Πλατανιάς-Λαμία

Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πλατανιάς-Λαμία, για την 24η αγωνιστική της Super League.

14:49
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πλατανιάς-Λαμία, για την 24η αγωνιστική της Super League, που είναι προγραμματισμένη για τις 15:00. Οι γηπεδούχοι είναι στην τελευταία θέση με 10 βαθμούς και οι φιλοξενούμενοι στην 13η θέση με 20 βαθμούς
14:51
Πάμε σιγά-σιγά να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
14:51
Πλατανιάς (Γιάννης Χατζηνικολάου): Κλάγιτς, Πλιάτσικας, Ουντότζι, Κασάλιτσα, Καρυπίδης, Στάμου, Μάλσα, Δημούτσος, Ουές, Νίλι, Ενσικουλού
14:52
Λαμία (Μπάμπης Τεννές): Παπαδόπουλος, Βασιλαντωνόπουλος, Παντελιάδης, Αναστασιάδης, Ασίγκμπα, Μπεν Τζεμιά, Αναστασόπουλος, Μπούντνικ, Πίτι, Βάντερσον
14:52
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Κοκκαλάς, Στόιτσεφ, Ντικαμονά, Στανισάβλιεβιτς, Πατράλης, Ντουαλά, Γκρζέλτσακ
14:52
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Πίτκας, Ακόστα, Κουκόλης, Τσούκαλας, Καραγιάννης, Φράγκος, Μπουλούλης, Τσαπρούνης
14:53
Διαιτητής: Αριστομένης Κουτσιαύτης. Βοηθοί: Εμμανουήλ Βλάσσης, Κωνσταντίνος Ποντίκης 4ος Διαιτητής: Αλέξανδρος Τσαμούρης
14:59

Έναρξη στο ματς!

15:05
6' Απειλεί ο Πλατανιάς. Σέντρα από τα δεξιά του Νίλι, ο Κασάλιτσα δεν ήρθε σε επαφή -προσπαθώντας να το κάνει με τακουνάκι- με την μπάλα και ενώ ήταν στην καρδιά της αντίπαλης περιοχής. Αν το έκανε, πιθανόν να είχαμε το 1-0
15:09
8' Σουτ του Ουντότζι από το ύψος της περιοχής, έβαλε την κόντρα ο Αναστασιάδης.
15:14
14' Καλή στιγμή για τη Λαμία. Σέντρα σουτ του Πίτι, απομάκρυνε με γροθιές ο Κλάγιτς.
15:21
22' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Ακόστα αντί Μπεν Τζεμιά. Δεν αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα τραυματισμού για τον παίκτη των φιλοξενούμενων
15:24
25' Σέντρα του Νίλι, διώχνει ο Ασίγκμπα προ του Κασάλιτσα. Κόρνερ για τον Πλατανιά
15:28
29' Ευκαιρία για τον Πλατανιά. Κόρνερ του Νίλι, πετάχτηκε ο Ουντζότζι στην πορεία της μπάλας, αλλά την έστειλε εκτός.
15:32
33' Κλασική ευκαιρία για τον Πλατανιά. Κίνηση του Ουντότζι από τα αριστερά, σουτ με τη μια από τον Νίλι, αλλά ο Παπαδόπουλος αντέδρασε πολύ καλά.
15:42
43' Ευκαιρία για τη Λαμία. Πολύ καλή κίνηση από τον Βάντερσον, έκανε το γύρισμα από τα δεξιά, αλλά ο Ακόστα δεν κατάφερε να απειλήσει τον Κλάγιτς
15:45
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις
15:45
45+1' Κίτρινη στον Αναστασόπουλο για μαρκάρισμα στον Ουντότζι
15:45

Ημίχρονο στα Πηγάδια. Πλατανιάς-Λαμία 0-0

Κακό το πρώτο μέρος. Ανώτεροι οι γηπεδούχοι (οι τελικές ήταν 3(2) έναντι 1(1) των φιλοξενούμενων), πίεσαν αρκετά τους Φθιωτούς που πάτησαν ελάχιστα στην αντίπαλη περιοχή.
16:00

Έναρξη δεύτερου μέρους

16:04
Ωραία κίνηση του Ενσικουλού από τα αριστερά, που ολοκληρώθηκε με πτώση του εξτρέμ των γηπεδούχων. Ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι
16:04
Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Ουντότζι
16:04
50' Κίτρινη στον Βάντερσον για πτώση μέσα στην περιοχή.
16:05
51' Αναγκαστική αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Στόιτσεφ αντί του Ουτζότζι.
16:07
53' Ευκαιρία για τον Πλατανιά. Εξαιρετική κίνηση του Νίλι από τα δεξιά και δυνατό σουτ, με τον Παπαδόπουλο να προστατεύει καλά την κλειστή του γωνία. Κόρνερ για τους γηπεδούχους.
16:07
Καλύτερος και στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους ο Πλατανιάς.
16:08
54' Κίτρινη στον Παντελιάδη για σκληρό μαρκάρισμα στον Ουές.
16:09
55' Πολύ καλή ευκαιρία για τη Λαμία! Σέντρα του Βάντερσον, κεφαλιά του Μπούτνικ, μπλόκαρε στην αριστερή του γωνία ο Κλάγιτς. Αν ήταν λίγο πιο δυνατή, δεν θα μπορούσε να κάνει κάτι ο πορτιέρε των γηπεδούχων
16:11
58' Κίτρινη στον Στόιτσεφ
16:13
59' Καλή ευκαιρία και πάλι για τη Λαμία. Δύσκολη κεφαλιά του Μπούτνικ, μπλόκαρε ο Κλάγιτς.
16:15

62' Γκολ η Λαμία, 0-1!

Σέντρα του Βασιλαντωνόπουλου από τα δεξιά, ο Στάμου έβαλε λάθος το πόδι του και σε λάθος τάιμινγκ με αποτέλεσμα να στείλει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Σκληρός ο τρόπος που δέχεται αυτό το τέρμα η ομάδα της Κρήτης.
16:18
64' Σουτ του Παντελιάδη εκτός περιοχής, δεν ανησυχεί ο Κλάγιτς.
16:18

65' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία, κοντά στο 0-2!

Ο Βάντερσον έφυγε... σφαίρα στην κόντρα επίθεση, αλλά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Κλάγιτς.
16:22
68' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Τσούκαλος αντί του Μπούντνικ.
16:23
70' Σουτ του Μπλάζιτς για τη Λαμία, η μπάλα εκτός
16:25
71' Κοντά στο γκολ ο Πλατανιάς. Σέντρα από τα δεξιά, σουτ με τη μια για τον Στόιτσεφ, η μπάλα λίγο έξω.
16:27
74' Κίτρινη στον Πίτι.
16:31

78' Γκολ η Λαμία, 0-2!

Γύρισμα του Βασιλαντωνόπουλου από τα δεξιά για την καρδιά της άμυνας, όπου ήταν ο Μπλάζιτς, ο οποίος με ωραίο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
16:35
Πάλι χάνει με τον ίδιο τρόπο ο Πλατανιάς. Ξεκινάει καλά το παιχνίδι (ήταν σαφώς ανώτερος στο πρώτο μέρος), δεν εκμεταλλεύεται τις ευκαιρίες του και με το που δέχεται γκολ... καταρρέει!
16:35
82' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Καραγιάννης αντικαθιστά τον Βάντερσον.
16:36

Πέναλτι για τον Πλατανιά!

Γέμισμα του Δημούτσου προς την περιοχή και μετά από διεκδίκηση Γκρζέλτσακ-Παπαδόπουλου, ο Έλληνας τερματοφύλακας τον γκρέμισε.
16:38

85' Γκολ ο Πλατανιάς, 1-2

Ο Ενσικουλού ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα
16:44
Με δέκα η Λαμία! Ο Πίτι δέχθηκε δεύτερη κίτρινη (η πρώτη στο 74') και αφήνει τους φιλοξενούμενους με παίκτη λιγότερο