Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Σεβίλλη και την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για την φάση των «16» του Champions League.

21:25
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης για την φάση των «16» του Champions League ανάμεσα στην Σεβίλλη και την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.
21:26
Το εν λόγω ματς δεν είναι το μοναδικό που διεξάγεται σήμερα καθώς στις 21:45 ξεκινάει και το Σαχτάρ Ντόνετσκ-Ρόμα.
21:33
Στην Ανδαλουσία, λοιπόν, η Σεβίλλη υποδέχεται την Γιουνάιτεντ σε ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι. Πρόκειται για δύο ομάδες που ποντάρουν αρκετά στο τακτικό κομμάτι αλλά και που έχουν ταχύτατη μεσοεπιθετική γραμμή!
21:34
Πάμε σιγά σιγά να δούμε τις ενδεκάδες, με αυτή των φιλοξενούμενων να έχει μια έκπληξη.
21:34
Ας ξεκινήσουμε, λοιπόν, από τους γηπεδούχους.
21:34
Σεβίλλη (Βιτσέντσο Μοντέλα): Ρίκο, Νάβας, Μερκάδο, Λενγκλέ, Εσκουδέρο, Ενζονζί, Μπανέγα, Σαράμπια, Βάσκεθ, Κορέα, Μουριέλ.
21:35
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι Σόρια, Καρίσο, Μπεν Γεντέρ, Πιζάρο, Νολίτο, Ρόκε, Ραμίρες.
21:36
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Ζοσέ Μουρίνιο): Ντε Χέα, Βαλένσια, Σμόλινγκ, Λίντελοφ, Γιανγκ, ΜακΤομινάι, Μάτιτς, Ερέρα, Μάτα, Αλέξις, Λουκάκου.
21:36
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους οι Ρομέρο, Μπαϊγί, Πογκμπά, Μαρσιάλ, Λίνγκαρντ, Ράσφορντ, Νταρμιάν.
21:37
Μεγάλη έκπληξη από τον Μουρίνιο. Αφήνει στον πάγκο τον Πογκμπά και βάζει στην θέση του τον 21χρονο, ΜακΤομινάι!
21:39
21:41
Διαιτητής του αγώνα είναι ο Κλεμέντ Τουρπάν (Γαλλία).
21:42
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες παρέα με τη διαιτητική πεντάδα.
21:45
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
21:49
4' Πρώτη φάση στο ματς, είναι για τη Σεβίλλη. Ο Μουριέλ βρήκε τον χώρο και έκανε το σουτ περίπου από τα 30 μέτρα, με τον Ντε Χέα να κρατάει το μηδέν με υπερένταση.
21:51
Έχει μπει πιο δυνατά η Σεβίλλη, πιέζει και προσπαθεί να δημιουργήσει προβλήματα στους παίκτες της Γιουνάιτεντ.
21:53
9' Πρώτο κόρνερ για τη Γιουνάιτεντ στο ματς, περνά ανεκμετάλλευτο. Έχει ήδη ένα και η Σεβίλλη.
21:58
12' Πολύ ωραία κάθετη του Μάτιτς, ο Αλέξις πάει να φύγει στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά ο Νάβας με φοβερό σπριντ τον προλαβαίνει και τον κόβει.
21:58
14' Μακρινό σουτ του Μπανέγα, η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια.
22:00
15' Ευκαιρία για την Σεβίλλη. Ο Νάβας βρήκε τον χώρο έξω από την περιοχή και έκανε το δυνατό σουτ, με την μπάλα να περνάει λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι της εστίας του Ντε Χέα.
22:01
Μικρή διακοπή καθώς έχει πρόβλημα ο Ερέρα. Μάλλον δεν θα συνεχίσει στο ματς.
22:02
18' Αλλαγή για την Γιουνάιτεντ. Πογκμπά αντί Ερέρα.
22:06
21' Κίτρινη κάρτα στον Ενζονζί.
22:10
25' Ευκαιρία για την Γιουνάιτεντ. Εξαιρετική μπαλιά του ΜακΤομινάι, ο Λουκάκου ξεχάστηκε από την αντίπαλη άμυνα και έπιασε το σουτ στην κίνηση αλλά έστειλε την μπάλα πολύ ψηλά άουτ.
22:13
28' Μετά από εξαιρετική αλλαγή παιχνιδιού από τον Μπανέγα, ο Κορέα έκανε την ατομική προσπάθεια αλλά το σουτ που επιχείρησε ήταν αδύναμο και ο Ντε Χέα μπλόκαρε.
22:21
36' Φάουλ σε καλό σημείο για τη Σεβίλλη. Κακή εκτέλεση του Μπανέγα, περνάει ανεκμετάλλευτο.
22:24
Οι γηπεδούχοι δείχνουν μεγαλύτερη διάθεση για να επιτεθούν και να φτιάξουν ευκαιρίες. Έχουν κερδίσει ήδη 7 κόρνερ και ακόμη δεν έχει βγει το ημίχρονο.
22:27
42' Ευκαιρία για τη Σεβίλλη. Ο Κορέα έκανε το φαλτσαριστό σουτ μέσα από την περιοχή αλλά ο Ντε Χέα είχε καλή τοποθέτηση και μπλόκαρε την μπάλα.
22:31
45' Νέα ευκαιρία για τη Σεβίλλη! Ο Ενζονζί έκανε το ανάποδο ψαλίδι, ο Μουριέλ έπιασε την κοντινή κεφαλιά αλλά ο Ντε Χέα έδιωξε με υπερένταση σε κόρνερ.
22:32
45'+1' Τεράστια ευκαιρία για τη Σεβίλλη. Σέντρα πάρε-βάλε του Νάβας, ο Μουριέλ έπιασε την καρφωτή κεφαλιά αλλά ο Ντε Χέα με φανταστική επέμβαση του στέρησε το γκολ!
22:33
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Σεβίλλη και Γιουνάιτεντ πάνε στα αποδυτήρια όπως ξεκίνησαν το παιχνίδι, χωρίς τέρματα (0-0). Ασφαλώς ανώτεροι οι γηπεδούχοι που έχουν τις ευκαιρίες αλλά δεν κατάφεραν να σκοράρουν, εντελώς παθητικός ο ρόλος των φιλοξενούμενων.
22:49
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος!
22:56
52' Σουτ του Βάσκεθ, πάνω από τα δοκάρια πέρασε η μπάλα.
22:58
Συνεχίζει να έχει τον έλεγχο η Σεβίλλη που ψάχνει υπομονετικά το γκολ.
23:00
58' Ο Μουριέλ βρήκε τον χώρο και έκανε το σουτ έξω από την περιοχή αλλά δεν βρήκε στόχο.
23:03
60' Φάουλ σε καλό σημείο για την Γιουνάιτεντ.
23:06
64' Ευκαιρία για την Σεβίλλη. Ωραία εκτέλεση φάουλ του Μπανέγα, ο Λενγκλέ έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Ντε Χέα μπλόκαρε.
23:08
65' Νέα ευκαιρία για τη Σεβίλλη. Ο Κορέα μπήκε από τα αριστερά στην περιοχή και έκανε το σουτ υπό την πίεση του Βαλένσια αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
23:09
67' Αδύναμη εκτέλεση φαουλ του Μπανέγα, μπλόκαρε εύκολα ο Ντε Χέα.
23:12
Φτάσαμε στο 70ο λεπτό, παραμένει το 0-0 ανάμεσα στις δύο ομάδες.
23:13
20-4 οι τελικές υπέρ των γηπεδούχων και 12-4 τα κόρνερ!
23:16
73' Nέα ευκαιρία για τη Σεβίλλη. Σέντρα του Μουριέλ, ο Σαράμπια έκανε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια!
23:17
75' Αλλαγή για την Γιουνάιτεντ. Ράσφορντ αντί Αλέξις.
23:22
80' Αλλαγή για την Γιουνάιτεντ. Μαρσιάλ αντί Μάτα.
23:24
82' Σουτ του Μουριέλ μέσα από την περιοχή και διαγώνια δεξιά, μπλόκαρε ο Ντε Χέα.
23:26
83' Ο Λουκάκου σκοράρει με σουτ από κοντά αλλά αρχικά είχε κοντρολάρει με το χέρι και το τέρμα του δεν μέτρησε σωστά.
23:27
85' Αλλαγή για τη Σεβίλλη. Ραμίρες αντί Μουριέλ.
23:29
86' Ο Ραμίρες έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή με την μπάλα να κοντράρει στα σώματα των αμυνομένων. Στην κόντρα ο Ράσφορντ έκανε το πλασέ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
23:31
89' Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Ράσφορντ, λίγο άουτ.
23:32
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.
23:36
Τέλος στο ματς! Η Σεβίλλη έμεινε στο 0-0 με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, παρότι ήταν καλύτερη και είχε τις ευκαιρίες για να σκοράρει!