LIVE: Europa League

Αταλάντα-Ντόρτμουντ (1-1) / Μπιλμπάο-Σπαρτάκ (1-2) / Σάλτσμπουργκ-Σοσιεδάδ (2-1) / Μίλαν-Λουντογκόρετς (1-0) / Άρσεναλ-Έστερσουντ (1-2) / Μπράγκα-Μαρσέιγ (1-0)

19:46
Καλησπέρα σας!
19:50
Μαζί θα παρακολουθήσουμε όλη τη δράση και την εξέλιξη των αποψινών αναμετρήσεων του Europa League.
19:51
Λιγότερα από δέκα λεπτά για τη σέντρα των αναμετρήσεων.
19:52
Πάμε να θυμηθούμε τα αποτελέσματα των πρώτων παιχνιδιών για τα ματς που ξεκινούν στις 20:00.
19:55
Στεάουα-Λάτσιο 1-0, Κοπεγχάγη-Ατλέτικο Μαδρίτης 1-4, Σέλτικ-Ζενίτ 1-0, Νάπολι-Λειψία 1-3, Λυών-Βιγιαρεάλ 3-1, Παρτιζάν-Βικτόρια Πλζεν 1-1, Αστάνα-Σπόρτινγκ Λισαβόνας1-3
20:01
Ξεκινούν σιγά σιγά τα παιχνίδια...
20:03
3' ΓΚΟΟΟΟΛ η Σπόρτινγκ Λισαβόνας! Ο Ντοστ με σκαστή κεφαλιά πετυχαίνει το πρώτο γκολ της βραδιάς
20:09
7' ΓΚΟΟΟΛ για την Ατλέτικο με τον Γκαμεϊρό να κάνει το 1-0 κόντρα στην Κοπεγχάγη!
20:10
7' Σκοράρει και ο Ιμόμπιλε ο οποίος δίνει το προβάδισμα στη Λάτσιο απέναντι στην Στεάουα και ισοφαρίζει το σκορ του πρώτου ματς (1-0)
20:11
8' Ο Ιβάνοβιτς κάνει το 1-0 για τη Ζενίτ κόντρα στην Πόρτο
20:16
Φτάσαμε ήδη στο πρώτο τέταρτο των παιχνιδιών με την βραδιά έως τώρα να περιλαμβάνει τέσσερα γκολ
20:17
Πάμε να τα θυμηθούμε...
20:18
Λάτσιο-Στεάουα 1-0, Ατλέτικο-Κοπεγχάγη 1-0, Ζενίτ-Σέλτικ 1-0, Σπόρτινγκ-Αστάνα 1-0
20:29
28' ΓΚΟΟΟΛ για την Ζενίτ η οποία με τον Κουζιάεφ κάνει το 2-0 κόντρα στη Σέλτικ και πλέον έχει σκορ πρόκρισης
20:34
33' ΓΚΟΟΟΛ για τη Νάπολι μέσα στη Λειψία. Σκόρερ ο Ζιελίνσκι.
20:35
36' ΓΚΟΟΟΟΛ η Λάτσιο που κάνει δύο τα τέρματά της απέναντι στη Στεάουα
20:38
38' Ισοφαρίζει την Σπόρτινγκ η Αστάνα (1-1)
20:43
43' Η Λάτσιο κάνει πάρτι κόντρα στην Στεάουα με τον Ιμόμπιλε να «γράφει» με άψογο πλασέ το 3-0
20:47
Ολοκληρώνονται σιγά σιγά τα ημίχρονα σε όλα τα γήπεδα
20:49
Μόνο το παιχνίδι της ΑΕΚ στο Κίεβο εξακολουθεί να βρίσκεται σε εξέλιξη...
20:50
Ανάπαυλα σε όλα τα γήπεδα!
20:50
Πάμε να δούμε τα μέχρι τώρα σκορ στα ματς
20:53
Σπόρτινγκ Λισαβόνας-Αστάνα 1-1, Βικτόρια Πλζεν-Παρτίζαν 0-0, Ζενίτ-Σέλτικ 2-0, Ατλέτικο-Κοπεγχάγη 1-0, Λειψία-Νάπολι 0-1, Βιγιαρεάλ-Λιόν 0-0, Λάτσιο-Στεάουα 3-0, Ντιναμό Κιέβου-ΑΕΚ 0-0
20:54
Ήδη δύο ομάδες έχουν εξασφαλίσει την παρουσία τους στους «16» του Europa League. Η μία είναι η ΤΣΣΚΑ Μόσχας η οποία επικράτησε χθες του Ερ. Αστέρα με 1-0, ενώ το ίδιο πέτυχε σήμερα η Λοκομοτίβ Μόσχας επικρατώντας της Νις με 1-0.
21:01
Το πρώτο παιχνίδι που έχουμε και πάλι δράση είναι αυτό ανάμεσα στην Βικτόρια Πλζεν και την Παρτίζαν
21:07
Μετά τη σέντρα και στο παιχνίδι της ΑΕΚ όλα τα παιχνίδια βρίσκονται σε εξέλιξη.
21:08
51' Το... χαβά της η Λάτσιο η οποία κάνει το 4-0 κόντρα στη Στεάουα με τον Φελίπε Άντερσον
21:11
54' Η Σπόρτινγκ ξαναπαίρνει το προβάδισμα απέναντι στην Αστάνα με τον Μπρούνο Φερνάντες (2-1)
21:20
61' H Ζενίτ κάνει τρία τα τέρματά της κόντρα στη Σέλτικ με τον Κοκόριν (3-0)
21:21
63' Ο Μπρούνο Φερνάντεζ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στη βραδιά κάνει το Σπόρτινγκ-Αστάνα 3-1
21:23
67' Η Βικτόρια Πλζεν με τον Κριμέντσικ κάνει το 1-0 κόντρα στην Παρτίζαν
21:28
71' Το «πάρτι» της Λάτσιο κόντρα στην Στεάουα συνεχίζεται με τον Ιμόμπιλε να κάνει το 5-0
21:37
81' Μειώνει σε 3-2 η Αστάνα στη Λισαβόνα
21:39
82' Η Στεάουα πετυχαίνει το γκολ της τιμής στη Ρώμη και μειώνει σε 5-1
21:43
85' Η Λιόν κάνει το 0-1 κόντρα στη Βιγιαρεάλ και επί της ουσίας καθαρίζει την πρόκριση.
21:44
86' Η Νάπολι πετυχαίνει δεύτερο γκολ στη Λειψία (0-2) και χρειάζεται ένα ακόμα για να περάσει αυτή στους 16
21:49
93' Η Πλζεν κάνει το 2-0 κόντρα στην Παρτίζαν και καθαρίζει την πρόκριση
21:52
93' Η Αστάνα ισοφαρίζει την Σπόρτινγκ (3-3) και φεύγει με την ισοπαλία από τη Λισαβόνα
21:55
Ολοκληρώθηκαν όλα τα παιχνίδια που ξεκίνησαν στις 20:00. Πάμε να δούμε τα τελικά αποτελέσματα και ποιες ομάδες προκρίθηκαν στην επόμενη φάση.
21:59
Λοκομοτίβ Μόσχας-Νις 1-0, Ατλέτικο Μαδρίτης-Κοπεγχάγη 1-0, Βιγιαρεάλ-Λιόν 0-1, Ζενίτ-Σέλτικ 3-0, Λάτσιο-Στέαουα 5-1, Λειψία-Νάπολι 0-2, Ντιναμό Κιέβου-ΑΕΚ 0-0, Βικτόρια Πλζεν-Παρτιζάν 2-0, Σπόρτινγκ-Αστάνα 3-3
22:01
Μετά από αυτά τα αποτελέσματα προκρίθηκαν οι εξής ομάδες: Λοκομοτίβ Μόσχας, Ατλέτικο Μαδρίτης, Βιγιαρεάλ, Ζενίτ, Λάτσιο, Λειψία, Ντιναμό Κιέβου, Βικτόρια Πλζεν και Σπόρτινγκ Λισαβόνας
22:06
Ξεκίνησαν όλα τα ματς των 22.05
22:16
ΓΚΟΟΛ: 1-0 η Σάλτσμπουργκ κόντρα στη Σοσιεδάδ με τέρμα του Νταμπούρ στο 10'.
22:17
ΓΚΟΟΛ: 1-0 η Αταλάντα απέναντι στην Ντόρτμουντ. Ο Τολόι έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα μετά από αναστάτωση (11').
22:26
ΓΚΟΟΛ: 1-0 η Μίλαν κόντρα στη Λουντογκόρετς με κοντινό σουτ του Μπορίνι (21') ύστερα από σέντρα του Κουτρόνε.
22:28
ΓΚΟΟΛ: 0-1 ανοίγει το σκορ η Έστερσουντ στο Λονδίνο απέναντι στην Άρσεναλ.
22:29
ΓΚΟΟΛ: 0-2 τι κάνει η Έστερσουντ!!! Προβάδισμα δύο γκολ κόντρα στην Άρσεναλ, που στο πρώτο ματς είχε κερδίσει 3-0.
22:32
Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την Αταλάντα ώστε να διπλασιάσει τα τέρματά της απέναντι στην Ντόρτμουντ.
22:33
ΓΚΟΟΛ: 1-1 η Σοσιεδάδ ισοφαρίζει στην έδρα της Σάλτσμπουργκ με κεφαλιά του Ραούλ Νάβας.
22:37
ΓΚΟΟΛ: 1-0 η Μπράγκα κόντρα στη Μαρσέιγ, με σουτ του Χόρτα στο 31ο λεπτό.
22:50
ΓΚΟΟΛ: 0-1 η Σπαρτάκ Μόσχας στην έδρα της Μπιλμπάο με κεφαλιά του Λουίς Αντριάνο στο 44'.
23:09
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο σε όλα τα ματς!
23:09
ΓΚΟΛ: 1-2 η Άρσεναλ διώχνει το άγχος μειώνοντας απέναντι στην Έστερσουντ με σουτ του Κολάσινατς στο 47'.
23:16
Μεγάλη ευκαιρία για την Έστερσουντ
23:22
ΓΚΟΟΛ: 1-1 η Μπιλμπάο κόντρα στην Σπαρτάκ με κεφαλιά του Ετσέιτα στο 57'.
23:36
ΓΚΟΟΛ: 2-1 η Σάλτσμπουργκ με πέναλτι του Μπερίσα στο 75'. Με δέκα η Σοσιεδάδ, αφού αποβλήθηκε ο Ραούλ Νάβας.
23:45
ΓΚΟΟΛ: 1-1 η Ντόρτμουντ ισοφαρίζει στην έδρα της Αταλάντα με τέρμα του Σμέλτσερ ύστερα από "γκέλα" του τερματοφύλακα (83').
23:51
ΓΚΟΟΛ: 1-2 η Σπαρτάκ μέσα στο Μπιλμπάο. Οι Ρώσοι χρειάζονται άλλο ένα γκολ για να στείλουν το ματς στην παράταση.