Παρακολουθήστε LIVE στο sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Ξάνθη, στην άδεια -λόγω τιμωρίας- Τούμπα. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

Καλησπέρα σας.
18:40
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με την Ξάνθη, στην Τούμπα.
18:40
Σέντρα, θυμίζουμε, όπως σε όλα τα ματς της 28ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας, στις 19:00.
18:42
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων.
18:43
ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Βιεϊρίνια, Βαρέλα, Κρέσπο, Αζεβέδο, Κάνιας, Μαουρίσιο, Ελ Καντουρί, Κάμπος, Λημνιός, Πρίγιοβιτς.
18:43
Ξάνθη (Μίλαν Ράσταβατς): Ζίβκοβιτς, Μπαξεβανίδης, Σβάρνας, Φλίσκας, Σιλά, Καμαρά, Λουσέρο, Φασίδης, Γέντριτσεκ, Ντουρίτσκοβιτς, Κάστρο.
18:43
Στον πάγκο του ΠΑΟΚ κάθονται οι: Ρέι, Μαλεζάς, Δεληγιαννίδης, Μπίσεσβαρ, Σάκχοφ, Σταθόπουλος, Κουλούρης.
18:44
Στον πάγκο της Ξάνθης κάθονται οι: Γκαραβέλης, Κασάδο, Μελιόπουλος, Μπρίτο, Μεχία, Τριάδης, Θυμιάνης.
18:44
Το παιχνίδι μόνο αδιάφορο δεν είναι!
18:46
Ο ΠΑΟΚ θέλει νίκη, ευελπιστώντας σε δικαίωση στην εφέσεων για το ματς με την ΑΕΚ, ενώ οι Ακρίτες, με θετικό αποτέλεσμα στη Θεσσαλονίκη, θα κάνουν... άλμα για την 5η θέση και το Europa League!
18:46
Το ματς διεξάγεται κεκλεισμένων των θυρών, καθώς ο «δικέφαλος του Βορρά» είναι τιμωρημένος για όσα είχαν γίνει στο πολυθρύλητο παιχνίδι με την Ένωση...
18:58
Οι δύο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.
19:01

1' Σέντρα στην Τούμπα!

19:04
3' Καλή στιγμή για την Ξάνθη! Μακρινό σουτ από τον Κάστρο, δύσκολη απόκρουση από τον Πασχαλάκη σε κόρνερ!
19:06
Μετά την εκτέλεση του κόρνερ, η Ξάνθη σκοράρει, αλλά σωστά έχει σταματήσει η φάση, καθώς ο Κάστρο έχει κάνει καθαρό επιθετικό φάουλ στον Αζεβέδο.
19:08
8' Κεφαλιά του Βαρέλα, άουτ. Πρώτη τελική για τον «δικέφαλο».
19:11
11' Νέα κεφαλιά, από τον Πρίγιοβιτς αυτήν τη φορά. Καλή ήταν, κόρνερ!
19:13
Πέρασε η φάση...
19:13
Μετά το πρώτο τρίλεπτο, όπου η Ξάνθη επιχείρησε να αιφνιδιάσει, ο ΠΑΟΚ έχει αναλάβει την πρωτοβουλία των κινήσεων.
19:15
16' Κίτρινη κάρτα στον Κάστρο.
19:16
16' ΓΚΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ, 0-1! Απίστευτο λάθος στην άμυνα του ΠΑΟΚ, ο Κρέσπο γύρισε άτσαλα και με πολλή δύναμη στον Πασχαλάκη, ο οποίος έκανε τραγικό κοντρόλ και η μπάλα έφτασε στον Γέντρισεκ, που, με έξοχο πλασέ, άνοιξε το σκορ για τους Ακρίτες!
19:25
Οι γηπεδούχοι «ψάχνουν» αντίδραση, αλλά οι Άκριτες είναι άψογα στημένοι.
19:28
28' Κίτρινη κάρτα στον Βαρέλα.
19:30
31' Τεράστια απόκρουση του Ζίβκοβιτς! Κεφαλιά του Πρίγιοβιτς, νέα, εξ επαφής κεφαλιά από τον Ελ Καντουρί, με τον Σέρβο γκολκίπερ να πετάγεται και με το ένα χέρι να λέει «όχι» στον ΠΑΟΚ, που χάνει μεγάλη ευκαιρία για το 1-1!
19:31
32' Κίτρινη κάρτα στον Ντουρίτσκοβιτς.
19:33
71% η κατοχή μπάλας για τον «δικέφαλο του Βορρά»...
19:33
Στο μεταξύ, η ΑΕΚ προηγείται 2-0 του Λεβαδειακού και ο Απόλλων Σμύρνης 1-0 του Ολυμπιακού.
19:35
Άλλα 10' για τη συμπλήρωση των πρώτων 45' στην Τούμπα.
19:36
36' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! Πάλι με κεφαλιά απειλεί ο «δικέφαλος του Βορρά»! Αυτήν τη φορά, ο Μαουρίσιο στέλνει την μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Ζίβκοβιτς, ο οποίος την «καπακώνει» στην επαναφορά!
19:38
Βέβαια, η φάση έχει ξεκινήσει από πεντακάθαρο οφσάιντ του Πρίγιοβιτς...
19:40
39' Κακό σουτ από τον Γέντρισεκ, που βρισκόταν σε πλεονεκτική θέση, από αριστερά.
19:45
45' Κίτρινη κάρτα στον Σιλά.
19:47

45'+1' Λήξη πρώτου ημιχρόνου στην Τούμπα.

20:02

46' Ξεκίνησε το δεύτερο 45λεπτο.

20:02
Χωρίς κάποια αλλαγή συνεχίζουν οι δύο ομάδες.
20:06
50' Κίτρινη κάρτα στον Κρέσπο.
20:06
Και οι δύο στόπερ του «δικεφάλου» έχουν κάρτα, πλέον.
20:11
Λουσέρο και Καμαρά κάνουν μεγάλο παιχνίδι.
20:11
55' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! Αν είναι δυνατόν... Πάλι με κεφαλιά, του Βαρέλα τώρα, ο ΠΑΟΚ δεν καταφέρνει να ισοφαρίσει!
20:12
Ό,τι φάση έχει κάνει ο ΠΑΟΚ στο παιχνίδι είναι με κεφαλιά!
20:13
56' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Μαντέψτε... Πάλι με κεφαλιά! Σέντρα του Λημνιού, κεφαλιά από τον Ελ Καντουρί, ελάχιστα άουτ η μπάλα!
20:15
58' Μεγάλη απόκρουση του Ζίβκοβιτς στον «κεραυνό» του Κάνιας!
20:15
Τρεις ευκαιρίες σε τρία λεπτά για τους γηπεδούχους!
20:19
62' Αλλαγή για την Ξάνθη. Στη θέση του Ντουρίτσκοβιτς μπήκε ο Τριάδης.
20:22
66' Συρτό σουτ από τον Λημνιό, κανένα πρόβλημα για τον Ζίβκοβιτς.
20:23
67' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σάκχοφ στη θέση του Κάνιας και ο Μπίσεσβαρ στη θέση του Λημνιού.
20:24
68' ΓΚΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ, 1-1! Απίστευτο! Δευτερόλεπτα μετά την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο, ο Σάκχοφ «σερβίρει» τον Μπίσεσβαρ και ο Ολλανδός, με καταπληκτική, ψηλοκρεμαστή κεφαλιά, ισοφαρίζει για τον «δικέφαλο»!
20:27
70' Σουτ από τον Κάστρο, άουτ η μπάλα.
20:27
71' Αλλαγή για την Ξάνθη. Στη θέση του Φασίδη, ο Μελιόπουλος.
20:29
73' Κακό σουτ από τον Κάμπος.
20:31
73' Τρομερό σουτ από τον Μπίσεσβαρ, λίγο έλειψε να φέρει μόνος του «τούμπα» την Ξάνθη!
20:35
78' Αλλαγή για την Ξάνθη. Στη θέση του Γέντρισεκ, ο Μπρίτο.
20:40
84' Κίτρινη κάρτα στον Πρίγιοβιτς.
20:41
85' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στη θέση του Αζεβέδο, ο Κουλούρης.
20:42
85' ΓΚΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ, 2-1! Εκτέλεση φάουλ του Μπίσεσβαρ, ο Κουλούρης πετάγεται και με προβολή κάνει την ανατροπή για τον «δικέφαλο», στην πρώτη του επαφή με την μπάλα!
20:43
Φοβερό... άστρο για Λουτσέσκου!
20:43
Έβαλε τους Σάκχοφ-Μπίσεσβαρ και έγινε το 1-1, έβαλε τον Κουλούρη και έφερε «τούμπα» το ματς!
20:47
90' Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.
20:51
90'+4' Μεγάλη επέμβαση του Ζίβκοβιτς στην προσπάθεια του Πρίγιοβιτς.
20:51
90'+4' ΤΕΛΟΣ!
20:51
Μεγάλη ανατροπή και νίκη για τον ΠΑΟΚ, 2-1 την Ξάνθη στην Τούμπα!
20:51
Στην πρώτη τους επαφή με την μπάλα, Μπίσεσβαρ και Κουλούρης σκόραραν και ο «δικέφαλος» έφερε… τούμπα τους εξαιρετικούς Ακρίτες.
20:52
Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, μείνετε στο sportfm.gr για το ρεπορτάζ του αγώνα.