Λάρισα-Παναιτωλικός

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της Λάρισας με τον Παναιτωλικό, στο πλαίσιο της πέμπτης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

17:47
Καλησπέρα σας!
17:53
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Λάρισα-Παναιτωλικός για την 5η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
17:56
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
17:57
ΑΕΛ (Τζιανλούκα Φέστα): Κρίστινσον, Καρανίκας, Γκόλιας, Μόρας, Ζίζιτς, Μπάλλας, Φατιόν, Ντέλετιτς, Κούνιτς, Πίτι και Μιλοσάβιεβιτς
17:57
Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Κυριακίδης, Μαρινάκης, Μιχάι, Χαντάκιας, Τσοκάνης, Πάουλο, Έρικσον, Ντιας, Μάζουρεκ, Μπαρμπόσα και Μοράρ
18:08
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Παϊτέρης, Μόρσι, Λεοζίνιο, Ακόστα, Κοέφ, Γρομητσάρης και Σαχίτι.
18:09
Σε αυτόν των φιλοξενούμενων: Γιαννακόπουλος, Ρόσα, Λιάβας, Άργκους, Καμαρά, Μανά και Λουσέρο.
18:09
Διαιτητής: Αριστομένης Κουτσιαύτης. Βοηθός: Αθανάσιος Κόλλιας, Ηλίας Κωνσταντίνου Τέταρτος Διαιτητής: Εμμανουήλ Σκούλας
18:09
Διαιτητής του αγώνα ο Αριστομένης Κουτσιαύτης.
18:12
Η ΑΕΛ δεν έχει χάσει ποτέ εντός έδρας από τον Παναιτωλικό (7-3-0).
18:14
Η ΑΕΛ έχει 3 πόντους μέχρι στιγμής και προέρχεται από 3 σερί ήττες.
18:15
Ο Παναιτωλικός έχει συλλέξει 5 βαθμούς, ενώ παρέμεινε αήττητος στα 3 τελευταία ματς πρωταθλήματος (1-2-0).
18:15
Ντεμπούτο στον πάγκο της Λάρισας κάνει ο νέος τεχνικός Τζιανλούκα Φέστα.
18:15
Όλα έτοιμα για τη σέντρα.
18:16
Ξεκίνησε το παιχνίδι, ο Παναιτωλικός πήρε τη σέντρα.
18:17
2' Κόρνερ για την ΑΕΛ.
18:18
3' Γκολ για τη Λάρισα με τον Μιλοσάβλιεβιτς!
18:19
Ο Μιλοσάβλιεβιτς σούταρε ακριβώς έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε σε πόδια αντιπάλων, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του Κυριακίδη.
18:23
Έχει ενδιαφέρον τώρα η αντίδραση του Παναιτωλικού, που αιφνιδιάστηκε από το γρήγορο γκολ που δέχθηκε.
18:25
10' Ευκαιρία για τη Λάρισα, με τον Πίτι να σουτάρει έξω από την περιοχή, ωστόσο η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια.
18:28
12' Μίνι διακοπή στο ματς γιατί πρέπει να "καθαρίσει" η ατμόσφαιρα από τα δακρυγόνα που έπεσαν πριν από την έναρξη του αγώνα. Παρατηρήθηκε και μικρή πτώση του ρεύματος στο γήπεδο.
18:29
14' Ξεκινάει και πάλι το παιχνίδι.
18:36
20' Δεν μπορεί να βρει χώρους για να δημιουργήσει φάσεις ο Παναιτωλικός.
18:37
22' Μίνι διακοπή στο ματς γιατί τραυματίστηκε ο Καρανίκας.
18:38
22' Κίτρινη κάρτα στον Γουίλιαν.
18:42
26' 61%-39% υπέρ του Παναιτωλικού η κατοχή της μπάλας.
18:42
27' Μακρινό σουτ του Μαρινάκη, η μπάλα άουτ.
18:44
28' Κι άλλο μακρινό σουτ από τον Μάζουρεκ, η μπάλα άουτ.
18:48
32' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, που έχει ανεβάσει στροφές στα τελευταία λεπτά.
18:50
34' Διακόπηκε το ματς γιατί... ξεφούσκωσε η μπάλα.
18:55
39' Έπεσε κάπως ο ρυθμός στο ματς.
18:57
42' Κίτρινη κάρτα στον Μαρινάκη.
18:59
43' Κίτρινη κάρτα στον Καρανίκα. Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Παναιτωλικό. Σαν κοντινό κόρνερ.
19:00
44' Εκτέλεσε απευθείας ο Μάζουρεκ, έδιωξε με γροθιές ο Κρίστινσον.
19:01
Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.
19:03
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, η ΑΕΛ προηγείται 1-0 του Παναιτωλικού με το τέρμα του Μιλοσάβλιεβιτς στο 3'.
19:17
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.
19:21
49' Κεφαλιά του Μιλοσάβλιεβιτς μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
19:22
51' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Καλό σουτ του Μιχάι, διώχνει σε κόρνερ ο Κρίστινσον.
19:27
56' Κίτρινη κάρτα στον Πίτι.
19:29
Πολύ νευρικό το παιχνίδι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους.
19:30
58' Κόρνερ για τη Λάρισα.
19:33
61' Τρομερή ευκαιρία για την ΑΕΛ, με τον Ντέλετιτς να αστοχεί μέσα από την περιοχή κι ενώ έχει αποφύγει τον Κυριακίδη.
19:40
68' Έχει οπισθοχωρήσει αρκετά η ΑΕΛ.
19:40
Στο μεταξύ, ο Παναιτωλικός προχώρησε στην πρώτη του αλλαγή, με τον Αλχασάν να αντικαθιστά τον Γουίλιαν.
19:41
68' Πρώτη αλλαγή και για την ΑΕΛ, με τον Κοέφ να παίρνει τη θέση του Μπάλλα.
19:42
70' Κίτρινη κάρτα στον Κοέφ.
19:44
71' Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό, με τον Λουσέρο να αντικαθιστά τον Χαντάκια.
19:45
73' Καλή στιγμή για την ΑΕΛ. Σουτ του Πίτι μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.
19:45
74' Κι άλλο κόρνερ για την ΑΕΛ.
19:46
75' Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Μόρσι αντικαθιστά τον Πίτι.
19:51
78' Τρίτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μανά παίρνει τη θέση του Μάζουρεκ.
19:52
79' Καλή στιγμή για την ΑΕΛ, με το σουτ του Ντέλετιτς να φεύγει άουτ.
19:54
80' Κίτρινη κάρτα στον Μανά.
19:55
84' Κίτρινη κάρτα στον Ζίζιτς.
20:00
89' Σέντρα του Μαρινάκη, μπλόκαρε ο Κρίστινσον.
20:02
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.
20:03
92' Τρίτη αλλαγή για τη Λάρισα. Ο Γρομητσάρης παίρνει τη θέση του Κούνιτς.
20:06
Στο μεταξύ, έχει δυναμώσει η βροχή.
20:06
Μίνι διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού του Ζίζιτς.
20:08
Ξεκίνησε και πάλι το παιχνίδι.
20:08
Τέλος αγώνα, η ΑΕΛ επικράτησε 1-0 εντός έδρας του Παναιτωλικού.
20:09
Το μοναδικό τέρμα ο Μιλοσάβλιεβιτς στο 3'. Ιδανικό ντεμπούτο για τον νέο προπονητή της ΑΕΛ, Τζιανλούκα Φέστα.