ΠΑΟΚ-Σπαρτάκ Μόσχας

Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη της αναμέτρησης, ΠΑΟΚ-Σπαρτάκ Μόσχας, για τον γ' προκριματικό γύρο του Europa League, μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

19:43
Καλησπέρα σε όλους.
19:44
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τη Σπαρτάκ Μόσχας για τον γ' προκριματικό γύρο του Champions League.
19:45
Με ανεβασμένη ψυχολογία από την πρόκριση επί της Βασιλείας, ο δικέφαλος του βορρά θέλει να βάλει βάσεις για πρόκριση στα πλέι οφ, κάνοντας ακόμη ένα βήμα προς τ' αστέρια...
19:45
Υπενθυμίζουμε, βέβαια, πως ο ΠΑΟΚ έχει ήδη εξασφαλίσει την ευρωπαϊκή παρουσία μέσα στη χρονιά, καθώς ό,τι κι αν γίνει, είναι τουλάχιστον "μέσα" στους ομίλους του Europa League.
19:48
Ο Ράζβαν Λουτσέσκου παρατάσσει τους αναμενόμενους "11".
19:50
ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης - Λέο Μάτος, Βαρέλα, Χατσερίντι, Κρέσπο - Κάνιας, Μαουρίσιο - Λημνιός, Ελ Καντουρί, Πέλκας - Πρίγιοβιτς
19:50
Σπαρτάκ Μόσχας: Μαξιμένκο, Εσένκο, Γκιγκό, Μποκέτι, Κομπάροφ, Φερνάντο, Ζόμπνιν, Ποπόφ, Λομοβίτσκι, Λουίζ Αντριάνο και Πρόμες
19:51
Κατάμεστη, φυσικά, η Τούμπα...
19:53
19:53
Εικόνα από την προσέλευση του κόσμου του ΠΑΟΚ νωρίτερα.
20:00
Όλα έτοιμα για τη σέντρα στη... φλεγόμενη Τούμπα.
20:01
Ξεκίνησε ο αγώνας!
20:03
2' Μίνι ένταση στον αγωνιστικό χώρο μεταξύ των παικτών.
20:03
3' Επικίνδυνη επίθεση της Σπαρτάκ από τα αριστερά, διώχνουν οι αμυντικοί του ΠΑΟΚ.
20:06
Οι Ρώσοι πιέζουν αρκετά στο πρώτο πεντάλεπτο και δεν αφήνουν τον ΠΑΟΚ να κάνει το παιχνίδι του.
20:07
7' Γκολ για τη Σπαρτάκ Μόσχας με τον Ποπόφ. ΠΑΟΚ-Σπαρτάκ Μόσχας 0-1.
20:08
Ωραία ομαδική προσπάθεια από τη Σπαρτάκ, με τον Ποπόφ να μένει μόνος του στο ύψος της μεγάλης περιοχής και να εκτελεί τον Πασχαλάκη.
20:13
12' Παγωμάρα στην Τούμπα μετά από το γκολ των Ρώσων.
20:15
14' Σουτ του Πρίγιοβιτς μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε εύκολα ο τερματοφύλακας της Σπαρτάκ. Πρώτη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ.
20:17
17' Γκολ για τη Σπαρτάκ Μόσχας με τον Πρόμες. ΠΑΟΚ-Σπαρτάκ Μόσχας 0-2.
20:19
Η φάση ξεκίνησε με κεφαλιά του Λουίς Αντριάνο, που την έστρωσε στον Πρόμες, ο οποίος σούταρε από το ημικύκλιο της περιοχής, με την μπάλα να κοντράρει και να αλλάζει πορεία. Ο Πασχαλάκης απέκρουσε, η μπάλα βρήκε στο δοκάρι και έσκασε μέσα από τη γραμμή του τέρματος.
20:20
Δεύτερη ψυχρολουσία μέσα σε λίγα λεπτά για τον ΠΑΟΚ.
20:21
20' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.
20:22
66%-34% υπέρ του ΠΑΟΚ η κατοχή της μπάλας.
20:23
22' Σουτ του Πέλκα έξω από την περιοχή, μπλοκάρει εύκολα ο Μαξιμένκο.
20:27
26' Σέντρα του Πρόμες από τα αριστερά, η μπάλα άουτ.
20:28
27' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Πέλκα να σουτάρει μέσα από την περιοχή, όμως ο Μαξιμένκο έδιωξε σε κόρνερ.
20:28
28' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ!
20:28
Χέρι του Ζόμπνιν, σωστή η απόφαση του διαιτητή.
20:29
29' Γκοοοοοολ για τον ΠΑΟΚ, ευστόχησε στο πέναλτι ο Πρίγιοβιτς! ΠΑΟΚ-Σπαρτάκ Μόσχας 1-2.
20:31
30' Μίνι διακοπή στο ματς για να δροσιστούν οι παίκτες.
20:33
Το γκολ του Πρίγιοβιτς ξεσήκωσε κάπως τον κόσμο του ΠΑΟΚ.
20:35
34' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.
20:36
Το θετικό είναι πως... ζωήρεψε ο ΠΑΟΚ και πιέζει για να ισοφαρίσει.
20:38
37' Γκοοοοοοολ για τον ΠΑΟΚ με τον Λημνιό! ΠΑΟΚ-Σπαρτάκ Μόσχας 2-2!
20:39
Σέντρα του Μάτος από τα δεξιά, πλασέ με το αριστερό (!) ο Λημνιός και ο ΠΑΟΚ ισοφαρίζει!
20:40
Απολύτως δίκαιη η ισοφάριση του ΠΑΟΚ, που είχε ανεβάσει στροφές σε αυτό το χρονικό σημείο και πίεσε τους Ρώσους.
20:40
39' Κίτρινη κάρτα στον Ζόμπνιν.
20:42
41' Σουτ του Ποπόφ έξω από την περιοχή, η μπάλα μακριά από την εστία του Πασχαλάκη.
20:45
44' Γκοοοοολ για τον ΠΑΟΚ με τον Πέλκα! ΠΑΟΚ-Σπαρτάκ Μόσχας 3-2!
20:45
Πάλι σέντρα από τα δεξιά του Μάτος, έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του ο Μαξιμένκο, σε κενή εστία ο Πέλκας έσπρωξε απλά την μπάλα στα δίχτυα!
20:46
Τρομερό ματς από Μάτος και Πέλκα, που έχουν ταλαιπωρήσει αρκετά τους αμυντικούς της Σπαρτάκ Μόσχας.
20:46
Παλικαρίσια ανατροπή από τον ΠΑΟΚ, που ξεπέρασε άμεσα το σοκ από το γρήγορο 0-2 και το ανέτρεψε πριν βγει το ημίχρονο.
20:47
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.
20:49
Τέλος ημιχρόνου, με τον ΠΑΟΚ να προηγείται 3-2 της Σπαρτάκ Μόσχας!
20:57
Ένα τέταρτο (29'-44') χρειάστηκε ο ΠΑΟΚ για να ανατρέψει το εις βάρος του 0-2 και να το μετατρέψει σε υπέρ του 3-2.
21:05
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες!
21:10
Χωρίς τίποτα σημαντικό το πρώτο 5λεπτο του δευτέρου μέρους.
21:12
51' Μεγάλη ευκαιρία για τη Σπαρτάκ, με τον Πρόμες να πλασάρει μέσα από την περιοχή και τον Πασχαλάκη να διώχνει σε κόρνερ. Πολύ δύσκολη απόκρουση του Έλληνα γκολκίπερ.
21:15
55' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.
21:16
56' Κόρνερ για τη Σπαρτάκ Μόσχας.
21:18
58' Κίτρινη κάρτα στον Ελ Καντουρί.
21:18
Μετά από την πανδαισία του πρώτου ημιχρόνου, οι δύο ομάδες είναι πολύ πιο επιφυλακτικές και προσεκτικές στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους.
21:21
61' Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, με τον Ουάρντα να παίρνει τη θέση του Ελ Καντουρί.
21:24
64' Πρώτη αλλαγή για τη Σπαρτάκ Μόσχας, με τον Τιμοφέεβ να παίρνει τη θέση του Ποπόβ.
21:25
65' Τρομερή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Πέλκα να βγαίνει τετ-α-τετ με τον Μαξιμένκο, αλλά να πλασάρει άστοχα.
21:26
66' Κι άλλη καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ, με τη σέντρα του Ουάρντα να μην βρίσκει αποδέκτη.
21:28
68' Σουτ του Λουίς Αντριάνο έξω από την περιοχή, μακριά από την εστία η μπάλα.
21:30
69' Πέναλτι για τη Σπαρτάκ Μόσχας σχεδόν από το... πουθενά.
21:30
Χωρίς λόγο, ο Χατσερίντι κρατάει τη φανέλα του Λουίς Αντριάνο, ο οποίος προσπαθούσε να γυρίσει πρόσωπο προς την εστία.
21:30
70' Κίτρινη κάρτα στον Χατσερίντι.
21:31
71' Απέκρουσε ο Πασχαλάκης το πέναλτι του Πρόμες! Η μπάλα βρήκε και στο δοκάρι.
21:32
Παραμένει το 3-2 υπέρ του ΠΑΟΚ!
21:32
Άναψαν τα... αίματα στην Τούμπα! Μίνι συμπλοκή μεταξύ των παικτών. Κίτρινη κάρτα στον Λομοβίτσκι.
21:36
76' Φάουλ για τη Σπαρτάκ Μόσχας, που έχει κερδίσει μέτρα στο γήπεδο.
21:37
77' Κίτρινη κάρτα στον Μαουρίσιο.
21:38
77' Δεύτερη αλλαγή για τη Σπαρτάκ Μόσχας, με τον Ζε Λουίς να παίρνει τη θέση του Λουίς Αντριάνο.
21:39
79' Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, με τον Ζαμπά να παίρνει τη θέση του Λημνιού.
21:45
84' Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, με τον Σάκχοφ να παίρνει τη θέση του κουρασμένου Μαουρίσιο.
21:48
Τελευταία λεπτά στη Τούμπα, ο ΠΑΟΚ είναι αγκαλιά με μια μεγάλη νίκη, έτσι όπως εξελίχθηκε το ματς.
21:50
90' Επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ για τους Ρώσους, διώχνει η άμυνα του ΠΑΟΚ.
21:51
90' Νέο γέμισμα στην περιοχή του ΠΑΟΚ, καθοριστικό τάκλιν του Βαρέλα.
21:51
Τέσσερα τα λεπτά του έξτρα χρόνου. Έχουμε μπει ήδη στις καθυστερήσεις.
21:51
Ο Γουάρντα θέλησε να βρει στον κενό χώρο τον Πέλκα, αλλά έκοψαν οι αμυντικοί της Σπαρτάκ Μόσχας.
21:52
Λιγότερα από 3' για τη λήξη του αγώνα στη Θεσσαλονίκη...
21:55
ΤΕΛΟΣ ΣΤΗ ΤΟΥΜΠΑ!
21:55
Ο ΠΑΟΚ γύρισε από την... κόλαση του 0-2 και με ΕΠΙΚΗ ανατροπή σε κάτι παραπάνω από ένα τέταρτο, ο δικέφαλος του βορρά επικράτησε 3-2 της Σπαρτάκ Μόσχας.
21:56
Έστω και οριακό, ο ΠΑΟΚ έχει αποκτήσει προβάδισμα πρόκρισης και τα πάντα θα κριθούν στον επαναληπτικό της Ρωσίας την άλλη εβδομάδα.
21:57
Πρίγιοβιτς, Λημνιός και Πέλκας τα γκολ της τεράστιας ανατροπής του ΠΑΟΚ. Ήρωας και ο Πασχαλάκης που έπιασε πέναλτι στο δεύτερο μέρος.