Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sportfm.gr την εξέλιξη της ρεβάνς για την φάση των «16» του Champions League ανάμεσα στην Παρί Σεν Ζερμέν και την Ρεάλ Μαδρίτης.

21:21
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Παρί Σεν Ζερμέν και την Ρεάλ Μαδρίτης για την φάση των «16» του Champions League.
21:22
Στην πρώτη αναμέτρηση στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου», η Ρεάλ είχε επικρατήσει με ανατροπή 3-1 της Παρί και έχει πάρει σπουδαίο προβάδισμα για την πρόκρισή της στα προημιτελικά της διοργάνωσης.
21:23
Μένει να φανεί εάν θα μπορέσει στο «Parc des Princes» να υπερασπιστεί το υπέρ της σκορ ή αν θα καταφέρει η Παρί να φτάσει σε μια σπουδαία ανατροπή-πρόκριση!
21:25
Αρκετές αλλαγές από τους δύο προπονητές στις ενδεκάδες των δύο ομάδων σε σχέση με το πρώτο ματς.
21:25
Παρί Σεν Ζερμέν (Ουνάι Εμέρι): Αρεολά, Ντάνι Άλβες, Τιάγκο Σίλβα, Μαρκίνιος, Γιούρι, Βεράτι, Μότα, Ραμπιό, Ντι Μαρία, Εμπαπέ, Καβάνι.
21:26
Στον πάγκο οι Τραπ, Κιμπέμπε, Μενιέ, Λο Σέλσο, Ντιαρά, Ντράξλερ, Παστόρε.
21:27
Η Παρί παρατάσσεται χωρίς τον τραυματία Νεϊμάρ, με τον Ντι Μαρία να παίρνει τη θέση του στο βασικό σχήμα. Σε αυτό βρίσκονται και οι Γιούρι, Τιάγκο Σίλβα και Τιάγκο Μότα, οι οποίοι δεν είχαν ξεκινήσει στην πρώτη αναμέτρηση.
21:27
Ρεάλ Μαδρίτης (Ζινεντίν Ζιντάν): Νάβας, Καρβαχάλ, Βαράν, Σέρχιο Ράμος, Μαρσέλο, Κασεμίρο, Κόβατσιτς, Ασένσιο, Βάσκεθ, Μπενζεμά, Κριστιάνο.
21:27
Στον πάγκο οι Κασίγια, Νάτσο, Κρόος, Μόντριτς, Μπέιλ, Τεό Ερνάντες, Ίσκο.
21:28
Εκπλήξεις από τον Ζινεντίν Ζιντάν και φουλ επιθετικό 4-4-2! Στον πάγκο μένουν οι αμφίβολοι Μόντριτς, Κρόος αλλά ξεκινούν οι Κασεμίρο, Κόβατσιτς, Βάσκεθ, Ασένσιο και το δίδυμο στην επίθεση αποτελείται από τους Μπενζεμά, Κριστιάνο.
21:30
Διαιτητής είναι ο Φέλιξ Μπριχ (Γερμανία).
21:42
Ένα πεντάλεπτο μένει για να ξεκινήσει το μεγάλο ματς της βραδιάς. Υπενθυμίζεται, πως υπάρχει άλλο ένα παιχνίδι σήμερα με την Λίβερπουλ να υποδέχεται την Πόρτο στη ρεβάνς της νίκης της με 5-0 στην Πορτογαλία.
21:44
Εντυπωσιακή ατμόσφαιρα από τους οπαδούς της Παρί Σεν Ζερμέν, οι οποίοι έχουν φτιάξει ένα φοβερό κορεό σχεδόν σε όλο το γήπεδο.
21:46
Ενός λεπτού σιγή για τον άδικο χαμό του αρχηγού της Φιορεντίνα, Νταβίντε Αστόρι.
21:48
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
21:55
Έχει μπει πιο δυνατά η Παρί και ψάχνει ένα γρήγορο γκολ, με την Ρεάλ να αμύνεται υποδειγματικά.
21:56
8' Πρώτο κόρνερ στο ματς, είναι για τη Ρεάλ. Περνάει ανεκμετάλλευτο.
21:57
10' Σέντρα του Ασένσιο που κοντράρει και καταλήγει στην αγκαλιά του Αρεολά.
21:58
11' Κόρνερ τώρα για την Παρί, το πρώτο των γηπεδούχων στο ματς. Και αυτό περνάει ανεκμετάλλευτο.
21:59
12' Ταχύτατη αντεπίθεση για τη Ρεάλ, ο Κριστιάνο έσπασε στον Μπενζεμά, το σουτ του οποίου κόντραρε και πέρασε κόρνερ.
22:02
Πολύ καλός ο ρυθμός στο ξεκίνημα του αγώνα, σε αυτό βοηθάει και ότι οι παίκτες των δύο ομάδων δεν κάνουν πολλά φάουλ.
22:05
18' Μεγάλη ευκαιρία για την Ρεάλ! Ο Ασένσιο έκανε το γύρισμα, ο Μπενζεμά το σουτ στην κίνηση αλλά ο Αρεόλα έδιωξε ενστικτωδώς.
22:07
20' Κίτρινη κάρτα στον Βεράτι για φάουλ στον Κασεμίρο.
22:12
Καλύτεροι με την μπάλα στα πόδια οι φιλοξενούμενοι. Κυκλοφορούν σωστά την μπάλα και ψάχνουν με υπομονή το γκολ, με τους γηπεδούχους να δείχνουν μια... βιασύνη και να μην κάνουν καλές επιλογές.
22:12
25' Φάουλ σε καλό σημείο για την Παρί. Ότι πρέπει για τα πόδια του Ντι Μαρία.
22:13
26' Το εκτέλεσε ο Αργεντινός, με την μπάλα να κοντράρει στο τείχος και να φεύγει κόρνερ.
22:15
28' Σέντρα-σουτ του Εμπαπέ, η μπάλα πέρασε άουτ.
22:19
Φτάσαμε στο μισάωρο με το 0-0 να παραμένει ανάμεσα σε Παρί Σεν Ζερμέν και Ρεάλ Μαδρίτης.
22:19
32' Κίτρινη κάρτα στον Κόβατσιτς για φάουλ στον Ντι Μαρία.
22:25
38' Τεράστια ευκαιρία για τη Ρεάλ! Ο Μπενζεμά έφυγε στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας και έκανε το πλασέ απέναντι από τον Αρεολά αλλά ο πορτιέρε της Παρί απομάκρυνε με τα πόδια σε κόρνερ.
22:26
39' Σουτ του Καρβαχάλ, η μπάλα πέρασε άουτ.
22:29
41' Καλή στιγμή για την Παρί. Μετά από εξαιρετική κυκλοφορία της μπάλας, ο Ντι Μαρία έκανε κακό γύρισμα από καλή θέση με τον Νάβας να μπλοκάρει.
22:31
43' Ευκαιρία για την Παρί Σεν Ζερμέν! Μετά από εξαιρετική κάθετη του Βεράτι, ο Εμπαπέ πήγε από τα πλάγια στην περιοχή και επέλεξε να κάνει το τελείωμα αντί να γυρίσει την μπάλα στον Καβάνι, με τον Νάβας να διώχνει με τα πόδια σε κόρνερ.
22:33
1 λεπτό ο έξτρα χρόνος.
22:34
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Παρί και Ρεάλ πάνε στα αποδυτήρια όπως ξεκίνησαν τον αγώνα χωρίς τέρματα (0-0). Καλύτεροι οι φιλοξενούμενοι στο μεγαλύτερο μέρος του πρώτου 45λεπτου, με τους γηπεδούχους να ανεβαίνουν στο τελευταίο δεκάλεπτο και να απειλούν.
22:53
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος.
22:53
Μικρή διακοπή καθώς οι οπαδοί της Παρί έχουν ανάψει δεκάδες καπνογόνα.
22:55
50' Ευκαιρία για τη Ρεάλ. Ωραία σέντρα του Μαρσέλο, ο Κριστιάνο έπιασε την κεφαλιά-ψαράκι αλλά η μπάλα πέρασε λίγο όαυτ.
22:56
51' ΓΚΟΟΟΛ για την Ρεάλ!
22:57
Φοβερή επίθεση της Ρεάλ Μαδρίτης! Ο Ασένσιο έκανε το κλέψιμο και την ατομική προσπάθεια, στη συνέχεια φοβερή κάθετη στον Λούκας, ο οποίος με άψογη σέντρα βρήκε τον αφύλαχτο Κριστιάνο στο ύψος του δευτέρου δοκαριού, με τον Πορτογάλο να μην έχει πρόβλημα να καρφώσει την μπάλα στα δίχτυα του Αρεολά!
22:58
Ακόμη πιο κοντά στην πρόκριση έρχεται η Ρεάλ μετά το γκολ. Πρέπει να δεχθεί τρία για να πάει στην παράταση το ματς και τέσσερα για να μείνει εκτός!
22:58
12 γκολ σε 8 αναμετρήσεις φέτος στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση μετράει ο Κριστιάνο Ρονάλντο.
23:03
58' Ευκαιρία για την Παρί. Ο Εμπαπέ έκανε το γύρισμα προς τον Καβάνι, αυτός έκανε το γυριστό αλλά η μπάλα κόντραρε στον Σέρχιο Ράμος και πέρασε κόρνερ.
23:04
59' Αλλαγή για την Παρί. Παστόρε αντί Μότα.
23:05
60' Παράλληλη σέντρα του Ντι Μαρία, με τον Καβάνι να μην καταφέρνει να βρει την μπάλα με προβολή.
23:10
66' Αποβολή για την Παρί. Ο Βεράτι αντικρίζει δεύτερη κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία και παίρνει την άγουσα για τα αποδυτήρια.
23:14
69' Δοκάρι για την Ρεάλ. Μετά το γύρισμα του Μπενζεμά, ο Ασένσιο έκανε το σουτ στην κίνηση με την μπάλα να σταματάει στο δεξί δοκάρι της εστίας του Αρεολά.
23:15
71' ΓΚΟΟΟΛ για την Παρί!
23:15
Μετά από γύρισμα του Άλβες, ο Παστόρε έκανε την κεφαλιά με την μπάλα να κοντράρει σε Ράμος και Καβάνι και να καταλήγει στα δίχτυα του Νάβας.
23:16
Το γκολ χρεώνεται στον Καβάνι!
23:16
71' Αλλαγή για τη Ρεάλ. Κρόος αντί Κόβατσιτς.
23:17
Για να δούμε τι μας επιφυλάσσει το τελευταίο 20λεπτο του αγώνα.
23:19
74' Ευκαιρία για την Ρεάλ. Ο Μπενζεμά καθυστερεί πάρα πολύ, δεν δίνει στον αμαρκάριστο Ρονάλντο και επιλέγει να τελειώσει μόνος του την φάση, κάνοντας κακό τελείωμα.
23:20
76' Αλλαγή για την Παρί. Ντράξλερ αντί Ντι Μαρία.
23:21
76' Αλλαγή για τη Ρεάλ. Μπέιλ αντί Μπενζεμά.
23:22
78' Κίτρινη κάρτα στον Σέρχιο Ράμος.
23:24
80' ΓΚΟΟΟΛ για την Ρεάλ!
23:26
Ο Ραμπιό έκανε τραγικό διώξιμο, με την μπάλα να στρώνεται στον Κασεμίρο, ο οποίος έκανε το σουτ και μετά την κόντρα στον Μαρκίνιος, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα.
23:26
82' Αλλαγή για τη Ρεάλ. Ίσκο αντί Ασένσιο.
23:28
83' Δοκάρι για τη Ρεάλ. Μετά από γύρισμα του Μαρσέλο, ο Βάσκεθ έκανε το σουτ από κοντά αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δεξί δοκάρι. Λίγα δευτερόλεπτα μετά ο Ρονάλντο έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή αλλά η μπάλα κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
23:29
84' Κίτρινη κάρτα στον Καβάνι.
23:29
85' Αλλαγή για την Παρί. Ντιαρά αντί Εμπαπέ.
23:34
90' Σουτ του Ίσκο, έδιωξε σε κόρνερ ο Αρεολά.
23:39
Τέλος στην αναμέτρηση! Η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε 2-1 στην έδρα της Παρί Σεν Ζερμέν και σε συνδυασμό με την επικράτησή της με 3-1 στο πρώτο ματς, προκρίθηκε πανηγυρικά στα προημιτελικά.