ΑΕΚ-ΠΑΣ Γιάννινα

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της ΑΕΚ με τον ΠΑΣ Γιάννινα για την πρεμιέρα της Σούπερ Λίγκας.

21:06
Καλησπέρα σας!
21:07
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την πρεμιέρα της πρωταθλήτριας ΑΕΚ στη φετινή Σουπερλίγκα, με την ομάδα του Ουζουνίδη να υποδέχεται τον ΠΑΣ Γιάννινα.
21:22
Η ενδεκάδα της ΑΕΚ (4-4-1-1): Μπάρκας – Μπακάκης, Τσόσιτς, Λαμπρόπουλος, Λόπες – Γκάλο, Γαλανόπουλος, Άλεφ, Μπακασέτας – Λιβάια – Πόνσε
21:23
Η ενδεκάδα του ΠΑΣ Γιάννινα (4-4-2): Βελλίδης – Αποστολόπουλος, Σκόνδρας, Μιχαήλ, Κακουμπά – Νικολιάς, Λίλα, Κάστρο, Τσικάρσκι – Ξύδας, Γιάκος
21:23
Συντριπτικά υπέρ της ΑΕΚ η παράδοση: 17-3-1 εντός έδρας, με το μοναδικό διπλό του ΠΑΣ να έχει σημειωθεί το 1990!
21:25
Διαιτητής του αγώνα ο Αθανάσιος Σέζος.
21:28
Μερικό ροτέισον -σε σχέση με την ευρωπαϊκή αναμέτρηση της Τετάρτης κόντρα στη Βίντι- από τον Μαρίνο Ουζουνίδη, που δίνει φανέλα βασικού σε Τσόσιτς, Λόπες, Άλεφ, Γκάλο, Πόνσε.
21:28
Εκτός 18άδας για τον ΠΑΣ ο "φευγάτος" φορ Κόντε.
21:30
Ωραίο στιγμιότυπο πριν από τη σέντρα, με τους ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ να τιμούν έναν αδικοχαμένο φίλαθλο της "Ένωσης" ανοίγοντας ένα πανό μπροστά στην εικόνα του, το οποίο έγραφε "καλό ταξίδι Ανέστη". Ενός λεπτού σιγή στο ΟΑΚΑ.
21:31
Ξεκίνησε το ματς, η ΑΕΚ πήρε τη σέντρα.
21:33
Ο προπονητής του ΠΑΣ, Γιάννης Πετράκης, χρησιμοποιεί τελικά τον Ξύδα σε ρόλο φουνταριστού.
21:35
Η ΑΕΚ ελέγχει το ρυθμό στο πρώτο 4λεπτο.
21:35
4' Πρώτο σουτ στο ματς, το επιχείρησε ο Λόπες, μπλόκαρε ο Βελλίδης.
21:36
Στον πάγκο για την ΑΕΚ οι Τσιντώτας, Χουλτ, Σβάρνας, Μάνταλος, Σιμόες, Κλωναρίδης, Γιακουμάκης.
21:37
6' Σκληρό φάουλ του Μιχαήλ στον Πόνσε, του έγιναν παρατηρήσεις από τον διαιτητή.
21:38
7' Τρομερή ευκαιρία για την ΑΕΚ, με τον Πόνσε να πλασάρει από τη μικρή περιοχή, όμως ο Βελλίδης έδιωξε.
21:38
Στον πάγκο για τον ΠΑΣ οι Ν. Μιχαήλ, Μπουκουβάλας, Τζημόπουλος, Σιόντης, Μυστακίδης, Κριζμάν, Κούζικ.
21:40
9' Κόρνερ για τον ΠΑΣ.
21:45
14' Δυνατό σουτ του Μπακασέτα έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
21:46
15' Κίτρινη κάρτα στον Λίλα για σκληρό φάουλ στον Λιβάια.
21:49
18' Μακρινό σουτ του Άλεφ, η μπάλα στην αγκαλιά του Βελλίδη.
21:52
21' Καλό σουτ του Πόνσε, η μπάλα άουτ.
21:55
24' Κυριαρχεί η ΑΕΚ, όμως της λείπει το καθαρό μυαλό στην τελική ενέργεια.
21:56
24' Κίτρινη κάρτα στον Πόνσε.
21:56
21:58
27' Σε παθητικό ρόλο έχει περιοριστεί ο ΠΑΣ.
21:59
28' Επικίνδυνη επίθεση της ΑΕΚ, έδιωξαν οι φιλοξενούμενοι.
22:00
28' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Δυνατό σουτ του Μπακασέτα, έδιωξε ο Βελλίδης.
22:00
29' Σέντρα-σουτ του Λιβάια, μπλόκαρε ο Βελλίδης.
22:01
30' Κόρνερ για τον ΠΑΣ.
22:02
31' Κεφαλιά του Λίλα, εύκολα μπλόκαρε ο Μπάρκας.
22:06
34' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ, με τον Ξύδα να σουτάρει μέσα από την περιοχή, ωστόσο ο Τσόσιτς έδιωξε με τάκλιν. Στη συνέχεια της φάσης ο Νικολιάς σούταρε, αλλά η μπάλα έφυγε ψηλά.
22:06
35' Κεφαλιά του Λιβάια, η μπάλα άουτ.
22:08
37' Γκολ για την ΑΕΚ με τον Πόνσε!
22:09
Το... μισό γκολ της ΑΕΚ ανήκει βέβαια στον Λιβάια, που "ζάλισε" τον Σκόνδρα και έστρωσε στον Πόνσε, ο οποίος εκτέλεσε μέσα από την περιοχή τον Βελλίδη.
22:11
Δικαίωση για την ΑΕΚ αυτό το γκολ, αφού η ομάδα του Ουζουνίδη είχε τον έλεγχο της αναμέτρησης.
22:13
42' Είναι ένα ερώτημα τώρα η αντίδραση του ΠΑΣ, που δεν έχει βρει τον τρόπο να απειλήσει.
22:17
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος στο πρώτο ημίχρονο.
22:18
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με την ΑΕΚ να προηγείται 1-0 του ΠΑΣ Γιάννινα χάρη στο τέρμα του Πόνσε στο 37'.
22:19
Δώδεκα φορές έχει προηγηθεί η ΑΕΚ στο παρελθόν κόντρα στον ΠΑΣ και τις 12 φορές κέρδισε!
22:33
Βγήκαν οι δύο ομάδες για το δεύτερο ημίχρονο.
22:34
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος. Μία αλλαγή για τον ΠΑΣ, με τον Κριζμάν να παίρνει τη θέση του Γιάκου.
22:34
Η ΑΕΚ συνεχίζει με την ίδια ενδεκάδα.
22:36
47' Γκολ για την ΑΕΚ με τον Λιβάια!
22:37
Έκρυψαν την... μπάλα οι παίκτες της ΑΕΚ, με τον Γκάλο να δίνει στον Μπακάκη κι αυτός με τη μία να σεντράρει και να βρίσκει στον Λιβάια, ο οποίος έγραψε το 2-0!
22:37
Πανέμορφο γκολ από τον Κροάτη επιθετικό της "Ένωσης", που πρωταγωνιστεί στο σημερινό ματς.
22:39
50' Τραυματίστηκε στο γόνατο ο Άλεφ, που σφαδάζει στο έδαφος.
22:42
54' Πολύ καλή στιγμή για την ΑΕΚ, με τον Πόνσε να εκτελεί μέσα από την περιοχή, ωστόσο ο Βελλίδης μπλόκαρε.
22:43
54' Δυνατό σουτ του Μπακασέτα, η μπάλα στην αγκαλιά του Βελλίδη.
22:48
59' Χτύπησε στο πρόσωπο ο Λόπες, αφού τον βρήκε ο Βελλίδης σε μια έξοδό του.
22:49
Όλα καλά με τον Πορτογάλο μπακ της ΑΕΚ, που επιστρέφει στο ματς.
22:50
61' Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΣ, με τον Τζημόπουλο να παίρνει τη θέση του Κάστρο.
22:52
64' Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ, με τον Μάνταλο να παίρνει τη θέση του Λιβάια.
22:53
65' Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΣ, με τον Μυστακίδη να αντικαθιστά τον Κακουμπά.
22:57
68' Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ, με τον Γιακουμάκη να αντικαθιστά τον Πόνσε.
22:57
Έχει πέσει πολύ ο ρυθμός στο τελευταίο τέταρτο, με την ΑΕΚ να κάνει... συντήρηση δυνάμεων.
23:02
73' Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ, με τον Κλωναρίδη να παίρνει τη θέση του Γκάλο, ο οποίος αποχωρεί τραυματίας.
23:04
74' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ, με τον Μπακασέτα να σουτάρει δυνατά στη γωνία, αλλά ο Βελλίδης έδιωξε σε κόρνερ.
23:04
75' Κι άλλη ευκαιρία για την ΑΕΚ, με τον Γιακουμάκη να σουτάρει μέσα από την περιοχή, όμως η μπάλα έφυγε άουτ.
23:06
77' Κίτρινη κάρτα στον Τζημόπουλο.
23:07
78' Κόρνερ για την ΑΕΚ.
23:08
79' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ, με τον Τσόσιτς να σουτάρει μέσα από την περιοχή, όμως η μπάλα έφυγε δίπλα από το δοκάρι.
23:08
79' Κίτρινη κάρτα στον Κριζμάν για διαμαρτυρία.
23:10
81' Κίτρινη κάρτα στον Κλωναρίδη.
23:12
83' Δύο μαζεμένες ευκαιρίες για τον ΠΑΣ με Μυστακίδη και Κριζμάν να αστοχούν.