Μπαρτσελόνα-Τσέλσι

Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr τον μεγάλο επαναληπτικό της Μπαρτσελόνα απέναντι στην Τσέλσι στο Καμπ Νου. Προβάδισμα οι Καταλανοί ύστερα από το 1-1 στο Λονδίνο.

21:21
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Μπαρτσελόνα απέναντι στην Τσέλσι
21:22
Οι Καταλανοί έχουν το προβάδισμα, ύστερα από το 1-1 στο Λονδίνο.
21:23
Δύσκολο έργο για τους μπλε όμως θα παλέψουν με όλες τους τις δυνάμεις στο Καμπ Νου.
21:25
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
21:29
Μπαρτσελόνα (Ερνέστο Βαλβέρδε): Τερ Στέγκεν, Σέρχι Ρομπέρτο, Ζόρντι Άλμπα, Ουμτιτί, Πικέ, Ράκιτιτς, Μπουσκέτς, Ινιέστα, Ντεμπελέ, Μέσι, Σουάρες
21:29
Στον πάγκο: Σίλεσεν, Παουλίνιο, Πάκο Αλκάθερ, Ντιν, Αντρέ Γκόμες, Βιδάλ, Βερμάελεν
21:29
Τσέλσι (Αντόνιο Κόντε): Κουρτουά, Αθπιλικουέτα, Μάρκος Αλόνσο, Ρούντιγκερ, Κρίστενσεν, Καντέ, Φάμπρεγκας, Γουίλιαν, Μόζες, Αζάρ, Ζιρού
21:29
Στον πάγκο: Καμπαγέρο, Μοράτα, Πέδρο, Μπακαγιόκο, Ζαπακόστα, Κέιχιλ, Έμερσον
21:38
21:44
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.
21:47
1' Σέντρα
21:49
3' ΓΚΟΟΛ 1-0 Η ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ!
21:50
Η μπάλα κόντραρε, ο Σουάρες άνοιξε στον Μέσι και αυτός από δύσκολη γωνία πέρασε την μπάλα κάτω από τα πόδια του Κουρτουά, που αιφνιδιάστηκε.
21:53
6' Φάση για την Τσέλσι. Επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ του Γουίλιαν, ο Άλμπα βρήκε λίγο την μπάλα η οποία κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
21:54
7' Γύρισμα του Αλόνσο από τα αριστερά, ο Ζιρού δεν μπόρεσε να πιάσει την προβολή.
21:58
12' Ωραία κάθετη του Αζάρ, όμως ο Ρούντιγκερ ήταν σε θέση οφσάιντ.
21:59
12' Μακρινό σουτ του Γουίλιαν, μπλόκαρε ο Τερ Στέγκεν.
22:07
20' Ατομική ενέργεια και σουτ του Αζάρ, η μπάλα κόντραρε στον Ουμτιτί.
22:07
20' ΓΚΟΟΛ 2-0 Η ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ
22:08
Εξαιρετική αντεπίθεση για τους Καταλανούς, ο Μέσι πέρασε τρεις παίκτες, έσπασε στον Ντεμπελέ που με σουτ-κεραυνό το οποίο κόντραρε και λίγο κατέληξε στα δίχτυα.
22:09
23' Κίτρινη κάρτα στον Σέρχι Ρομπέρτο
22:14
28' Ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα. Τακουνάκι του Ινιέστα στον Σουάρες που σούταρε από πλάγια θέση, αλλά ο Κουρτουά έδιωξε με τα πόδια.
22:21
34΄ Ωραίο γύρισμα του Μάρκος Αλόνσο, ο Ουμτινί βγήκε μπροστά και πρόλαβε τον Ζιρού.
22:24
37' Μεγάλη ευκαιρία για την Τσέλσι. Γύρισμα του Γουίλιαν, ο Αλόνσο έπιασε το σουτ όμως η μπάλα κόντραρε. Στη συνέχεια ο Καντέ μπήκε στην περιοχή όμως έστειλε την μπάλα άουτ.
22:32
45+1' Δοκάρι για την Τσέλσι! Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Αλόνσο, όμως η μπάλα δεν του έκανε το χατήρι.
22:33
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
22:33
Η Μπαρτσελόνα προηγείται 2-0 απέναντι στη Τσέλσι.
22:33
Ο Μέσι άνοιξε το σκορ στο 3' και στο 20' ο Ντεμπελέ πέτυχε το δεύτερο τέρμα της ομάδας του Βαλβέρδε.
22:50
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
22:51
47' Μεγάλη φάση για την Μπαρτσελόνα. Λάθος του Κουρτουά, ο Σουάρες πήρε την μπάλα, σούταρε όμως ο Βέλγος κατάφερε να διώξει.
22:52
48' Ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα. Ο Ζιρού έσπασε στον Αλόνσο, όμως ο Ντεμπελέ του πήρε την μπουκιά από το στόμα με εξαιρετικό τάκλιν.
22:53
49' Κίτρινη κάρτα στον Ζιρού για διαμαρτυρία. Όλη η Τσέλσι ζήτησε πέναλτι σε ένα μαρκάρισμα του Πικέ στον Αλόνσο, όμως από το ριπλέι φάνηκε πως δεν υπήρχε κάτι.
23:00
56' Αλλαγή για την Μπαρτσελόνα. Στη θέση του Ινιέστα πέρασε ο Παουλίνιο.
23:05
61' Αλλαγή για την Μπαρτσελόνα. Ο Μπούσεκτς αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού και στη θέση του πέρασε ο Αντρέ Γκόμες.
23:06
62' Σουτ του Μάρκος Αλόνσο από πλάγια θέση, η μπάλα βρήκε στην πλάτη του Πικέ και δεν πήρε πορεία προς την εστία.
23:07
63' ΓΚΟΟΛ 3-0 Η ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ!
23:08
Αντεπίθεση για την Μπαρτσελόνα, ο Σουάρες έσπασε στον Μέσι, που μπήκε εντυπωσιακά στην περιοχή και πέρασε την μπάλα και πάλι κάτω από τα πόδια του Κουρτουά.
23:10
66' Αλλαγή για την Μπαρτσελόνα. Ο Βιδάλ στη θέση του Ντεμπελέ.
23:11
66' Αλλαγή για την Τσέλσι. Τζαπακόστα και Μοράτα αντί Μόουζες και Ζιρού.
23:18
74' Έχει πέσει αρκετά ο ρυθμός.
23:19
75' Κίτρινη κάρτα στον Μάρκος Αλόνσο.
23:20
"Ερνέστο Βαλβέρδε" ακούγεται ρυθμικά από τις κερκίδες.
23:23
79' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μέσι, ο Κουρτουά έβαλε τις γροθιές κι έδιωξε σε κόρνερ.
23:26
82' Αλλαγή για την Τσέλσι. Ο Πέδρο στη θέση του Αζάρ. Αποθεώνεται ο Ισπανός, που είχε περάσει από την Μπαρτσελόνα.
23:29
85' Μεγάλη απόκρουση του Κουρτουά σε κεφαλιά του Παουλίνιο, έπειτα από κόρνερ.
23:32
88' Σουτ του Ζαπακόστα έξω από την περιοχή μπλόκαρε ο Τερ Στέγκεν.
23:34
90' Κεφαλιά του Ρούντιγκερ ύστερα από κόρνερ, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Τερ Στέγκεν.
23:37
Τέλος της αναμέτρησης με την Μπαρτσελόνα να επικρατεί της Τσέλσι με 3-0!
23:37
Θρίαμβος για τους μπλαουγκράνα! Τα γκολ σημείωσαν οι Μέσι (3', 63') και Ντεμπελέ (20')