ΟΦΗ-ΑΕΚ

Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, ΟΦΗ-ΑΕΚ, για την 5η αγωνιστική της Super League, μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6

20:14
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, ΟΦΗ-ΑΕΚ, για την 5η αγωνιστική της Super League, που είναι προγραμματισμένη για τις 20:30
20:15
Η αναμέτρηση θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports2 και φυσικά ραδιοφωνικά από το ΣΠΟΡ FM 94,6.
20:15
Πάμε αρχικά να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
20:17
ΑΕΚ (Μαρίνος Ουζουνίδης): Μπάρκας, Λόπες, Τσιγκρίνσκι, Τσόσιτς, Γκάλο, Σιμόες, Γαλανόπουλος, Μάνταλος, Μπακασέτας, Κλωναρίδης, Πόνσε.
20:17
ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Σωτηρίου, Κομεσίδης, Ποτουρίδης, Μιχόγεβιτς, Κοροβέσης, Μπολάκης, Παπαστεριανός, Κυριακίδης, Σασί, Πλατέλλας, Αραβίδης.
20:20
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Στρέζος, Νάστος, Ντίνας, Κουτσιανικούλης, Βουό, Κοιλιάρας, Νέιρα.
20:20
Στον πάγκο των κιτρινόμαυρων: Τσιντώτας, Μπακάκης, Χουλτ, Λαμπρόπουλος, Γιακουμάκης, Αϊντάρεβιτς, Γιαννιώτας.
20:20
Διαιτητής: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος. Βοηθοί: Πολυχρόνης Κωσταράς, Λάζαρος Δημητριάδης 4ος Διαιτητής: Πραξιτέλης Ζαχαριάδης
20:24
Η Ένωση έχει αρκετές αλλαγές στη σύνθεσή της. Ο Μαρίνος Ουζουνίδης άφησε στον πάγκο τον Βασίλη Λαμπρόπουλο, αλλά και τον Μιχάλη Μπακάκη, δεν είναι στην αποστολή ο Μάριος Οικονόμου για λόγους τακτικής, ενώ Λιβάγια, Άλεφ, Αλμπάνης, Μπογέ είναι τραυματίες. Ο Παπάζογλου είναι η μοναδική απουσία των γηπεδούχων
20:29
Ξεκινάει εντός ολίγου το ματς, στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.
20:31
Όρκος νίκης από τους παίκτες των δύο ομάδων στο "Γεντί Κουλέ".
20:32

Έναρξη στο ματς!

20:33
1' Κεφαλιά του Πόνσε, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα πάνω από την εστία του Σωτηρίου
20:35
3' Απειλεί ο ΟΦΗ! Ο Μιχόγεβιτς βρήκε την μπάλα σε μια αναμπουμπούλα, αλλά αυτή σταμάτησε στον Τσόσιτς, που έδιωξε
20:36
4' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Σέντρα του Ποτουρίδη, κεφαλιά του Σασί από καλή θέση, αλλά η μπάλα έφυγε εκτός.
20:38
Φάουλ από τα αριστερά για την ΑΕΚ
20:39
8' Εκτέλεσε με φάλτσα ο Μάνταλος, έδιωξε σε κόρνερ ο Σωτηρίου
20:39
8' Πολύ καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Κεφαλιά του Πόνσε, από πολύ καλή θέση και η μπάλα άουτ.
20:41
20:41
20:42
20:43
12' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Μάνταλος εκτέλεσε φάουλ από τ' αριστερά, ο Πόνσε έκανε την προβολή στην καρδιά της αντίπαλης άμυνας και αστόχησε.
20:47
20:47
20:51

20' Γκολ η ΑΕΚ, 0-1!

Ο Μπακασέτας έπιασε πολύ δυνατό-συρτό σουτ αρκετά έξω από την περιοχή (λίγο πίσω από το ημικύκλιο) και νίκησε τον Σωτηρίου, που βρήκε την μπάλα, αλλά δεν μπόρεσε να αποτρέψει την παραβίαση της εστίας του
21:02
30' Κόκκινη για τον ΟΦΗ!
21:03
Ο Κομεσίδης πούλησε την μπάλα, ο Κλωναρίδης έγινε κάτοχός της και έφυγε με φάτσα το τέρμα και ο αμυντικός των γηπεδούχων τον σταμάτησε αντικανονικά, την ώρα που ήταν έτοιμος να μπει στην περιοχή.
21:03

32' Γκολ η ΑΕΚ, 0-2!

Τρομερή εκτέλεση φάουλ του Γκάλο, που στέλνει την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι του Σωτηρίου.
21:07
35' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Γύρισμα του Μάνταλου (που θα μπορούσε να τελειώσει μόνος του τη φάση) μέσα στην περιοχή, για τον Πόνσε, που δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα. Ήταν offside ο Αργεντινός.
21:08
36' Κίτρινη ο Γαλανόπουλος, για φάουλ στον Πλατέλλα
21:09
21:11
39' Διπλή προσπάθεια (η μια με το αριστερό, η άλλη με το δεξί) του Μπακασέτα, η μπάλα εκτός.
21:12
21:17
21:18
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις, που ήδη μετράνε...
21:18

Ημίχρονο στο Ηράκλειο. ΟΦΗ-ΑΕΚ 0-2

Η Ένωση ήταν το απόλυτο αφεντικό της αναμέτρησης στο πρώτο μέρος και έβαλε γερές βάσεις για τη νίκη. Ο Μπακασέτας άνοιξε το σκορ στο 20' με δυνατό σουτ και ο Γκάλο ζευγάρωσε τα τέρματα της ομάδας του στο 32' με εκτέλεση φάουλ. Λίγο πριν, ο Κομεσίδης άφησε την ομάδα του με δέκα, καθώς σταμάτησε αντικανονικά τον Κλωναρίδη, που έβγαινε φάτσα με τον Σωτηρίου.
21:34

Έναρξη στο δεύτερο μέρος!

21:43
53' Σουτ του Κυριακίδη, μπλόκαρε ο Μπάρκας.
21:43
54' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Κεφαλιά του Αραβίδη, σε ετοιμότητα ο Μπάρκας
21:47
58' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Γιαννιώτας αντί Κλωναρίδη
21:49
60' Επίθεση για τον ΟΦΗ, που έδειχνε να είναι με καλές προϋποθέσεις, αλλά ήταν offside ο Πλατέλλας
21:51
Πιο καλό το πρόσωπο του ΟΦΗ στο δεύτερο μέρος. Ελέγχει την κατάσταση η ΑΕΚ
21:52

64' Γκολ για την ΑΕΚ, 0-3!

Στημένη φάση με τον Γκάλο από τα δεξιά για τους φιλοξενούμενους, λάθος έξοδος του Σωτηρίου, ο Μάνταλος έπιασε την κεφαλιά και με κατεύθυνση προς τα δίχτυα, η μπάλα βρήκε είτε στον Πόνσε ή σε αμυντικό.
21:57
68' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Νάστος και Κουτσιανικούλης αντί Παπαστεριανού και Αραβίδη στο παιχνίδι
21:58
69' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Γιακουμάκης αντί Πόνσε
21:58
Πρόβλημα με Λόπες στην ΑΕΚ. Δείχνει να έχει "κλειδώσει" το γόνατο του Πορτογάλου.
21:59
Δεν θα συνεχίσει ο Λόπες, θα μεταφερθεί εκτός με φορείο
22:00
Θα μπει ο Χουλτ σε λίγο
22:01
72' Δυνατό σουτ του Μπακασέτα, διώχνει ο Σωτηρίου.
22:04
74' Κεφαλιά του Πλατέλλα, μπλοκάρει ο Μπάρκας.
22:16
88' Εκτέλεση φάουλ του Νάστου, έφυγε πολύ ψηλά η μπάλα