Παναιτωλικός-Αστέρας Τρίπολης 0-2

Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, Παναιτωλικός-Αστέρας Τρίπολης, για την 30ή αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6

18:25
Kαλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στον Παναιτωλικό και τον Αστέρα Τρίπολης.
18:36
Παναιτωλικός:Κυριακίδης, Μάζουρεκ, Ρόσα, Ντίας, Μπεχαράνο, Τσοκάνης, Ρότσα, Χαντάκιας, Μαρινάκης, Μοράρ, Άργκους
18:36
Αστέρας: Αθανασιάδης, Τριανταφυλλόπουλος, Σελίν, Γιαννούλης, Κώτσιρας, Τόνσο, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Μανιάς, Τσιλιανίδης, Καλτσάς.
18:37
Στον πάγκο για τους Αγρινιώτες: Κουσιάδης, Μύγας, Βακράκος, Νταλακούρας, Παρράς, Βασιλούδης, Μιχάι
18:38
Στον πάγκο για την ομάδα της Τρίπολης: Τσιφτσής, Ντουντού, Ισνάλντο, Μπέρτος, Δουβίκας, Χριστόπουλος, Μπαστιάνος
18:49
Την αναμέτρηση διευθύνει ο Τάσος Σιδηρόπουλος.
18:58
Η μάχη για την 5η θέση ανάμεσα στον Αστέρα και την Ξάνθη, φέρνει σε πλεονεκτική θέση την ομάδα της Αρκαδίας. Οι δύο ομάδες ήρθαν ισόπαλες στα δύο παιχνίδια τους, αλλά ο Αστέρας έχει καλύτερη διαφορά τερμάτων, οπότε η ακριτική ομάδα θέλει καλύτερο αποτέλεσμα από τον Αστέρα.
18:58
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.
19:00
1' Σέντρα αγώνα
19:02
2' Φάουλ του Γιαννούλη στον Μάζουρεκ, λίγο πριν ο Αργεντινός μπει στην περιοχή του Αστέρα.
19:03
3' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό.
19:06
6' Σέντρα του Τόνσο, μπλοκάρει ο Κυριακίδης.
19:10
8' Ο Αστέρας αρχίζει να μεταφέρει το σκηνικό προς τα καρέ του Κυριακίδη.
19:12
11' Κόρνερ για τον Αστέρα, χωρίς αποτέλεσμα η εκτέλεση του.
19:13
12' Δυνατό σουτ του Μανιά σε κόρνερ ο Κυριακίδης.
19:18
17' Φάουλ σαν κοντινό κόρνερ για τον Αστέρα.
19:19
18' Κόρνερ για τον Αστέρα.
19:22
22' Κόρνερ για τον Αστέρα.
19:25
24' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον Αστέρα
19:26
Ο Ματίας Ιγκλέσιας βάζει ένα χρυσό γκολ για τον Αστέρα που αν δώσει τη νίκη, χαρίζει την 5η θέση. Σαν σέντερ-φορ ο Αργεντινός κοντρολάρει με το μηρό και βολ-πλανέ από το σημείο του πέναλτι γράφει το 0-1.
19:27
Την ίδια ώρα το ματς του Παναθηναϊκού με την Ξάνθη, διεκόπη οριστικά, λόγω καταρρακτώδους βροχής.
19:30
27' Κίτρινη κάρτα ο Τόνσο.
19:33
33' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό
19:34
34' Ο Τόνσο φεύγει από δεξιά, θέλει να σερβίρει στον Μανιά για να σιγουρέψει το γκολ, αλλά ο Ντίας, διώχνει ηρωικά σε κόρνερ.
19:35
34' Κόρνερ για τον Αστέρα.
19:38
37' Κίτρινη στον Χαντάκια, για τράβηγμα στον Τόνσο.
19:40
39' Κίτρινη για τον Άργκους.
19:44
43' Κίτρινη στον Μπεχαράνο.
19:46
44' Ο Μοράρ σε τετ-α-τετ θα νικηθεί από τον Αθανασιάδη.
19:48
45' Ο Μανιάς αποφεύγει τον Κυριακίδη, σουτάρει, ο Χαντάκιας διώχνει πάνω στη γραμμή και ο Τόνσο από κοντά δεν μπορεί να σκοράρει αφού κόβεται.
19:49
45+2' Μετά από δύο λεπτά καθυστερήσεις τέλος στο πρώτο μέρος στο Αγρίνιο. Το γκολ του Ιγκλέσιας δίνει για την ώρα την 5η θέση στον Αστέρα.
20:04
46' Έναρξη β' μέρους
20:05
47' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό.
20:08
50' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό
20:12
54' Κίτρινη για τον Μοράρ
20:16
57' Μακρινό σουτ του Ντίας, δεν ανησύχησε ο Αθανασιάδης.
20:18
60' Κόρνερ για τον Αστέρα.
20:19
61' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Ιγκλέσιας παίρνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, δεν προλαβαίνει ο Σελίν για το 0-2.
20:19
62' Ο Μιχάι στη θέση του Άργκους.
20:25
65' Αποφασιστική έξοδος του Αθανασιάδη.
20:30
72' Βασιλούδης αντί Χαντάκια
20:32
72' Ντουντού αντί Τσιλιανίδη
20:34
76' Έξοδος του Αθανασιάδη σε κόρνερ μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.
20:36
78' Κίτρινη ο Ιγκλέσιας.
20:36
79' ΓΚΟΟΟΟΟΛ ο Αστέρας, ο Μανιάς σφραγίζει την 5η θέση.
20:37
Ο Τόνσο κάνει μια προσωπική προσπάθεια και πασάρει την κατάλληλη στιγμή στον Μανιά που πλασάρει άψογα τον Κυριακίδη για το 0-2. Στους 45 ο Αστέρας, που εξασφαλίζει την 5η θέση, όποιο αποτέλεσμα κι αν φέρει η Ξάνθη.
20:40
82' Ο Βακράκος στη θέση του Μπεχαράνο
20:46
86' Ισνάλντο αντί Καλτσά.
20:48
90' Ο Αστέρας κρατά μπάλα, ο Παναιτωλικός παίζει με δέκα λόγω τραυματισμού του Μάζουρεκ που δεν μπορεί να συνεχίσει.
20:48
90' Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις στο Αγρίνιο.
20:50
Ο Αστέρας είναι 5ος και θα παίξει προκριματικά Europa League.
20:52
90+3' Έξαλλα πανηγύρια για τους παίκτες του Αστέρα με τη λήξη. Με τα γκολ των Ιγκλέσια και Μανιά, ο Αστέρας νίκησε 2-0 και εξασφάλισε την 5η θέση με 45 πόντους, ανεξάρτητα με το αποτέλεσμα της Ξάνθης, αφού υπερέχει σε ισοβαθμία.