Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης του Ολυμπιακού κόντρα στην Αϊντχόφεν
Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Γιαννιώτης - Ελαμπντελαουί, Μιράντα, Βούκοβιτς, Τσιμίκας - Καμαρά, Μπουχαλάκης - Φορτούνης, Ποντένσε, Βρουσάι - Γκερέρο.
Αϊντχόφεν: Ζουτ, Βιργκίβερ, Ανχελίνιο, Λουκάσεν, Ντάμφρις, Χέντριξ, Ροσάριο, Περέιρο, Μπέργκβιν, Ντε Γιονγκ, Μάλεν
Ενός λεπτού σιγή για τα θύματα των καταστροφικών πυρκαγιών της Αττικής.
20:04
Ξεκίνησε το ματς, ο Ολυμπιακός πήρε τη σέντρα.
20:06
3' Η Αϊντχόφεν κυκλοφορεί την μπάλα στα πρώτα λεπτά.
20:10
6' Προσπάθεια της Αϊντχόφεν από τα αριστερά, έδιωξε η άμυνα του Ολυμπιακού.
20:12
8' Ωραία επιθετική προσπάθεια του Ολυμπιακού, η μπάλα έφτασε στον Γκερέρο, αλλά δεν πρόλαβε να γυρίσει το σώμα του και να σουτάρει.
20:13
10' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ολυμπιακό, το κέρδισε ο Καμαρά.
20:19
Ο Ποντένσε είναι ο πιο επικίνδυνος παίκτης του Ολυμπιακού στο πρώτο τέταρτο.
20:20
17' Σουτ του Τσιμίκα έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
20:24
20' Τραυματίστηκε στο πρόσωπο ο μπακ της Αϊντχόφεν, Ανχελίνιο, αλλά σηκώθηκε από το έδαφος.
20:25
21' Σουτ του Ποντένσε, η μπάλα άουτ.
20:25
22' Μίνι διακοπή στο ματς για να δροσιστούν οι παίκτες.
20:27
23' Ξεκίνησε και πάλι το παιχνίδι.
20:31
27' Τίποτα σημαντικό μέχρι στιγμής στο ματς.
20:32
28' Κόρνερ για την Αϊντχόφεν.
20:33
30' Δυνατό τάκλιν του Καμαρά στον Χέντριξ, γίνονται παρατηρήσεις στον μέσο του Ολυμπιακού.
20:35
31' Πολύ καλή στιγμή για την Αϊντχόφεν, με τον Περέιρο να πλασάρει μέσα από την περιοχή, αλλά ο Γιαννιώτης απέκρουσε με το δεξί χέρι.
20:39
35' Καλό σουτ του Μάλεν από το ύψος της περιοχής, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
20:42
Η Αϊντχόφεν έχει ανεβάσει στροφές μετά το 30'.
20:44
40' Τραυματίστηκε ο μπακ της Αϊντχόφεν, Ντούμφρις. Λογικά θα γίνει αλλαγή.
20:45
20:45
Κριστιάν Καρεμπέ και Κώστας Καραπαπάς παρακολουθούν το φιλικό του Ολυμπιακού.
20:49
45' Αλλαγή για την Αϊντχόφεν. Έξω ο τραυματίας Ντούμφρις, στη θέση του ο Τέζε.
20:50
45'+1' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό, το σουτ του Βρουσάι μέσα από την περιοχή βρήκε στα σώματα των αντιπάλων. Και αυτή η επιθετική προσπάθεια πάντως ξεκίνησε από τον Ποντένσε.
20:51
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, Αϊντχόφεν και Ολυμπιακός στο 0-0.
21:03
Ο πιο δραστήριος παίκτης του Ολυμπιακού στο πρώτο μέρος ήταν αναμφίβολα ο Ποντένσε.
21:07
Βγαίνουν οι ομάδες για να ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο.
21:08
Ξεκίνησε το δεύτερο 45λεπτο, χωρίς αλλαγές ο Ολυμπιακός.
21:09
Μία αλλαγή για την Αϊντχόφεν, με τον Σβάαμπ να παίρνει τη θέση του Χέντριξ.
21:10
47' Πολύ καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, με τον Φορτούνη να στρώνει στον Γκερέρο, ο οποίος σούταρε μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα έφυγε δίπλα από το δοκάρι.
21:11
48' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό.
21:12
49' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό σε κεφαλιά του Βούκοβιτς!
21:16
53' Κόρνερ για την Αϊντχόφεν.
21:20
56' Φάουλ σε καλό σημείο για την Αϊντχόφεν.
21:24
60' Ευκαιρία για την Αϊντχόφεν, με τον Γιαννιώτη να διώχνει σε κόρνερ κι ενώ η μπάλα βρήκε στα πόδια του Μιράντα και άλλαξε πορεία.
21:24
61' Δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Χριστοδουλόπουλος και Ανσαριφάρντ πήραν τις θέσεις των Βρουσάι, Γκερέρο.
21:25
61' Αλλαγή και για την Αϊντχόφεν, με τον Μερέν να παίρνει τη θέση του Φιργκίφερ.
21:28
64' Πολύ καλή φάση για την Αϊντχόφεν, με τον Μπεργκβάιν να βγαίνει τετ-α-τετ με τον Γιαννιώτη, αλλά να πλασάρει άστοχα.
21:31
68' Γκολ για την Αϊντχόφεν με κεφαλιά του Ντε Γιονγκ!
21:32
Η φάση ξεκίνησε από λάθος του Ποντένσε, που πούλησε την μπάλα έξω από την περιοχή. Ο Περέιρο σέντραρε από δεξιά και ο Ντε Γιονγκ με κεφαλιά μέσα από την περιοχή νίκησε τον Γιαννιώτη.
21:33
Μίνι διακοπή στο ματς για να δροσιστούν οι παίκτες.
21:34
71' Γκολ για την Αϊντχόφεν, με τον Ντε Γιονγκ να πλασάρει ανενόχλητος κι ενώ η άμυνα του Ολυμπιακού συνελήφθη... κοιμώμενη.
21:36
Από ωραία συνεργασία των Ολλανδών, ο Τέζε βρέθηκε μόνος του στα δεξιά και έστρωσε στον Ντε Γιονγκ που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, ενώ η άμυνα του Ολυμπιακού άργησε να αντιδράσει.
21:37
Στο μεταξύ, ο Ολυμπιακός έκανε μαζεμένες αλλαγές: Σισέ, Χατζισαφί, Πάρντο και Φετφατζίδης πήραν τις θέσεις των Βούκοβιτς, Μπουχαλάκη, Ποντένσε, Φορτούνη.
21:38
Αλλαγή και για την Αϊντχόφεν, με τον Ρίγκο να αντικαθιστά τον Λούκασεν.
21:39
76' Γκολ για την Αϊντχόφεν, με τον Σβάαμπ να σκοράρει με κεφαλιά μέσα από την περιοχή.
21:40
Κατέρρευσε μετά το 65' ο Ολυμπιακός!
21:40
77' Νέα αλλαγή για τον Ολυμπιακό, με τον Ανδρούτσο να αντικαθιστά τον Καμαρά.
21:42
79' Γκολ για την Αϊντχόφεν με τον Μάλεν να κερδίζει κατά κράτος τον Σισέ και να πλασάρει εύστοχα!
21:45
82' Κόρνερ για την Αϊντχόφεν.
21:47
84' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό, με τον Μασούρα να παίρνει τη θέση του Ελαμπντελαουί. Νωρίτερα, η Αϊντχόφεν έκανε 6 μαζεμένες αλλαγές.
21:48
85' Δοκάρι για την Αϊντχόφεν.
21:52
89' Φάουλ σε καλό σημείο για την Αϊντχόφεν.
21:52
90' Κόρνερ για την Αϊντχόφεν, που προηγείται 4-0 του Ολυμπιακού.
21:56
Τέλος αγώνα, η Αϊντχόφεν συνέτριψε 4-0 τον Ολυμπιακό.
21:56
Καλός για 65 λεπτά ο Ολυμπιακός, αλλά κατέρρευσε στο τελευταίο 25λεπτο και δέχθηκε 4 γκολ.