Ξάνθη-ΟΦΗ

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της Ξάνθης με τον ΟΦΗ, στο πλαίσιο της τέταρτης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

15:29
Καλησπέρα σας!
15:29
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Ξάνθης με τον ΟΦΗ στα Πηγάδια για την 4η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
15:35
Η Ξάνθη έρχεται από το 1-1 εντός με τον Παναιτωλικό, ενώ ακόμα δεν έχει πανηγυρίσει νίκη στο φετινό πρωτάθλημα (0-2-1).
15:35
Ούτε ο ΟΦΗ έχει γευτεί τη χαρά της νίκης στη φετινή Σούπερ Λίγκα (0-1-2), ενώ την προηγούμενη αγωνιστική ηττήθηκε 1-3 εντός από τον ΠΑΟΚ.
15:36
Διαιτητής του αγώνα ο Αναστάσιος Παπαπέτρου.
15:37
Οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν ξανά στο ίδιο γήπεδο την Τετάρτη για το Κύπελλο.
15:38
Αξίζει να σημειωθεί ότι ο ΟΦΗ έχει να κερδίσει στην Ξάνθη εδώ και 15 χρόνια! Έκτοτε μετράει 2 ισοπαλίες και 10 ήττες.
15:41
Η ενδεκάδα της Ξάνθης (4-2-3-1): Ζίβκοβιτς – Μπαξεβανίδης, Λισγάρας, Κασάδο, Σιλά – Καμαρά, Κοβάτσεβιτς – Κίκε, Σαρπόνγκ, Καντά – Γέντρισεκ
15:47
Η ενδεκάδα του ΟΦΗ (4-4-2): Σωτηρίου – Κυριακίδης, Παπάζογλου, Ποτουρίδης, Κοιλιάρας – Κουτσιανικούλης, Μεγιάδο, Παπαστεριανός, Πλατέλλας - Αραβίδης, Βουό
15:48
Στον πάγκο για την Ξάνθη οι Σταθάκης, Ντε Λούκας, Αλμέιδα, Μελιόπουλος, Θυμιάνης, Σουλεϊμάν, Κάστρο.
15:49
Στον πάγκο για τον ΟΦΗ οι Στρέζος, Νάστος, Ντίνας, Κομεσίδης, Κοροβέσης, Μπολάκης, Νέιρα.
15:50
Σε 10 λεπτά η σέντρα του αγώνα.
15:57
Βγαίνουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.
16:00
Τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του αδικοχαμένου διαιτητή Νατσίδη.
16:01
Ξεκίνησε το ματς, ο ΟΦΗ πήρε τη σέντρα.
16:05
4' Πρώτη προσπάθεια για γκολ. Κεφαλιά του Παπαστεριανού, μπλόκαρε ο Ζίβκοβιτς.
16:06
6' Ο ΟΦΗ έχει ξεκινήσει καλύτερα το παιχνίδι και κάνει... κουμάντο.
16:06
6' Κόρνερ για τον ΟΦΗ.
16:07
7' Σουτ του Κυριακίδη, η μπάλα έφυγε ψηλά.
16:09
Μίνι διακοπή στο ματς γιατί τραυματίστηκε ο Παπάζογλου, που θα γίνει αναγκαστική αλλαγή.
16:09
9' Ξεκίνησε και πάλι το παιχνίδι.
16:09
9' Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Κομεσίδης παίρνει τη θέση του τραυματία Παπάζογλου.
16:10
10' Κόρνερ για τον ΟΦΗ.
16:13
13' Ισορρόπησε κάπως η Ξάνθη.
16:18
17' Πρώτη τελική για την Ξάνθη. Σουτ του Γέντρισεκ μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
16:18
18' Φάουλ για την Ξάνθη σε καλό σημείο για γέμισμα στην περιοχή του ΟΦΗ.
16:21
21' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Ο Βουό πήρε την κεφαλιά μέσα από την περιοχή, όμως η μπάλα έφυγε άουτ.
16:22
Μίνι διακοπή στο παιχνίδι γιατί τραυματίστηκε ο Βουό.
16:22
22' Σηκώθηκε ο Βουό, συνεχίζεται κανονικά το ματς.
16:24
24' Κίτρινη κάρτα στον Λισγάρα.
16:25
24' Κεφαλιά του Αραβίδη μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
16:26
25' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Δυνατό σουτ του Αραβίδη έξω από την περιοχή, έδιωξε ο Ζίβκοβιτς.
16:28
27' Ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Σαρπόνγκ βγήκε απέναντι από τον Σωτηρίου, αλλά ο γκολκίπερ του ΟΦΗ έδιωξε σε κόρνερ.
16:28
28' Γκολ για την Ξάνθη με κεφαλιά του Γέντρισεκ!
16:29
Ο Σαρπόνγκ εκτέλεσε το κόρνερ, ο Γέντρισεκ πήδηξε ψηλότερα από όλους στο πρώτο δοκάρι και "εκτέλεσε" τον Σωτηρίου για να γράψει το Ξάνθη-ΟΦΗ 1-0.
16:33
33' Σουτ του Κουτσιανικούλη έξω από την περιοχή, δεν ανησύχησε ο Ζίβκοβιτς.
16:37
36' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Σουτ του Κουτσιανικούλη μέσα από την περιοχή, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι.
16:38
37' Σουτ του Καμαρά έξω από την περιοχή, μπλόκαρε εύκολα ο Σωτηρίου.
16:39
Για πρώτη φορά στο φετινό πρωτάθλημα, η Ξάνθη... προηγείται.
16:40
40' Γκολ για την Ξάνθη με τον Γέντρισεκ!
16:41
Ο επιθετικός της Ξάνθης βρέθηκε μόνος του στην πλάτη της άμυνας του ΟΦΗ, πέρασε και τον Σωτηρίου για να πλασάρει σε κενή εστία.
16:43
42' Κόρνερ για τον ΟΦΗ.
16:46
43' Κίτρινη κάρτα στον Αραβίδη.
16:46
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος στο πρώτο ημίχρονο.
16:47
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, η Ξάνθη προηγείται 2-0 του ΟΦΗ με τα τέρματα του Γέντρισεκ (28', 40').
17:01
Βγαίνουν οι δύο ομάδες για το δεύτερο ημίχρονο.
17:02
Μία αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Νάστος παίρνει τη θέση του Κομεσίδη, που είχε μπει στο ματς στο 9' αντί του τραυματία Παπάζογλου.
17:03
Συνεχίζει ως έχει η Ξάνθη.
17:03
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
17:04
46' Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Σουτ του αμαρκάριστου Σιλά μέσα από την περιοχή, η μπάλα όμως έφυγε άουτ.
17:07
49' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Σουτ του Ποτουρίδη από πλάγια θέση, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
17:12
53' Κόρνερ για την Ξάνθη.
17:17
59' Έπεσε κάπως ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά. Στο 56' δέχθηκε κίτρινη κάρτα ο Κοβάτσεβιτς.
17:18
61' Πρώτη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Ντε Λούκας παίρνει τη θέση του Κίκε.
17:20
62' Κόρνερ για την Ξάνθη.
17:22
64' Κίτρινη κάρτα στον Βουό. Στο 63' δέχθηκε κίτρινη κάρτα και ο Καμαρά.
17:22
65' Φάουλ σε καλό σημείο για την Ξάνθη.
17:26
68' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Νέιρα αντικαθιστά τον Κουτσιανικούλη.
17:28
Δεν μπορεί να βρει ρυθμό ο ΟΦΗ.
17:29
72' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Πλατέλλας βρέθηκε μόνος του στην περιοχή, σούταρε, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.
17:35
Μίνι διακοπή γιατί τραυματίστηκε ο Καντά.
17:36
78' Ξεκίνησε και πάλι το παιχνίδι, επιστρέφει στον αγωνιστικό χώρο ο Καντά.
17:37
80' Δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Κάστρο παίρνει τη θέση του Σαρπόνγκ.
17:38
80' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Σουτ του Κάστρο από το ύψος του πέναλτι, εντυπωσιακή απόκρουση του Σωτηρίου.
17:43
85' Μίνι διακοπή στον αγώνα, τραυματίστηκε ο Αραβίδης.
17:43
Όλα καλά με τον Αραβίδη, ξεκίνησε και πάλι το ματς.
17:44
86' Σουτ του Παπαστεριανού έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
17:45
87' Γκολ για την Ξάνθη με τον Κοβάτσεβιτς!
17:46
Ο μέσος της Ξάνθης εκτέλεσε απευθείας το φάουλ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σωτηρίου.
17:48
89' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Μελιόπουλος αντικαθιστά τον Κοβάτσεβιτς.
17:48
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.
17:51
Τέλος αγώνα, η Ξάνθη επικράτησε 3-0 του ΟΦΗ και πανηγύρισε το πρώτο φετινό "τρίποντο" στη Σούπερ Λίγκα.
17:52
Δύο γκολ ο Γέντρισεκ (28', 40'), στο 87' το 3-0 από την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κοβάτσεβιτς. Με μόλις έναν πόντο έχει ξεμείνει ο ΟΦΗ.