Λάρισα-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr λεπτό προς λεπτό τη φιλική αναμέτρηση της Λάρισας με τον Παναθηναϊκό, στο «AEL FC Arena».

20:10
Καλησπέρα σας.
20:11
Μαζί θα παρακολουθήσουμε τη φιλική αναμέτρηση της Λάρισας με τον Παναθηναϊκό, στο «AEL FC Arena».
20:13
Αυτό είναι το προτελευταίο φιλικό για τον Παναθηναϊκό, αφού η πρόβα τζενεράλε είναι κόντρα στον Λεβαδειακό.
20:13
H Λάρισα αντιθέτως θα αντιμετωπίσει την Ξάνθη στα Πηγάδια, τα Τρίκαλα στα Τρίκαλα και στην διακοπή του πρωταθλήματος τον Ηρακλή στη Θεσσαλονίκη και τον Ιωνικό στη Νίκαια.
20:15
Όσιο για την αρχική 11άδα του Παναθηναϊκού; Στο 3-4-2-1 με το οποίο θα παραταχθεί στον αγωνιστικό χώρο οι «πράσινοι», θα είναι ο Διούδης κάτω από τα γκολπόστ, με την τριάδα της άμυνας να απαρτίζεται από τους Πούγγουρα, Κουρμπέλη και Μαυρομάτη. Στην δεξιά πτέρυγα θα παίξει ο Γιόχανσον, στο κέντρο της μεσαίας γραμμής οι Κάτσε-Δώνης και στην αριστερή πλευρά ο Χατζηθεοδωρίδης, ενώ μπροστά τους θα αγωνιστούν οι Μουνιέ και Μπουζούκης με τον Εμμανουηλίδη ως μοναδικό προωθημένο.
20:15
H Λάρισα στον αντίποδα θα παραταχθεί με τους: Κρίστινσον, Γρομιτσάρης, Μόρας, Χούμπτσεφ, Φατιόν, Μιλοσάβλιεβιτς, Μόρσι, Κούνιτς, Πίτι, Ντέλετιτς, Σαχίτι.
20:18
Στο γήπεδο βρίσκονται αυτή τη στιγμή 300 με 400 άτομα.
20:19
Οι δυο ομάδες πηγαίνουν στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες...
20:21
Εκτός έμεινε ο Πασχάλης Στάικος που ταλαιπωρείται από ίωση, ο νεοαποκτηθείς, αλλά ανέτοιμος Νώντας Παντελάκης, όπως και ο Μαρκ Σιφναίος, ο οποίος πιθανώς να παραχωρηθεί από τον Παναθηναϊκό δανεικός στην παρούσα φάση.
20:24
Στα αξιοσημείωτα το γεγονός ότι το ένα από τα δύο περσινά "διπλά" των "πράσινων" ΄έγινε στη... Λάρισα!
20:25
Στον πάγκο για τον Παναθηναϊκό βρίσκονται οι Κότσαρης, Οικονόμου, Κολοβέτσιος, Ινσούα, Κουλιμπαλί, Θεοχάρης, Τζανδάρης, Χατζηγιοβάνης, Κουντουριώτης, Πίσπας και Ρεγκάκος.
20:26
Γιώργος Δώνης και Νίκος Νταμπίζας θα βραβευθούν από τη διοίκηση της ΑΕΛ για την προσφορά τους στο ελληνικό ποδόσφαιρο.
20:27
Οι δυο ομάδες εισήλθαν στον αγωνιστικό χώρο...
20:29
Τιμητική πλακέτα για τον Νίκο Νταμπίζα, το ίδιο γίνεται και με τον Γιώργο Δώνη, τον οποίο βραβεύει ο ίδιος ο Αλέξης Κούγιας!
20:29
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα.
20:33
3' Επικίνδυνη παράλληλη σέντρα του Γιόχανσον, αλλά ο Μπουζούκης δεν μπορεί να κάνει την προβολή!
20:35
6' Γκοοολ, 1-0 η Λάρισα, μετά από ωραίο συνδυασμό των Ντέλετιτς, Κούνιτς και Πίτι ο τελευταίος βγήκε τετ α τετ με τον Διούδη και με σουτ στην γωνία του, άνοιξε το σκορ!
20:39
10' Ο Κούνιτς υποδεικνύεται οφσάιντ, λανθασμένα.
20:44
15' Ένταση ανάμεσα σε Κουρμπέλη και Μορσί...
20:48
Καλύτερη σε αυτό το πρώτο κομμάτι του αγώνα η Λάρισα, που βρίσκει χώρους και βγαίνει στην επίθεση όποτε μπορεί, ενώ έχει βάλει κι ένα πολύ ωραίο γκολ, την ώρα που ο Παναθηναϊκός αναπτύσσεται κυρίως από τα αριστερά με τον δραστήριο Χατζηθεοδωρίδη, ενώ και ο Μπουζούκης πατάει σε όλο το γήπεδο.
20:51
21' Πρώτο κόρνερ στο ματς, για τον Παναθηναϊκό, εκτελεί ο Μπουζούκης, διώχνει μακριά ο Μόρας και στη συνέχεια υπάρχει φάουλ υπέρ του Γρομιτσάρη.
20:53
24' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Μπουζούκη, η μπάλα βρίσκει σε αντίπαλο και καταλήγει κόρνερ, που περνάει ανεκμετάλλευτο για τον Παναθηναϊκό.
20:55
25' Κόρνερ για τη Λάρισα, από το διώξιμο του Γιόχανσον στην προσπάθεια του Σαχίτι.
20:56
Διακοπή στο ματς για να δροσιστούν οι παίκτες των δύο ομάδων!
20:58
28' Μπλοκάρει ο Διούδης στην εκτέλεση του Πίτι.
21:00
29' Παράλληλο γύρισμα του Μουνιέ αλλά δεν βρίσκεται κανείς συμπαίκτης του στην πορεία της μπάλας!
21:03
"Έσβησε" το ματς εδώ και αρκετή ώρα αφού, με εξαίρεση μια εκτέλεση φάουλ του Μπουζούκη, δεν υπάρχει κάποια άλλη αξιόλογη φάση και από τις δύο ομάδες, με τη Λάρισα να κάνει πλέον λάθη στη μεσαία γραμμή και τον Παναθηναϊκό να έχει ανακτήσει την κατοχή της μπάλας αλλά να μην μπορεί να κινηθεί γρήγορα και να απειλήσει, ελέω των αποστάσεων των γραμμών του.
21:07
37' Ο Μόρας παραπονιέται για ενοχλήσεις και θα γίνει αλλαγή.
21:08
39' Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΛ, με τον Γκόλια να παίρνει τη θέση του τραυματία Μόρα.
21:08
21:09
Οι τιμητικές πλακέτες που παρέλαβαν Δώνης και Νταμπίζας
21:10
41' Κίτρινη κάρτα στον Φατιόν, για φάουλ πάνω στον Μπουζούκη.
21:11
42' Μακρινό σουτ του Δώνη, ήταν συρτό όμως και ο Κρίστινσον μπλόκαρε εύκολα...
21:13
43' Σουτ του Χούμπτσεφ η μπάλα περνάει πολύ άουτ
21:15
44' Ωραία προσπάθεια του Εμμανουηλίδη, που μπαίνει στην αντίπαλη περιοχή, κερδίζει το κόρνερ, αλλά περνάει ανεκμετάλλευτο...
21:16
45' Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.
21:16
45'+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, μπροστά η ΑΕΛ με 1-0.
21:30
Αλλαγή για την ΑΕΛ. Μέσα ο Νούνιτς, έξω ο Κούνιτς.
21:31
46' Αρχίζει το δεύτερο ημίχρονο
21:35
50' Σέντρα του Μουνιέ από αριστερά, σουτ του Γιόχανσον με το αριστερό, χωρίς ισορροπία, είναι πολύ άστοχο.
21:38
53' Μακρινό σουτ του Ντέλετιτς, η μπάλα περνάει μακριά από την εστία του Διούδη
21:41
54' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λάρισα, με την κεφαλιά του Νούνιτς να σταματάει πάνω στο σώμα του Διούδη ενώ στη συνέχεια της φάσης ο ίδιος παίκτης στέλνει ενστικτωδώς τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Παναθηναϊκού!
21:44
57' Σουτ του Σαχίτι, η μπάλα περνάει άουτ.
21:44
57' Γκέκας, Καρανίκας και Φριουί μπαίνουν στο γήπεδο για τη Λάρισα αντί των Κρίστινσον, Πίτι και Μόρσι.
21:46
59' Ο Φριουί έκανε μια επικίνδυνη σέντρα, αλλά ο Διούδης μπλόκαρε προ του επερχόμενου Νούνιτς...
21:51
63' Μαζεμένες αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Εκτός οι Εμμανουηλίδης, Μαυρομάτης, Γιόχανσον, Κάτσε, Μουνιέ, Χατζηθεοδωρίδης, Πούγγουρας και θα μπουν οι Χατζηγιοβάνης, Κολοβέτσιος, Κουλιμπαλί, Τζανδάρης, Ινσούα, Οικονόμου και Θεοχάρης.
21:53
68' Σουτ του Κουλιμπαλί από πλάγια θέση δεξιά, η μπάλα περνάει άουτ...
21:56
70' Σουτ του Χατζηγιοβάνη, μπλοκάρει εύκολα ο Γκέκας
22:01
76' Εκτέλεση φάουλ από τα δεξιά από τον Μπουζούκη, βγαίνει και μαζεύει τη μπάλα ο Γκέκας.
22:02
77' Κίτρινη κάρτα στον Μιλοσάβλιετς, για σκληρό φάουλ πάνω στον Τζανδάρη κι ενώ ο παίκτης της ΑΕΛ τη... γλίτωσε πριν σε αντίστοιχο μαρκάρισμα πάνω στον Κουλιμπαλί!
22:03
78’ Μπουζούκης και Δώνης δίνουν τις θέσεις τους στους Πίσπα και Ρεγκάκο αντίστοιχα.
22:04
79' Αλλαγή για τη Λάρισα, με τον Μπάλα να μπαίνει αντί του Μιλόσάβλιεβιτς.
22:06
80' Ο Ρεγκάκος στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα, αλλά το γκολ ακυρώνεται, καθώς ήταν οφσάιντ.
22:07
81' Αλλαγές για την ΑΕΛ. Εκτός οι Ντέλετιτς και Σαχίτι, στη θέση τους οι Πινακάς και Μάρκος.
22:09
83' Μέσα ο Κουντουριώτης, έξω ο Κουρμπέλης, στην τελευταία αλλαγή για τον Παναθηναϊκό.
22:11
85' Μακρινό σουτ του Φατίον, η μπάλα περνάει άουτ
22:16
90' Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.
22:19
90'+1' Φατιόν έξω, Χαλάτσης μέσα στην τελευταία αλλαγή της Λάρισας.
22:20
90'+4' Λήξη της αναμέτρησης, με την ΑΕΛ να κερδίζει τον Παναθηναϊκό με 1-0.