Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την συνέχεια της αναμέτρησης του Παναθηναϊκού απέναντι στην Ξάνθη, η οποία είχε διακοπεί λόγω της χθεσινής καταιγίδας. Περιγραφή ΣΠΟΡ FM 94.6.

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την συνέχεια της αναμέτρησης του Παναθηναϊκού απέναντι στην Ξάνθη.
18:33
Το ματς διεκόπη την Κυριακή στο 7ο λεπτό (0-0) λόγω σφοδρής βροχόπτωσης.
18:33
18:35
To ματς δεν έχει πλέον κανένα βαθμολογικό ενδιαφέρον αφού ο Αστέρας επικράτησε 2-0 στην έδρα του Παναιτωλικού και πήρε την 5η θέση και το τελευταίο ευρωπαϊκό εισιτήριο.
18:36
Σε καλή κατάσταση δείχνει ο αγωνιστικός χώρος.
18:45
Πάμε να θυμηθούμε τις ενδεκάδες:
18:45
Παναθηναϊκός (Μαρίνος Ουζουνίδης): Διούδης, Γιοχάνσον, Κολοβέτσιος, Οικονόμου, Ευαγγέλου, Κάτσε, Τζανδάρης, Λουντ, Λουτσιάνο, Μυστακίδης, Δώνης
18:45
Στον πάγκο: Bλαχοδήμος, Μολίνς, Σταϊκος, Χατζηγιοβάνης, Μπουζούκης, Πίσπας, Αποστολάκης
18:45
Ξάνθη (Μίλαν Ράσταβατς): Ζίβκοβιτς, Σιλά, Σβάρνας, Κασάδο, Μπαξεβανίδης, Καμαρά, Ντε Λούκας, Φασίδης, Ντουρίτσκοβιτς, Κάστρο, Γέντρισεκ
18:46
Στον πάγκο: Γκαραβέλης, Μεχία, Τριάδης, Λισγάρας, Ορφανίδης, Λουσέρο, Μελιόπουλος
18:57
Ήλιος αυτή την ώρα στο γήπεδο, αλλά και αρκετά σύννεφα τριγύρω.
19:00
7' Ξεκίνησε το ματς
19:01
Με ενοχλήσεις παίζει ο Δώνης για τον Παναθηναϊκό.
19:03
Η Ξάνθη έχει δύο αλλαγές σε σχέση με την χθεσινή ενδεκάδα . Τη θέση των Ζίβκοβιτς - Ντε Λούκας πήραν οι Γκαραβέλης και Μελιόπουλος.
19:03
11' ΓΚΟΟΛ 1-0 Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ!
19:03
Υπέροχο γκολ του Λουτσιάνο. Εξαιρετικό σουτ με το εξωτερικό έξω από την περιοχή, η μπάλα πήγε στο δεξί παράθυρο της εστίας της Ξάνθης.
19:10
17' Έχει συμπαθητικό ρυθμό το παιχνίδι, όπως και αρκετά δυνατά μαρκαρίσματα.
19:11
19' Κεφαλιά του Γέντρισεκ ύστερα από εκτέλεση φάουλ, η μπάλα πέρασε άουτ.
19:15
23' Σουτ του Καμαρά, ο Ευαγγέλου έβαλε την κόντρα κι έδιωξε σε κόρνερ.
19:17
24' Φάση για την Ξάνθη. Κεφαλιά του Κασάδο υπό πίεση, η μπάλα πέρασε παράλληλα με την εστία.
19:22
30' Σουτ του Λουτσιάνο έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Γκαραβέλης.
19:24
32' Σουτ του Τζανδάρη έξω από την περιοχή, η μπάλα αρκετά άουτ.
19:26
34' Ο Φασίδης βρήκε χώρο έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε άουτ.
19:32
40' Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Σέντρα του Κάστρο από τα δεξιά, ο Γέντρισεκ πήρε την κεφαλιά και η μπάλα έφυγε ελάχιστα πάνω απ' την εστία.
19:34
42' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κάτσε, η μπάλα πήρε φάλτσα κι έφυγε άουτ.
19:35
44' ΓΚΟΟΟΛ 1-1 Η ΞΑΝΘΗ!
19:37
Γέμισμα από φάουλ του Τζουρίτσκοβιτς, ο Κασάδο πήρε δύσκολη κεφαλιά προς τα πίσω κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
19:37
Πολύ όμορφα και τα δύο τέρματα που έχουμε δει.
19:37
45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
19:38
Παναθηναϊκός και Ξάνθη πηγαίνουν στα αποδυτήρια στο 1-1! Ο Λουτσιάνο άνοιξε το σκορ με όμορφο σουτ στο 11 και οι Ακρίτες απάντησαν με ωραία κεφαλιά του Κασάδο στο 44'΄.
19:54
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
19:55
46' Φάση για τον Παναθηναϊκό. Κακό γύρισμα του Κασάδο, ο Δώνης προσπάθησε να τσιμπήσει την μπάλα από τον Γκαραβέλη, όμως ο Κασάδο διόρθωσε το λάθος του απομακρύνοντας.
19:55
47' Νέα καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό με τον Σβάρνα να διώχνει δύσκολα ένα γύρισμα από τα άκρα.
19:55
47' Κεφαλιά του Κολοβέτσιου έπειτα από κόρνερ η μπάλα άουτ.
19:58
50' Σκαστό σουτ του Μυστακίδη, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
20:03
56' Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά.
20:08
60' Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Στη θέση του Δώνη περνάει ο Χατζηγιοβάνης και στη θέση του Τζανδάρη ο Στάικος.
20:12
64' Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Ορφανίδης αντί του Μπαξεβανίδη
20:14
66' ΓΚΟΟΛ 1-2 Η ΞΑΝΘΗ!
20:14
Ωραία επίθεση για τους φιλοξενούμενους. Ο Κάστρο ξεγέλασε τους αμυντικούς των πράσινων έβγαλε έξυπνη πάσα στον Ντουρίτσκοβιτς που πλάσε σωστά τον Διούδη.
20:15
Καλύπτεται οριακά ο επιθετικός της Ξάνθης από τον Κολοβέτσιο.
20:17
69' Φάση για τον Παναθηναϊκό. Ωραίο σουτ του Λουτσιάνο έξω από την περιοχή, ο Γκαραβέλης δεν ξεγελάστηκε απ' τα φάλτσα κι έδιωξε.
20:17
69' Κίτρινη κάρτα στον Κολοβέτσιο.
20:21
74' Ευκαιρία για την Ξάνθη. Κεφαλιά του Σβάρνα έπειτα από κόρνερ, ο Διούδης έδιωξε δύσκολα.
20:22
74' Νέα φάση για την Ξάνθη. Κεφαλιά του Κασάδο έπειτα από νέο κόρνερ, αυτή την φορά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
20:23
75΄ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντουρίτσκοβιτς, έδιωξε ο Διούδης
20:24
76' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Στη θέση του Λουντ περνάει ο Μπουζούκης
20:25
Χειροκροτήθηκε θερμά ο Λουντ, που ίσως να πραγματοποίησε και την τελευταία του εμφάνιση με τον Παναθηναϊκό.
20:27
79' Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Μεχία στη θέση του Κάστρο.
20:32
83' Σουτ του Κάτσε η μπάλα άουτ.
20:34
Αποθέωση για τον Μαρίνο Ουζουνίδη από τους οπαδούς του Παναθηναϊκού που είναι στη Λεωφόρο.
20:37
88' Μακρινό σουτ του Χατζηγιοβάνη. Κανένα πρόβλημα για τον τερματοφύλακα της Ξάνθης.
20:38
90' Λανθασμένη υπόδειξη οφ-σάιντ στον Χατζηγιοβάνη σε κάθετη πάσα του Μυστακίδη.
20:39
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.
20:40
90+2' Πολύ όμορφο σουτ του Κάτσε. Η μπάλα δεν πήρε ύψος με τον τερματοφύλακα της Ξάνθης να μπλοκάρει με δυσκολία.