Γιουβέντους-Μίλαν

Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr τον τελικό του Κυπέλλου Ιταλίας ανάμεσα στη Γιουβέντους και τη Μίλαν στο Ολίμπικο.

21:37
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε τον τελικό του Κυπέλλου Ιταλίας ανάμεσα σε Γιουβέντους και Μίλαν. +
21:38
Το ματς θα διεξαχθεί στο Ολίμπικο.
21:38
21:42
Από το 1973 μέχρι σήμερα οι δύο ομάδες έχουν τεθεί αντιμέτωπες σε μονούς τελικούς πέντε φορές. Όλα τα ματς κρίθηκαν μετά το 90λεπτο.
21:42
21:44
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
21:44
Γιουβέντους (Mαξ Αλέγκρι): Μπουφόν, Κουαδράδο, Μπαρτσάλι, Μπενατιά, Ασαμόα, Κεντίρα, Πιάνιτς, Ματουϊντί, Ντάγκλας Κόστα, Μάντζουκιτς, Ντιμπάλα
21:45
21:46
Μίλαν (Τζενάρο Γκατούζο): Ντοναρούμα, Καλάμπρια, Μπονούτσι, Ρομανιόλι, Ροντρίγκεζ, Κεσί, Λοκατέλι, Μποναβεντούρα, Σούσο, Τσαλχάνογλου, Κουτρόνε
21:46
22:00
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.
22:03
1' Σέντρα στο ματς
22:06
3' Φάση για την Γιουβέντους. Κάθετη του Ματουϊντί στον Κεντίρα, που δεν έπιασε γεμάτα το πλασέ και ο Ντοναρούμα μπλόκαρε.
22:11
8' Μεγάλη ευκαιρία για τη Μίλαν. Τσαλχάνογλου και Κουτρόνε έκρυψαν την μπάλα ο δεύτερος έπιασε το σουτ και ο Μπουφόν έδιωξε.
22:12
9' Σουτ του Ντάγκλας Κόστα από το ύψος της περιοχής, η μπάλα στα... περιστέρια.
22:19
16' Ευκαιρία για την Γιουβέντους. Ο Ντιμπάλα σούταρε λίγο μέσα από την περιοχή, όμως η μπάλα πέρασε άουτ με τον Ντοναρούμα να δείχνει να ελέγχει την πορεία της.
22:24
22' Σέντρα σουτ του Κουαδράδο, ο Ντοναρούμα έδιωξε δύσκολα.
22:30
27' Ο Ντιμπάλα πήγε να πιάσει ανάποδο ψαλίδι, όμως βρήκε αέρα.
22:33
30' Φάση για τη Μίλαν. Ο Σούσο βρήκε χώρο έξω από την περιοχή, δοκίμασε το πόδι του, όμως ο Μπουφόν δεν ξεγελάστηκε από τα φάλτσα κι έδιωξε σε κόρνερ.
22:34
31' Νέα τελική για τη Μίλαν. Έπειτα από αναστάτωση στην άμυνα της Γιουβέντους, η μπάλα στρώθηκε στον Μποναβεντούρα που την έστειλε αρκετά άουτ.
22:36
33' Απάντηση για την Γιουβέντους. Ο Μάντζουκιτς έσπασε στον Ντιμπάλα, που αφού έκανε μια προσποίηση στη συνέχεια σούταρε στην αγκαλιά του Ντοναρούμα.
22:37
34' Νέα φάση για την Γιουβέντους. Ο Κουαδράδο πήγε σε ατομική προσπάθεια, αλλά το σουτ που έκανε από πλάγια θέση έφυγε πάνω απ' την εστία.
22:40
37' Σέντρα του Κουαδράδο, ο Μάντζουκιτς πήρε την κεφαλιά αλλά ο Ντοναρούμα μπλόκαρε εύκολα.
22:42
39' Ατομική ενέργεια του Μποναβεντούρα που έπιασε και ένα δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, όμως η μπάλα πέρασε άουτ.
22:48
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.
22:50
45+1' Φάουλ του Μπενατιά στον Τσαλχάνογλου, ο ρέφερι σφύριξε για ημίχρονο και οι παίκτες της Μίλαν έπεσαν πάνω του για να διαμαρτυρηθούν.
22:50
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
22:51
Παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Γιουβέντους και Μίλαν. Κακός ο τελικός μέχρι στιγμής.
23:06
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο
23:07
46' Αδύναμη κεφαλιά του Μποναβεντούρα, μπλόκαρε ο Μπουφόν.
23:11
50' Καλύτερα έχει μπει η Μίλαν.
23:13
53' Ευκαιρία για τη Γιουβέντους. Ο Ντιμπάλα έπιασε φαλτσαριστό σουτ, όμως ο Ντοναρούμα έπεσε και έδιωξε.
23:16
55' Η μεγαλύτερη φάση στο ματς ανήκει στη Γιουβέντους. Ο Ντιμπάλα είδε την μπάλα να του στρώνεται έξω από την περιοχή έπιασε σουτ-κεραυνό, όμως ο Ντοναρούμα έδιωξε σε κόρνερ.
23:17
56' ΓΚΟΟΛ 1-0 Η ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ!
23:18
Ο Μπενατιά έπιασε κεφαλιά έπειτα από κόρνερ του Πιάνιτς κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Τον έχασε ο Ρομανιόλι στο μαρκάρισμα.
23:21
60' Τρομερή ενέργεια του Ντιμπάλα που απέφυγε δύο παίκτες και έπιασε σουτ έξω από την περιοχή, όμως ο Ντοναρούμα του είπε και πάλι όχι.
23:21
60' Σέντρα του Ντιμπάλα, ο Ντοναρούμα έδιωξε με τις γροθιές.
23:21
61' ΓΚΟΟΟΛ 2-0 Η ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ!
23:22
Ο Ντάγκλας Κόστα έπιασε σουτ έξω από την περιοχή, ο Ντοναρούμα έκανε γκέλα και δεν μπόρεσε να μπλοκάρει και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα.
23:22
62' Αλλαγή για τη Μίλαν. Ο Κάλινιτς αντί του Κουτρόνε.
23:24
63' Νέα φάση για την Γιουβέντους. Ο Ασαμόα έκανε σουτ από πλάγια θέση και ο Ντοναρούμα έδιωξε.
23:25
64' ΓΚΟΟΛ 3-0 Η ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ!
23:25
Απίθανες γκάφες του Ντοναρούμα. Αυτή την φορά έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του και ο Μπενατιά την έσπρωξε στα δίχτυα.
23:28
67' Αλλαγή για τη Μίλαν. Ο Μπορίνι στη θέση του Σούσο.
23:33
72' Δοκάρι για τη Μίλαν. Εξαιρετική ενέργεια του Κάλινιτς, ο Ματουϊντί επιχείρησε να διώξει αλλά για καλή του τύχη η μπάλα πήγε στο δοκάρι.
23:33
73' Αλλαγή για την Γιουβέντους. Ο Μπερναντέσκι αντί του Ντάγκλας Κόστα.
23:34
73' Κίτρινη κάρτα για τον Καλάμπρια.
23:36
76' ΓΚΟΟΟΛ 4-0 Η ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ
23:37
Ο Κάλινιτς έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.
23:39
78' Διπλή ευκαιρία για τη Μίλαν. Σουτ του Μπορίνι έξω από την περιοχή ο Μπουφόν έδιωξε και στη συνέχεια απέκρουσε και την προσπάθεια του Κάλινιτς.
23:40
79' Ο Ντιμπάλα επιχείρησε να κρεμάσει από τα 40 μέτρα τον Ντοναρούμα, η μπάλα έφυγε άουτ.
23:41
80' Αλλαγή για τη Μίλαν. Ο Μοντολίβο αντί του Λοκατέλι.