Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΟΚ

Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΟΚ, για την 24η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

14:34
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΟΚ, για την 24η αγωνιστική της Super League, που είναι προγραμματισμένη για τις 15:00
14:34
Ραδιοφωνικά μπορείτε να ενημερώνεστε από τον ΣΠΟΡ FM 94,6
14:38
Ο δικέφαλος του Βορρά καλείται να αφήσει στην άκρη τα δικαστικά ώστε να συνεχίσει το σερί του -μη υπολογίζοντας το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό- στο πρωτάθλημα. Πριν το ματς στην Τούμπα, η ομάδα του Λουτσέσκου είχε 10 συνεχόμενες νίκες στη Super League. Συνολικά (μαζί με το Κύπελλο), έχει 16 σερί νίκες.
14:39
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
14:39
Αστέρας Τρίπολης (Σάββας Παντελίδης): Αθανασιάδης, Μπέρτος, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Γιαννούλης, Ιγκλέσιας, Μουνάφο, Τόνσο, Κυριακόπουλος, Τσιλιανίδης, Μανίας
14:41
ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Βιεϊρίνια, Βαρέλα-Κρέσπο, Μάτος, Μαουρίσιο, Σάκχοφ, Πέλκας, Μακ, Κάμπος, Πρίγιοβιτς.
14:41
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Τσίφτσης, Σελίν, Κώτσιρας, Ντουντού, Μαντίντα, Δουβίκας και Καλτσάς.
14:41
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Ρέι, Μαλεζάς, Λημνιός, Κουλούρης, Μπίσεσβαρ, Αζεβέντο και Κάνιας.
14:42
Διαιτητής: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος. Βοηθοί: Πολυχρόνης Κωσταράς, Ανδρέας Μεϊντάνας Τέταρτος Διαιτητής: Δημήτρης Στυλιαράς
14:46
14:46
14:47
14:54
Αυτήν τη στιγμή και δίχως να υπολογίζεται η ποινή του Ολυμπιακού, διότι εκκρεμεί η έφεση, αλλά και αναμένοντας την τύχη του ντέρμπι της περασμένης αγωνιστικής, ο ΠΑΟΚ είναι πρώτος με 52 βαθμούς (σε 22 ματς), ακολουθεί η ΑΕΚ με 51, ο Ατρόμητος έχει 46. Όσους και οι «ερυθρόλευκοι».
14:55
O Αστέρας, ο οποίος προέρχεται από το 0-0 με τον Πανιώνιο, είναι ένατος με 29 βαθμούς.
14:57
14:57
Έξι ματς χωρίς νίκη (3 ήττες/3 ισοπαλίες) έχει ο Αστέρας, ο οποίος στην έδρα του νίκησε 2-0 την ΑΕΚ και ήρθε ισοπαλία (1-1) με τον Ολυμπιακό και νίκησε 1-0 τον Παναθηναϊκό. Από τις ομάδες των πρώτων θέσεων έχει χάσει με 1-0 από τον Ατρόμητο.
14:58
Ξεκινάει εντός ολίγου το ματς, στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
15:00

Έναρξη στο ματς!

15:02
2' Απειλεί ο Αστέρας. Εκτέλεση φάουλ του Τσιλιανίδη, έσκασε η μπάλα και ο Πασχάλακης έπεσε στην αριστερή του γωνία και έδιωξε σε κόρνερ.
15:03
15:05
Ύστερα από ένα καλό ξεκίνημα του Αστέρα, ο ΠΑΟΚ έχει αποκτήσει την πρωτοβουλία των κινήσεων
15:07
6' Τελική για τον ΠΑΟΚ. Ο Μακ υποδέχθηκε την μπάλα λίγο έξω από την περιοχή, μπήκε σε αυτή, αλλά το σουτ του -όντας αρκετά πλάγια- ήταν αρκετά άστοχο.
15:12
11' H δεύτερη τελική του ΠΑΟΚ είναι και πάλι από τον Μακ. Ο Μάτος έκανε σέντρα από τα δεξιά, ο Σλοβάκος δεν είχε καλή ισορροπία και η κεφαλιά του έστειλε την μπάλα αρκετά μακριά από την αντίπαλη εστία.
15:14
14' Σουτ του Μανιά εκτός περιοχής, ήταν αδύναμο, ωστόσο, με αποτέλεσμα να μην ανησυχήσει ο Πασχαλάκης
15:15
14' Απειλεί ο Αστέρας. Κεφαλιά του Μανιά, που τον ξέχασε εντελώς η άμυνα του ΠΑΟΚ, η μπάλα πάνω από την αντίπαλη εστία.
15:18

18' Γκολ ο Αστέρας, 1-0!

Οι γηπεδούχοι βγήκαν γρήγορα στην αντεπίθεση από τα δεξιά με τον Τσιλιανίδη που έδωσε για τον Τόνσο, ο οποίος άφησε έξυπνα για τον Κυριακόπουλο, που με συρτό σουτ νίκησε τον Πασχαλάκη.
15:22
15:22
15:24
23' Σουτ του Κάμπος εκτός περιοχής, καμία ανησυχία για τον Αθανασιάδη, καθώς η μπάλα πέρασε πάνω από την αντίπαλη εστία.
15:31
Ο ΠΑΟΚ έχει την κατοχή της μπάλας, αλλά ο Αστέρας πιέζοντάς τον κοντά στη σέντρα και έχοντας κοντά τις γραμμές του, έχει καταφέρει να τον βραχυκυκλώσει
15:32
32' Σουτ του Πέλκα εκτός περιοχής, η μπάλα πάνω από την εστία του Αθανασιάδη
15:32
32' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Οι γηπεδούχοι βγήκαν γρήγορα στην αντεπίθεση, με τον Κυριακόπουλο να τροφοδοτεί τον Μανιά και τον Πασχαλάκη να χάνει την ισορροπία του. Ο επιθετικός των Αρκάδων έφυγε λίγο αριστερά και πλάσαρε τον αντίπαλο πορτιέρο προσπαθώντας να βρει την αντίθετη γωνία και έστειλε την μπάλα εκτός
15:36
15:36
Η φάση του γκολ του Κυριακόπουλου
15:37

37' Γκολ ο ΠΑΟΚ, 1-1!

Ο Μακ έκανε εξαιρετική κίνηση από τα αριστερά, αδειάζοντας τον προσωπικό του αντίπαλο και γύρισε την κατάλληλη στιγμή για τον Κάμπος που με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
15:39
Πρόκειται για γκολ που θα δώσει ψυχολογία στον ΠΑΟΚ, καθώς έρχεται σε ένα σημείο που δεν έπαιζε καλά
15:40
39' Απειλεί ο Αστέρας. O Τόνσο έκανε σουτ από το σημείο του πέναλτι, αλλά ο Βαρέλα με σωτήριο τάκλιν γλίτωσε την ομάδα του
15:41
Με άλλον... αέρα ο ΠΑΟΚ μετά το γκολ του
15:43
42' Ευκαιρία για τον Αστέρα. Σέντρα Τσιλιανίδη από τα δεξιά και σουτ του Μανιά με τη μια, μπλόκαρε ο Πασχαλάκης
15:46

Ημίχρονο στην Τρίπολη. Αστέρας-ΠΑΟΚ 1-1!

Ο Κυριακόπουλος άνοιξε το σκορ στο 18' και ο Βαρέλα ισοφάρισε στο 37' για τους φιλοξενούμενους. Στα μέτρα των γηπεδούχων ήταν ραμμένο το παιχνίδι στο μεγαλύτερο μέρος του πρώτου ημιχρόνου και λίγο έλειψε να γίνει και το 2-0 στο 32', αλλά ο δικέφαλος κατάφερε να φέρει την κατάσταση στα ίσα και στα τελευταία λεπτά έπαιξε με άλλον αέρα. Οι Αρκάδες προσπαθήσουν να τον "χτυπήσουν" στην κόντρα επίθεση. 67%-33% υπέρ του ΠΑΟΚ η κατοχή της μπάλας
16:01
Ο Κώτσιρας θα μπει στο ματς για τον Αστέρα, αντί του Μπέρτου
16:02
Αλλαγή για τον Αστέρα. Κώτσιρας αντί Μπέρτου.
16:03

Έναρξη δεύτερου μέρους

16:08
51' Κίτρινη για τον Τριανταφυλλόπουλο
16:10

53' Γκολ ο Αστέρας, 2-1!

Έπειτα από κλέψιμο που έγινε από τα αριστερά, ο Κυριακόπουλος έκανε ωραία σέντρα και έγινε λάθος απομάκρυνση, στρώθηκε η μπάλα στον Τόνσο που από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
16:12
Θα μπει ο Μπίσεσβαρ σε λίγο στο ματς
16:14
57' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μπίσεσβαρ αντί Μακ στο ματς
16:19
62' Κίτρινη στον Ιγκλέσιας.
16:22
16:22
Χωρίς τελική ο ΠΑΟΚ στο δεύτερο μέρος
16:23
65' Απειλεί ο ΠΑΟΚ. Ο Μπίσεσβαρ τροφοδότησε τον Πρίγιοβιτς και αυτός τον Πέλκα που με συρτό σουτ έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Αθανασιάδη.
16:24
67' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ντούντου αντί του Κυριακόπουλου.
16:26
68' Κάθετη προς τον Ντούρντου, βγήκε και μπλόκαρε ο Πασχαλάκης που συγκρούστηκε με τον αντίπαλό του. Κίτρινη στον παίκτη του Αστέρα
16:27
69' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ασεβέδο αντί του Σάκχοφ
16:29
71' Πολύ καλή στιγμή για τον Αστέρα. Κεφαλιά του Τσιλιανίδη μετά τη σέντρα του Μουνάφο, η μπάλα λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία.
16:29
72' Κίτρινη στον Ασεβέδο
16:32
74' Εκτέλεση φάουλ του Τόνσο, η μπάλα λίγο έξω.
16:33
75' Πολύ καλή ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Ντούντου -μετά από γύρισμα του Τσιλιανίδη- έπιασε δυνατό σουτ από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής και ο Πασχαλάκης έδιωξε με δυσκολία σε κόρνερ.
16:34
76' Τρομερή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Σέντρα του Ασεβέδο, κεφαλιά του Πρίγιοβιτς και διώχνει ο Αθανασιάδης
16:34
76' Κι άλλη μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Βαρέλα έπιασε σκαστή κεφαλιά και ο Αθανασιάδης έκανε (κολλητή) εξαιρετική απόκρουση.
16:35
78' Η μπάλα στα δίχτυα, αλλά δεν υπάρχει γκολ για τον ΠΑΟΚ. Έπειτα από εκτέλεση φάουλ, ο -εκτεθειμένος- Μαουρίσιο βρήκε ελάχιστα την μπάλα (και να μην την έβρισκε είχε συμμετοχή) και ο Βαρέλα την έστειλε στα δίχτυα. Σωστή η υπόδειξη του βοηθού, που ασπάστηκε ο Σιδηρόπουλος
16:38
80' Κίτρινη για τον Μαλεζά.
16:39
82' Κίτρινη στον Πρίγιοβιτς
16:40
82' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Κουλούρης αντί Τζάλμα Κάμπος
16:42
85' Καλτσάς αντί Μανιά στο ματς για τον Αστέρα
16:44
86' Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Ο Καλτσάς κινήθηκε ωραία και με συρτό σουτ έβαλε δύσκολα στον Πασχαλάκη που μπλόκαρε.
16:44
87' Δυνατό σουτ του Μπίσεσβαρ, μπλόκαρε με τη δεύτερη ο Αθανασιάδης
16:46
88' Πολύ καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Κεφαλιά του Κρέσπο, η μπάλα λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία.
16:48
Επτά λεπτά οι καθυστερήσεις!
16:51
90'+4' Κεφαλιά του Κουλούρη, μπλόκαρε ο Αθανασιάδης.
16:52
Δύο λεπτά ακόμα
16:53

90+5' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ!

Σε μαρκάρισμα του Ιγκλέσιας στον Πρίγιοβιτς, ο Σιδηρόπουλος έδειξε πέναλτι
16:55

90+'6 Γκολ ο ΠΑΟΚ, 2-2!

Ο Πρίγιοβιτς νίκησε τον Αθανασιάδη, που έπεσε στη σωστή γωνία, αλλά η μπάλα πέρασε κάτω από το αριστερό του πόδι.
16:56

90+8' Γκολ ο Αστέρας at the... buzzer, 3-2!

Ύστερα από αντεπίθεση, ο Τσιλιανίδης βρήκε τον Ιγκλέσιας που από θέση βολής εκτέλεσε τον Πασχαλάκη, που είδε την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυά του έπειτα από κόντρα στον Βαρέλα.