Ουγγαρία-Ελλάδα

Δεύτερο... εμπόδιο για την Εθνική. Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ουγγαρία-Ελλάδα, για τη δεύτερη αγωνιστική του Nations League, μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6

21:26
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης (21:45), Ουγγαρία-Ελλάδα, για τη δεύτερη αγωνιστική του Nations League, που θα διεξαχθεί στην (κεκλεισμένων των θυρών) Groupama Aréna .
21:27
Ραδιοφωνική μετάδοση από τον ΣΠΟΡ FM 94.6, ενώ τηλεοπτικά θα καλυφθεί από Cosmotesport1 και Epsilon TV
21:28
Πρόκειται για το δεύτερο παιχνίδι μέσα σε λίγες ημέρες μετά το 1-0 επί της Εσθονίας. με το γκολ του Φορτούνη
21:28
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων
21:29
Ελλάδα (Μίκαελ Σκίμπε): Μπάρκας, Τζαβέλλας, Παπασταθόπουλος-Μανωλάς,Τοροσίδης, Κουρμπέλης-Μπουχαλάκης, Πέλκας, Φορτούνης, Χριστοδουλόπουλος, Δώνης.
21:29
Ουγγαρία (Μάρκο Ρόσι): Γκουλάσι, Φιόλα, Καντάρ, Λανγκ, Μπέσε, Νάγκι, Κόβακς, Κλάινχαϊσλερ, Σαλάι, Βάργκα, Άνταμ Σαλάι
21:31
Σε σχέση με το πρόσφατο ματς στην Εσθονία, παίζει ο Τζαβέλλας στο αριστερό άκρο της άμυνας, αντί του Λυκογιάννη. Ο Χριστοδουλόπουλος έχει πάρει τη θέση του Μάνταλου στο δεξί "φτερό" της επίθεσης, ενώ ο Τάσος Δώνης παίζει στην κορυφή της επίθεσης αντί του Μήτρογλου (ίσως χρησιμοποιηθεί ως αλλαγή), που χτύπησε στο παιχνίδι του Σαββάτου
21:34
Ο Μίκαελ Σκίμπε έχει μαζί τους και τους Καρνέζη, Γιαννιώτη, Κολοβέτσιο, Τζιώλη, Ζέκα, Κουλούρη, Μήτρογλου, Μπακασέτα, Μάνταλο, Γιαννούλη, Οικονόμου, Λυκογιάννη
21:35
Στον πάγκο της Ουγγαρίας: Ντιμπούσζ, Κόβασικ, Βινίσιους, Νάγκι, Λιτάουσκι, Κάλμαρ, Λόβρενσιτς, Πατκάι, Στίεμπερ, Επέλ, Σαλόι και Τάμας.
21:35
21:37
Ο Αλεξέι Κουλμπάκοφ (Λευκορωσία) είναι διαιτητής της αναμέτρησης, με τους Ντμιτρι Ζουκ, Όλεγκ Μασλιάνκο βοηθούς. Τέταρτος ο Γιούρι Κχομτσένκο
21:39
Η Ουγγαρία ηττήθηκε από την Φινλανδία το περασμένο Σάββατο για την πρώτη αγωνιστική του Nations League
21:45
Ενός λεπτού σιγή στην μνήμη ενός παλιού διεθνή, Ούγγρου κίπερ, της Φερεντσβάρος.
21:45

Έναρξη στο ματς!

21:51
Πρώτη αξιόλογη επίθεση στο 5' και είναι για την Ουγγαρία. Οι γηπεδούχοι κυκλοφόρησαν καλά την μπάλα, αλλά ο Βάργκα ήταν εκτεθειμένος στη πάσα του Κόβακς
21:55
10' Πολύ καλή στιγμή για την Ελλάδα! Ωραία κίνηση του Φορτούνη εκτός περιοχής, άδειασε δύο αντιπάλους και έπιασε σουτ από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, που έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Γκουλάσι
21:58
21:58
22:00

15' Γκολ η Ουγγαρία, 1-0!

Ωραία δομημένη επίθεση από τους γηπεδούχους, που ολοκληρώθηκε με τρεις πάσες με το κεφάλι και τελείωμα με το αριστερό από τον Σάλαι
22:03

18' Γκοοολ η Ελλάδα, 1-1!

Εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη αρκετά μέτρα εκτός περιοχής και κεφαλιά του (εκτεθειμένου) Μανωλά, στα δίχτυα του Γκουλάσι (που δεν αντέδρασε καλά) η μπάλα
22:08
22:08
22:11
Έχει τον έλεγχο της κατάστασης η Ελλάδα στα τελευταία λεπτά
22:13
27' Καλή στιγμή για την Ελλάδα. Ο Τάσος Δώνης (ευρισκόμενος λίγο έξω από το... κουτί) πάσαρε για τον Χριστοδουλόπουλο (που ήταν δεξιά) και αυτός κέρδισε τις κόντρες και έπιασε συρτό σουτ με το αριστερό, που έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Ούγγρου τερματοφύλακα
22:18
23' Ωραίο σουτ του Πέλκα εκτός περιοχής, σε κόρνερ Γκουλάσι
22:20
34' Πολύ καλή στιγμή για την Ελλάδα! Κόρνερ του Λάζαρου από τα δεξιά, κεφαλιά του Μανωλά, με τους γηπεδούχους να διώχνουν με δυσκολία
22:21
35' Κίτρινη στον Τζαβέλλα για θέατρο. Ο έμπειρος μπακ μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά και έπεσε έυκολα στο μαρκάρισμα που δέχθηκε. Δεν διαμαρτυρήθηκε ο παίκτης της Αλάνιασπορ.
22:27
42' Μεγάλη ευκαιρία για την Ουγγαρία . Ο Βάργκα χόρεψε την άμυνα της Ελλάδας και η μπάλα ύστερα από την κόντρα που έβαλε ο Παπασταθόπουλος, ο Άνταμ Σάλαι σούταρε για να διώξει ο Μπάρκας. Στη συνέχεια έκανε κι άλλη καλή απόκρουση ο πορτιέρε της ΑΕΚ
22:28

43' Γκολ η Ουγγαρία, 2-1!

Ύστερα από... πολιορκία της ελληνικής άμυνας και σερί από τελικές των γηπεδούχων, ο Κλάινχαϊσλερ έπιασε τρομερό σουτ εκτός περιοχής και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Ελλάδας
22:31
Εκτέλεση φάουλ των Ούγγρων, η μπάλα εκτός
22:31

Ημίχρονο στην Groupama Arena. Ουγγαρία-Ελλάδα 2-1

Πολύ προβληματική η εικόνα της γαλανόλευκης σε σημαντικό μέρος των πρώτων 45 λεπτών, με πολλά προβλήματα στον αναστακτικό τομέα. Ο Σαλάι άνοιξε το σκορ στο 15', ισοφάρισε ο Μανωλάς στο 18' και με τρομερό σουτ σκόραρε ο Κλάινχαϊσλερ
22:51
50' Κάρτα στον Σάλαι
22:52
Μπόλικες κλωτσιές από τους γηπεδούχους στο δεύτερο μέρος και ενώ έχουν κυλήσει μόλις πέντε λεπτά. Κυρίως από τον Άνταμ Σάλαι
22:53
52' Κεφαλιά του Τοροσίδη, η μπάλα πάνω από την αντίπαλη εστία. Καλή στιγμή. Αναγκαστική αλλαγή για την Ελλάδα με τον Μάριο Οικονόμου να περνάει αντί του Μανωλά στο παιχνίδι
23:03
62' Αλλαγή για την Ουγγαρία. ο Λόβρενκσικς αντί του Βάργκα.
23:05
63' Επικίνδυνη επίθεση των Ούγγρων, που σταματάει για offside. Φάνηκε να μην είναι
23:10
69' Αλλαγή για την Ουγγαρία. Άνταμ Σάλαι αντί Έπελ στο ματς
23:14
72' Απειλεί η Εθνική. Ομαδική προσπάθεια έπειτα από ώρα, με τον Μήτρογλου να τροφοδοτεί ωραία τον Πέλκα που νικήθηκε από τον Γκουλάσι
23:16
75' Καλή στιγμή για την Ελλάδα. Ο Χριστοδουλόπουλος μοίρασε ωραία δεξιά για τον Φορτούνη, που σέντραρε με τη μια πριν σουτάρει χαμηλά ο Μήτρογλου, βρίσκοντας σε ετοιμότητα τον Γκουλάσι
23:19
78' Κίτρινη στον Μάριο Οικονόμου
23:20
78' Απειλεί η Ουγγαρία. Με το πολύ δυνατό του δεξί πόδι, ο Κλάινχαϊσλερ, εκτόξευσε... πύραυλο σε εκτέλεση φάουλ, αλλά αντέδρασε πολύ καλά και πάλι, διώχνωντας σε κόρνερ.
23:21
80' Ο Πάτκαι αντί του Κόβακς στο παιχνίδι
23:23
82' Κεφαλιά του Παπασταθόπουλου έξω
23:32
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις
23:33
90+1' Καλή στιγμή για την Ελλάδα μετά τη σέντρα του Φορτούνη. Πέρασε από Πέλκα και Φορτούνη η μπάλα