Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού απέναντι στη Λαμία στη Λεωφόρο για την 23η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Περιγραφή ΣΠΟΡ FM 94.6.

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού απέναντι στη Λαμία.
18:46
Ματς στη Λεωφόρο για την 23η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
18:54
Οι πράσινοι την περασμένη αγωνιστική έκαναν το πρώτο τους «διπλό» στο πρωτάθλημα φεύγοντας με τους τρεις βαθμούς από την έδρα της Λάρισας (0-1).
18:55
Έτσι, έφτασαν τους 27 βαθμούς και βρίσκονται στην 9η θέση.
18:56
Από την άλλη πλευρά, η ομάδα του Μπάμπη Τεννέ βρίσκεται στην 13η θέση με 20 βαθμούς.
18:56
Την προηγούμενη αγωνιστική ηττήθηκε 2-0 στην έδρα της από τον ΠΑΟΚ.
19:01
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
19:02
Παναθηναϊκός (Μαρίνος Ουζουνίδης): Bλαχοδήμος, Γιοχάνσον, Ινσούα, Αυλωνίτης, Οικονόμου, Κάτσε, Λούντ, Τζανδάρης, Μουνιέ, Άλτμαν, Δώνης
19:02
Στον πάγκο: Διούδης, Κολοβέτσιος, Σταϊκος, Χατζηγιοβάνης, Ευαγγέλου, Πίσπας, Μπουζούκης
19:02
Λαμία (Μπάμπης Τεννές): Μελίσσας, Βασιλαντωνόπουλος, Όμο, Παντελιάδης, Φράγκος, Αναστασιάδης, Μπούτνικ, Σελίμ, Μπλάζιτς, Ασίγκμπα, Πίτι
19:02
Στον πάγκο: Πίτκας, Κουτρομάνος, Καραγιάννης, Άντρονικ, Πριντέτα, Τσούκαλος, Άστσερσιτς
19:20
Με δηλώσεις του στη Nova ο Βασίλης Κωνσταντίνου τόνισε πως η UEFA επέβαλε αποκλεισμό στους πράσινους από τις διεθνείς διοργανώσεις, ενώ διέψευσε και τα σενάρια για υποψήφιο επενδυτή. Περισσότερα σε λίγο και στο sport-fm.gr.
19:31
1' Σέντρα στο ματς
19:32
2' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πίτι, η μπάλα αρκετά πάνω απ'την εστία του Βλαχοδήμου.
19:37
7' Ωραίο μακρινό σουτ του Άλτμαν, η μπάλα κόντραρε στο σώμα του Αναστασιάδη και δεν πήρε πορεία προς την εστία.
19:40
9' Σέντρα του Γιόχανσον από τα δεξιά, μπλόκαρε ο Μελίσσας.
19:42
12' Πρώτη καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Ο Κάτσε βρήκε χώρο, έπιασε μακρινό σουτ και ο Μελίσσας έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ.
19:49
18' Δεν έχει ιδιαίτερο ρυθμό το παιχνίδι.
19:50
19' Νέα φάση για τον Παναθηναϊκό. Ο Κάτσε πήρε και πάλι την μπάλα έξω από την περιοχή, δοκίμασε το αριστερό του, με τη μπάλα να φεύγει λίγο πάνω απ' την εστία.
19:52
21' Κεφαλιά του Μουνιέ, ύστερα από σέντρα του Ινσούα, η μπάλα πέρασε άουτ.
19:55
25' Ο Λουντ έβαλε πλάτη τον Ασίγκμπα, ωστόσο δεν έπιασε καλό σουτ με το αριστερό και η μπάλα πέρασε άουτ χωρίς να ενοχλήσει τον Μελίσσα.
19:56
26' Σωστή υπόδειξη του βοηθού για οφσάιντ στον Μουνιέ.
19:57
27' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ωραία σέντρα του Μουνιέ, ο Δώνης ανενόχλητος μέσα στην περιοχή έστειλε την μπάλα άουτ με κεφαλιά.
20:00
29' Σουτ του Ασίγκμπα από μακρινή απόσταση, η μπάλα έφυγε... στα περιστέρια.
20:02
32' Σουτ του Μπλάζιτς έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε στον Τζανδάρη και πέρασε κόρνερ.
20:03
33' Σουτ του Λουντ, η μπάλα πέρασε αρκετά άουτ.
20:06
36' Σουτ του Μπλάζιτς έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Βλαχοδήμος.
20:16
44' Kεφαλιά του Όμο ύστερα από κόρνερ μπλόκαρε ο Βλαχοδήμος.
20:16
45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
20:16
Παραμένει το 0-0 στη Λεωφόρο ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τη Λαμία.
20:17
Κακό ματς σε γενικές γραμμές με λίγες φάσεις.
20:32
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
20:34
48' ΓΚΟΟΛ 1-0 Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ!
20:35
Ο Μουνιέ βρήκε χώρο μέσα στην περιοχή και με ψύχραιμο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μελίσσα.
20:37
50' Κίτρινη κάρτα στον Παντελιάδη για φάουλ στον Μουνιέ. Σωστή.
20:38
51' Σουτ του Κάτσε έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ.
20:40
53' Λάθος του Ασίγκμπα στην άμυνα, όμως τελικά κατάφερε να απομακρύνει πριν μπει στην φάση ο Λουντ.
20:40
54' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Κουτρομάνος στη θέση του Όμο.
20:41
55' Κι άλλη αλλαγή για τη Λαμία. Ο Άστσεριτς στη θέση του Μπούτνικ.
20:43
56' Mεγάλη φάση για τον Παναθηναϊκό. Η μπάλα έφτασε στον Άλτμαν, όμως το πλασέ του ήταν αδύναμο και ο Μελίσσας μπλόκαρε.
20:49
63' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Άλτμαν, ο Μελίσσας έδιωξε δύσκολα.
20:51
64' ΓΚΟΟΛ 2-0 Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ!
20:51
Πανέμορφο γκολ του Ινσούα! Ο Αργεντινός άλλαξε κατεύθυνση με τακουνάκι και με σουτ με το εξωτερικό νίκησε τον Μελίσσα από το ύψος της περιοχής.
20:56
69' Αντεπίθεση για τον Παναθηναϊκό, ο Μουνιέ επέλεξε να τελειώσει μόνος του τη φάση, η μπάλα κόντραρε και έφυγε κόρνερ.
20:59
73' Επικίνδυνη σέντρα του Παντελιάδη από τα αριστερά, ο Ινσούα δεν καθάρισε τη φάση, όμως ο Βλαχοδήμος μάζεψε.
21:01
74' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Στη θέση του Μουνιέ πέρασε ο Χατζηγιοβάνης.
21:04
78' Κίτρινη κάρτα στον Κουτρομάνο.
21:06
79' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Καραγιάννης στη θέση του Φράγκου.
21:07
80' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Στη θέση του Κάτσε πέρασε ο Στάικος.
21:10
83' Σουτ του Χατζηγιοβάννη, η μπάλα κόντραρε στον Παντελιάδη.
21:16
89' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Στη θέση του Άλτμαν πέρασε ο Μπουζούκης.
21:17
Τρία λεπτά καθυστερήσεων.
21:19
90+1' Φωνές του Άστσεριτς για πέναλτι, δεν φάνηκε να υπάρχει κάτι.
21:20
90'+3' Λήξη του αγώνα.
21:21
Δεύτερη σερί νίκη για τον Παναθηναϊκό, που «καθάρισε» 2-0 τη Λαμία και ανέβηκε στην 6η θέση.