Απόλλων Σμύρνης-ΠΑΣ Γιάννινα

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Απόλλωνα Σμύρνης με τον ΠΑΣ Γιάννινα, στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

18:48
Καλησπέρα σας!
18:57
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Απόλλων Σμύρνης-ΠΑΣ Γιάννινα για την 3η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
18:58
Ντεμπούτο στον πάγκο των γηπεδούχων κάνει ο νέος τεχνικός Χιμένεθ Μοντεαγούδο.
18:58
Η ενδεκάδα του Απόλλωνα Σμύρνης (4-3-3): Χουάντερσον - Στάθης, Τζανετόπουλος, Κύργιας, Ναδάλες - Γκονζάλες, Ντ' Ούρσο, Πέδρο – Τριάδης, Μπεντινέλι, Μάντζιος
18:59
Η ενδεκάδα του ΠΑΣ Γιάννινα (4-3-3): Βελλίδης - Μπουκουβάλας, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Τσικάρσκι - Κάστρο, Λίλα, Νικολιάς - Βιντάλ, Μυστακίδης, Μπατίστ-Λεό
19:00
Ξεκίνησε το ματς. Ο Απόλλων πήρε τη σέντρα.
19:00
Οι δύο ομάδες ηττήθηκαν και στις δύο πρώτες υποχρεώσεις τους στο φετινό πρωτάθλημα.
19:04
5' Ο Απόλλων ξεκίνησε πιο δυνατά το παιχνίδι.
19:07
8' Σουτ του Μάντζιου έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
19:08
9' Ωραία προσπάθεια του Τριάδη από τα αριστερά, σέντραρε στην περιοχή, αλλά βγήκε και μπλόκαρε ο Βελλίδης.
19:10
11' Φαλτσαριστό σουτ του Τριάδη, μπλόκαρε ο Βελλίδης.
19:14
14' Κίτρινη κάρτα στον Ντ' Ούρσο για "θέατρο" στη μεγάλη περιοχή του ΠΑΣ.
19:15
16' Ελέγχει το ρυθμό στα πρώτα λεπτά ο Απόλλων.
19:18
18' Ευκαιρία για τον Απόλλωνα με τον Μάντζιο να σουτάρει μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.
19:22
21' Κι άλλη καλή στιγμή για τον Απόλλωνα, με τον Μπεντινέλι να πλασάρει μέσα από την περιοχή, όμως ο Βελλίδης έπεσε σωστά και έδιωξε.
19:23
24' Φάουλ για τον ΠΑΣ, που έχει την ευκαιρία να γεμίσει στην περιοχή.
19:24
25' Κίτρινη κάρτα στον Τσικάρσκι.
19:30
30' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Σέντρα του Μπουκουβάλα στην περιοχή, αλλά ο Μυστακίδης δεν μπόρεσε να πάρει την κεφαλιά.
19:33
33' Τρομερή ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Μυστακίδης σούταρε από την περιοχή, όμως ο Χουάντερσον ήταν σωστά τοποθετημένος στη γωνία του και έδιωξε. Στην επαναφορά ο Λεό σούταρε με δύναμη, όμως η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.
19:34
34' Κίτρινη κάρτα στον Ναδάλες.
19:40
41' Γκολ για τον ΠΑΣ με τον Λεό!
19:41
Σε μια γρήγορη αντεπίθεση, ο Μπαπτίστ-Λεό ξεπέρασε τον Τζανετόπουλο και πλάσαρε σωστά τον Χουάντερσον για να γράψει το Απόλλων Σμύρνης-ΠΑΣ Γιάννινα 0-1!
19:45
45' Κίτρινη κάρτα στον Κάστρο.
19:45
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με τον ΠΑΣ Γιάννινα να προηγείται 1-0 του Απόλλωνα Σμύρνης στη Ριζούπολη.
19:51
Καλύτερος ο Απόλλων στο πρώτο ημίωρο, ωστόσο ο ΠΑΣ ισορρόπησε στη συνέχεια και ήταν πιο αποτελεσματικός αφού βρήκε το γκολ με τον Λεό στο 41'.
19:59
20:00
Οι φίλαθλοι του ΠΑΣ δεν ξέχασαν τον Παύλο Φύσσα.
20:01
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.
20:04
48' Κόρνερ για τον ΠΑΣ.
20:09
54' Ο Απόλλων έχει αναλάβει την πρωτοβουλία των κινήσεων και πιέζει για την ισοφάριση.
20:13
58' Μακρινό σουτ του Βιντάλ, η μπάλα άουτ.
20:14
59' Καλό σουτ του Τριάδη έξω από την περιοχή, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι.
20:15
59' Πρώτη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Σικαμπάλα παίρνει τη θέση του Γκονσάλες.
20:15
60' Γκολ για τον ΠΑΣ με τον Νικολιά!
20:17
Εξαιρετικό σκάψιμο της μπάλας από τον Λεό, που βρήκε τον Νικολιά στην αντίπαλη περιοχή και εκείνος έκανε την προβολή προ του Χουάντερσον για να διαμορφώσει το Απόλλων Σμύρνης-ΠΑΣ Γιάννινα 0-2!
20:18
62' Κόρνερ για τον Απόλλωνα.
20:18
63' Τρομερή ευκαιρία για τον ΠΑΣ, με τον Μυστακίδη να βγαίνει τετ-α-τετ με τον Χουάντερσον, αλλά ο γκολκίπερ του Απόλλωνα βγήκε νικητής.
20:23
68' Κόρνερ για τον ΠΑΣ.
20:25
69' Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Κρίζμαν παίρνει τη θέση του Λεό.
20:27
71' Φάουλ για τον Απόλλωνα σε πολύ καλό σημείο.
20:28
72' Απευθείας εκτέλεση του φάουλ από τον Τριάδη, μπλόκαρε στη γωνία του ο Βελλίδης.
20:29
73' Δύο αλλαγές για τον Απόλλωνα. Ελ-Χέλβε και Γκίνο αντικαθιστούν Ντ' Ούρσο και Τζανετόπουλο αντίστοιχα.
20:32
77' Επικίνδυνη αντεπίθεση για τον ΠΑΣ. Έδιωξε σε κόρνερ ο Κύργιας.
20:33
78' Κι άλλο κόρνερ για τον ΠΑΣ. Ο Χουάντερσον πρόλαβε τον Βιντάλ.
20:34
79' Γκολ για τον Απόλλωνα με τον Ελ-Χέλβε!
20:35
Ο Ελ-Χέλβε πήρε την μπάλα στην περιοχή από τον Τριάδη και πλάσαρε σωστά τον Βελλίδη.
20:35
Σχεδόν από το... πουθενά το γκολ του Απόλλωνα.
20:36
80' Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Αθανασιάδης (που κάνει ντεμπούτο) παίρνει τη θέση του Μυστακίδη.
20:37
82' Κίτρινη κάρτα στον Νικολιά.
20:40
84' Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Κάστρο, που θα αποβληθεί.
20:40
Με 10 παίκτες στο εναπομείναν διάστημα ο ΠΑΣ.
20:42
86' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Σκόνδρας παίρνει τη θέση του Βιντάλ.
20:43
88' Ο Απόλλων έχει κατασκηνώσει στην περιοχή του ΠΑΣ για να ισοφαρίσει.
20:44
88' Κίτρινη κάρτα στον Βελλίδη για καθυστέρηση.
20:44
89' Επιθετικό φάουλ του Μάντζιου στον Κύργια.
20:45
89' Κίτρινη κάρτα στον Σικαμπάλα για διαμαρτυρία.
20:46
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.
20:47
91' Πέρασε το πρώτο από τα 4 λεπτά των καθυστερήσεων.
20:47
Πιέζει ο Απόλλων, με νύχια και με δόντια προσπαθεί ο ΠΑΣ να κρατήσει το υπέρ του 1-2.
20:48
92' Κερδίζει φάουλ στο κέντρο του γηπέδου ο Νικολιάς και... ανάσες για τον ΠΑΣ.
20:48
Νωρίτερα διαμαρτυρήθηκαν οι γηπεδούχοι για πέναλτι, αλλά ήταν ακούσιο το χέρι του Τζημόπουλου.
20:49
93' Επικίνδυνη στιγμή για τον Απόλλωνα, έδιωξε ο Λίλα πριν η μπάλα φτάσει στον Ελ-Χέλβε.
20:50
Τέλος αγώνα, με τον ΠΑΣ Γιάννινα να φεύγει με το διπλό (1-2) από την έδρα του Απόλλωνα Σμύρνης!
20:50
Πρώτη φετινή νίκη για τον ΠΑΣ, "μαύρο" ντεμπούτο για τον τεχνικό των γηπεδούχων, Μοντεαγούδο.
20:51
Σκόρερ για τους νικητές οι Λεό (41'), Νικολιάς (60'), στο 79' μείωσε ο Ελ-Χέλβε. Με 10 παίκτες από το 84' οι φιλοξενούμενοι.