Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης του Παναθηναϊκού κόντρα στην Ντε Χάαγκ. Τηλεοπτική μετάδοση από τον ΣΚΑΪ

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης του Παναθηναϊκού κόντρα στην Ντε Χάαγκ
Αυτό είναι το τελευταίο φιλικό των «πρασίνων» επί ολλανδικού εδάφους
20:39
Η ενδεκάδα του Παναθηναϊκού σε σχηματισμό 3-4-3: Διούδης – Γιόχανσον, Κολοβέτσιος, Μαυρομάτης – Κουλιμπαλί, Κάτσε, Στάικος, Χατζηθεοδωρίδης – Χατζηγιοβάνης, Μπουζούκης, Ρεγκάκος
20:40
ο Διούδης θα βρίσκεται στα γκολπόστ, ενώ τριάδα στην άμυνα θα είναι οι Γιόχανσον, Κολοβέτσιος και Μαυρομάτης, με τους Κουλιμπαλί, Στάικο, Κάτσε και Χατζηθεοδωρίδη να αγωνίζονται στη μεσαία γραμμή, τους Χατζηγιοβάννη και Μπουζούκη στα άκρα της επίθεσης και τον Ρεγκάκο μοναδικό προωθημένο.
21:04
1' Σέντρα στο ματς
21:05
Ο αγώνας διεξάγεται σε πλαστικό χλοοτάπητα
21:07
3' ΓΚΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ ΚΑΙ 1-0 επί της ΝΤΕΝ ΧΑΑΓΚ! Ο Χατζηθεοδωρίδης με δεξί σουτ λίγο πιο πίσω από το ύψος του πέναλτι ανοίγει το σκορ. Βρέθηκε αμαρκάριστος έπειτα από γύρισμα του Ρεγκάκου που κυνήγησε μια χαμένη μπαλιά.
21:16
12' Σουτ του Μπουζούκη, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ
21:24
20' Αποδοκιμασίες από τους Ολλανδούς για την παρουσία της Ντεν Χάαγκ
21:25
Πολύ καλύτερος ο Παναθηναϊκός που εκτός από την πίεση στην αντίπαλη άμυνα, κυκλοφορεί καλά και την μπάλα
21:26
21' Λάθος του Στάικου, με το σουτ του Μπέκερ να φτάνει στην αγκαλιά του Διούδη
21:27
23' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΤΕΝ ΧΑΑΓΚ ΚΑΙ 1-1! Ο Μπέκερ εκμεταλλεύτηκε το κενό που άφησε στο αριστερό άκρο της άμυνας ο Χατζηθεοδωρίδης, γύρισε την μπάλα στον Γκούσενς που με δυνατό πλασέ με το αριστερό νίκησε τον Διούδη.
21:29
Το γκολ του Χατζηθεοδωρίδη
21:33
21:36
30' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΤΕΝ ΧΑΑΓΚ! Οι Ολλανδοί κάνουν το 2-1 με τον Μπέκερ και πάλι από τα δεξιά να γυρίζει την μπάλα, ο Γιόχανσον έκανε λάθος μην διώχνοντας την μπάλα και ο Χούι νικάει τον Διούδη για την ανατροπή του σκορ
21:43
Το 1-1 των Ολλανδών:
21:44
Το 2-1 των Ολλανδών:
21:45
40' Νέο γύρισμα του Μπέκερ, απομάκρυνε ο Διούδης
21:45
41' Πρόβλημα με Κολοβέτσιο. Ο κεντρικός αμυντικός του Παναθηναϊκού είναι στο έδαφος με πρόβλημα στους προσαγωγούς
21:46
42' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Μέσα ο Θεοχάρης, εκτός ο Κολοβέτσιος
21:50
Λήξη α' ημιχρόνου
21:50
Ντεν Χάαγκ - Παναθηναϊκός 2-1
21:52
Οι «πράσινοι» προηγήθηκαν 1-0 με το γκολ του Χατζηθεοδωρίδη μόλις στο 3' και μέχρι το 20' πίεζε πολύ σωστά και κυκλοφορούσε ωραία την μπάλα. Ωστόσο, με δύο λάθη στην αριστερή πτέρυγα της άμυνας και ενέργειες του Μπέκερ, η Ντεν Χάαγκ πλήγωσε τον Παναθηναϊκό και έχει κάνει το 2-1
22:07
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
22:10
Κότσαρης, Οικονόμου, Θεοχάρης, Οικονομόπουλος, Γιόχανσον, Χατζηθεοδωρίδης, Τζανδάρης, Δώνης, Μουνιέ, Μπουζούκης, Σέχου η ενδεκάδα του δεύτερου ημιχρόνου
22:13
48' Ο Χούι μπήκε μέσα στην περιοχή από τα αριστερά, απομάκρυνε ο Κότσαρης
22:19
56' Πρόβλημα με το σημαιάκι του βοηθού. Έγινε η αλλαγή και συνεχίζεται το παιχνίδι
22:21
60' Σέντρα του Ινσούα από τα αριστερά, κεφαλιά του Σέχου, απομακρύνουν οι αμυντικοί της Ντεν Χάαγκ
22:22
61' Από το κόρνερ, η μπάλα έφτασε στον Τζανδάρη, από το σουτ που επιχείρησε, κατέληξε άουτ
22:29
67' Σε χαμηλότερο τέμπο το δεύτερο ημίχρονο και για τις δύο ομάδες
22:36
70' Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Αποστολάκης και Εμμανουηλίδης αντί Γιόχανσον και Μπουζούκη
22:37
74' Νικητής ο Κότσαρης σε τετ-α-τετ με τον Λόρεντσεν
22:37
76' Πρόβλημα με τον Μουνιέ που πονάει πολύ στο γόνατο
22:39
77' Εκτέλεση φάουλ του Οικονόμου, μπλοκάρει ο τερματοφύλακας των Ολλανδών
22:40
Ένταση στον αγωνιστικό χώρο ανάμεσα στους ποδοσφαιριστές
22:40
79' Κίτρινη κάρτα στον Ινσούα
22:40
Δεν θα συνεχίσει ο Μουνιέ
22:49
86' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΤΕΝ ΧΑΑΓΚ, 3-1 ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ. Λάθος του Δώνη, αντεπίθεση των Ολλανδών και ο Ζανγκ με δυνατό σουτ κάνει το 3-1, ενώ οι πράσινοι παίζουν με 10 παίκτες
22:51
Λήξη της αναμέτρησης.
22:53
Η Ντεν Χάαγκ επικρατεί 3-1, αλλά ο Παναθηναϊκός δείχνει να ωριμάζει, αφού για μεγάλο διάστημα του αγώνα φάνηκε βελτιωμένος. Ωστόσο, το αποτέλεσμα περνά σε δεύτερη μοίρα, αφού ο Μουνιέ δείχνει να έχει σοβαρό πρόβλημα στο γόνατο