Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της Νέας Σμύρνης ανάμεσα στον Πανιώνιο και τον ΟΦΗ
Αγώνας στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της Super League
Πανιώνιος: Μανοΐλοβιτς, Κούρντι, Κότσιτς, Ντομίνγκες, Μπανανά, Σταυρόπουλος, Κεϊτά, Κόρμπος, Μασούρας, Σπιριντόνοβιτς, Ντουρμισάι.
19:02
ΟΦΗ: Στρέζος, Αργυρόπουλος, Κουτσιανικούλης, Βουό, Πλατέλλας, Κομεσίδης, Παπαστεριανός, Μεγιάδο, Κοροβέσης, Νέιρα, Ποτουρίδης.
19:05
Διαιτητής: Γιώργος Βρέσκας Α’ βοηθός: Δαμιανός Ευθυμιάδης Β’ βοηθός: Δημήτριος Γκάγκας 4ος: Αλέξανδρος Τσαμούρης
19:13
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
19:15
Στον πάγκο για τον Πανιώνιο: Μαλέρμπ, Μανθάτης, Άλι, Πίρις, Ντε Ταντέο, Καμαρά, Σαραμαντάς
19:16
Στον πάγκο του ΟΦΗ: Σωτηριου, Νάστος, Ντίνας, Κυριακίδης, Αραβίδης, Σάσι, Μπολάκης
19:16
1' Σέντρα στο ματς
19:20
4' Πολυκοσμία στο χώρο της μεσαίας γραμμής, με πολλές λανθασμένες πάσες
19:21
5' Πολύ κακή σέντρα του Αργυρόπουλου, άουτ η μπάλα
19:25
9' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΜΕ ΣΚΟΡΕΡ ΤΟΝ ΜΑΣΟΥΡΑ! Έκλεψε την μπάλα από τον Μεγιάδο ο Κόρμπος, την κατάλληλη στιγμή έκανε την πάσα στον Μασούρα, που με ιδανικό πλασέ ανοίγει το σκορ για το 1-0! Το μισό γκολ ανήκει στον αρχηγό των Νεοσμυρνιωτών.
19:27
11' Μακρινό σουτ του Κεϊτά, η μπάλα πάνω από την εστία του Στρέζου
19:28
12' Σουτ του Πλατέλλα, μπλοκάρει ο Μανοΐλοβιτς
19:29
13' Πλασέ του Σπιριντόνοβιτς από μακρινή απόσταση, απέκρουσε εντυπωσιακά ο Στρέζος
19:33
17' Σουτ του Ντουρμισάι εκτός περιοχής, απέκρουσε σε κόρνερ ο Στρέζος
19:35
19' Έξυπνο τακουνάκι του Παπαστεριανού από κόρνερ Πλατέλλα, άουτ η μπάλα.
19:37
21' Καλοζυγισμένο σουτ του Μεγιάδο έξω από την περιοχή με πλασέ, άουτ η μπάλα
19:38
23' ΓΚΟΛ Ο ΟΦΗ! Σούταρε ο Nέιρα από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα κοντράρει στον Κούρνι αλλάζοντας πορεία και γίνεται το 1-1
19:42
26' ΓΚΟΛΑΡΑ Ο ΟΦΗ! 1-2 ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ! Ο Νέιρα με εκπληκτικό πλασέ μέσα από την περιοχή, «ζωγραφίζει» τον Μανοΐλοβιτς και κάνει το 1-2
19:46
30' Τρομερή εξέλιξη στο ματς, με τον Πανιώνιο να είναι πολύ κακός ανασταλτικά.
19:50
34' Σουτ του Μασούρα έξω από την περιοχή, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι του Στρέζου, άουτ.
19:52
36' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Κουτσιανικούλης έκανε το σουτ από κακό διώξιμο του Σταυρόπουλου, σε κόρνερ ο Μανοΐλοβιτς
19:56
40' Ο ΟΦΗ δίνει την αίσθηση ότι μπορεί να μπει όποτε θέλει στην περιοχή του Πανιωνίου, που μεσοαμυντικά δεν... υπάρχει
19:59
43' Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον Πανιώνιο
19:59
44' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ ΚΑΙ 2-2! Ο Σπιριντόνοβιτς εκτέλεσε με δύναμη το φάουλ, ο Στρέζος απέκρουσε μεν, λανθασμένα δε στέλνοντας την μπάλα προς το πέναλτι και όχι προς τις γωνίες και ο Σταυρόπουλος πήρε με το κεφάλι το ριμπάουντ κάνοντας το 2-2. Καμία περίπτωση οφσάιντ, καθώς διαμαρτυρήθηκαν οι φιλοξενούμενοι
20:02
45'+1' Κίτρινη κάρτα στον Ντουρμισάι
20:04
Λήξη α' ημιχρόνου στο πιο χορταστικό ημίχρονο της πρώτης αγωνιστικής της Super League
20:20
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
20:25
50' Σαφώς πιο χαμηλό το τέμπο στο β' ημίχρονο
20:27
53' Κίτρινη κάρτα στον Σταυρόπουλο
20:32
58' Κίτρινη κάρτα στον Κότσιτς
20:33
59' Μπλόκαρε ο Μανοΐλοβιτς ένα πλασέ του Νέιρα από δεξιά και μέσα στην περιοχή. Ωραία κάθετη του Πλατέλλα
20:38
63' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Μέσα ο Κυριακίδης, εκτός ο Μεγιάδο
20:39
64' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Κεϊτά σούταρε, η μπάλα κόντραρε και έφτασε στον Σπιριντόνοβιτς που πλάσαρε με τη μία, αλλά απέκρουσε ο Στρέζος.
20:44
70' Σουτ του Βουό, η μπάλα άουτ
20:49
74' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός οι Σπιριντόνοβιτς, Μασούρης, μέσα οι Μανθάτης και Καμαρά
20:53
79' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Ντουρμισάι έκανε το σουτ, έπειτα από ωραία προσπάθεια του Καμαρά, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ
20:54
80' ΜΥΘΙΚΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ! Ο Καμαρά κάνει το πλασέ, η μπάλα κόντραρε στον Ποτουρίδη και έφτασε στον Μπανανά που ήταν αμαρκάριστος στη μικρή περιοχή, αλλά κατάφερε να τη στείλει άουτ. Δεν χάνεται αυτό το γκολ!
20:58
83' Αλλαγές για τον ΟΦΗ. Μέσα οι Σασί και Ντίνας, εκτός Πλατέλλας και Κουτσιανικούλης
21:00
85' Πονηρή εκτέλεση φάουλ του Ντίνα, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών
21:00
86' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Κόρμπος, μέσα ο Σαντί Αλί
21:02
88' Εκπληκτικό σουτ του Νέιρα, απέκρουσε ο Μανοΐλοβιτς
21:04
90' Κίτρινη κάρτα στον Κυριακίδη
21:05
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων
21:06
92' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Σουτ του Καμαρά, δύσκολη η απόκρουση του Στρέζου
21:07
93' Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά