Σερβία (4-2-3-1): Στοΐκοβιτς – Ιβάνοβιτς, Μιλένκοβιτς, Τόσιτς, Κολάροφ – Μιλιβόγεβιτς, Μάτιτς – Τάντιτς, Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς, Κόστιτς – Μίτροβιτς
Ελβετία (4-2-3-1): Σόμερ – Λίχτσταϊνερ, Σαρ, Ακαντζί, Ροντρίγκες – Μπεχράμι, Τσάκα – Σακίρι, Τζεμαΐλι, Ζούμπερ – Σεφέροβιτς.
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Φέλιξ Μπριχ από τη Γερμανία
20:44
Το ματς διεξάγεται στο Στάδιο Καλίνιγκραντ
20:45
20:47
Η Σερβία επικράτησε στο πρώτο ματς κόντρα στην Κόστα Ρίκα με 1-0 ενώ η Ελβετία πήρε βαθμό από τη Βραζιλία (1-1).
20:48
Τα highlights του Κόστα Ρίκα-Σερβία
20:49
Τα highlights του Βραζιλία-Ελβετία
20:50
Για τον Λίχτσταϊνερ είναι το 9ο ματς της καριέρας του σε Παγκόσμιο Κύπελλο, αριθμός ρεκόρ για Ελβετό ποδοσφαιριστή
20:51
20:51
20:59
Ολοκληρώθηκαν οι εθνικοί ύμνοι των δύο ομάδων και πάμε για σέντρα
21:00
1' Σέντρα στο ματς
21:01
21:04
4' Μακρινό σουτ του Τσάκα, η μπάλα άουτ, πάνω από την εστία
21:05
5' Ευκαιρία για τη Σερβία! Σέντρα του Ιβάνοβιτς, κεφαλιά του Μίτροβιτς απέκρουσε ο Σόμερ
21:05
5' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΣΕΡΒΙΑ! 1-0 ΜΕ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΜΙΤΡΟΒΙΤΣ! Τέλεια σέντρα του Τάντιτς με το αριστερό, εξαιρετική και η κεφαλιά του Μίτροβιτς και οι Σέρβοι από νωρίς παίρνουν κεφάλι στο σκορ
21:13
10' Πλασέ του Τζεμαΐλι μέσα από την περιοχή από πάσα του Ροντρίγκες, η μπάλα κατέληξε άουτ. Πρώτη ουσιαστική ευκαιρία για ισοφάριση από πλευράς Ελβετών
21:15
21:16
15' Συνεχίζει να πιέζει η Σερβία για δεύτερο γκολ
21:20
21:20
21:20
21:20
20' Επηρεασμένη η Ελβετία από το πολύ γρήγορο γκολ των Σέρβων
21:21
Το γκολ της Σερβίας από το κεφάλι του Μίτροβιτς
21:25
25' Κερδίζει εσχάτως κάποια μέτρα στο γήπεδο η Ελβετία
21:29
Η Σερβία μέχρι τώρα είχε την ουσία στο παιχνίδι της και χάρη στην ποιότητα των Τάντιτς και Μίτροβιτς έχει καταφέρει να πάρει το προβάδισμα. Από την άλλη, η Ελβετία δεν έχει καταφέρει να μετουσιώσει την εδαφική της κυριαρχία σε κάποια ευκαιρία και επιπλέον φαίνεται επηρεασμένη από το τέρμα του Μίτροβιτς.
21:30
30' Συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού. Στο 61% η κατοχή της μπάλας υπέρ της Ελβετίας
21:31
30' Ευκαιρία για την Ελβετία! Εξαιρετική κάθετη πάσα του Ζούμπερ, τέλειωμα της φάσης με τη μία από τον Σεφέροβιτς και εκπληκτική επέμβαση του Στοΐκοβιτς
21:32
21:33
33' Κίτρινη κάρτα στον Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς
21:37
37' Σουτ του Τάντιτς, κατευθείαν στην αγκαλιά του Σόμερ
21:39
39' Κίτρινη κάρτα στον Μιλιβόγεβιτς
21:42
42' Σέντρα-σουτ του Μάτιτς, απέκρουσε ο Σόμερ
21:45
Δύο λεπτά καθυστερήσεων
21:46
45'+1' Σουτ του Τάντιτς έξω από την περιοχή, καλή ευκαιρία για τη Σερβία. Η μπάλα πάνω από την εστία
21:47
45'+2' Κίτρινη κάρτα στον Μάτιτς
21:47
Λήξη α' ημιχρόνου
21:52
Η Σερβία προηγείται 1-0 της Ελβετίας και η παρουσία της είναι όντως πολύ καλύτερη και πιο ουσιαστική. Θα μπορούσε να είχε πετύχει κι άλλα γκολ, με τον κύριο άξονα δημιουργίας τον Τάντιτς, αλλά οι τελικές προσπάθειες πέρασαν εκτός εστίας.
22:02
46' Αλλαγή για την Ελβετία. Εντός ο Γκαβράνοβιτς, εκτός ο Σεφέροβιτς
22:02
Έναρξη β' ημιχρόνου
22:09
52' Κεφαλιά του Μίτροβιτς από κόρνερ του Τάντιτς, η μπάλα άουτ
22:09
52' ΓΚΟΛΑΡΑ ΑΠΌ ΤΟΝ ΤΣΑΚΑ!!! 1-1 Η ΕΛΒΕΤΙΑ! Τρομερό αριστερό σουτ του Τσάκα και η μπάλα στα δίχτυα
22:13
Το τρομερό γκολ από τον Τσάκα
22:15
58' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΒΕΤΙΑ! Σουτ του Σακίρι με το αριστερό, η μπάλα δοκάρι και έξω
22:21
64' Αλλαγή για τη Σερβία. Εκτός ο Κόστιτς, μέσα ο Λιάγιτς
22:26
68' Παράλληλη μπαλιά του Κολάροφ, η μπάλα απευθείας άουτ.
22:30
73' Αλλαγή για την Ελβετία. Εκτός ο Τζεμαΐλι, μέσα ο Εμπολό
22:34
77' Σουτ του Λιάγιτς, η μπάλα στα σώματα και απομακρύνεται
22:38
81' Αλλαγή για τη Σερβία. Εκτός ο Μιλιβόγεβιτς, μέσα ο Ράντονιτς
22:40
82' Μακρινό σουτ του Εμπολό, μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια ο Στοΐκοβιτς
22:41
84' Πλασέ του Γκαβράνοβιτς, απέκρουσε ο Στοΐκοβιτς. Στη φάση υπήρχε και οφσάιντ που δεν δόθηκε
22:44
87' Πολύ γρήγορος ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά
22:44
87' Κίτρινη κάρτα στον Μίτροβιτς
22:47
90' ΓΚΟΛ Η ΕΛΒΕΤΙΑ! 2-1! Σκόρερ ο Σακίρι! Ο Τσάκα με εκπληκτική ασίστ βρήκε τον Σακίρι που έσπασε το οφσάιντ φεύγοντας πίσω από το κέντρο και με πλασέ ανατρέπει το σκορ.
22:49
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων
22:50
93' Κίτρινη κάρτα στον Σακίρι
22:50
93' Αλλαγή για την Ελβετία. Εκτός ο Ζούμπερ, μέσα ο Ντρμιτς
22:53
Λήξη της αναμέτρησης
22:54
Η Ελβετία επικρατεί 2-1 της Σερβίας με τρομερή ανατροπή που ολοκληρώθηκε στο 90' με το πλασέ στην αντεπίθεση από τον Σακίρι!