Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Γιαννιώτης - Ελαμπντελαουί, Μιράντα, Βούκοβιτς, Τσιμίκας - Καμαρά, Μπουχαλάκης - Λάζαρος, Φορτούνης, Ποντένσε - Γκερέρο
Η ενδεκάδα της Λεγανές: Σεράντες, Χουανφράν, Σιόβας, Εζέκιελ, Ραούλ Γκαρσία, Ρούμπεν Πέρεθ, Γκουμπάου, Φακούντο, Ελ Ζαρ, Ρολάν, Καρίγιο.
Τιμήθηκε από τους ανθρώπους του Ολυμπιακού ο στόπερ της Λεγανές, Δημήτρης Σιόβας.
21:01
Όλα έτοιμα για τη σέντρα του αγώνα.
21:01
Θα κρατηθεί ενός λεπτού σιγή για τα θύματα από τις καταστροφικές πυρκαγιές στην ανατολική Αττική.
21:04
Ξεκίνησε το ματς, η Λεγανές πήρε τη σέντρα.
21:04
1' Πρώτο σουτ στο ματς, με τον Τσιμίκα να στέλνει την μπάλα άουτ.
21:07
Διαιτητής του αγώνα είναι ο Διαμαντόπουλος.
21:09
6' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό, με τον Χριστοδουλόπουλο να παίρνει την κεφαλιά μέσα από την περιοχή, αλλά την μπάλα να φεύγει άουτ.
21:12
Τραυματίστηκε ο χαφ της Λεγανές, Πέρεθ.
21:14
11' Χωρίς κάποια κλασική ευκαιρία μέχρι στιγμής.
21:20
16' Ο Ολυμπιακός δεν έχει επιτρέψει στη Λεγανές να γίνει απειλητική.
21:22
19' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό με τον Καμαρά να σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά την μπάλα να φεύγει δίπλα από το δοκάρι του Σεράντες.
21:24
21' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, με τον Φορτούνη να σουτάρει, όμως ο Σεράντες απέκρουσε σε κόρνερ.
21:26
23' Μίνι διακοπή στο ματς για να δροσιστούν οι παίκτες.
21:28
25' Ξεκίνησε και πάλι το παιχνίδι.
21:32
Καλή η εικόνα του Ολυμπιακού στα πρώτα 29 λεπτά, δεν έχει απειληθεί από τη Λεγανές.
21:37
34' Προσπαθεί να πάρει τον έλεγχο του αγώνα η Λεγανές.
21:40
37' Φάουλ για τη Λεγανές με γέμισμα στην περιοχή, βγήκε ο Γιαννιώτης και έδιωξε με γροθιές.
21:47
44' Κάθετη πάσα του Καμαρά, βγήκε ο Σεράντες και μπλόκαρε προ του Ποντένσε.
21:49
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος στο πρώτο ημίχρονο.
21:49
21:49
Η βράβευση του Δημήτρη Σιόβα από τον Σάββα Θεοδωρίδη.
21:50
Τέλος πρώτου ημιχρόνου, Ολυμπιακός και Λεγανές στο 0-0.
21:52
Καλή η ανασταλτική λειτουργία του Ολυμπιακού στο πρώτο μέρος, δεν απειλήθηκε από τη Λεγανές.
21:52
Επιθετικά, η ομάδα του Μαρτίνς είχε 2-3 καλές στιγμές, με σημαντικότερη το σουτ του Φορτούνη στο 21'.
22:05
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
22:06
Μία αλλαγή για τη Λεγανές, με τον Σίλβα να παίρνει τη θέση του Ρολάν.
22:06
Ο Ολυμπιακός συνεχίζει με την ίδια ενδεκάδα.
22:09
49' Η πρώτη καλή στιγμή στο δεύτερο μέρος ανήκει στον Ολυμπιακό, με τον Γκερέρο να μην μπορεί να σουτάρει μέσα από τη μικρή περιοχή.
22:15
55' Στο ίδιο χαμηλό τέμπο με το πρώτο μέρος κινείται και το δεύτερο ημίχρονο.
22:16
56' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ολυμπιακό.
22:17
57' Η απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπουχαλάκη έφυγε πάνω από την εστία του Σεράντες.
22:19
59' Σουτ του Χριστοδουλόπουλου, μπλόκαρε εύκολα ο Σεράντες.
22:22
62' Ευκαιρία για τη Λεγανές, με το σουτ του Καρίγιο μέσα από την περιοχή να φεύγει πάνω από τα δοκάρια.
22:24
64' Κίτρινη κάρτα στον Ρουμπέν Πέρεθ, που κράτησε τον Φορτούνη.
22:25
65' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Κεφαλιά του Γκερέρο, η μπάλα στην αγκαλιά του Σεράντες.
22:26
67' Πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό, με τον Βρουσάι να παίρνει τη θέση του Χριστοδουλόπουλου.
22:28
68' Μίνι διακοπή στο ματς για να δροσιστούν οι παίκτες.
22:31
Ξεκίνησε και πάλι το παιχνίδι.
22:32
72' Καλή στιγμή για τη Λεγανές, με το σουτ του Καρίγιο έξω από την περιοχή. Μπλόκαρε ο Γιαννιώτης.
22:36
Η Λεγανές έκανε άλλες δύο αλλαγές στο 69', με τους Οχέδα, Αβιλές να παίρνουν τις θέσεις των Ελ Ζαρ, Φακούντο.
22:40
80' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό, με τον Σισέ να παίρνει τη θέση του Βούκοβιτς.
22:42
82' Σουτ του Καμαρά έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
22:42
Τραυματίστηκε ο Σιόβας.
22:42
Σηκώθηκε και συνεχίζει κανονικά ο Σιόβας.
22:44
84' Ατομική ενέργεια του Βρουσάι, το σουτ του όμως βρήκε στα σώματα των αντιπάλων.
22:44
84' Αλλαγή για τη Λεγανές, με τον Μπουστίνθα να αντικαθιστά τον Σιόβα, ο οποίος χειροκροτείται από τους φίλους του Ολυμπιακού.
22:45
85' Τρεις αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Μέσα Χατζισαφί, Φετφατζίδης, Ανσαριφάρντ, έξω Φορτούνης, Ποντένσε και Γκερέρο.
22:49
88' Κίτρινη κάρτα στον Μπουστίνθα.
22:51
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.
22:51
91' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό, με τον Τοροσίδη να παίρνει τη θέση του Μιράντα.