Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ιαπωνία - Σενεγάλη για τη 2η αγωνιστική του όγδοου ομίλου του Μουντιάλ, μέσω του sport-fm.gr

Kαλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στην Ιαπωνία και την Σενεγάλη για τον 8ο όμιλο, με τις δύο ομάδες να προέρχονται από νίκες την πρώτη αγωνιστική κόντρα σε Κολομβία και Πολωνία αντίστοιχα.
Ιαπωνία: Καβασίμα, Σότζι, Ναγκαμότο, Σακάι, Γιοσίντα, Σιμπασάκι, Χαραγκούτσι, Καγκάβα, Ινούι, Χασέμπε, Οσάκο
Σενεγάλη: Κ. Ενταγιέ, Κουλιμπαλί, Σαμπαλί, Βαγκέ, Γκουέγε, Σανέ, Αλφρεντ Ενταγιέ, Παπέ Αλιουνέ Ενταγιέ, Μανέ, Σαρ, Νιάνγκ
18:00
1' Σέντρα αγώνα
18:02
3' Kόρνερ για Σενεγάλη
18:04
5' Νέο κόρνερ για τη Σενεγάλη που μπήκε δυνατά στο παιχνίδι.
18:05
6' Σαμπαλί το σουτ, πολύ πάνω από την εστία.
18:12
11' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τη Σενεγάλη. Ο Σαμπαλί σουτάρει, κακή επέμβαση του Καβαζίμα και ο Μανέ το 0-1
18:16
14' Σουτ του Νιάνγκ μπλοκάρει δύσκολα ο Καβαζίμα
18:16
16' Σουτ του Χασέμπε η μπάλα παίρνει κατεύθυνση προς την εστία, αλλά χτυπάει στα πόδια του Ινούι
18:20
21' Κόρνερ για την Ιαπωνία
18:22
22' Γυριστό του Νιάνγκ, μπλοκάρει ο Καβαζίμα
18:23
Στα μισά του πρώτου μέρους, η Σενεγάλη έχει απόλυτα δίκαια το προβάδισμα με το γκολ του Μανέ στο 11'. Μεγάλο θέμα στην ανάπτυξη μέχρι τώρα οι Ιάπωνες.
18:26
27' Κόρνερ για τη Σενεγάλη
18:32
32' Πεσμένος στο τερέν ο Μανέ, δεν πρέπει να είναι κάτι σοβαρό.
18:33
34' ΓΚΟΟΟΛ ο Ινούι ισοφαρίζει η Ιαπωνία.
18:34
Μια μακρινή μπαλιά για τον Ναγκατόμο που ελίχθηκε ανάμεσα από δύο, υπέροχο δεξί πλασέ του Ινούι και 1-1.
18:39
39' Μεγάλη ευκαιρία για το Νιάνγκ στο τετ-α-τετ με τον Καβασίμα να αποκρούει και να γλιτώνει την Ιαπωνία.
18:42
43' Κόρνερ για τη Σενεγάλη
18:45
45' Ένα λεπτό καθυστέρηση
18:46
Τέλος πρώτου μέρους. Ισόπαλες οι δύο ομάδες, με τη Σενεγάλη να προηγείται με τον Μανέ στο 11' και τον Ινούι να ισοφαρίζει στο 34'.
19:02
46' Σέντρα β' μέρους
19:04
47' Κόρνερ για τη Σενεγάλη
19:06
49' Σιμπασάκι και Οσάκο παίζουν βόλεϊ με το κεφάλι, ο Εντιαγέ μπλοκάρει.
19:06
50' Σουτ του Νιάνγκ, η μπάλα πάνω από την εστία.
19:08
52' Σουτ του Πάπε Εντιαγιέ η μπάλα άουτ.
19:11
55' Δυνατό σουτ του Νιάνγκ, ο Καβασίμα μπλοκάρει.
19:12
Ο Νιάνγκ έχει δώσει αγκωνιά στον Χασέμπε, στη φάση που υποδέχτηκε την μπάλα για να σουτάρει.
19:15
58' Αυτή τη φορά ο Νιάνγκ θα δει την κίτρινη κάρτα.
19:17
60' Ο Σιμπασάκι γυρνάει την μπάλα και ο Οσάκο μπροστά στο τέρμα δεν μπορεί να έρθει σε επαφή με την μπάλα.
19:22
65' Ο Οσάκο πατάει για τον Ινούι, η μπάλα στο δοκάρι.
19:23
66' Ο Κουγιατέ, αντί του Άλφρεντ Εντιαγιέ
19:24
68' Κίτρινη κάρτα στον Ινούι
19:27
71' Ο Ουαγκέ ΓΚΟΟΟΟΛ 2-1 η Σενεγάλη
19:28
Ο Μανέ στον Σαμπαλί, το γύρισμα στο δεύτερο δοκάρι, όπου έρχεται ο Βαγκέ για το 1-2
19:29
72' Ο Χόντα στη θέση του Καγκάβα
19:30
74' Κόρνερ για την Ιαπωνία
19:32
75' Ο Οκαζάκι στη θέση του Χαραγκούτσι
19:34
78' ΓΚΟΟΟΟΛ ο Χόντα για την Ιαπωνία
19:35
Μετά από λάθος συνεννόηση της άμυνας και του Εντιαγέ, ο Ινούι γυρίζει και ο Χόντα ισοφαρίζει
19:41
81' Εντόι αντί του Πάπε Εντιαγιέ
19:41
84' Κεφαλιά του Εντόι έξω
19:43
86' Ντιούφ αντί Εντιαγιέ
19:44
87' Ουσάμι αντί Ινούι
19:46
90' Κίτρινη κάρτα στον Σαμπαλί
19:47
90' Τέσσερα λεπτά επιπλέον χρόνος
19:52
90+4' Τέλος αγώνα. Ισόπαλο 2-2 με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στους τέσσερις βαθμούς.