Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της δεύτερης αναμέτρησης ανάμεσα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και τη Σεβίλλη για τους «16» του Champions League.

Καλησπέρα σας
21:25
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της δεύτερης αναμέτρησης ανάμεσα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και τη Σεβίλλη για τη φάση των «16» του Champions League
21:26
Η πρώτη αναμέτρηση στην Ανδαλουσία είχε βρει τις δύο ομάδες ισόπαλες χωρίς τέρματα
21:26
Ας δούμε τις ενδεκάδες
21:26
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ντε Χέα, Βαλέντσια, Μπαϊγί, Σμόλινγκ, Γιανγκ, Μάτιτς, Φελαϊνί, Λίνγκαρντ, Σάντσες, Ράσφορντ, Λουκάκου
21:27
Στον πάγκο: Ρομέρο, Ντάρμιαν, Λίντελοφ, Μάτα, Μακτόμινεϊ, Πογκμπά, Μαρσιάλ.
21:27
Σεβίλλη: Ρίκο, Μερκάδο, Κίαερ, Λανγκλέ, Εσκουντέρο, Μπανέγα, Ενζονζί, Σαράμπια, Βάσκεζ, Κορέα, Μουριέλ
21:49
1' Έναρξη του ματς
21:51
6' Σκληρό φάουλ του Μπανέγα στον Σάντσες και κίτρινη κάρτα
21:54
9' Πρώτο κόρνερ για τη Σεβίλλη
21:55
9' Κεφαλιά του Κορέα, η μπάλα στην πάνω πλευρά της εστίας του Ντε Χέα
21:57
12' Σαν να μην έχει μπει στο ματς ακόμα η Γιουνάιτεντ. Προσπαθεί να αιφνιδιάσει η Σεβίλλη
22:00
14' Λάθος του Μπαϊγί, η μπάλα φτάνει στον Μουριέλ, αλλά το σουτ που επιχείρησε από το ύψος της μεγάλης περιοχής ήταν κακό και η μπάλα κατέληξε άουτ.
22:02
16' Σουτ του Βάσκεζ, η μπάλα άουτ
22:05
20' 45%-55% η κατοχή της μπάλας υπέρ της Σεβίλλης
22:12
26' Χαμηλός ο ρυθμός στο ματς, κάτι για το οποίο ευθύνεται η Γιουνάιτεντ, που για ανεξήγητο λόγο ενώ θέλει γκολ, έχει αφήσει την κατοχή στους Ισπανούς
22:13
27' Σουτ του Μουριέλ από διαγώνια θέση, η μπάλα άουτ. Καλή στιγμή για τη Σεβίλλη
22:19
33' Νέο σουτ του Μουριέλ, η μπάλα στην αγκαλιά του Ντε Χέα που δεν ανησυχεί
22:23
38' Πρώτη ευκαιρία στο ματς για τη Γιουνάιτεντ! Ο Φελαϊνί έκλεψε την μπάλα, έπαιξε το 1-2 με τον Σάντσες και στο τέλος έκανε το πλασέ, το οποίο απέκρουσε σε κόρνερ ο Ρίκο
22:31
45' Σουτ του Ενζονζί, η μπάλα ψηλά άουτ
22:31
Λήξη α' ημιχρόνου
22:31
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Σεβίλλη 0-0 σε ένα κάκιστο ματς από πλευράς γηπεδούχων
22:47
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
22:50
48' Μαγικό τάκλιν του Μπαϊγί που γλιτώνει τη Γιουνάιτεντ από το 1-0! Ο Κορέα ήταν σε θέση βολής σε αντεπίθεση των Σεβιγιάνων αλλά ο Ιβοριανός έκανε καίρια παρέμβαση
22:53
52' Μεγάλη ευκαιρία για τη Γιουνάιτεντ! Ωραία ενέργεια του Λουκάκου, ο Λίνγκαρντ σούταρε από δύσκολη γωνία, αλλά ο Ρίκο απέκρουσε.
22:55
Το τάκλιν του Μπαϊγί
22:58
57' Καθυστερημένη εκτέλεση του Σάντσες ενώ ήταν σε θέση βολής, η μπάλα στα σώματα
22:59
57' Ευκαιρία της Σεβίλλης στην αντεπίθεση. Ο Σαράμπια γύρισε την μπάλα στον Μουριέλ, αλλά αυτός βγήκε μαζί με την μπάλα εκτός αγωνιστικού χώρου.
23:00
58' Σουτ του Φελαϊνί, η μπάλα άουτ
23:01
60' Αλλαγή για τη Γιουνάιτεντ. Εκτός ο Φελαϊνί, μέσα ο Πογκμπά
23:07
65' Έχει κατοχή πλέον η Γιουνάιτεντ, αλλά η Σεβίλλη αρχίζει και πιέζει πιο ψηλά στο γήπεδο
23:08
67' Φάουλ για τη Γιουνάιτεντ σε εξαιρετικό σημείο
23:09
Πολύ κακή εκτέλεση του Ράσφοντ, άουτ η μπάλα
23:13
72' Δυνατό σουτ του Πογκμπά, άουτ η μπάλα
23:14
72' Αλλαγή για τη Σεβίλλη. Εκτός ο Μουριέλ, μέσα ο Μπεν Γεντέρ
23:15
74' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΣΕΒΙΛΛΗ ΚΑΙ 0-1! Λάθος στη μεσαία γραμμή, κάθετη του Σαράμπια στον Μπεν Γεντέρ που με την πρώτη του τελική ανοίγει το σκορ!
23:16
Η Γιουνάιτεντ πλέον θέλει δύο γκολ για να προκριθεί
23:18
77' Διπλή αλλαγή για τη Γιουνάιτεντ. Εκτός Λίνγκαρντ και Βαλέντσια, μέσα οι Μαρσιάλ και Μάτα
23:19
78' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΣΕΒΙΛΛΗ ΚΑΙ 0-2! Πάλι ο Μπεν Γεντέρ! Όλη η άμυνα της Γιουνάιτεντ κοιμήθηκε σε κόρνερ, η μπάλα έφτασε στον επιθετικό της Σεβίλλης και με κεφαλιά έγραψε το 2-0!
23:21
Εννοείται ότι η Γιουνάιτεντ θέλει θαύμα θαυμάτων
23:23
81' Ευκαιρία για τη Σεβίλλη στην αντεπίθεση με τον Κορέα να νικιέται από τον Ντε Χέα σε σουτ που έκανε μέσα από την περιοχή και από πλάγια θέση
23:23
82' Κεφαλιά του Λενγκλέ, η μπάλα άουτ
23:24
82' Ο Λουκάκου από πλεονεκτική θέση στέλνει την μπάλα άουτ
23:25
84' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ! Ο Λουκάκου με ωραίο βολέ από κόρνερ του Ράσφορντ κάνει το 1-2! Άλλα δύο γκολ θέλουν οι γηπεδούχοι
23:28
87' Κεφαλιά του Ράσφορντ, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι του Ρίκο. Έντονη η πίεση τώρα από τη Γιουνάιτεντ, αλλά μάλλον είναι πάρα πολύ αργά
23:29
87' Αλλαγή για τη Σεβίλλη. Μέσα ο Πιζάρο, έξω ο Βάσκεζ
23:30
88' Κίτρινη κάρτα στον Κορέα
23:31
89' Αλλαγή για τη Σεβίλλη. Εκτός ο Κορέα, μέσα ο Γκάις
23:31
90' Κίτρινη κάρτα στον Σαράμπια
23:32
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων
23:37
Λήξη της αναμέτρησης
23:38
Η Σεβίλλη παίρνει πανάξια πρόκριση επί της κάκιστης Γιουνάιτεντ και βρίσκεται δικαιότατα στους «8» χάρη στα δυο γκολ του Μπεν Γεντέρ. Το μόνο που κατάφερε η Γιουνάιτεντ ήταν να μειώσει με τον Λουκάκου