Μαρσέιγ-Ατλέτικο Μαδρίτης

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό από το sportfm.gr την εξέλιξη του μεγάλου τελικού του Europa League ανάμεσα στην Μαρσέιγ και την Ατλέτικο Μαδρίτης. Ενημέρωση από το ΣΠΟΡ FM 94,6.

21:22
Καλησπέρα σας!
21:23
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του μεγάλου τελικού του Europa League ανάμεσα στην Μαρσέιγ και στην Ατλέτικο Μαδρίτης
21:30
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:
21:30
Μαρσέιγ (Ρούντι Γκαρσία): Μανταντά, Σαρ, Ραμί, Λουίς Γκουστάβο, Αμαβί, Ζαμπό-Ανγκισά, Σανσόν, Τοβάν, Παγιέ, Οκάμπος, Ζερμέν
21:31
Ατλέτικο Μαδρίτης (Ντιέγο Σιμεόνε): Όμπλακ, Βρσάλικο, Γοδίν, Χιμένες, Λούκας, Κόκε, Γκάμπι, Σαούλ Νίγκεθ, Άνχελ Κορέα, Ντιέγο Κόστα, Γκριεζμάν
21:31
21:32
21:37
Στον πάγκο για την Μαρσέιγ: Πελέ, Σακάι, Καμαρά, Ρολάντο, Μήτρογλου, Ντζιέ, Μαξίμ Λόπεζ
21:37
Στον πάγκο για την Ατλέτικο: Βέρνερ, Φιλίπε Λουίς, Τόμας Παρτέι, Φερνάντο Τόρες, Σάβιτς, Χουανφράν, Γκαμεϊρό
21:41
Ο τελικός διεξάγεται στο γήπεδο της Λιόν, «Ολιμπίκ Λιονέ Παρκ»
21:41
Διαιτητής ο Μπιόρν Κάιπερς
21:44
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
21:48
1' Έναρξη του μεγάλου τελικού!
21:52
4' Μεγάλη ευκαιρία για τη Μαρσέιγ! Κάθετη του Παγέ στον Ζερμέν, κακό πλασέ του τελευταίου απέναντι στον Όμπλακ. Η μπάλα άουτ
21:54
6' Σουτ του Ραμί από το ύψος της μεγάλης περιοχής, άουτ η μπάλα
21:55
Υπενθυμίζεται ότι ο Ντιέγκο Σιμεόνε είναι στο γήπεδο, αλλά όχι στον πάγκο της Ατλέτικο λόγω τιμωρίας
21:59
12' Νέο σουτ από τον Σαρ, η μπάλα άουτ
22:06
18' Αδύναμο σουτ του Παγέ, μπλοκάρει ο Όμπλακ.
22:08
20' Συμπλήρωση πρώτου εικοσαλέπτου και η Μαρσέιγ έχει πλήρως την πρωτοβουλία των κινήσεων, με την Ατλέτικο να είναι σαν να μην έχει μπει στο γήπεδο
22:09
21' ΓΚΟΛ Η ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ! 0-1 ΜΕ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΓΚΡΙΕΖΜΑΝ! ΤΡΑΓΙΚΟ λάθος του Ανγκισά που χάνει την μπάλα στη μεσαία γραμμή και ο Γκριεζμάν με ένα απλό πλασέ ανοίγει το σκορ
22:11
23' Κίτρινη κάρτα στον Βρσάλικο
22:19
29' Πρόβλημα με τον Παγέ. Ο Γάλλος που έπαιζε εξ αρχής με ενοχλήσεις, δεν μπορεί να συνεχίσει
22:19
32' Εκτός ο Παγέ που αποχωρεί δακρυσμένος και στη θέση του ο Λόπεζ
22:21
Το γκολ του Γκριεζμάν:
22:25
38' Κίτρινη κάρτα στον Αμαβί
22:32
43' Προσπαθεί η Μαρσέιγ με κάποιο τρόπο να απειλήσει, αλλά χωρίς επιτυχία μέχρι τώρα
22:34
Λήξη α' ημιχρόνου, με τον Γκριεζμάν να έχει διαμορφώσει το 1-0 για την Ατλέτικο επί της Μαρσέιγ
22:49
46' Αλλαγή για την Ατλέτικο. Εκτός ο Βρσάλικο που είχε κίτρινη κάρτα και μέσα ο Χουάνφραν
22:50
Έναρξη β' ημιχρόνου
22:53
49' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ! 0-2 ΚΑΙ ΠΑΛΙ Ο ΓΚΡΙΕΖΜΑΝ! Ο Κόκε με κάθετη βρίσκει τον Γάλλο και με τέλειο πλασέ, ο Γάλλος κάνει το 2-0! Δεν φαίνεται να γυρίζει το ματς με την υπάρχουσα εικόνα.
22:57
53' Κεφαλιά του Γοδίν από εκτέλεση κόρνερ, άουτ η μπάλα. Μεγάλη ευκαιρία για το 3-0.
22:59
55' Αλλαγή για τη Μαρσέιγ. Εκτός ο Οκάμπος, μέσα ο Ενζιέ
23:03
58' Δεν γυρίζει αυτό το παιχνίδι. Η Ατλέτικο είναι ένα επίπεδο πάνω από τη Μαρσέιγ, οι Μασσαλοί δεν μπορούν να αλλάξουν τρεις-τέσσερις πάσες λόγω της πίεσης των Μαδριλένων και πιο πιθανό μοιάζει το τρίτο γκολ
23:12
23:13
68' Σκληρό φάουλ του Λουίς Γκουστάβο στον Γκριεζμάν και ευκαιρία για την Ατλέτικο
23:14
Χέρι του Λουίς Γκουστάβο, ακούσιο θεωρεί ο ρέφερι και συνεχόμενα κόρνερ για την Ατλέτικο
23:18
74' Αλλαγή για τη Μαρσέιγ. Εκτός ο Ζερμέν, μέσα ο Μήτρογλου!
23:19
75' Κίτρινη κάρτα στον Λουίς Γκουστάβο
23:22
78' Κίτρινη κάρτα στον Ενζιέ και στον Λούκας
23:25
81' Δοκάρι η Μαρσέιγ με «δράστη» τον Μήτρογλου! Η κεφαλιά του βρήκε στο δεξί κάθετο του Όμπλακ
23:31
87' Αλλαγή για την Ατλέτικο. Εκτός ο Κορέα, μέσα ο Τόμας Παρτέι
23:33
89' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ! Στην αντεπίθεση οι «ροχιμπλάνκος» και ο Γκάμπι με εκπληκτικό πλασέ εκμεταλλεύτηκε τη δεύτερη ασίστ του Κόκε για το 3-0
23:34
90' Αλλαγή για την Ατλέτικο. Εκτός ο Γκριεζμάν, μέσα ο Τόρες
23:36
Λήξη της αναμέτρησης!
23:37
Η Ατλέτικο πανεύκολα κατακτά το Europa League επικρατώντας επί γαλλικού εδάφους της Μαρσέιγ με 3-0.