ΑΕΛ-Κέρκυρα

Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, ΑΕΛ-Κέρκυρα, για την 25η αγωνιστική της Super League μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

14:41
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, ΑΕΛ-Κέρκυρα για την 25η αγωνιστική της Super League, που είναι προγραμματισμένη για τις 15:00
14:44
H ομάδα της Λάρισας προέρχεται από την ήττα με 2-1 στην έδρα του Λεβαδειακού και βρίσκεται στη 12η θέση με 25 βαθμούς. Στα 10 τελευταία της ματς στο πρωτάθλημα έχει μόλις δύο νίκες, 6 ήττες και 2 ισοπαλίες.
14:46
H Κέρκυρα προέρχεται από το εντός έδρας 1-1 με τον ΠΑΣ και είναι 14η με 19 βαθμούς. Όσους και ο 15ος Απόλλων Σμύρνης.
14:48
14:49
Πάμε σιγά-σιγά να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
14:50
ΑΕΛ (Ράτκο Ντόστανιτς): Μπόζοβιτς, Γουάλας, Γκόλιας, Ζίζιτς, Μασούρας, Φατιόν, Μιλοσάβλιεβιτς, Ντέλετιτς, Περόνε, Ναζλίδης, Κρισμάν.
14:50
Κέρκυρα (Γιάννης Ματζουράκης): Γιαννακόπουλος, Ατζέτζο, Λέκοβιτς, Γρομητσάρης, Σπίνουλας, Κρητικός, Αρτυματάς, Ζορμπάς, Ρόλε, Επστάιν, Παμλίδης.
14:51
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Ξενοδόχοφ, Λαγός, Ρέντζας, Γιοβάνοβιτς, Μλαντένοβιτς, Μόρας, Λεοζίνιο
14:51
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Κουτζαβασίλης, Μενσά, Μυτίδης, Κόντος, Αναστασίου, Γκράσι, Ινάσιο
14:51
Διαιτητής: Δημήτριος Θάνος. Βοηθοί: Δαμιανός Ευθυμιάδης, Ιωάννης Σίπκας-Τέταρτος Διαιτητής: Στέφανος Κουμπαράκης
14:59

Έναρξη στο ματς!

15:02
2' Πρώτη τελική για την ΑΕΛ. Κεφαλιά του Ζίζιτς από την καρδιά της αντίπαλης περιοχής έπειτα από σέντρα του Ντέλετιτς, η μπάλα πάνω από την αντίπαλη εστία.
15:13
13' Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ωραία κίνηση από τα δεξιά του δραστήριου στο ξεκίνημα Ντέλετιτς, μπήκε μέσα στην περιοχή και το σουτ του με το αριστερό, μπλόκαρε με τη δεύτερη ο Γιαννακόπουλος
15:13
14' Σουτ του Μιλοσάβλιεβιτς εκτός περιοχής, η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Γιαννακόπουλου
15:17
17' Πολύ καλή στιγμή για την Κέρκυρα. Κάθετη του Ρόλε από τον άξονα, τρύπησε την αντίπαλη άμυνα και ο Επστάιν, που βγήκε κάπως πλάγια έκανε το σουτ από δύσκολη θέση και η μπάλα έφυγε άουτ.
15:19
19' Απειλεί και πάλι η Κέρκυρα. Κόρνερ του Ρόλε, έδιωξε με δυσκολία προς τα πλάγια ο Μπόζοβιτς, ενώ ο Ζορμπάς με προβολή προσπάθησε για το γκολ, αλλά πήρε νέο κόρνερ μέσω Γουάλας.
15:21
Η κατοχή της μπάλας είναι 53%-47% υπέρ της ΑΕΛ
15:29
30' Κίτρινη για την ΑΕΛ, την είδε ο Ζίζιτς
15:31
31' Καλή στιγμή για την Κέρκυρα. Εκτέλεση φάουλ του Ρόλε, μπλόκαρε με τη δεύτερη ο Μπόζοβιτς.
15:35
35' Σουτ για την ΑΕΛ. Ο Μιλοσάβλιεβιτς δοκίμασε με τη μια εκτός περιοχής, έπειτα από γύρισμα από τα αριστερά, αλλά δεν βρήκε εστία.
15:39
39' Επίθεση της ΑΕΛ με πολύ καλές προϋποθέσεις, αλλά... Ο Περόνε έβγαινε φάτσα με τον Γιαννακόπουλο, αλλά υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ. Οριακή η φάση, ίσως να είναι... μισό παπούτσι εκτεθειμένος.
15:40
40' Κίτρινη για τον Σπίνουλα της Κέρκυρας
15:44
43' Φάση διαρκείας στα καρέ της ΑΕΛ, ολοκληρώνεται με σουτ του Αρτυματά εκτός περιοχής και την μπάλα να φεύγει αρκετά μακριά από την εστία του Μπόζοβιτς. Λίγο πριν ο Ρόλε εκτέλεσε φάουλ και η μπάλα αφού κόντραρε την έδιωξε με δυσκολία ο Μπόζοβιτς μετά από "μάχες" στρώθηκε στον παίκτη των γηπεδούχων που σούταρε
15:45
Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος
15:46

Ημίχρονο! ΑΕΛ-Κέρκυρα 0-0

Πολύ μέτριο το α' μέρος. Στα πρώτα 15 λεπτά ήταν ανώτερη η ομάδα της Λάρισας, ισορροπημένο το παιχνίδι από εκεί και πέρα, αλλά και πιο ραμμένο στα μέτρα των φιλοξενούμενων
16:00

Έναρξη δεύτερου μέρους!

16:03
Πιέζει η ΑΕΛ στα πρώτα λεπτά, έχοντας διαδοχικά κόρνερ
16:06
Θα γίνει αλλαγή ο Γουάλας, που δεν μπορεί να συνεχίσει και κουτσαίνει. Με δέκα η ΑΕΛ σε αυτό το χρονικό διάστημα και με τον Κριζμάν σε ρόλο αριστερού μπακ
16:07
Προσπαθεί να "χτυπήσει" στο κενό που υπάρχει στο αριστερό άκρο της αντίπαλη άμυνας η Κέρκυρα
16:07
52' Σουτ του Ρόλε, μπλόκαρε ο Μπόζοβιτς για την ΑΕΛ
16:09
53' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Ρέντζας στη θέση του Γουάλας.
16:11
Πολλά τα λάθη από τις δύο ομάδες
16:15
O Ρέντζας, ο οποίος μπήκε πριν λίγο στο παιχνίδι αντί του Γουάλας, δεν μπορεί να συνεχίσει όπως φαίνεται. Μάλλον, πληρώνει το γεγονός ότι μπήκε στο ματς δίχως προθέρμανση.
16:16
61' Κάρτα στον Μιλοσάβλιεβιτς
16:16
Επιστρέφει ο Ρέντζας
16:17
62' Καλή εκτέλεση φάουλ του Ρόλε, διώχνει με δυσκολία ο Μπόζοβιτς που έπεσε χαμηλά στη δεξιά του γωνία.
16:18
63' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Λεοζίνιο αντί Ναζλίδη στο παιχνίδι
16:20
65' Δοκάρι για την Κέρκυρα! Ο Επστάιν βρέθηκε μέσα στην περιοχή, απέφυγε τον Μασούρα και η μπάλα μετά το σουτ του, κόντραρε στον Ζίζιτς και κατέληξε στο δοκάρι με τον Μπόζοβιτς να έχει πέσει στην άλλη γωνία (την αριστερή του)
16:22
67' Πολύ καλή στιγμή για την ΑΕΛ. Ο Μιλοσάβλιεβιτς γύρισε τη μπάλα από αριστερά, ο Ζίζιτς έκανε την προβολή αλλά δεν έφθασε για λίγο στην μπάλα, που πέρασε λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Γιαννακόπουλου
16:23

68' Αποβολή για την Κέρκυρα!

Δεύτερη κίτρινη για τον αρχηγό των φιλοξενούμενων Σπύρο Σπίνουλα. Την είδε επειδή ανέτρεψε από πίσω τον Κριζμάν.
16:26
71' Απειλεί η ΑΕΛ. Ο Κριζμάν εκτέλεσε φάουλ από τα αριστερά, αλλά η μπάλα πέρασε από Μασούρα-Ζίζιτς και έφυγε λίγο εκτός
16:28
72' Μεγάλη φάση για την ΑΕΛ. Ο Περόνε βρέθηκε σε θέση βολής (ίσως να είναι και οφσάιντ), αλλά νικήθηκε από τον Γιαννακόπουλο.
16:28
73' Κίτρινη στον Μασούρα
16:29
74' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Γκράσι αντί του Ζορμπά. Παράλληλα, ανακατεύει την τράπουλα ο Ματζουράκης για να καλύψει το κενό που έχει δημιουργηθεί με την κόκκινη στον Σπίνουλα
16:30
75' Ωραίο σουτ του Μιλοσάβλιεβιτς, ο γκολκίπερ της Κέρκυρας έδιωξε σε κόρνερ.
16:31
Πιέζει η ΑΕΛ, σε θέση άμυνας αναγκαστικά η Κέρκυρα που παίζει με δέκα.
16:31
76' Αδράνεια του Κριζμάν, που βρέθηκε μέσα στην περιοχή, αλλά δεν έκανε καλό κοντρόλ και πέρασε η φάση για την ΑΕΛ.
16:35
Κόρνερ για την Κέρκυρα μετά από γκέλα του Μπόζοβιτς σε φάουλ του Ρόλε. Του έφυγε μέσα από τα χέρια η μπάλα
16:38
83' Μλαντένοβιτς αντί Φατιόν στο παιχνίδι για την ΑΕΛ
16:39
Εκτός αγωνιστικού ο Επστάιν. Κάποιος αντίπαλος πρέπει να τον πάτησε σε ένα προηγούμενο κόρνερ.
16:40
84' Κεφαλιά του Κριζμάν, η μπάλα πέρασε παράλληλα με την εστία και απομακρύνθηκε.
16:40
85' Σουτ του Μιλοσάβλιεβιτς, η μπάλα εκτός.
16:42
87' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Μυτίδης αντί Παμλίδη
16:44
Σαφής η πρόθεση των φιλοξενούμενων να κάνουν καθυστερήσεις. Παίζοντας και με δέκα βέβαια
16:45
Πέντε λεπτά ο επιπλέον χρόνος
16:47
90+2' Κέβεν αντί Ρόλε στο ματς για την Κέρκυρα