Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της δεύτερης αναμέτρησης ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Πανιώνιο για ημιτελικού του Κυπέλλου Ελλάδας

18:38
Καλησπέρα σας
18:39
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της δεύτερης αναμέτρησης ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Πανιώνιο για το Κύπελλο Ελλάδας
18:40
Η πρώτη αναμέτρηση είχε βρει νικητές τους Θεσσαλονικείς με 3-1, άρα η υπόθεση πρόκριση στον τελικό είναι τυπική διαδικασία
18:41
ΠΑΟΚ (4-2-3-1): Πασχαλάκης - Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Αζεβέδο - Σάκχοφ, Μαουρίσιο - Λημνιός, Πέλκας, Μπίσεσβαρ - Κουλούρης.
18:43
Πανιώνιος (4-2-3-1): Κότνικ - Παπαγεωργίου, Μπανανά, Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς - Κόρμπος, Οικονομίδης - Μακρύλλος, Μασούρας, Μπραχίμι - Γεσίλ
18:43
Στον πάγκο του ΠΑΟΚ: Σιαμπάνης, Βιεϊρίνια, Κάνιας, Ελ Καντουρί, Κάμπος, Μακ, Πρίγιοβιτς.
18:44
Στον πάγκο του Πανιωνίου: Μπαντής, Πινιώτης, Σαββίδης, Σπιριντόνοβιτς, Βουκελάτος, Ντουρμισάι, Νόβακ
18:48
Διαιτητής: Αθανάσιος Σέζος Αβοηθός: Σίπκας Ιωάννης Β’ βοηθός: Δημητριάδης Ιορδάνης 4ος: Γκάγκας Δημήτρης
18:59
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
19:00
Πέλκας και Κόρμπος οι δύο αρχηγοί
19:01
1' Σέντρα στο ματς
19:06
5' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Λημνιός έστρωσε την μπάλα στον Σάκχοφ, που έκανε το σουτ, αλλά παρά την κόντρα στον Μπανανά, ο Κότνικ απέκρουσε
19:10
8' Σουτ του Μασούρα, κόντραρε η μπάλα πάνω στα σώματα
19:15
14' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ! Ωραία κάθετη του Πέλκα στον Λημνιό, κατευθείαν η πάσα στον Κουλούρη και αυτός έκανε με τη μία το σουτ, με την μπάλα να τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι
19:18
17' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Το «1-2» του Πέλκα με τον Σάκχοφ, πλασέ από τον Έλληνα διεθνή, απέκρουσε ο Κότνικ
19:22
21' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟΚ! Σκόρερ ο Κουλούρης! Εκτελεσμένο κόρνερ από τον Πέλκα, μονομαχία του Κουλούρη με τον Μακρύλλο, κεφαλιά του πρώτου του και 1-0.
19:29
28' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Δυνατό σουτ του Μπραχίμι με το αριστερό, η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι της εστίας του Πασχαλάκη
19:34
33' Σουτ του Μαουρίσιο, απέκρουσε σε κόρνερ ο Κότνικ
19:34
33' Κίτρινη κάρτα στον Μακρύλλο
19:36
35' Δοκάρι για τον Πανιώνιο! Σέντρα του Οικονομίδη, ο Βαρέλα χάνει τη φάση, με αποτέλεσμα ο Μασούρας να κάνει την κεφαλιά σημαδεύοντας το αριστερό δοκάρι της εστίας του Πασχαλάκη. Στη συνέχεια μπλόκαρε ο γκολκίπερ του ΠΑΟΚ
19:40
38' Σε θέση οφσάιντ ο Κουλούρης, αλλά δεν υποδεικνύεται από τον βοηθό
19:41
40' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ! Σκόρερ ο Μασούρας! Σε εκτέλεση φάουλ από τα αριστερά, ο Κόρμπος την έστρωσε στον Μασούρα και εκείνος με δυνατό σουτ νίκησε τον Πασχαλάκη κάνοντας το 1-1
19:47
45'+1' Κίτρινη κάρτα στον Σαραμαντά για φάουλ στον Λημνιό
19:49
Λήξη του ημιχρόνου
19:50
ΠΑΟΚ-Πανιώνιος 1-1 με τα γκολ των Κουλούρη και Μασούρα να έχουν διαμορφώσει το σκορ
19:58
19:58
20:04
46' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Μέσα ο Πινιώτης, εκτός ο Σαραμαντάς. Έναρξη του β' ημιχρόνου
20:06
48' Ωραία συνεργασία των παικτών του ΠΑΟΚ, ο Μάτος τη γυρίζει τον Λημνιό που κάνει το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι
20:07
Λανθασμένα υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ ο Γεσίλ
20:08
50' Σουτ του Πέλκα, άουτ η μπάλα
20:13
55' Πλασέ του Μπίσεσβαρ μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε εύκολα ο Κότνικ
20:18
60' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Λημνιός, μέσα ο Κάμπος
20:19
61' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Κακή απομάκρυνση του Μπανανά στον άξονα και κοντά στη μεγάλη περιοχή, έκανε το πλασέ ο Σάκχοφ, απέκρουσε εντυπωσιακά ο Κότνικ
20:20
61' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Κουλούρης, μέσα ο Πρίγιοβιτς
20:21
63' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Μέσα ο Σπιριντόνοβιτς, εκτός ο Μασούρας
20:26
68' ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΠΕΛΚΑ ΚΑΙ 2-1! Ο Κάμπος από τα δεξιά, γύρισε την μπάλα στον Πέλκα που ήταν στο ύψος της μεγάλης περιοχής και με ωραίο, ψηλοκρεμαστό πλασέ έγραψε το 2-1.
20:29
70' Κόκκινη κάρτα στον Μακρύλλο. Δεύτερη κίτρινη στον παίκτη του Πανιωνίου για φάουλ στον Κάμπος. Υπερβολική απόφαση από τον ρέφερι.
20:32
73' Σουτ του Μάτος, εντυπωσιακή απόκρουση του Κότνικ
20:33
75' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Μπραχίμι, μέσα ο Νόβακ
20:34
76' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Κρέσπο, μέσα ο Κάνιας
20:38
79' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ. Το κέρδισε ο Μάτος από τον Μπανανά.
20:39
80' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟΚ! 3-1 με την εύστοχη εκτέλεση του Πρίγιοβιτς
20:44
86' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο, με τον Κάνιας να διώχνει την μπάλα πάνω στη γραμμή από πλασέ του Σπιριντόνοβιτς
20:49
Τρία λεπτά καθυστερήσεων
20:52
Λήξη της αναμέτρησης
20:52
Ο ΠΑΟΚ προκρίνεται οριστικά στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας, επικρατώντας για δεύτερη φορά του Πανιωνίου με 3-1 και με συνολικό σκορ 6-2 είναι στο ματς του ΟΑΚΑ.