Πορτογαλία-Ισπανία

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα Πορτογαλία-Ισπανία, για το Β' όμιλο του Παγκοσμίου Κυπέλλου! Ενημέρωση από το ΣΠΟΡ FM 94,6!

20:27
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα Πορτογαλία-Ισπανία, για το δεύτερο όμιλο του Παγκοσμίου Κυπέλλου.
20:30
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων: Πορτογαλία (4-4-2): Ρουί Πατρίσιο - Σεντρίκ, Πέπε, Φόντε, Γκερέιρο - Μπερνάρντο Σίλβα, Γουίλιαμ Καρβάλιο, Ζοάο Μουτίνιο, Μπρούνο Φερνάντες - Κριστιάνο Ρονάλντο, Γκέδες Ισπανία (4-2-3-1): Ντε Χέα - Νάτσο, Σέρχιο Ράμος, Πικέ, Άλμπα - Μπουσκέτς, Κόκε - Νταβίντ Σίλβα, Ίσκο, Ινιέστα - Ντιέγκο Κόστα
20:37
Οι δύο ομάδες έχουν αναμετρηθεί μία φορά σε τελική φάση Παγκοσμίου Κυπέλλου, το 2010, με την Ισπανία να κερδίζει 1-0 την Πορτογαλία για τους "16".
20:39
Νωρίτερα, για τον ίδιο όμιλο, το Ιράν κέρδισε 1-0 το Μαρόκο.
20:40
20:41
20:43
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Ιταλός Τζιανλούκα Ρόκι.
20:44
Η Ισπανία μετράει 16 νίκες σε 35 συνολικά συναντήσεις με τους Πορτογάλους, που έχουν 6 νίκες κόντρα στους "γείτονες".
20:58
Δύο αρχηγοί οι συμπαίκτες στη Ρεάλ Μαδρίτης, Κριστιάνο Ρονάλντο και Σέρχιο Ράμος
21:00
1' Στη σέντρα η Ισπανία
21:02
2' Πρώτη απειλητική στιγμή από πλευράς Πορτογάλων, απομάκρυνε ο Σέρχιο Ράμος
21:02
3' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
21:03
Ο Κριστιάνο έκανε την προσπάθεια και ο Νάτσο σύμφωνα με τον ρέφερι τον ανέτρεψε.
21:03
4' ΓΚΟΛ Η ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ! Εύστοχος ο Κριστιάνο!
21:05
Ο καταλογισμός του πέναλτι φάνηκε αυστηρός, καθώς ο Κριστιάνο έδειχνε να αρχίζει την πτώση του, πριν ο Νάτσο έρθει σε επαφή με τα πόδια του. Ωστόσο, το VAR έδειξε κανονικά ότι είναι ορθή στιγμιαία απόφαση του ρέφερι
21:12
10' Ευκαιρία για την Ισπανία! Ο Ντιέγκο Κόστα έστρωσε υπό πίεση την μπάλα στον Σίλβα, εκείνος έκανε με τη μία το σουτ, σημαδεύοντας πάνω από την εστία του Πατρίσιο
21:17
17' Κίτρινη κάρτα στον Σέρχιο Μπουσκέτς
21:19
Η φάση του πέναλτι και το γκολ του Κριστιάνο:
21:23
21' Προσπάθεια του Ζόρντι Άλμπα από τα αριστερά, ο Νταβίντ Σίλβα κέρδισε το κόρνερ
21:23
24' ΓΚΟΛΑΡΑ ΑΠΌ ΤΟΝ ΝΤΙΕΓΚΟ ΚΟΣΤΑ! 1-1 Η ΙΣΠΑΝΙΑ!
21:26
Ο πολιτογραφημένος Ισπανός επιθετικός φαίνεται να κάνει φάουλ στην αρχή, αλλά στη συνέχεια έκανε ό,τι ήθελε την αντίπαλη άμυνα και έκανε το 1-1
21:26
26' ΔΟΚΑΡΙ Η ΙΣΠΑΝΙΑ! Σουτ του Ίσκο, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια στη γραμμή
21:30
28' Κίτρινη κάρτα στον Μπρούνο Φερνάντες
21:33
Το γκολ της Ισπανίας:
21:35
35' Ευκαιρία για την Ισπανία! Ωραίο γύρισμα του Άλμπα από τα αριστερά, με τη μία το πλασέ του Ινιέστα, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι της εστίας του Πατρίσιο
21:39
Έχει ηρεμήσει κάπως ο ρυθμός του παιχνιδιού
21:41
41' Σκληρό φάουλ του Πέπε στον Ντιέγκο Κόστα. Πολλές οι μεταξύ τους μονομαχίες
21:42
42' Σουτ του Ίσκο από το ύψος της μεγάλης περιοχής, στην αγκαλιά του Ρουί Πατρίσιο η μπάλα
21:44
44' ΓΚΟΛ Η ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ ΚΑΙ 2-1! Σουτ του Κριστιάνο με το αριστερό έξω από την περιοχή, ο Ντε Χέα έκανε ολέθριο λάθος και έστειλε την μπάλα στο τέρμα του.
21:46
Λήξη α' ημιχρόνου.
21:47
Η Πορτογαλία προηγείται 2-1 με τα δύο γκολ του Κριστιάνο, με την Ισπανία να βρίσκει προσωρινά την ισοφάριση με το τέρμα του Ντιέγκο Κόστα
21:55
22:02
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
22:10
51' Έχει την κατοχή της μπάλας η Ισπανία, αλλά μέχρι εκεί απέναντι στην κλειστή άμυνας της Πορτογαλίας
22:11
55' ΓΚΟΛ Η ΙΣΠΑΝΙΑ ΚΑΙ 2-2! ΠΑΛΙ Ο ΝΤΙΕΓΚΟ ΚΟΣΤΑ! Κεφαλιά του Μπουσκέτς από φάουλ του Σίλβα και ο Ντιέγκο Κόστα μπαίνει με την μπάλα στα δίχτυα
22:16
58' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΠΑΝΙΑ ΚΑΙ 3-2! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΣΟΥΤ του Νάτσο, η μπάλα στο δεξί δοκάρι και στα δίχτυα της εστίας του Ρουί Πατρίσιο
22:26
67' Αλλαγή για την Πορτογαλία. Εκτός ο Μπρούνο Φερνάντες, μέσα ο Ζοάο Μάριο
22:26
Ετοιμάζονται Αλκάνταρα και Κουαρέσμα
22:26
69' Αλλαγή για την Πορτογαλία. Εκτός ο Μπερνάντο Σίλβα, μέσα ο Κουαρέσμα
22:27
70' Αλλαγή για την Ισπανία. Εκτός ο Ινιέστα, μέσα ο Αλκάνταρα.
22:28
71' Δεν έπιασε γεμάτα το πλασέ ο Ντιέγκο Κόστα από γύρισμα του Ζόρντι Άλμπα και η μπάλα καταλήγει άουτ
22:33
76' Εξωτερικό πλασέ του Κουαρέσμα, η μπάλα εκτός εστίας
22:34
77' Αλλαγή για την Ισπανία. Εκτός ο Ντιέγκο Κόστα, μέσα ο Ιάγκο Άσπας
22:37
80' Αλλαγή για την Πορτογαλία. Εκτός ο Γκουέδες, μέσα ο Αντρέ Σίλβα
22:39
82' Σουτ του Άσπας, μπλόκαρε ο Πατρίσιο
22:42
84' Δεν φαίνεται ικανή η Πορτογαλία να αντιδράσει απέναντι στην Ισπανία
22:43
86' Αλλαγή για την Ισπανία. Εκτός ο Σίλβα, μέσα ο Λούκας Βάσκεζ
22:45
88' ΓΚΟΛ Η ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ ΜΕ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΦΑΟΥΛ ΤΟΥ ΚΡΙΣΤΙΑΝΟ! 3-3! Εκπληκτική εκτέλεση του Κριστιάνο, όρθιος ο Ντε Χέα και 3-3
22:47
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων
22:50
92' Ο Κριστιάνο Ρονάλντο έπαθε κράμπα, αλλά σηκώθηκε και συνεχίζει.
22:51
Συμπληρώθηκαν τα τέσσερα λεπτά των καθυστερήσεων.
22:52
Τέλος αγώνα! Σε μια συγκλονιστική αναμέτρηση, Πορτογαλία και Ισπανία έμειναν στο 3-3!