την Μπάγερν. Ριμπερί αντί Κομάν.
23:25
32-6 οι τελικές!!!!
23:25
83' Αλλαγή για την Μπάγερν. Τολισό αντί Βιδάλ.
23:27
85' Αλλαγή για την Μπεσίκτας. Αρσλάν αντί Μεδέλ.
23:29
86' Συνεχίζεται το μυθικό σφυροκόπημα από την Μπάγερν. Ο Φάμπρι όμως κρατάει στα... τέσσερα την Μπάγερν, «βγάζοντας» το σουτ του Μαρτίνετθ!
23:30
88' ΓΚΟΟΟΛ για την Μπάγερν!
23:31
Ο Ρόμπεν έδωσε στον Μίλερ, ο οποίος έκανε το γύρισμα στο ύψος του δευτέρου δοκαριού και ο Λεβαντόφσκι έγραψε το 5-0!
23:31
Να δούμε εάν και πού θα σταματήσου οι Βαυαροί!
23:33
23:36
Τέλος στην αναμέτρηση! Η Μπάγερν Μονάχου διέλυσε με 5-0 την Μπεσίκτας, που αγωνιζόταν από το 16' με παίκτη λιγότερο και εξασφάλισε από σήμερα την πρόκρισή της στα προημιτελικά του Champions League.
23:36
Από δύο γκολ οι Μίλερ και Λεβαντόφσκι, άλλο ένα πρόσθεσε ο Κομάν για το τελικό σκορ.