Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Παναιτωλικό και την Κέρκυρα για την 23η αγωνιστική της Super League.

Καλησπέρα σας
16:26
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Παναιτωλικό και την Κέρκυρα για την 23η αγωνιστική της Super League
16:28
Οι γηπεδούχοι βρίσκονται σε ανοδική πορεία με τον Τραϊανό Δέλλα στον πάγκο τους ενώ μετρούν δύο σερί νίκες με Πλατανιά και Λεβαδειακό
16:29
Οι φιλοξενούμενοι από την άλλη πλευρά μετά τη νίκη τους κόντρα στον Απόλλωνα έχουν βγει από τη ζώνη του υποβιβασμού
16:32
Ο Παναιτωλικός είναι στη 10η θέση με 26 βαθμούς ενώ η Κέρκυρα είναι 14η με 18 βαθμούς
16:33
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων:
16:35
Παναιτωλικός (4-2-3-1): Κυριακίδης – Μύγας, Μιχάι, Άργκους, Μαρινάκης – Πάουλο, Μπεχαράνο – Μπαρμπόσα, Ντίας, Μάζουρεκ – Μοράρ
16:39
Κέρκυρα (4-2-3-1): Γιαννακόπουλος – Σπίνουλας, Γρομητσάρης, Αντέτζο, Λέκοβιτς – Κρητικός, Αρτυματάς – Γεωργίου, Ρόλε, Μυτίδης - Παμλίδης
16:40
Στον πάγκο του Παναιτωλικού: Σταματόπουλος, Κλέσιο, Βασιλούδης, Γιαννιώτης, Βακράκος, Ιταμπέλ, Μπράβο
16:42
Στον πάγκο της Κέρκυρας: Κουτζαβασίλης, Ζορμπάς, Μενσά, Αναστασίου, Μενικάλι, Γεωργακόπουλος, Ινάσιο
16:44
Διαιτητής: Αλέξανδρος Τσαμούρης Α’ βοηθός: Τιμολέων Γεωργακόπουλος Β’ βοηθός: Δημήτρης Σαμοΐλης 4ος: Αριστομένης Κουτσιαύτης
17:11
Βρέχει στο Αγρίνιο, μένει να φανεί αν έχει επηρεαστεί και ο αγωνιστικός χώρος
17:16
Όλα έτοιμα για τη σέντρα
17:16
1' Έναρξη του ματς
17:17
1' Πρώτο σουτ στο ματς από τον Μοράρ, η μπάλα άουτ
17:18
Έχει μαζέψει νερό το γήπεδο και μερικά σημεία κολλάει και η μπάλα. Δύσκολος ο αγωνιστικός χώρος για τις σημερινές προσπάθειες των παικτών
17:20
3' Πρόβλημα με τον Μάρκος Πάουλο στον αστράγαλο. Φαίνεται να πονά ο παίκτης του Παναιτωλικού
17:22
6' Παραμένει εκτός ο Μάρκος Πάουλο και μάλλον δεν θα συνεχίσει
17:23
Οριστικά δεν μπορεί να συνεχίσει ο αρχηγός του Παναιτωλικού.
17:25
9' Κεφαλιά του Αντέτζο, η μπάλα άουτ
17:26
10' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Εκτός ο Μάρκος Πάουλο, μέσα ο Βασιλούδης
17:32
15' Πολύ προσεκτικοί οι παίκτες των δύο ομάδων λόγω του αγωνιστικού χώρου, αφού η μπάλα κολλάει σε πολλά σημεία
17:35
19' Σουτ του Παμλίδη από μακρινή απόσταση, καμία τύχη, η μπάλα άουτ
17:37
21' Κίτρινη κάρτα στον Κρητικό για σκληρό φάουλ στον Μάζουρεκ
17:43
25' Πέναλτι ζητά η Κέρκυρα σε ανατροπή του Μιχάι στον Γεωργίου. Ο Γεωργίου τσίμπησε την μπάλα και με τη φόρα του ο Μιχάι τον ανέτρεψε. Μπορούσε να δοθεί πέναλτι
17:46
30' Εκπληκτικό σουτ του Κρητικού από μακρινή απόσταση, ο Κυριακίδης με το χέρι απέκρουσε σε κόρνερ
17:52
36' Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ στον Γεωργίου
18:00
43' Πολύ κακό πρώτο ημίχρονο, χωρίς να έχει γίνει κάτι ουσιαστικό μπροστά στις δύο εστίες
18:01
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος
18:02
45'+1' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ! Κακή έξοδος του Γιαννακόπουλου με τον Μιχάι να παίρνει την κεφαλιά και σε ανυπεράσπιστη εστία, ο Μπαρμπόσα ανοίγει το σκορ με το κεφάλι! 1-0 για τους γηπεδούχους!
18:04
Λήξη α' ημιχρόνου. Παναιτωλικός-Κέρκυρα 1-0
18:19
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
18:20
46' Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ στον Μάζουρεκ
18:23
49' Ωραία συνεργασία των παικτών της Κέρκυρας, ο Ρόλε πήγε να κάνει το πλασέ μέσα από την περιοχή, αλλά ο Άργκους με καίριο τάκλιν απομάκρυνε
18:29
55' Σουτ του Ρόλε έξω από την περιοχή, σωτήρια επέμβαση του Κυριακίδη
18:33
59' Κίτρινη κάρτα σε Κυριακίδη και Μυτίδη για αψιμαχίες μετά την εκτέλεση ενός κόρνερ
18:34
60' Κίτρινη κάρτα στον Μοράρ γιατί σύμφωνα με τον διαιτητή δεν άφησε να εκτελεστεί φάουλ υπέρ της Κέρκυρας
18:36
62' Κίτρινη κάρτα στον Αντέτζο
18:38
63' Κίτρινη κάρτα και στον Μπαρμπόσα
18:39
65' Ωραία ενέργεια του Μπαρμπόσα που έφερε την μπάλα στο αριστερό, έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή και έδιωξε με δυσκολία ο Γιαννακόπουλος
18:43
69' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Εκτός ο Παμλίδης, μέσα ο Μενσά
18:47
73' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Εκτός με πρόβλημα τραυματισμού ο Γεωργίου, μέσα ο Ζορμπάς
18:50
76' Κίτρινη κάρτα στον Μάζουρεκ
18:53
79' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Έξω ο Ρόλε, μέσα ο Γεωργακόπουλος
18:54
79' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μέσα ο Μπράβο, έξω ο σκόρερ Μπαρμπόσα
19:02
88' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μέσα ο Ιταμπέλ, έξω ο Μάζουρεκ
19:04
90' Κακή υπόδειξη οφσάιντ στον Μοράρ
19:04
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων
19:07
93' Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα! Ο Μυτίδης με ωραία προσπάθεια πέρασε τον Μύγα, πάσαρε προς τον Μενσά για να μπει με την μπάλα στα δίχτυα, αλλά ο Κυριακίδης μπλόκαρε
19:08
Λήξη της αναμέτρησης
19:09
Ο Παναιτωλικός επικρατεί 1-0 της Κέρκυρας και πλέον είναι στο -3 από την 5η θέση