Αστέρας-Χιμπέρνιαν

Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, Αστέρας-Χιμπέρνιαν, για τον β' προκριματικό γύρο του Europa League στη ρεβάνς του 3-2 υπέρ των Σκωτσέζων, μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6

20:39
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Αστέρας Τρίπολης-Χιμπέρνιαν, για τον β' προκριματικό γύρο του Europa League, στη ρεβάνς του υπέρ των Σκωσέζων 3-2
20:42
Πάμε να θυμηθούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων...
20:42
Αστέρας (Σάββας Παντελίδης/4-2-3-1): Αθανασιάδης -Κυριακόπουλος, Βαλιέντε, Τριανταφυλλόπουλος, Κώτσιρας- Ιγκλέσιας, Μπελόκ- Μουνάφο, Τσιλιανίδης, Καλτσάς- Μανιάς
20:42
Χιπέρνιαν (Νέιλ Λένον/3-5-2): Μπογκτάν -Χάνλον, ΜακΓκρέγκορ, Άμπροουζ- Στέβενσον, Γκρέι, ΜακΓκιν, Μάλαν, Σλίβκα -Μπόιλ, Καμπερί
20:43
20:45
Πέντε απουσίες έχουν οι Αρκάδες. Εκτός πλάνων είναι οι τραυματίες Ματρικάλντι, Τασουλής, Βλάχος και Φερνάντεθ, καθώς και ο τιμωρημένος Πασαλίδης.
20:46
Διαιτητής της συνάντηση είναι ο Γάλλος Μιλό ενώ βοηθοί του θα είναι οι Στεφάν Λουζί και Φιλίπ Ζανέ. Τέταρτος διαιτητής θα είναι ο Ζερεμί Στινά.
20:50
Στον πάγκο των Αρκάδων: Παπαδόπουλος, Σάλας, Ρόλε, Δουβίκας, Μαρτίνεθ, Χριστόπουλος, Μπαστιάνος
20:50
Στον πάγκο της Χιμπέρνιαν: Λέιντλο, Γουάιτέικερ, Μπερτλεϊ, Σουάνσον, Μαρτίν, Σο, Πορτέους
20:54
Τα highlights της πρώτης αναμέτρησης
20:59

Έναρξη στο ματς!

21:02
Υπενθυμίζεται ότι σε ενδεχόμενη πρόκρισή τους επί της Χιμπέρνιαν, οι Αρκάδες θα παίξουν με τον νικητή του ζευγαριού Μόλντε-Λάτσι.
21:05
Όπως είχε φανεί και από όταν παρουσιάστηκαν οι εμφανίσεις, αλλά φαίνεται καλύτερα εν δράσει, η φανέλα του Αστέρα Τρίπολης είναι αλά... Μπόκα Τζούνιορς
21:06
Χωρίς κάποια καλή φάση και χωρίς καλό ρυθμό το ματς έως τώρα
21:07
Υποψία φάσης για τον Αστέρα, ο Γκρέι σταμάτησε τον Μανιά, πριν βρεθεί σε θέση βολής
21:09
Ανεβάζει στροφές ο Αστέρας
21:14
14' Σουτ του Μπόιλ από δύσκολη γωνία, μπλόκαρε ο Αθανασιάδης
21:20
19' Εκτέλεση φάουλ του Μάλαν που μπλοκάρεται εύκολα από τον Αθανασιάδη.
21:21
22' Σουτ του Μάλαν εκτός περιοχής, αιφνιδιάστηκε και μπλόκαρε με τη δεύτερη ο Αθανασιάδης
21:23
21:23
25' Κίτρινη στον Καλτσά, για διαμαρτυρίες
21:24
21:26
21:26
21:29
27' Κίτρινη στον Σλίβκα
21:38
Προσπάθεια του Αστέρα με τον Καλτσά, που σταματάει (ορθώς) ως οφσάιντ
21:39
40' Σέντρα του Τσιλιανίδη από τα αριστερά για τον Καλτσά, έδιωξε ο Χάνλον σε κόρνερ
21:40

41' Δοκάρι για τον Αστέρα!

Εκτέλεση κόρνερ του Κυριακόπουλου από τα δεξιά, ωραίο πάτημα και κεφαλιά του Τσιλιανίδη με τον αντίπαλο τερματοφύλακα να έχει χάσει τη φάση, η μπάλα στο οριζόντιο
21:42
42' Κεφαλιά Ιγκλέσιας από φάουλ Κυριακόπουλου, η μπάλα άουτ.
21:42

43' Γκολ η Χιμπέρνιαν, 0-1!

Τραγικό λάθος του Ιγκλέσιας λίγο κάτω από τη σέντρα, ο Καμπερί κουβάλησε την μπάλα και έδωσε την κατάλληλη στιγμή στον ΜακΓκίν που εκτέλεσε τον Αθανασιάδη. Πολύ φθηνός τρόπος για να δεχθείς ένα γκολ
21:44
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις
21:45
Ξεκινάει με μικρή καθυστέρηση το ματς. Λόγω των καπνογόνων που άναψαν οι Σκωτσέζοι μετά το γκολ
21:46

Ημίχρονο στην Τρίπολη!

Αστέρας-Χιμπέρνιαν 0-1. Ο ΜακΓκιν άνοιξε το σκορ στο 43', σε μια φάση που δεν... μύριζε γκολ, όταν ο Ιγκλέσιας έκανε δώρο την μπάλα λίγο κάτω από τη σέντρα. To παιχνίδι είχε ελάχιστες καλές στιγμές και κακό ρυθμό στο πρώτο μέρος, με τους Σκωτσέζους να έχουν τις περισσότερες προσπάθειες για γκολ. Χωρίς, ωστόσο, να έχουν ανησυχήσει ιδιαίτερα τους Αρκάδες, που θέλουν δύο τέρματα, χωρίς να δεχθούν κανένα, για να προκριθούν.
22:03

Έναρξη στο δεύτερο μέρος

22:06
48' Πρώτη καλή στιγμή για τον Αστέρα! Ο Μανιάς βρέθηκε απέναντι από τον αντίπαλο τερματοφύλακα, έπιασε δυνατό σουτ, αλλά νικήθηκε.
22:06

48' Αποβολή για τον Αστέρα!

Δεύτερη κίτρινη, για τάκλιν μετά την ευκαιρία του. Η πρώτη είχε δοθεί για διαμαρτυρίες
22:09
51' Κεφαλιά του Ιγκλέσιας, μπλόκαρε χωρίς να δυσκολευτεί ο τερματοφύλακας της Χιμπέρνιαν.
22:13

55' Γκολ ο Αστέρας, 1-1!

Ο Κώτσιρας έκανε κίνηση από τα δεξιά, συνέκλινε και μοίρασε για τον Τσιλιανίδη που με ωραία κίνηση βρέθηκε απέναντι από τον Μπογκτάν και τον εκτέλεσε
22:15
57' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Δουβίκας αντί του Μπελόκ
22:16
58' Κεφαλιά του Δουβίκα και χέρι του ΜακΓκρέγκορ. Εδώ δεν δίνεται πέναλτι στον Αστέρα.
22:19
61' Απειλεί ο Αστέρας, με το δυνατό σουτ του Κώτσιρα που έδιωξε σε κόρνερ ο αντίπαλος τερματοφύλακας
22:19
62' Μεγάλη στιγμή ο Αστέρας! Σκαστή κεφαλιά του Τριανταφυλλόπουλου και τρομερή επέμβαση του Μπογκντάν αλά Μπανκς
22:21
63' Κίτρινη στον Μουνάφο
22:21
Πολύ καλός ο Αστέρας στο δεύτερο μέρος
22:25
67' Κίτρινη στον Κώτσιρα
22:25
Δεν είναι υπερβολή να πούμε ότι δίνει πολύ εύκολα τις κάρτες στους παίκτες του Αστέρα ο διαιτητής
22:29
70' Κι άλλη μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Κεφαλιά-πάσα του Τριανταφυλλόπουλου έπειτα από κόρνερ, δεύτερη από τον Ιγκλέσιας, η μπάλα λίγο δίπλα από την αντίπαλη εστία.
22:33
74' Τετ-α-τετ για τον Αστέρα. Ο Δουβίκας βγήκε φάτσα με τον αντίπαλο τερματοφύλακα, έκανε κακό κοντρόλ και έφυγε λίγο πλάγια και στη συνέχεια έπεσε στο έδαφος. Υπάρχει επαφή, αλλά ο επιθετικός των Αρκάδων έχει αρχίσει να χάνει την ισορροπία λίγο πριν
22:33
74' Κίτρινη στον Ιγκλέσιας
22:36
78' Γουίτακερ αντί ΜακΓκρέγκορ
22:36
78' Ρόλε αντί Καλτσά στο ματς
22:41
83' Κι άλλο χαμένο τετ-α-τετ για τον Αστέρα. Ο Ιγκλέσιας τροφοδότησε με κάθετη τον Δουβίκα, που νικήθηκε από τον Μπογκντάν.
22:46
88' Αλλαγή για τη Χιμπέρνιαν. Ο Μπάρτλεϊ αντί του Σλίβκα.
22:48
90+1' Αλλαγή για τον Αστέρα. Σάλας αντί Βαλιέντε