Ολυμπιακός-Μπέτις

Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ολυμπιακός-Μπέτις, για την πρεμιέρα των ομίλων του Europa League, μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6

21:34
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ολυμπιακός-Μπέτις, για την πρεμιέρα της φάσης των ομίλων του Europa League, που είναι προγραμματισμένη για τις 22:00
21:35
Η αναμέτρηση θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesports3 και ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6
21:36
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
21:37
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Γιαννιώτης, Τσιμίκας, Βούκοβιτς, Μεριά, Ελαμπντελαουί, Μπουχαλάκης, Καμαρά, Φορτούνης, Φετφατζίδης, Ποντένσε, Χασάν.
21:37
Μπέτις (Κίκε Σετιέν): Ρόμπλες, Χάβι Γκαρσία, Σέρχιο Λεόν, Τέγιο, Σίδνεϊ, Λορέν Μορόν, Χοακίν, Γκουαρδάδο, Μπαραγκάν, Λο Σέλσο, Μαντί.
21:37
Στον πάγκο των Πειραιωτών: Ζοζέ Σα, Μιράντα, Τοροσίδης, Γκιγιέρμε, Νάτχο, Χριστοδουλόπουλος και Γκερέρο
21:38
Σε αυτόν των φιλοξενούμενων: Λόπεθ, Μπάρτρα, Κανάλες, Ινούι, Σανάμπρια, Μπουντεμπούζ και Φίρπο
21:39
Διαιτητής: Ντάνιελ Στεφάνσκι (Πολωνία). Βοηθοί: Μάρτσιν Μπόνιεκ και Νταβίντ Ιγκόρ Γκόλις. Τέταρτος: Κριστόφ Μίρμους.
21:56
Στη φυσούνα οι παίκτες των δύο ομάδων, έτοιμοι να μπουν στον αγωνιστικό χώρο.
21:58
Ο Πέδρο Μαρτίνς έκανε τρεις αλλαγές στην ενδεκάδα της ομάδας του, συγκριτικά με τη... γνωστή σύνθεση που παρατάσσει, δίνοντας φανέλα βασικού σε Μεριά, Φετφατζίδη και Χασάν, ενώ άφησε Μιράντα, Χριστοδουλόπουλο και Γκερέρο εκτός.
22:00

Έναρξη στο ματς!

22:02
22:04
Offside στον Φορτούνη που ήταν έτοιμος να βγει απέναντι από τον αντίπαλο τερματοφύλακα, σωστή η υπόδειξη
22:04
Κόρνερ για την Μπέτις, πέρασε η φάση.
22:12
12' Επικίνδυνο στημένο από την Μπέτις, βγήκε δυναμικά ο Γιαννιώτης, αλλά νωρίτερα σταμάτησε η φάση λόγω offside.
22:13
14' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Μπέτις! Ο Χοακίν έβγαλε έξυπνη κάθετη και την τελευταία στιγμή ο Τσιμίκας με προβολή παραχώρησε κόρνερ, προ του Μορόν, που έβγαινε τετ-α-τετ. Αν δεν έκανε το τάκλιν ο νεαρός, θα μιλούσαμε για σίγουρο γκολ
22:16
Πρόβλημα με Μαντί στην Μπέτις. Φαίνεται ότι δύσκολα θα συνεχίσει
22:17
18' Σουτ του Φορτούνη με το αριστερό εκτός περιοχής, μπλόκαρε άνετα ο αντίπαλος τερματοφύλακας
22:18
Είναι στα μέτρα της Μπέτις το ματς έως τώρα. Δεν έχει κινδυνεύσει ιδιαίτερα από τον Ολυμπιακό, που δεν έχει πιάσει ρυθμό. Οι "ερυθρόλευκοι" πιέζουν πολύ τους Ισπανούς, όταν έχουν την μπάλα στην άμυνά τους
22:21
21' Κίτρινη στον Μπουχαλάκη
22:23
Άλλη μια μπαλιά-τρύπα, βγήκε και έδιωξε ο Γιαννιώτης
22:25
23' Παραλίγο γκολ από τον πουθενά για τον Ολυμπιακό. Μετά το διώξιμο του Γιαννιώτη, με την μπάλα να έχει πορεία προς την εστία των Σεβιγιάνων, ο Ρόμπλες "μπλόκαρε", ο Χασάν τον πίεσε, αλλά μετά την κόντρα που έβαλε ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων, κατευθύνθηκε προς τα πλάγια
22:26
26' Φάουλ σε καλή θέση για την Μπέτις. Το έκανε ο Μπουχαλάκης, ο οποίος παίζει με κάρτα εδώ και λίγα λεπτά.
22:27
27' Το εκτέλεσε ο Χοακίν, αλλά η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία του Γιαννιώτη
22:28
Αντιμετωπίζει πολλά προβλήματα στο ανασταλτικό κομμάτι ο Ολυμπιακός
22:30
30' Ωραίο-φαλτσαριστό σουτ του Λο Σέλσο με το αριστερό από τα όρια της μεγάλης περιοχής, η μπάλα έφυγε λίγο έξω.
22:31
32' Κίτρινη στον Τσιμίκα για σκληρό φάουλ
22:33
Θα μπει ο Νάτχο εντός ολίγου στο ματς
22:34
34' Σουτ του Ομάρ αρκετά έξω από την περιοχή, κόντραρε η μπάλα και κατέληξε στην αγκαλιά του πορτιέρε των φιλοξενούμενων
22:35
35' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Νάτχο μέσα, Μπουχαλάκης εκτός
22:37
37' Αντεπίθεση του Ολυμπιακού μετά από κλέψιμο της μπάλας στο κέντρο, έφυγε γρήγορα στην κόντρα ο Καμαρά και έπιασε δυνατό-άστοχο σουτ από απόσταση
22:38
38' Κεφαλιά του Σέρχιο Λεόν, που είχε πάρει καλή θέση μέσα στην περιοχή, μπλόκαρε ο Γιαννιώτης.
22:41
41' Τρομερή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Φορτούνης έκλεψε την μπάλα κοντά στο κέντρο και αριστερά, κουβάλησε την μπάλα και μοίρασε την κατάλληλη στιγμή στον Ποντένσε μέσα στην περιοχή, με τον Πορτογάλο να μην κάνει δυνατό πλασέ και στη συνέχεια ο Χασάν αστόχησε ουσιαστικά σε ανυπεράσπιστη εστία. Ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων ήταν ακόμα ξαπλωμένος μετά την απόκρουση που είχε προηγηθεί, αλλά ο Αιγύπτιος γλίστρησε στο σουτ που έκανε
22:44
Πάνω-κάτω η μπάλα στα τελευταία λεπτά
22:45
44' Σουτ του Σέρχιο Λεόν λίγο έξω από την περιοχή, έπεσε και μπλόκαρε ο Γιαννιώτης.
22:45
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις
22:48

Ημίχρονο στο Φάληρο! Ολυμπιακός-Μπέτις 0-0

Ανώτεροι στο πρώτο μέρος οι Ισπανοί, έχουν επιβάλλει τον ρυθμό τους και έχουν προκαλέσει πολλά προβλήματα στο ανασταλτικό κομμάτι στους ερυθρόλευκους, που ήταν ασύνδετοι στα πρώτα 45 λεπτά. Πάντως, έχασαν τη μεγαλύτερη ευκαιρία στο 41' σε αυτό το χρονικό διάστημα, με το σουτ του Ποντένσε, που έδιωξε ο Ρόμπλες και στη συνέχεια ο Χασάν αστόχησε σε ανυπεράσπιστη εστία. Στο 14' οι Σεβιγιάνοι έγιναν πολύ επικίνδυνοι με τον Μορόν, αλλά τον έκοψε την τελευταία στιγμή ο Τσιμίκας. Η κατοχή της μπάλας είναι στο 36-64%
23:04

Σέντρα στο δεύτερο μέρος!

23:07
48' Απειλεί η Μπέτις. Ωραία κίνηση του Τέγιο από τα αριστερά και συρτό σουτ, που μπλόκαρε ο Γιαννιώτης
23:09
50' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ωραία κυκλοφορία της μπάλας με Νάτχο και Ποντένσε, ο Πορτογάλος έβγαλε φάτσα με τον Ισπανό γκολκίπερ τον Φετφατζίδη, που νικήθηκε
23:12
52' Πολύ καλή στιγμή και για την Μπέτις. Σέντρα του Χοακίν, κακή έξοδος του Γιαννιώτη με τον Μορόν να μην βρίσκει την μπάλα. Αν συνέβαινε αυτό, θα την έστελνε στα δίχτυα, αφού ήταν μπροστά από την εστία
23:13
Συνολικά η Μπέτις είναι ανώτερη, αλλά ο Ολυμπιακός με Ποντένσε-Χασάν (41') και Φετφατζίδη (50') έχει τις καλύτερες στιγμές στον αγώνα
23:15
55' Σωτήριο κόψιμο του Ομάρ, με τον Τέγιο (που κακώς δεν υποδείχθηκε offside), να βγαίνει φάτσα με τον Γιαννιώτη
23:20
61' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπέτις. Ύστερα από λάθος του Βούκοβιτς, ο Τέγιο βγήκε στο... ξέφωτο, αλλά καθυστέρησε και το συρτό του σουτ του έδιωξε ο Γιαννιώτης.
23:30
71' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Χριστοδουλόπουλος αντί Φετφατζίδη
23:31
71' Αλλαγή και για την Μπέτις. Σέρχιο Κανάλες αντί του Σέρχιο Λεόν
23:31
72' Καλό σουτ του Καμαρά, έδιωξε ο Ρόμπλες σε κόρνερ
23:32
Με δέκα ο Ολυμπιακός! Ο Τσιμίκας έκανε φάουλ πάνω στη γραμμή και δέχθηκε δεύτερη κίτρινη στο 73'
23:33
74' Κεφαλιά του Μορόν, έξω
23:34
Φάουλ από τα αριστερά για τον Ολυμπιακό
23:39
80' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Τοροσίδης αντί Ποντένσε στο ματς. Θα παίξει στο αριστερό άκρο της άμυνας ο αρχηγός της Εθνικής. Ο Σανάμπρια αντικαθιστά τον Χοακίν για την Μπέτις
23:42
83' Αλλαγή και για την Μπέτις, ο Λο Τσέλσο αφήνει τη θέση του στον Ινούι.
23:49
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις
23:51
90+2' Απειλεί με Κανάλες η Μπέτις, έκοψε την ύστατη στιγμή ο Τοροσίδης
23:53
90+3' Απειλεί και πάλι η Μπέτις. Πολύ καλό γύρισμα του Τέγιο, πέρασε από πολλά πόδια η μπάλα.
23:54
90+5' Σουτ του Κανάλες, εκτός η μπάλα